Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Haggis to Ja nie wiem jak cenowo bo kupuje tylko pampers 🙂 aczkolwiek nie wiem co to jest pampers sleep&play 🙃 mogę Ci powiedzieć tylko, że jedynki z pampersa kosztowały mnie na promocji ok . 17 zł i jest ich 44szt. a za dwójki placiłam ok 42 zł i było 108 szt . 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pamersiaki warto kupowac jak cena za sztukę nie przekaracza 30gr,
także Agata bardzo okazyjnie zakupiłaś, warto było.
U mnie w osiedlowym sklepie za sztukę trzeba dać 60gr 🤪 Zdzierstwo.
Także niech żyją markety i rossmann 🙂

A pieluszki tetrowe - miałam 15 białych i 6 flanelowych.
Dzisiaj zamówilam 10 białych ( do domu na co dzień będą te po Helci) i 5 z kolorowym nadrukiem.
To mi w zupełności wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie przed chwilą dostałam telefon że dojdzie mi nowy członek rodziny.
Helenka dostanie na urodziny kotka 🤪
Dobrze że mam duży garaż i kotłownię bo do domu przy malutkim dziecku na pewno go nie wpuszczę.

Która z was ma kota? Co z nim zrobicie jak dziecko się urodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gunia co do kota to jak urodził się Bartek to mieliśmy kota, lecz kot nie zaakceptował małego i się sam wyprowadził. Teraz mamy kolejnego kota Mieczysław bawi się z Bartkiem i jest dobrze trzymają wobec siebie coś na kształt paktu wszędzie są razem. Jak urodzi się maleństwo to Miecio będzie przez jakiś czas izolowany ale z racji że mieszkamy na wsi nie dam rady w 100% odizolować dzieciątko od kota gdyż na podwórku kot chodzi i to nie jeden 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gunia tez mam kota wabi sie Czu-czu i jest persem 🤪 w dodatku bialym. Moj naweet ja kapie co 3-4 tyg i oczywiscie codziennie czesze. Jak maly przyjdzie.na swiat to kocica w swoim osobnym pomieszczeniu bedzie tak jak teraz zaczynamy ja przyzwyczajac a z czasem jak maly podrosnie bedzie z nami. Kiedys z nami spala ale mnie wkur bo spala nam nad glowami i mruczala.. niby kochana ha ha ha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mada2409 też mam białego persa 😁
Niestety jest tak rozpieszczona, że obawiam się, że jak Maleństwo się pojawi to mogą być problemy... Nie chciałabym się pozbywać kota, bo to członek rodziny. Nasza śpi w korytarzu zazwyczaj i nie wskakuje na stół czy łóżko, więc może łóżeczko nie będzie jej kusiło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata, Karolina z zwierzakami jest ciężko, tym bardziej jeśli nie są to młode zwierzaki, a już takie z swoim wyrobionym charakterem. Moja ciotka jako psycholog zwierzęcy zawsze mówi że zwierzaka trzeba przygotować na przyjście nowego członka rodziny np. dawać do powąchania rzeczy dziecka i mówić że nie wolno, pokazać zwierzakowi pokój, ustalić granice, traktować dalej tak samo zwierzaka i nigdy go nie odtrącać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurna, Ania, można u Ciebie abonament na obiady wykupić? 😆
Ja mogę się tylko wypowiedzieć na temat psów. P. dużo czytał na temat nowych członków w rodzinie i dużo osób potwierdza, że owczarki traktują to jako powiększenie stada.
Tylko ważne jest, żeby dać szanse zapoznać się psu z maluchem. Czyli wracając ze szpitala nie zamykamy psa na klucz nie wiadomo gdzie tylko przedstawiamy ich sobie 😜 I najlepiej jakby zrobił to alfa, czyli ten, którego pies słucha najbardziej 🙂
A koty to indywidualności...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczynki,

ja dzisiaj serwuję rybke flądrę, z opiekanymi ziemniaczkami i sur. z białej kapusty.

