Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Marynia, śliczna pościel. Ja kupiłam taki zestaw: http://allegro.pl/baby-raj-mega-komplet-20-el-posciel-haft-135x100-i2907638873.html model kremowy z konikiem, prawie na samym dole. Ale jeszcze nie przyszła, czekam z niecierpliwością...

Renache, twardnienie brzuszka, to temat, który się przewija przez forum już kilka miesięcy. Ja nie pomogę, bo nie mam takich objawów. Może dziewczyny odpiszą lub poczytaj wcześniejsze wiadomości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Renache w skrócie - skurcze są normalne, jeśli nie są regularne ( co 10 minut na przykład przez godzinę ) i się nie nasilają. Ja mam mimo tego, że jestem na fenoterolu 6x1, ale na szczęście mniejsze niż wcześniej. Dobrze wtedy zmienić pozycję (jeśli leżysz tak jak ja) albo połóżyć się i odpocząć, jeśli robisz coś innego. A z apapem to niestety wypróbowana sprawa.. no i inaczej niż w ciemnym pokoju to się nie da.. Teraz na chwilę przeszło, po paracetamolu właśnie, może utrzyma się dłużej niż 2 godziny tym razem, trzymajcie kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Współczuję dziewczyny tych bóli głowy, może to hormony szaleją ? wietrzcie dobrze mieszkanka, jak jest na minusie,to zdrowo dotlenić głowę.
A na kaszel warto wziąć jakiś syrop dozwolony w ciąży, bo kaszelek męczy też dzidziusia. Może położną warto o to spytać ? albo swojego lekarza.
U mnie domownicy teraz na theraflu chodzą, bo wyczaiłam jakieś pojedyncze kaszlnięcia, jestem terrorystką wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MarBi dzięki za podpowiedz odnośnie zatok. Ja też cos od jakiegos czasu, jak tylko mi sie pojawia katar to od razu masakra. Na szczescie troche podratowal mnie termofor, ktory przez trzy bite dni lezal na mojej buzi. W miare przeszlo, ale nos nadal zapchany...ach te chorobska.
marynia posciel sliczniutka...piękna i słodziutka..naprawde, już sobie wyobrazam takiego małego bobaska w niej 🙂
zelazna wspolczuje boli glowy, moze jakas akupresura skroni czy cos podobnego by pomogla. Moze to rzeczywiscie od mniejszej ilosci swiezego powietrza, albo po prostu od lezenia. Moze skontaktuj sie ze swoim ginem, co mozesz robic zeby troche ustapilo.
renache ja na kaszel polecal STODAL, lek homeopatyczny, bralam do w 20tyg ciazy jak mialam zapalenie krtani i mega kaszel. Do tego tantum verde i prawoslaz. Sprawdzony zestaw 🙂)powodzenia. A twardnienei brzuszka to norma, ja w sumie sie juz do tego jakby przzwyczailam i na razie nie paniku, chyba ze byly by regularne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no choruje teraz duzo ludzi, ja w sumie siedzialam w domu z synkeim z ospa, a i tak cala nasza trojka sie rozchorowala i w ten weekend normalnie mielismy w domu szpital. Do tego sasiadka wpadla pozyczcy nurofen dla dziecka, bo tez jej zabraklo a obie z corka goraczkuja po 40 stopni. Mowie Wam goncie wszystkich chorych z dala od siebie, bo najgorzej jak sie zdycha a nic nie mozna w sumie brac 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie, niestety, niewiele można brać, szczególnie w 3 trymestrze.. Ginekolog mówi, że to normalne, zdarza się u kobiet w ciąży i tyle.. Ciśnienie mierzę i mam dobre, to najważniejsze, przeciwbólowo tylko paracetamol. Dzisiaj póki co nie wróciło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie mąż niestety przyniosl chorobe no i sie mecze tydzien, ale jest juz lepiej przynajmniej goraczka przeszla. moj lekarz powiedzial zebym sie normalnie leczyla jakbym w ciazy nie byla bo sama choroba na tym etapie bardziej przeszkadza niz wziecie jakichs lekow (aczkolwiek nie przesadzam 🙂)
