Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Muszę ci powiedzieć że mi tez juz brzuszek sie zaokrąglił 🙂 Niby na to za wcześnie ale cóż nic na to sie nie poradzi 🙂 Początkowo moja mama stwierdzila że sobie wymyśliłam że "urosłam", uwieżyła jak nie zmieściłam się w swoja ulubioną sukienkę :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jutka a skad sceptyczne prognozy jesli moge spytac ? Lec lec po malinki, nasze dzieciaczki najlepiej wiedza czego im potrzeba, ja sie od wczoraj zajadam winogronami i sliwkami juz mnie zaczyna brzuch bolec to stopuje :PPP
A ja po wizycie u tutejszego lekarza, od ktorego oczywiscie nie dowiedzialam sie nic poza tym, ze termin mi wyliczyla na 8 kwietnia (nawet nie pytajac o dlugosc cyklu..), zmierzyla cisnienie, nawet na wage nie bylo czasu stanac tylko spytala ile waze..:O patologia, teraz czekam na telefon od poloznej w ciagu dwoch tygodni wiec pierwszego usg sie spodziewam dopiero w 12 tygodniu ciazy zapewne... Chyba, ze nie wytrzymam i wczesniej pojde prywatnie na samo USG, chociaz to cholerka nie tani interes tutaj, szczegolnie jak tylko jedno z nas pracuje.
ogolnie jakies zniechecenie mnie dopada, ale chyba za wczesnie na jesienna depresje szczegolnie, ze u nas dzis slonce cieplutko i ludzie w krotkich rekawkach ::P
Milego poniedzialku zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze Ola co za wiesci.. Do srody wszystko sie wyjasni i wierze mocno, ze w pozytywnym kierunku!! Boje sie jak to czytam, ze ja moze chodze i sie ciesze, a cos jest nie tak kurcze nawet badania moczu, krwi nic nie mam! Utwierdzam sie w przekonaniu, zeby zrobic usg prywatnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojj dziewczeta, leniwe strasznie te nasze forum :P
Hej Hancia, fajnie, ze mdlosci juz za Toba, oby tak zostalo 🙂 Ja niestety jeszcze sie z nimi mecze chociaz jest duuuzo lepiej niz na poczatku ale to jeszcze nie to co powinno byc 😉
Slodyczy nie jem prawie wogole czasami mnie najdzie ochota na lody albo zelki ale w porownaniu z tym co bylo przed ciaza mozna powiedziec, ze slodyczy nie jem wcale :p
Co do witaminek to na poczatku jak wspominalam bralam "pregnacare" ale po nich bylo mi jeszcze bardziej niedobrze, wiec zostal tylko kwas foliowy i jest ok.
Piszcie kobietki co tam u Was, przeciez tyle sie dzieje 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola czyli rozumiem, ze beta hcg wskazuje na ciaze, a na usg jej nie wykrywa, tak? Sorry, ja sie kompletnie nie znam, sama nie mialam jeszcze zadnego badania grrr oprocz zmierzenia cisnienia i osluchania serca. Ani usg ani pobrania krwi.. A i pewnie duphaston bierzesz? Kurcze, wspolczuje stresow strasznie i nadal trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorcia, dokladnie jest tak jak piszesz, usg nic nie wykazuje. ja tylko mam nadzieje, ze to nie jest ciaza pozamaciczna, ale tak dokladnie mnie zbadali, szukali i nic. jesli chodzi o leki to dostalam luteine, nospe forte i kwas foliowy. strasznie sie boje, ale musze ten tydzien byc dzielna i spokojna, chociaz to nie latwe, juz tyle lez wyplakalam i nerwow zjadlam, ze szkoda gadac. teraz mam zamiar bardzo dbac o siebie, nawet kolacje sobie zrobilam i owoce kupilam, co jest rzadkoscia.bede lezec i pachniec 😉 a jak wy dziewczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Ola tak sobie przesledzilam Twoje wpisy i widze, ze jestes dopiero w 5 tyg tak? A jak bylas w 4 tyg na USG to bylo widac pecherzyk bez zarodka, teraz jest nadal tak samo, czy pecherzyka tez nie widac? przepraszam, ze sie tak dopytuje, ale kurcze skomplikowana sprawa.. Jestes bardzo dzielna i super, ze sobie dogadzasz, oboje teraz tego potrzebujecie 🙂))
Ja tak jak mowilam, jestem pod angielska "opieka" wiec wiem, ze nic nie wiem i tak naprawde tylko testy mi potwierdzily, ze jest ciaza no i moje piersi i codziennie wiszenie na kiblu 😉
Dzisiaj na obiad chce wykombinowac jakis fajny sosik z piersi kurczaka z pieczarkami, i podac z makaronem wiec zaraz pogrzebie w necie 😉)
Milego dnia dziewczynki i odzywajcie sie czasami, chwalcie jak brzuszki rosna (bo mi o dziwo juz puchnie :O)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc leniuchy 🙂 jak tam Wasze samopoczucie?
Ja czuje sie troche lepiej, jestem w stanie jesc kefiry i jogurt naturalny non stop, a do tego od wczoraj tosty z serkiem albo maselkiem wiec jest lepiej, chociaz w nocy dostalam takiej biegunki, ze dzisiaj caly dzien slaniam sie na nogach i kreci mi sie w glowie.. Ale zaczynam jesc, juz nie latam do kibelka po 20x dziennie, a po 2-3 😉 No i pic moge, to tez duzo, bo wczesniej zwracalam nawet byle wode.
