Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Po dzisiejszej wizycie u gina obstawiam siebie jako pierwszą do odstrzału....
Szyjka skrócona, rozwarcie na 2cm, wyniki z moczu dobre, lecz morfologia na łeb na szyję spadła, kreatynina i mocznik już wolę nic nie mówić, na środę na wizytę u urologa muszę mieć już torbę spakowaną tak na wszelki wypadek gdyby jednak chciała mnie do szpitala położyć i ze mną coś robić. Po usg jestem pozytywnie nastawiona Szymonek tak tak jednak 100% chłopaka mam obecnie 2400g więc gdyby mieli mi ciąże rozwiązywać w najbliższym czasie to jest już dobrze i się nie martwię.....

Z pozytywnych wieści dorwały mnie dzisiaj chrzestne Moja i Adama i zaciągneły na ciacho, wypytały co mamy a czego nam jeszcze brakuje. Wstąpiłyśmy do dziecięcego i zakomunikowały mi że zrobiły zrzutkę rodzinną na prezent dla maleństwa a że nazbierały pokaźną sumkę kupują nam wózek i musiałam sobie wybrać tylko czy chce Baracuda, Atlantic czy Vector. Ja oczy wielkie i żadne gadanie nie pomogło musiałam podjąć decyzje. Tym sposobem po niedzieli będę miała w domu Espiro Atlantic kolor czerwono-czarny, nie było mojego koloru więc wózek przyjedzie dopiero po niedzieli. Gratisowo pan w sklepie dorzucił parasolkę i zestaw butelek avent natural. Ciotki zwariowały.

Teraz brakuje nam tylko materacyka który kupuje teściowa i tetrówek oraz paru dupereli.

Ależ się rozpisałam......

Bym zapomniała w rossmanie chusteczki pampers niebieskie 4paczki za 19.99 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
atomota napisał(a):
Olu i Adrianna w Waszym przypadku dziewczyny obawiam się że to nie przejdzie. Bo max 2 tygodnie po terminie wywołuje się poród zazwyczaj 🙂.

Także marzcie sobie :P.


Mnie jeszcze ratuje może termin z USG (13.04.) + 2 tyg. to mamy koniec kwietnia. 😁 Choć pytałam się gin to kazał mi się kierować tym z OM czyli 3.04.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja swoją furę mam już w domu od środy. Ostatecznie wybraliśmy BabyActive Alu Jet 3w1. I jak narazie to jestem zadowolona, jazda po domu już zaliczona. 😁

Hanciu Też myślałam o Espiro Vector. Był fajny bo malutki, ale po dokładniejszym obejrzeniu w sklepie, nie spodobało mi się kilka rzeczy. Mały kosz na zakupy, prosta rączka do prowadzenia wózka i w dodatku z gąbki/pianki no nie wiem jak to określić(w sklepie już miała takie dziurki, więc wydaje mi się, że jest to trochę nietrwałe tworzywo), plecak zamiast torby, przednie koła piankowe, no i budka taka mało osłaniająca. Ale myślę, że wybierając Atlantic dobrze zrobiłaś fajny wózeczek, mnie tylko niezbyt przypadł wygląd ramy/stelażu, ale słyszałam za to że wózeczek jest bardzo trwały. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hancia to nieciekawe wieści przynioslas.ale na pewno wszystko będzie dobrze.
Młoda i tatuś już śpią,tylko mały intruz kręci mi sie w brzuchu.nie pozostaje chyba nic innego hak umyć sie i tez się położyć.jakieś 6 lat wstecz to szykowalabym się na jakieś balety o tej godzinie. 🤪 no coz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
adriana886 napisał(a):
Hancia to nieciekawe wieści przynioslas.ale na pewno wszystko będzie dobrze.
Młoda i tatuś już śpią,tylko mały intruz kręci mi sie w brzuchu.nie pozostaje chyba nic innego hak umyć sie i tez się położyć.jakieś 6 lat wstecz to szykowalabym się na jakieś balety o tej godzinie. 🤪 no coz...


Nie dołuj mnie tu na noc.. Ja jakieś 1,5 roku wstecz siedziałbym w znakomitym towarzystwie, porządnie podchmielona.. Haha.. 😜 A teraz siedze grzecznie, z brzuchem pod nosem. 😮 Ciekawe co będzie za kolejne 1,5 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sensitive sa chyba bardziej delikatne 😮 ???
No to Aniu uważaj na siebie do 17 marca !!!
Co do lewatywy kiedys cos bylo to pytalam sie dzisiaj gin i powiedziala,ze w domu nie robic i nawet jej nie kupwac,ze normalnie w szpitalu robią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Ja dziś byłam na zakupach 🙂 ululałam męża.
A teraz sobie wcinam bułeczkę drożdżową 🙂.

Kupiłam dziś 2 oliwko bambino (podobno są najpewniejsze jeżeli chodzi o uczulanie). W Biedronce 300 ml kosztuje 8,59 a na allegro chciałam kupować za 11-12 zł :|.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry,

Hancia teraz to tak naprawdę może się już akcja toczyć, maleństwa są donoszone. Także nie martw się, tak czy inaczej musi być dobrze.

oliwka bambino jest moim zdaniem lepsza od nivea i cenowo warto własnie kupic w biedronce.

