Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Targiel zazdroszcze tego seksiku, my to bardzo slabo i malo z mezusiem sie razem bawimy bo kurcze tez niestety waga juz nie ta i ciagle cos mnie ukuje, poboli, nie mowiac o szybkiej zmianie pozycji z tym olbrzymim brzuszkiem 🙂 ale jakos dajemy rade, przytulamy brzuch i to nam pomaga - energie wkladamy w kupowanie rzeczy do pokoju.
no i Natalia24 w sumie chyba by bylo lepiej dla Ciebie jakby Ci sie udalo przetrzymac do 41 tyg, rok z dzieckiem to jednak fajna sprawa 🙂 ja tez bede zaciskac nogi bo termin mam na 20.03 wiec roznie moze byc - a niestety nie mamy z kim zostawic malutkiej wiec jesli sie nie uda z tym rokiem to niestety po pol roku zlobek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania, trzymaj się tam a z dzidzią wszystko na pewno będzie dobrze.

My się niestety nie seksimy już 😞 przez ten szpital itd. ale też jestem ociężała 😞 Mam 13 kg na plusie. Wczoraj nie zastosowałam się do zaleceń lekarza i poszłam na króciutkie zakupy dla synka no i oczywiście znów miałam skurcze i twardnienie brzucha więc dziś nic nie robię.

Natalia, uważaj z tym sprzątaniem bo właśnie też się wzięłam za sprzątanie dość ostro przed świętami i zaczęły mi się skurcze. Aaaa... łososia jadłam w piątek 🙂 pychotka

Bejbi Blues najpierw będę oglądać sama, a później napiszę napisy dla mojego chłopa bo jest niedosłyszący no i nic by nie zrozumiał a w necie nie ma polskich napisów 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze nie dzisiaj : )
Mały się postarał, ktg wychodzą przykładowe no i to zadecydowało, że może na parę kolejnych dni zostaje w brzuszku.
Teraz będą monitorować 3 razy dziennie no i jak tylko jakieś nieprawidłowości to już się nie będą zastanawiać.
Dzięki za wszystkie ściskane kciuki !
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania to super wieści 🙂
Natalia tą umowę ws krwi faktycznie można zostawić na później , bo przy podpisywaniu umowy daja ten "pakiet szpitalny". Ja zdecydowałam juz teraz, bo za tydzień planujemy się przenieść do nowego domu 🙂 i wtedy pewnie nie odgonie się od gości... choć niektórym juz sugerowałam że zapraszam za 2- 3 miesiące będą mieć 2w1 i oglądanie dzidzi i domu 😁

Kurcze dziś mam cały czas twardy brzuch... ale widzę jak się rusza i faluje, chyba Malutka szuka wygodnej pozycji... mam nadzieję że nie zmieni już ułożenia do wylotu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie przejmuj się marynia to na pewno dzidzia. Jak masz wątpliwości to mi położny powiedział, że trzeba cały brzuch obmacać i jak np. góra twarda jak skała a dół miekki to dzidzia. Moja Bąbelka właśnie często zadek wypina na samej górze i trochę śmiesznie przez to wyglądam... z taką wypiętą górą do granic możliwości ;p czasem ją tam poklepie, żeby ruszyła swoje szanowne literki niżej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rzeczywiscie seks z tym coraz większym brzuchem jest trudny. My staramy się działać raz na dwa/trzy dni. Przy remoncie mój mąż często wraca z budowy przed 23 i marzy tylko o spaniu, bo o 6 wstaje do pracy. Obecnie mieszkamy z teściami i mamy na ferie 16-letnią wnuczkę za drzwiami... Ciężko to wszystko pogodzić.

Ania, trzymaj się dobrze. Z jednej strony na pewno chciałabyś już zobaczyć maleństwo, a z drugiej lepiej, żeby jeszcze podrosło...