brzuszek twardnieje przewaznie wieczorami wiec wywalam nogi do gory i jakos daje rade.
a powiedzcie mi - pakujecie sie juz do szpitala powoli? ja co prawda mam termin na 20 marca ale jakby tak malutka hcala wczesniej sie pojawic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zelazna to oby tak dalej, zeby juz bol nie powrocil!!!
renache wiesz co, nie wiem co to za lekarz ktory Ci kazal sie leczyc jakbys w ciazy nie byla. Hmm... troche slabo. No na goraczke oczywiscie paracetamol, ale ibuprofenu juz nie mozna. Ja nawet chcialam sobie zrobic inhalacje z olejkiem Oilbas, to lekarka mowila ze nie mozna. A to niby tylko ziola.
wiem ze na pewno na gardlo nie mozna tych wszystkich tabletek strepsils itp bp podobno szkoda dzidziusiowi 😞(
No ja juz czesc rzeczy spakowam, zobacz sobie watek wyprawka dla maluszkow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oooo no właśnie Karolaa dobrze podpowiada. Tantum verde psikałam sobie w szpitalu do gardziołka, bo mi położna poradziła zapobiegawczo, bo na oddziale jakieś choróbsko się przyplątało, a Stodal na kaszel kiedyś brałam. Ciekawa jestem tylko jak to jest przy tej naszej cukrzycy, bo takie syropki to słodzone zazwyczaj....
dzisiaj mam pierwszą szkołę rodzenia o 19tej , mam nadzieję, że to nie będzie strata czasu 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marBi no niestety te syropki sa slodzone, ale co zrobic 🙂) cukier troszke wiekszy ale przynamneij kaszel mniejszy i choroba szybciej znika - ktora chyba grozniejsza dla dzidziusia niz w sumie cala ta cukrzyca 🙂))
Powodzenia na szkole, jak bedziesz miala jakies nowinki czy fajne podpowiedzi to pisz na forum 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój R wrócił z pracy, zjedliśmy obiad i leżymy tzn.. ja leże i piszę do Was a on i kotka śpią wtuleni w brzuch 😉 zaraz ich budzę, kotka na spacer wezmę, a Robert niech się zbiera, bo dzisiaj idziemy na randkę 😉 która ma się zakończyć seksem hehe 😉 idziemy do kina na bejbi blues, potem Telle-pizza i wracamy do domu.. niech się wyśpi, będzie wieczorem w lepszej formie 😉 nie wiem jak u Was, ale ja mogłabym się kochać cały czas. Wiem, że jestem z tym już z tym męcząca, ale co mam zrobić, ciągle mam ochotę, mam nadzieję, że ci to przejdzie za niedługo! Coraz trudniej sobie poradzić w łóżku z tym brzuszkiem 😉 Nie wyobrażam sobie, zebym miała mieć zakaz seksu chyba bym się załamała, To jest ta chwila kiedy mnie nic nie boli, nie gniecie, nie irytuje 😉 mogłabym ciągle ;p A Wy jak tam? Współżyjecie jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Tak jak pisałam wcześniej dzisiaj miałam kolejne usg. Dzidzia podrosła (1350g), co nas niezmiernie ucieszyło, ale niestety przepływy wyszły złe i jest regresja.
Jutro ok 8 rano dowiem się czy jutro będę miała cesarkę, czy jeszcze parę dni poczekają (ale to i tak tylko do pierwszego sygnału, że coś się zmienia na minimalnie gorsze). Dziecko jest teoretycznie przygotowane, tzn zastrzyki dostałam, więc nie powinno być żadnych komplikacji na szczęście.
Także.. długie 12 godzin oczekiwania czy już jutro zobaczę małego.
Dam Wam znać jak tylko będę miała okazję.
Trzymajcie się !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu , kciuki mocno zaciśnięte, trzymaj się tam cieplutko, będzie dobrze!! najważniejsze, że maluszek rośnie, a lekarze na pewno dobrze się zaopiekują Twoim skarbem zaraz po porodzie!!

