Skocz do zawartości

Pasy poporodowe i majtki wyszczuplające | Forum o ciąży


ewci@

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny, co wy sądzicie o takich wynalazkach jak pas poporodowy czy majtki wyszczuplające?? To moja pierwsza ciąża i nigdy nic takiego nie używałam, ale juz fałdka która została po porodzie mi troche przeszkadza i chciałabym cos z nia zrobic. Połozna polecała własnie pasy albo majtki, ale nie wiem z jakiej firmy, czy wkładane pzrez nogi czy na rzepy. Moze wy macie jakies doswiadczenie (zwłaszcza mamy które maja juz dzieci) i mi cos doradzicie 🙂 pozdrawiam i czekam niecierpliwie na posty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem od koleżanek ,ktore takie "sprzęty" stosowały,i bardzo szybko wróciły do formy z przed ciąży ,że to bardzo pomaga w pozbyciu się tej naciągniętej skóry,ale sam pas czy majtki nie wystarczą.Podstawą są ćwiczenia na mięśnie brzuszka ,ktore od wewnątrz nad tym pracują i tą skórę napinają. 🙂Oczywiście wszystko musi się bardzo ładnie zagoić aby możnabyło zastosować i jedno,i drugie,ale im wcześniej tym lepiej.
Ja napewno się w takie sexi majciorki zaopatrzę.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po pierwszej ciazy nie uzywalam pasa poporodowego i zaluje,wiec teraz napewno kupie.Napisalam,ze zaluje poniewaz widze jakie daje rezultaty po mojej bratowej.Super sprawa i naprawde brzuch wraca szybko do formy.Ona ma pas firmy Pani Teresa,zakupila go przez internet i naprawde jest zadowolona.Margherita masz racje,ze cwiczenia jak najbardziej wskazane.Wiec dziewczyny po porodzie zakladamy pasy troszke cwiczymy i zadowolone bedziemy napewno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja niestety nie mogę Ci poradzić,po pierwszym porodzie brzuszek i skóra na nim "zeszła"w pierwszą noc po porodzie,miałam brzuch jak z przed ciąży,sama się dziwiłam jakim cudem.Ale pozdrawiam i życzę powodzenia w znalezieniu odpowiedniego,teraz może sama będę potrzebowała więc z chęcią skorzystam z rad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂
No właśnie dziewczyny, też słyszałam, że pasy bardzo pomagają...Ale od kiedy można je zakładać???
Ostatnio rozmawiałam z położną i powiedziała, że cokolwiek robić z brzuchem można około 6 tygodni po porodzie... Co myślicie na ten temat? 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napewno trzeba odczekać ,az wszystko się zagoi,ponieważ takie pasy lub majtki są z dużym dodatkiem sztucznych sładników i są jakby "gumowe" więc skóra nie oddycha i można nabawić się zakażeń i powikłań .Każda z nas jest inna więc myślę ,że powinnaś spytać lekarza bo to jest sprawa indywidualna.Jedna dojdzie do siebie w tydzień ,inna zaś potrzebuje miesiąc.To samo w kwestii ćwiczenia.Nie rób nic na wlasna rękę,gdyż zamiast pomóc ,możesz sobie zaszkodzić. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
margherita78 napisał:
Napewno trzeba odczekać ,az wszystko się zagoi,ponieważ takie pasy lub majtki są z dużym dodatkiem sztucznych sładników i są jakby "gumowe" więc skóra nie oddycha i można nabawić się zakażeń i powikłań .Każda z nas jest inna więc myślę ,że powinnaś spytać lekarza bo to jest sprawa indywidualna.Jedna dojdzie do siebie w tydzień ,inna zaś potrzebuje miesiąc.To samo w kwestii ćwiczenia.Nie rób nic na wlasna rękę,gdyż zamiast pomóc ,możesz sobie zaszkodzić. 🙂


Zgadzam się w 100%,po porodzie najlepiej nosić bieliznę bawełnianą bo skóra może przez nią oddychać,wogóle to najlepiej chodzić bez(ale wiadomo nie zawsze można sobie na to pozwolić),pownieważ każda rana goi się najlepiej bez przykrywania,tak samo jak się człoweik skaleczy np w palec to szybciej się zrośnie jak będzie miała dopływ powietrza niż pod plastrem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem pod dwóch porodach i nigdy nie używałam pasów wyszczuplających. Po pierwszym porodie miałam majtki wyszczuplająće, ale bardzo niewygodne były i szybko poszły w kosz.
Niewiem, czy sobie coś takiego sprawie, szczerze, nie myślałam jeszcze o tym.