Mi wczoraj wieczorem mały tak wywalił nogę, że czułam pod ręką całą nogę od stópki po kolanko. Niesamowite uczucie. 😆 A dzisiaj trafiłam do lumpeksu, gdzie była wyprzedaż-wszystko po 5 zł i nakupiłam spodenki(same firmówy), bluzy i body. Od razu dzień przyjemniejszy. 😁

Mam dylemat co do tego banku krwi. Najpierw byłam nastawiona bardzo nastawiona na tak, ale usłyszałam wiele opinii ludzi i lekarzy, które mówią, że tą krew można wykorzystać tylko raz i jest to gra niewarta swieczki. I nie wiem. Mam obecnie dużo wydatków, czy inwestować w to dodatkowo czy nie. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania my też trzymamy kciuki 🙂
Natalia i położna powiedziała, ze termin porodu zależny jest co prawda od dzidzi, ale dużo zależny od Twojego nastawienia. Ja nastawiłam się, że urodzę 20 marca i nikt mi nie wmówi, że nie, a co lepsze po ostatnich badaniach lekarz powiedział, że na jego nos to ona tydzień wcześniej mnie przywita, także by się zgadzało:P
Co do seksu to u nas w pierwszym trymestrze nie było mowy, ale teraz tak co kilka dni się staramy 🙂 każdy ma swoje potrzeby. Co prawda ja silnie wije gniazdo, zamawiam, kupuje i już Wam powiem, że ciągle mam nie dosyt, to tego remont. Nie wiem w co ręce włożyć. Ale jak przychodzi kolejna paczka lub kupuje kolejne ubrania to micha mi się śmieje do wieczora 🙂
Co do kina to ja z mężem oglądaliśmy Hobbita dzisiaj na telewizorku, mi się podobał.
Wczoraj na szkole rodzenia rozmawialiśmy o łagodzeniu bólu przy porodzie, ale tym niefarmakologicznym i mimo,że boje się porodu coraz mocniej mam wrażenie, że jednak sobie poradzę. Dobra ja lecę do sklepu po śmietanę, bo chodzi za mną zupka pomidorowa i placki ziemniaczane, a przy ciąży śmietana króluje na moim stole 🙂
Pozdrawiam silnie w ten mroźny (przynajmniej w Lublinie) dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie wyszła ode mnie babeczka z PBKM . Dość rzetelna rozmowa. Powiedziała jakie są "+" i " -" choć wiadomo wmówiła wiecej o zaletach ;p ja ja podpytywałam tak praktycznie raczej bo poczytałam dużo o teorii . Krew teraz można zapakować do tzw kasety plus. tzn Cały materiał dzielą 1/3 i 2/3 twedy jest możliwość poboru dwukrotnego. Można też wykupic 2 kasety. Jest kilka opcji. Poczytaj sobie na ten temat, lub wejdź na ich www http://www.pbkm.pl/ . Tam można zadać pytania itp.
Menorka musicie się zastanowić , bo koszt nie mały. Ja jednak od początku ciąży wiedziałam że to zrobie 😁 ah podobno położne maja płacone za pobór tej krwi i starają się żeby materiał był odpowiednio przygotowany 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AniaK92 super wiadomości, że maluch jeszcze może posiedzieć w środku 🙂 Cały czas kciuki zaciśnięte 🙂

My się chyba nie zdecydujemy na bank krwi pępowinowej. Jednak to bardzo duży wydatek, a później cały czas trzeba za przechowywanie płacić.. No i po tych wszystkich akcjach w ciąży i leżeniu od 27 tygodnia liczymy na to, że młody się odpłaci i będzie okazem zdrowia, szczęścia i na dodatek grzeczny 😁 Chociaż wciąż się zastanawiamy, bo jednak to duże zabezpieczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Ania dobre wiesci 🙂 mysle ze jesli przepływy sa dobre to dla maluszka wiadomo ze lepiej ebdzie im dluzej sobie w brzuskzu posiedzi.