Targiel, przy moich lekach to totalna abstynencja seksualna, chociaz na Sylwka zrobilismy sobie wyjatek 🙂))A tak zaczniemy znowu ok 37 tygodnia, wtedy juz mozna wszystko 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu! moje kciuki mocno zaciśnięte ! daj nam znać jak będziesz mogła, będziemy myślami przy Tobie!


Targiel.... 😠 jak ja Ci zazdroszczę! ja już jestem prawie dziewicą z powrotem.... :P
Karolaa miałam napisać jak tam na szkole. Położna miła, ogólnie to dzisiaj takie ględzenie, poznawanie się. Dowiedziałam się, że nie lubi jak w wyprawce rodzice przynoszą body dla maluszków bo ma dużo zapinania ;p woli kaftaniki i pajace.... hmmm no i dużo mówiła o emocjonalnej stronie porodu, że dlatego większość położników to położne ( oczywiście musiałam wypalić, że na patologii jest jeden położnik;p to powiedziała że no jest, ale on ma sporo kobiecej strony, a ja na to, że jak będę rodziła i mnie będzie bolało to może na mnie nawet stado studentów patrzeć jak będą ze mną parli ;p ja to umiem do siebie zachęcić ludzi 😁) no i ogólnie dobrze mówić do dziecka jego wybranym imieniem.... nasza córa jest Bąbelkiem... i imię otrzyma dopiero po porodzie 😁 i ogólnie, że dobrze chodzić na szkołę rodzenia już koło 20 tygodnia ... ja w moim 31 prezentowałam się najokazalej hmmm 🙂 no ale to warunki mnie zmusiły do rozpoczęcia teraz a nie wcześniej hiihihi no i prawie wszyscy mówili, że chcą rodzić razem, a my z mężem robiliśmy tylko wielkie oczy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MarBi czyli ogólnie bardzo pozytywnie 🙂) A z bodziakami moze to i racja, fajoskie sa pajace. A propos poloznikow to tak sie zastanawiam, ze chyba cos w tym jest. Ginekologów to jest w brud, mam wrazenie ze wiecej niz kobiet ginekolożek (chyba tak to się mówi) a poloznikow juz nie koniecznie. Widac faceci lubią się tylko naogladac, a nie byc od tej "brudnej" roboty 😁

A dziewczyny robi Wam sie juz ta ciemna linia od pepka w dol?? Bo ja dzisiaj wlasnie zauwazylam taka bladziutka linie 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na 1 dzien Was zostawic i tyle do nadrabiania :P
Ja spac nie moge bo od 4 rano odsniezaja chodniki dosc glosno...nie pomysla ze tu ciezarna moze gdzies chce pospac 😜

Co do wszelki chorobsk ktore Was łapia to nie zazdroszcze, ja o dziwo trzymam sie dobrze, jedyne przeziebienie jakie mialam to bylo we wrzesniu,ale pamietam kaszel dlugo mnie meczyl 😠wiec teraz mam nadzieje,ze obejdzie sie bez chorób.

Zelazna co do boli głowy to Cie swietnie rozumiem.Mialam to samo,okropne silne bole glowy migrenowe, nic na to nie pomagalo,czasami to juz skrecałam i wylam z bólu, na szczescie od 3 trymestru w ogole sie nie pojawiły, zycze,zeby i Ciebie wkoncu opuscily,chociaz an ten ostatni miesiac przed porodem,zebys mogla troche odpoczac przed pojawieniem sie małego.

Targiel bylam tez na tym Baby bluesie, dla mnie film katastrofa ;/ ale fajnie,ze robicie sobie takie randki i ze seksu masz duuuzo hehe 😁
U mnie z seksem bylo dobrze dopoki brzuch nie urosl za duzo.Teraz niby ochote mam,ale jak sie do tego z moim M zbieramy to jakos koslawo to wychodzi,on boi sie ze gdzies mi nacisnie niechcacy na brzuch w tym szale namiętności hehe a ja z reszta sama jakos nie moge sie ulozyc i znalezc dobrej pozycje bo w kazdej cos mnie boli i czuje sie taka ociezała.
Dziewczyny mam juz prawie +20kg ;( wiec nie ma cos ie dziwic ale jestem juz jednym wielkim klocem :P

AniaK92 ciesze sie ze twoj Hugo juz podrosl,choc nadal jest jeszcze malenki to wierze,ze bedzie zdrowy,szczegolnie dzieki tak dobrej opiece jaka zapewniaja ci tam lekarze.Widze,ze znaja sie na rzeczy mysla o wszystkim, mały dostał zastrzyki na plucka,ciagle kontroluja przepływy,naprawde widac,ze dbaja o Was tam 🙂 Daj znac co tam dzis zadecydują lekarze i jak malutki. Trzymam kciuki za Waszą dwójeczke :*

MarBi fajnie ze zaczelas szkole rodzenia, naprawde wiele ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec od poloznych. Porod porodem ale mi duzo daly informacje na temat pielegnacji malucha jak juz bedzie z nami,ktorych sama bym pewnie sie nie domyslila. Np. zeby nie uzywac tych takich duzych gabek na ktore dziecko sie kaldzie w wanience bo to siedisko bakterii itp ze zazwyczaj maluchy kapane na takiej gabce maja brzydka skóre. Kremy do pupek uzywac tylko jesli pojawia sie jakies odparzenia, a nie profilaktycznie,bo wlasnie tak pisalyscie one wysuszaja skorkę i na ładna zdrowa skóre po porstu nie używac nic. No i zawsze dobrze wytrzec skóre dziecka,czy to po kapieli,czy po przewijaniu,zeby zawsze byla suchua wtedy najmniejsze szanse na odparzenia są itp

Karolaa ja ta linie ciemna o ktorej wspominasz to ma juz od dawna chyba jakos w 4 miesiacu mi sie pjawila pozniej tylko ciemniala z kazdym tygodniem coraz bardziej. A i dopisz do tabeli pierwsze ruchy małej 🙂