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz sobie taki pas kupiłam- właściwie to mąż mi kupił bo ja zapomniałam że go chciałam :P pas jest firmy Pani Teresa i wkłada się go przez nogi. W środku sa ćwiczenia i informacja że samo noszenie pasa nic nie daje. Wiem też że nie mozna go nosić dosłownie cały czas bo mięśnie brzucha się rozleniwiają i żadnych dobrych efektów nie będzie.
Co do gubienia brzucha to myślę że to też dużo zależy od samej skóry- jej elastyczności i tłuszczyku na brzuszku 🙂 Tak czy siak ja zamierzam nosić po porodzie zaraz po tym jak się połóg skończy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez zakupuje pas poporodowy , moja mama uzywala i powiedziala,ze daje rezultaty- oczywiscie z cwiczeniami, jak juz Margherita wspomniala. A majtek to raczej na poczatek nie, jezeli popekam czy mnie natna przy porodzie- lepiej goi sie rana z dostepem powietrza a takie majtki sa sztuczne. Moze pozniej zastosuje ale raczej obstawiam sam pas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez juz mam w planach zakup pasa wyszczuplajacego. Podobno berdzo pomaga i niektore dziewczyny zakladaja juz po 4 dniach, w zaleznosci jakie jest samopoczucie. Mozna kupic w aptece taki pas? Bo przez interenet nie dam rady, a nie wiem gdzie go szukac. Na pewno sie wybiore do kilku aptek, tam powinny byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki za odzew dziewczynki. Nio ja własnie słyszałam ze te firmy Pani Teresa Medica to sa dobre, zakłądane przez nogi. Nio i oczywiscie cwiczenia to mus 🙂 nio a połozna ostrzegała ze nie mozna nosic tego typu specyfików cały czas, bo sie moze źle skonczyc, po 2-3h i przerwa. Nio zoabczymy, cos sie zakupi napewno, bo mój brzuszek pozostawia wiele do zyczenia. Zuzanka sie urodziła wczesniej i raczej nieduzych rozmiarów, wiec spadło mi w pasie tylko 8-9cm, a 101-102cm zostało 😞 buuu
ALe pocieszam sie ze jeszcze spadnie samoistnie przy karmieniu piersia, narazie mi sie udaje nie dokarmiac małej zadnymi mleczkami sztucznymi wiec moze tez mi to pomoze. No ale tak pomyslałam ze jeszcze chyba musze z tymi pasami poczekac troszke, mineło 2 tygodnie od porodu, niby rana goi sie super, ale brzuch boli czasami i leje sie ze mnie gorzej niz przy okresie. Tak sie człowiek cieszył ze przez 9 miechów spokój, a teraz za wszystkie czasy sie wykrwawiam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też po pierwszej ciąży nie używałam pasa 😞i teraz żałuje bo flaczek został....chociaz po drugiej nosiłam ale zaraz od początku....dostałam ochrzan od połoznej że nie wolno,bo żle sie wszystko goi,no i po 3-4 tygodniach przestałam...powiedziała ze ten brzuch i tak po jakims czasie wraca,żebym sie nie ściskała...lepiej ćwiczyć ale to po połogu.w sumie to brzusio został....zawsze miałam fałdki gdzie nie gdzie 🙂teraz zamierzam isc na siłownie,pas tez bede nosić.no i basen na pewno pomoże.tylko mam nadzieje ze znajde czas....bo przy takiej gromadce to bedzie trudno:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Velina pasy powinny być na bank w sklepach ze sprzętem medycznym lub rehabilitacyjnym. A w wiekszych aptekach tez powinny być.
ewci@- kochana nie martw się, to dopiero 2 tygodnie! 🙂 Niektóre zrzucają zbędne kilogramy szybciej a inne nie. Moja mama długo po porodzie była pytana dlaczego jeszcze nie urodziła 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ata38 napisał:
Ale ewci@ powiedz sama: warto było.

Nio pewnie ze warto było. teraz jak patrze na krusyznke do mi się lżej na sercu robi, choc mnie teraz duzo to kosztuje, i ten połóg i z karmieniem czasami mała jak szalona ssie i brodawki potem bolą, nio i te krwawienia. nio i dietka. połozna dała mi taka diete dla mamy karmiącej ze mało co można zrobic do jedzenia z tego co tam na tej liscie jest. Teraz non stop ktos nas odwiedza, tzn Zuzanke i non stop cos sie robi do jedzenia dla gosci, a ja nic nie mogę tknąć 😞
Ale czego się nie robi dla malutkiej, zeby ona sie dobrze czuła, zeby jej brzuszek nie bolał i w ogole.
Kochana Nasza Zuzaneczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...