Skocz do zawartości

Rozmiar ubranka a wiek dzidziusia. | Forum o ciąży


kmw78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witaj
Z tego, co się orientuje, to do szpitala, dla noworodka z reguły kupuje sie ubranka na 56 cm wzrostu. Jednak moja córka jak sie urodziła miała 4300g i 57cm wzrostu, więc te pierwsze śpioszki były małe.
Dlatego tym razem postanowiłam kupić na 58cm, bo jak będą nieco duże na początku, to nic nie szkodzi, bo maluchy takie szybko rosną.
Jeśli chodzi już o kilkumiesięczne niemowlaczki, to sama będziesz widzieć po swoim maluszku.
Zresztą większość firm szyjących ubranka dla maluszków na metkach podaje oprócz wzrostu wiek dziecka w miesiącach.












Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ata38 napisał:
Witaj
Z tego, co się orientuje, to do szpitala, dla noworodka z reguły kupuje sie ubranka na 56 cm wzrostu. Jednak moja córka jak sie urodziła miała 4300g i 57cm wzrostu, więc te pierwsze śpioszki były małe.
Dlatego tym razem postanowiłam kupić na 58cm, bo jak będą nieco duże na początku, to nic nie szkodzi, bo maluchy takie szybko rosną.
Jeśli chodzi już o kilkumiesięczne niemowlaczki, to sama będziesz widzieć po swoim maluszku.
Zresztą większość firm szyjących ubranka dla maluszków na metkach podaje oprócz wzrostu wiek dziecka w miesiącach.





Są ubranka na 58cm?Ja mam albo na 56,a potem już na 62cm.









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ja tez nie slyszlam, ze są ubranka na 58 cm. Pracowałam w sklepie z takimi rzeczami i z tego co sie orientuje to ubranka sa szyte co 6 cm od 56, sa tez na 50 cm dla wczesniaczkow, ale może się mylę, bo się nie spotkałam z takim rozmiarem :P
kmw na początek są ubranka w rozmiarze 56,62 niby do 3 mies. ale to zalezy od wielkosci dziecka, potem 68 już na ok 6 miesiecznego bobaska, no i dalej 74, 80 itd... co 6 cm. ale to też jest różnica rozmiarówki, bo co inna firma to inna rozmiarówka, tak niestety szyja ze np niektóre ubranka na 56 sa równe ubranką na 62 z innej firmy i na odwrót. Sama z czasem się o tym przekonasz :P Ja kupilam wyprawke do szpitala i troche bodów na 56, a praktycznie reszte ubrasnek na 62 bo to prawda, dzieci szybko rosną, a jak bedą wieksze to nic nie szkodzi. Pozdrawiam 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

Dokładnie, najlepiej kupić kilka kompletów w rozmiarze 56 i kilka w 62 na początek. Mój Szymek urodził się z "wzrostem" 😉 55 cm, więc rozm.56 pasował, ale dziewczyna, która leżała ze mną na sali urodziła smyka, który maiał 61 cm, więc lepiej mieć ciuszki w tych dwóch rozmiarach.
Poza tym czasem na ciuszkach są te same rozmiary a wielkość rzeczywista jest inna... 🤢

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a nie lepiej kupic wiecej na 62?dzidzi tak szybko rośnie .a jak bedą ubranka a duze to lepiej podwinąć rękawki a na śpioszki założyć skarpetki.ja ubranek na 56 nie założyłam przy córce bo miała 59cm.przy synku pare razy miał 52cm.nie których ciuszków wogóle nie założyłam....wiec lepiej nie szaleć z zakupami 🙂choć sama tak robiłam.a z rozmiarami jest właśnie tak że zaczyna sie od 50,56,62,68,74,80 itd.i zależy od firmy.rozmiar rozmiarowi nie jest równy.a co do wieku i noszonego rozmiaru prez dzidzie to jest różnie,zależy jak dzidzia przybiera na wadze,itd.mój syneczek ma 18miesiaczków a nosi ubranka w rozmiarze 86-92.a te rozmiary odpowiadają wiekowi 2 lat.córa ma 7 lat a nosi rozmiar 122,128,134..jest bardzo drobniutka i niska 🙂wiec same zobaczycie:Ppozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie, to tez zalezy od kraju, jesli sa ubranka importowane rozmiarowka bedzie inna. We Francji,do szpitala bierze sie ubranka na 50cm! Nastepny rozmiar to 54, potem 60.

Tu dzieci(naprawde) rodza sie mniejsze. Ja przy urodzeniu mialam 57 cm. Moja coreczka juz 51. Jestem zwiazana z obcokrajowcem.Dziwne, no nie....
A do szpitala raczej wezcie wieksze ubranka, najwyzej pozawijacie rekawki, a na spioszki naciagnieci skarpetki, dzieciaki tak szybko rosna z tego co widze. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ata38 napisał:
Tym razem będe dokładnie pilnować podczas usg wielkości mojego maluszka













Tu bym nie była taka pewna co do wiarygodności usg. koleżanka miała robione usg tuż przed porodem ( jak odeszły jej wody) i wyszlo 3500kg. Urodziła synka 4900kg. Nieźle co?Noi 61cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ata38 napisał:
No to mnie zaskoczyłaś Zosieńka. 🤢
Normalnie mnie zatkało! 😲



[/url]

Mnie tez.Szczególnie,że kolezanka sie zawzięła i rodziła bez znieczulenia i wykupionej położnej, bo stweirdziła,że za nic nie będzie płacić.Twarda babka 🤪
Ale pomyłka o prawie 1500kg to granda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też słyszałam o noworodkach,które miały ok.60cm,nieźle.. 🙂
Jeśli chodzi o ubranka jakie będziemy kupować to na "62" i większe,ponieważ taki maluszek bardzo szybko rośnie,a w środku jeszcze pieluszka(chyba raczej nie malutka) 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupowalam większość na 62cm ,bo tak mi poradziły starsze mamuśki,ale gdy dowiedzialam się na usg,że córeczka jest dość malutka,dokupiłam kilka sztuk body i koszulek na 58cm,ale faktycznie wszystko w sklepach leży i się prosi ,więc zawsze można dokupić. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...