Marynia posciel jest sliczna i te motywy 3d swietne

A ja dzis sie biore torszke za sprzatanie, moj M wyjechal wlasnie niedawno do Świnoujscia no i cóz zostalam sama, zobaczymy na jak długo 😞 Jeszcze na pocieszenie powiedział mi wczoraj Uwaga uwaga 😁 ze musze przenosic ciąze hehe bo najprawdopodobniej od 9-16 marca go nie bedzie (termin mam na 10-13). NO i mowi no nie ma wyjscia musisz przenosci ciaze hehe dobry zart 😁 szkoda tylko,ze to nie odemnie zalezy kiedy corci zachce sie pojawic na swiecie, wiec widzicie jaka mission impossible mnie czeka 😁 wszystko wskazuje na to,ze nei dosc ze musze sie wyprowadzac w biegu to jeszcze ebde sama podczas porodu w obcym miescie ech ;/ no nic, chyba lepszym wyjsciem ebdzie zaczac wywolywac sobie porod, o czymw spominala nam polozna wlasnie w szkole rodzenia,zeby np troche podzwigac, duzo chodzic np po schodach hehe no i duzo duzo seksu,bo sperma jak wiadomo ma dzialanie przyspieszające porod,heh czy cos z tego wyjdzie zobaczymy,jesli z małą bedzie wszystko ok to po 37 tc chyba sie zastosuje do tych rad jak do 39 tc nic nie ruszy to pozniej juz bede lezec plackiem i zaciskac nogi zeby przenosic do 41 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
ciekawe jak tam AniaK? o 8 miała już coś wiedzieć...

Natalia tylko się w tym sprzątaniu tak nie wykazuj, bo pamiętam jak pisałaś o zakupach sukienki i coś mi się wydaje że możesz przesadzić 😜 😁 haha

widzę , że niektórym z nas życie erotyczne kwitnie 😁 u mnie są plany po 37tyg, teraz abstynencja 😞 mam ochotę ale coś mnie hamuje .. uff

oglądałam tylko zwiastun tego filmu bejbi blues i jakoś mnie nie zachęcił... zaczekam jak pójdzie w tv 😜 do kina na randkę też bym poszła, jakby nie było tylu choróbsk.. Ja ograniczam kontakty z ludzmi do minimum 😁

Tą czarną linię mam od niedawna. Strasznie jest śmieszna u mnie . Prościutka od pępka w dól, a od pępka w górę to taki szlaczek 😁 i na około pępka mam ciemną skórę , to znak że dzidzio chciła mi pępek wypchać ale ten się nie dał 😜

dziś o 13 przychodzi do mnie babeczka z PBKM , w sprawie pobrania krwi pępowinowej. Zdecydowałam się na to. Wiadomo nie chcę żeby kiedykolwiek miałaby być użyta , ale lepiej dmuchac na zimne. Tym bardziej , że mam komfortową sytuację i mogę sobie na taki koszt pozwolić...

a wczoraj w faktach znów poruszali temat tego urlopu macierzyńskiego i pokazywali , że na FB jest grupa dziewczyn , które wklejają foty swoich brzuchów na których napisany jest termin porodu. Chodzi o dzieci , urodzone przed 17marca. Czyli Natalia, jakby nie wyszło z tym naturalnym wywoływaniem to później 3maj nogi jeszcze tydzień dłużej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do filmu ok dramat dramatem, przedstawiał jak młodzi ludzie i nie tylko z reszta młodzi,ale i dorosli jak sa nieodpwoiedzialni,głupi,jak nie wyciagaja wniosków itp mi chodzi o to,ze nie o historie mi chodzi tylko ogolnie o film,ze mogpby byl jakos inaczej nakręcony, inaczej przedstawić tą patologie itp nie wiem z reszta to tylko moje zdanie 🙂 moze po prostu czego innego sie spodziewałam.

Kurcze tez czekam na jakies wiesci od Ani,oby wszystko bylo dobrze.

Marynia my tez sie zdecydowalismy na pobrani krwi pępowinowej,ale jeszcze nie ejstem umowiona z ta babką, a wiem ze mowila ze najlepiej na miesiac przed proodem juz najpozniej do niej zadzwonic, ja chyba po przeprowadzdce do Świnoujscia do niej zadzwonie,zeby przywiozla mi ten "starter". I tak jak mowisz oby to byla nasza najgorsza inwestycja w zyciu.

Ja zaraz jade do Lidla bo łososia,bo jakas straszna ochota mnie dzis na rybke naszła 🙂 a ze nie jem ich jakos za wiele w ciazy a powinnam to wykorzystam ten fakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...