Ciagle biore kwas foliowy, wyleczylam infekcje intymna w kooncu, wiec mam nadzieje, ze idzie ku lepszemu 🙂 Uwierzcie mi, ze jak przejda mi mdlosci i bede mogla normalnie jesc z apetytem to juz bede najszczesliwsza ciezarowka na ziemi :P Milego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nicol28 Gratulacje.
Co do badań to ja się spodziewam ale kiedy co i jak dowiem się w poniedziałek.

Dorcia biegunki mogłaś dostać właśnie od jogurtów naturalnych ponieważ przeważnie działają przeczyszczająco.

A u mnie do du.y wszystko znowu źle się czuje i jeszcze takie mdłości mnie dopadają że jejku wstać z łóżka ciężko cokolwiek zrobić ciężko. A na domiar złego wysyfiło mnie jak za czasów lat 13-nastu a nawet dużo dużo bardziej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Witaj Nicol 🙂 A jaki rodzaj badan prenatalnych robicie, inwazyne czy nieinwazyjne? Ja to nawet usg nie mialam, mam nadzieje, ze w tym tygodniu jakos sie odezwa z tego cholernego szpitala.. Napisz cos moze o sobie, to Twoja pierwsza dzidzia? 🙂
Hancia kochana lacze sie w bolu, tez mam nadal potworrrne mdlosci i z lozka wstaje tylko jak musze.. ;/ A i pryszcze sa, jakzeby inaczej :p mam nadzieje, ze to tylko pierwszy trymestr bedzie taki a reszta bedzie do rany przyloz 😉 Jak zaczynaly mi sie mdlosci i ktos mi mowil, ze spoko, tak bedzie tylko do 12-13 tygodnia to mowilam, ze co kurna?!!jeszcze 1,5-2 miesiace rzygania ??!!:P A teraz co- juz tylko dwa/ trzy tygodnie zostaly 😜 bo ja optymistycznie juz zakladam, ze to sie zakonczy ksiazkowo wraz z pierwszym trymestrem 🙂
Milej niedzielki i duzo wytrzymalosci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kwietniowe mamusie, ciąża nas łączy 🙂 Jestem Agnieszka, to moja druga przeprawa przez 9 "pięknych" miesięcy. Pierwsza córeczka ma 2,5 roku i z niecierpliwością czeka na rodzeństwo. Bylam już na pierwszej wizycie u gina, badanie USG mam w portfelu 🙂 Wg lekarza obecnie jestem w 10 tygodniu i 4 dniu ciąży. Termin mam na 5 kwiecień. Jak tak czytam o Waszych dolegliwościach to przypomina mi sie pierwsza ciąża (3 miesiące przeleżałam i tylko chudłam bo nic nie mogłam jeść). Teraz jest zupełnie inaczej, miałam tylko 2 dni gdzie osuwałam się z nóg i strasznie wymiotowalam, pozatym mam spokój. Tylko lekkie bóle głowy i wieczorne mdłosci, ale do zniesienia. Będę do Was zaglądać w miarę możliwości, jak tyko czas mi na to pozwoli. Pracuję jako nauczyciel w szkole podst. i gimnazjum, poza tym obowiązki przy małym dziecku... Serdecznie Was pozdrawiam i łączę się w "złym" samopoczuciu, bo doskonale wiem jak to jest. Ale zapewniam Was że warto się pomęczyć, przy pierwszym widoku Waszej pociechy o wszystkim się zapomina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Agnieszko 🙂 Widze, ze mamy bardzo zblizony termin, bo u mnie z OM wychodzi 8 kwietnia 🙂
Mamy nadzieje, ze znajdziesz czasami dla nas troszke czasu, zeby podzielic sie swoimi wrazeniami z drugiej juz ciazy 🙂 Sliczna coreczka i sliczne ma imie- moja Tesciowa to Helena i chyba w razie coreczki odpuscimy, Maz sie nie zgodzi 😉
Ja dzisiaj z kolei mialam sen, ze urodzilam coreczke i nazwalismy ja Patrycja 😜 nie wiem czemu tak, bo nigdy nawet nie bralam pod uwage tego imienia- po prostu urodzila sie i wiadomo bylo, ze to Patrycja. Ja wlasnie tez wydaje mi sie, ze tak zrobie, nie bede wybierac "ostatecznego" imienia przed porodem, no chyba, ze cos wyjatkowo mnie przekona, przeczucie jakies 😉 Mdlosci dalej mecza, wymioty niestety tez, ale kwestia przyzwyczajenia chyba, wczoraj powiedzialam swojemu wspollokatorowi, ze w sumie od miesiaca non stop boli mnie zoladek- jak mnie wymiotuje, to piecze, jak nie piecze, to mdli- no mozna tak zyc, ale smutno 😉
Milego poniedzialku dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sama nie mam co narzekać. Porównując moją pierwszą ciążę teraz czuję się bardzo dobrze. Walczę ze wzdęciami, bo strasznie wywaliło mi brzuch, ale nie ma się co dziwić jak wciągam śliwki kilogramami!!! Sama sobie jestem winna. W ogóle strasznie dużo jem, ale nie ograniczam się bo jak tylko zgłodnieję to mnie mdli 😮 Zmykam troszkę z praniem i prasowaniem zrobić porządek bo mam tygodniowe zaległości. Piszcie dziewczyny jak się czujecie, będziemy się wspierać, razem zawsze raźniej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...