Z tym bankiem krwi, to fakt koszta są spore, ale ja to przeanalizowalam i szczerze mowiac to wiecej my wydajemy na polisy ubezpieczeniowe co miesiac, czy np co roku na ubezpieczenie samochodu, mieszkania. Bo ja takie spotkanie z ta babka z Banku Krwi mialam na zajeciach w szkole rodzenia.Pakiet startowy ten szpitalny to koszt 600zl,zabieramy go ze soba do szpitala,tam polozna pobiera po narodzinach krew z pępowiny,przyjezdza po to kurier,który wiezie to centrum zdrowia dziecka w Warszawie i od tego momentu mamy chyba tydzien na zrobienie przelewu jak sie myle jakos ok.1400zl i pozniej placimy raz do roku na urodziny naszego dziecka kwote chyba jakos ok.250zl lub mozemy odrazu zaplacic za 18 lat jakos ponad 4 tys. Moga to tez rozbic np na 2 raty.Marynia czy jakos tak te koszta ci przedstawila ta Pani? Bo ja tez mowie o PBKM. Jest jedno "ale" ze moze byc tej krwi do porbania za malo lub moga byc w niej bakterie i wtedy nie nadaje sie do mrozenia,co wiaze sie z tym,ze przepada nam te 600zl. I tak jak marynia mowi sa 3 opcje, kaseta na raz, na 2/3 i 1/3. Ta kaseta na raz czyli na uzycie komorek macierzystych tylko raz jest najtansza i to o tej pisze jesli chodzi o koszta,bo my wlasnie nad ta sie zastanawiamy. Z tego co pamietam to jest jakos 50% szans ze komorki moga rowniez pomoc rodzenstwu dziecka(ale rodzenstwo musi byc z tych samych rodzicow, nie moze bcy przyrodnie) i chyba jakos do 20% ze rodzicom no i oczywiscie 100% dla dziecka od ktorego sa pobierane.

A ja sobie dzis kupilam 3 staniki do karmienia za 9zł za sztuke ! 😁 weszlam przypadkowo to jakiegos sklepu i patrze ooo prosze 😁 byly tez koszule do karmienia takie zwykle, z jakimis misiami itp,ale za 20 zł i sie zastanawiam czy nie kupic i miec do porodu,a pozniej wyrzuc bez zalu

Ja wlasnie gotuje w parowarze lososia, marchewki i brokuly mmm 🙂 chwale sie przez kom mojemu M jaki sobie dzisiaj dobry obiadek robie, a on do mnie : Eee tam ja sobie moge zjesc rybke z nad morzaa nie tam z Lidla z parowaru :P ech nie ma to jak wsparcie hehe
Dzis moj narzeczony o 19 oglada mieszkanie na wynajem w Swinoujsciu,zobaczymy co z tego wyjdzie, idzie w ciemno bo zdjec nie widzielismy, a az na 7 ogloszen ktore doslownie byly dodane na dniach tylko to 1 nadal aktualne, jakas masakra nie wiem czemu tam tak szybko ludzie wynajmuja mieszkania...jakas tragedia.

Dziewczyny a powiedzcie mi, czy męczy Was zgaga tak smao mocno jak mnie? Kiedys pojawiala sie sporadycznie a od jakis 2 tygodni to dzien w dzień, czasmai tak strasznie pali,ze nie daje rady 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu, super wiesci u ciebie. trzymamy kciuki i oby tak dalej!
Natalia czytałam twoją historię z przeprowadzką, cieżka sprawa, ale na pewno wyjdziecie z tego obronną ręką. my w kilka miesięcy po porodzie tez się przeprowadzamy już \"na swoje\" niestety nie udało nam się tego zrobic do tej pory. a teraz z takim duzym brzuchem cięzko cokolwiek ;(
także poczekamy jeszcze troszeczkę (obecnie mieszkamy z jeszcze jedną parą dobrych znajomych i ich 2 letnim szkrabem, wynajmujemy duży domek, ale każdy już mysli o swoim kącie)
jesli chodzi o zgage to mam po ostrym jedzonku tylko
Annagor wysłałam ci swoje dane na prv wiad na brzuszku

ja miałam jednodniową (6 godzinną) szkołę rodzenia. dowiedziałam się niewiele więcej co już wiedziałam. były zadania w grupach, w formie zabawy, faceci nauczyli się jak masując łagodzic bol podczas skurczy, my-jak na piłce siedziec zeby dzidzia mocniej naciskała głowką na szyjkę (przez co, robi się szybciej rozwarcie) , kiedy jechac do szpitala , jakie rodzaje znieczuleń są dostepne w uk, partnerzy uczyli się przewijac i myc niemowlaka (modelami były lalki, ale wszystko było bardzo realistyczne- faceci zaczynali zdejmowac ubranko, oczywiscie najwiecej problemow z napami, w pieluszce była kupa wszystko było nią usmarowane po plecy-na szczescie kupa była sztuczna 🙂 ale poradili sobie z tym \"kupa\" śmiechu była przy okazji. fajnie było ale stanowczo za długo (chociaż była przerwa na lunch i herbatkę)