W kuchni pięknie pachnie sernik wstawiony w piekarniku...
Teraz będę kręcić babkę cytrynową, tort zrobię wieczorem jak będzie T. w domu co zajmie sie Helenką bo inaczej jej łapki wylądują w kremie 🙂
Teraz dałam jej kawałek surowego kruchego ciasta i bawi się już koło godziny w lepienie ciasteczek 🙂

Hancia tu masz linka do pampersów
http://allegro.pl/pieluchy-pieluszki-pampers-newbaby-2-3-6kg-160szt-i2974833942.html

Ten sam sprzedawca ma też pampersy 1, opłaca się za jedną przesyłką
http://allegro.pl/pieluchy-pampers-newborn-2-5-kg-4x43-szt-172-szt-i2943311447.html

Ja jeszcze bede od niego brała chusteczki nawilżające.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodzwonic sie do tego zje... ZUSu graniczy z cudem. 😠 dzwonie z 0 to kaza bez 0, a jak dzownie bez 0 to jest komunikat ze numer za krotki 😮 idiotow robia z ludzi!
Bylam u lekarza, wyszstko ok.Mlody wazy 1381g, dalej jest w dolnych granicach i termin mam na 03.04 🙂
Faktycznie super okazja z tymi pampersami.
Ponoc z spami jest jeszcze tak, ze najlepiej psiaka z domu zabrac jak sie wraca z dzieckiem ze szpitala.Zeby to nie pies czekal na dziecko w domu a na odwrot.Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi 😮 haha mam wrazenie ze zamienilam sie z malpa na rozumy od poczatku ciazy.Moj shi tzu na poczatku nie zwracal uwagi na Maje,pozniej jak zaczela chodzic to zdarzalo mu sie warczec na nia, zlapac za raczke,wiec sie z nim rozstalismy.Zreszta uzarl mnie w stope co skonczylo sie 5 szwami.Zly piesek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przeanalizowałam sobie wszystko(zboczenie zawodowe) porównując ceny z allegro z marketami.

W sumie to stwierdziłam że nie opłaca się brać przez allegro bo ceny są porównywalne...chyba że robisz zakupy pieluchowe za powyżej 200 zł, to nieznacznie się zaoszczędzi 🙂 a ja nie chce gromadzić pieluch bo raz że nie umiem przewidzieć w jakim czasie mała wskoczy w następny rozmiar, dwa może się okazać że dane pampersy uczulają.

Jeżeli chodzi o chusteczki nawilżające na allegro znalazłam najtańsze w cenie ok 5 zł (4,99)
W Tesco czteropak (4x64 szt) kosztuje 19,99 czyli wychodzi to samo tyle że nie ma dodatkowych kosztów wysyłki.
A jeżeli ktoś chce sobie kupić mniejszą ilość to w gazetce w rossmana widziałam dwupak (2x56 szt) za 9,99 zł, więc też podobnie.

W tesco w dużej paczce pampers wychodzi 53 gr..więc podobnie jak na allegro tyle że bez kosztów wysyłki.
Za jedynki kupując te 172 szt. wychodzi ok. 53 gr + koszty wysyłki.
Za te pampersy sleep&play wychodzi w Tesco 49 gr 🙂 na allegro przy zakupie minimum 200 szt na raz cena kształtuje sie w okolicy 46 gr + koszty wysyłki.

Rasumując- jeżeli ktoś ma niedaleko sklep to na lepiej kupić w sklepie 🙂 bo wychodzi podobnie a masz możliwość kupienia mniejsze ilości.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilona kalkulacja dobra ale jest jeszcze jedno ale. Nie w wszystkich miastach jest tesco i rossman. Ja mam to szczęście że u mnie jest, lecz kupować będę pewnie przez allegro gdyż nie będe brała tylko pampersów i chusteczek od jednego sprzedającego ale też inne pierdułki za którymi u mnie musiałabym latać po kilku sklepach. Więc koszt przesyłki do jednej rzeczy od razu mi maleje, za to zaoszczędzam na paliwie bo do miasta dojechać muszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilona zgadzam sie z Toba.
Ja dopoki nie zaszlam w ciaze robilam co dziennie dwa dania (dlatego moj przytyl 5kg:woohoo 🙂 a z waga u niego ciezko... w pierwszych 5 mc zupy przelknac nie moglam wiec nie robilam... a teraz wszystko wrocilo do normy. Wiec dzis na obiad zupka pomidorowa z makaronem i kopytka 😆 Jupiii
Co do kota to ona tez rozpieszczona i wszyscy w domu sa przeciwni zeby kota trzymac nawet w osobnym pokoju a ja mam swoje zdanie i kot zostaje ! Przeciez zwierze to nie rzecz !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...