co do sexowania, uprawiamy raz na jakis czas... nie wygodnie i tyle 😠
nawet od tyłu już się nie mogę tak fajnie wygiąc jak kiedys ☺️
blizej terminu okolo 37 zaczynamy sie sexic czesciej bo chce urodzic szybciej (a to jeden z naturalnych sposobów przyspieszenia) ponoc w spermie jest takie cos ze przyspiesza rozmiekczanie szyjki.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kolejne informacje i od razu mniej stresu.
Po południu na wizycie pani doktor powiedziała, że ostateczny termin cesarskiego cięcia ustalony na poniedziałek.
No chyba, że złe wyniki z ktg, albo z usg (czwartek) to wtedy będzie wcześniej.
Także już tylko kilka dni czekania.
A później to zobaczymy. Zazwyczaj po operacji zostawiają na 4 dni a potem do domu. Mały niestety będzie musiał zostać te "brakujące" tygodnie w szpitalu, ewentualnie może tydzień/dwa wcześniej go wypuszczą jak wszystko będzie ok.
Z marca zrobił się styczeń..
Trzymam kciuki za Was wszystkie, szczególnie za remonty, przeprowadzki i inne niedogodności, coby poprzebiegały bezproblemowo i raz dwa : )
Ściskam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AniaK92 no to super, posiedzi, będzie w brzuchu 34 tygodnie 🙂 Moja koleżanka urodziła chyba 34t2d i mała tylko 9 dni była w szpitalu 🙂 Życzę Wam, żeby też tak gładko poszło i szybko. Maluch ma już płucka gotowe, niech jeszcze troszkę przybierze wagowo i będziecie w domu 🙂 Gorąco całuje i pogłaszcz tam brzuszek, żeby ładnie przytył do tego poniedziałku 🙂

Targiel współczuję.. Mi gdyby do tego leżenia, skurczy, braku seksu i zgagi doszły wymioty to już bym się załamała zupełnie.. Ale mam kilka znajomych, które do końca wymiotowały.. przykro mi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu pocieszające jest, że jesteś pod taką dobrą opieką, musisz być bardzo silną kobietką i wierzę, że te wszystkie stresy zwrócone zostaną Wam obojgu duuuużą dawką miłości 🙂

Natalia, wiem że byłaś zainteresowana informacją o okuliście, niestety odwołałam dzisiejszą wizytę i będę miała ją za dwa tygodnie, bo wszyscy mi zwracają uwagę, że pchać się teraz do przychodni nie jest najmądrzejsze i lepiej żebym poczekała aż ta pandemia grypy się trochę wyszaleje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaakceptuj zaproszenie to Cie dodam 😁 Annagor chyba przeoczyla twoje dane :P narazie na fb powolutku sie rozkreca :P

MarBi dzieki za informacje,jak w koncu odstaniesz sie do lekarza to napisz co tam wyszlo i co mowil. ja tez musze sie zebrac,ale publicznie chyba sie nie zdaze dostac, teraz jakos do tego nie mam glowy ale do przyszlej wizyty u gin wypadaloby,zebym byla juz tez po wizycie u okulisty. Przejde sie gdzies prywatnie i zobaczymy co mi powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja muszę jutro na badania krwi.. Bo myślała pani doktor, że w moczu będą bakterie, a tu posiew czysty.. No i nie wiadomo gdzie jest infekcja, jeśli będę miała CRP podwyższone, to Duomox muszę wziąć.. A całą ciążę bez antybiotyku myślałam że się uda..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zelazna a skad wiesz ze masz jakas infekcje?? ze niby te skurcze od tej infekcji??
U mnie tak gin tez myslal swojego czasu, ale posiew czysty i w ogole nic nie ma. Wiec stwierdzil ze taka natura 🙂

No ja tez pisalam annagor moje dane ale cos nie dostalam zaproszenia do grupy na fb 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...