Agata to pudełko rzeczywiscie zapobiega wysuszaniu, mam po Heli, kiedyś w rossmanie dorwałam gratis do husteczek. Ale do torby w wozku i tak pakowałam chusteczki bez pudełka bo mniej miejsca zajmowały. I taka paczka nie zdaży się wysuszyć, prędzej ją do pupki i buźki zużyjesz. No chyba że miała by leżeć gdzieś w pobliżu kaloryfera albo bezposrednio na słońcu 😜

Idę z Helką na spacer karmoć kaczki nad jeziorem, pogoda jest cudowna. Oczywiście łobuziara zabiera okulary przeciwsłoneczne bo słońce ją razi i piszczy. Mała arystokratka 😁 A wygląda w nich jak mała mucha 😁

Uwaga, podaje maila i proszę prześlijcie mi swoje numery telefonów
[email protected]
albo gg 7221203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki. 🙂
Pogoda faktycznie dzisiaj piękna, bo słońce od rana świeci. 🤪
Ale ja i tak mam dalej jakiś nerwowy humor. 😠 Wszystko i wszyscy mnie denerwują, a jedyne miejsce gdzie w miarę się uspokajam to brzuszek. 🙃 Zabieram się chyba zaraz za porządki w szafach, chociaż nie bardzo mi się chce. 😉 Ale do porodu coraz bliżej, a chcę już tak w miarę poukładać wszystko by się później nie męczyć przed samym porodem. No i przemyśleć w którym miejscu postawić łóżeczko.. 😲 Nie lubię przemeblowań..! 😞

Dziewczyny pojawiły się Wam rozstępy na brzuszku? Mi narazie nie i to mnie ucieszyło, bo skłonności do tego badziewia mam straszne. Ale przeczytałam, że często pojawiają się tydzień czy dwa przed samym porodem.. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas słoneczko jest od początku tygodnia i na dworze pachnie wiosną! Pączki na drzewach są, pięknie 🙂 Aż chce się pooddychać takim powietrzem 🙂

Mój P. stwierdził, że uwaga...on wyprasuje ubranka swojej niuni! I właśnie od godziny walczy z nimi, daje radę 🙂

Jedziemy dzisiaj do teściów, bo nie wiem czy wiecie, ale dzisiaj jest chyba z 5 meczy w piłkę- rozrywka na maksa! 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oleenka napisał(a):
Hej mamuśki. 🙂
Pogoda faktycznie dzisiaj piękna, bo słońce od rana świeci. 🤪
Ale ja i tak mam dalej jakiś nerwowy humor. 😠 Wszystko i wszyscy mnie denerwują, a jedyne miejsce gdzie w miarę się uspokajam to brzuszek. 🙃 Zabieram się chyba zaraz za porządki w szafach, chociaż nie bardzo mi się chce. 😉 Ale do porodu coraz bliżej, a chcę już tak w miarę poukładać wszystko by się później nie męczyć przed samym porodem. No i przemyśleć w którym miejscu postawić łóżeczko.. 😲 Nie lubię przemeblowań..! 😞


Dziewczyny pojawiły się Wam rozstępy na brzuszku? Mi narazie nie i to mnie ucieszyło, bo skłonności do tego badziewia mam straszne. Ale przeczytałam, że często pojawiają się tydzień czy dwa przed samym porodem.. 😠

Ciezko mi powiedziec bo mam po pierwszej ciazy kilka na boczkach i przy pepku.Mam cicha nadzieje ze nie 🥴 smaruje sie nawet 3 razy dziennie.

Gunia wysle ci swoj nr na brzuszku na priv a Ty mozesz mi swoj zostawic w razie czego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Olę i Adę juz mam, czekam na kolejne numery tel. 🙂

Ja na szczeście nie mam tendencji do rozstępów. Po pierwszej ciąży nie miałam i teraz też nie ma śladu 😎 I smaruje brzuszek tylko na noc - balsamem przeciw rozstępom - perfekta.
Teraz mam brzuszek mnijeszy niż poprzednio, jeszcze jest mały zapas skóry do naciągnięcia, także myślę że nie muszę się martwić że ta przypadłość mnie dopadnie.

Karola mecze powiadasz... mój od rana czeka na 16, bo są skoki narciarskie 😉
Ale wie że musi sobie zasłużyć i teraz zabrał Helcię na górę i bawią się w najlepsze.
Mógłby jeszcze ciuszki Anielki poprasować - ale do takich rzeczy to On ma dwie lewe ręce 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja napisze jak tylko usiade do komputera 🙂 od samego rana pranie,sprzątanie,prasowanie i inne chuje muje dzikie węże 🙂 w końcu chwilą dla Mnie i dla okruszka - leżymy w wannie i się wiercimy 🙂 + znowu zbyt łapczywie wypiłam wody płodowe i sobie czkam na całego 🙂 Ja właśnie jutro jadę na zakupy dla Mnie więc popatrze trochę za tym pudełkiem . A powiedz mi Aga używasz niebieskich czy sensi? Boże Karola weź mnie nie strasz! Już mam dość tego bezsensownego kopania w piłkę! Wrrr... 3 marcowki widziałam już rozpakowane a co najlepsze jedną w styczniu, druga w lutym a 3 też w lutym :O ... Mój bujaczek w końcu przypłynol do konteneru w warszawie 🙂 może w poniedziałek będzie 🙂 dobra my tu gadu gadu a Ja muszę się myć bo zgnije w wodzie 🙂 dzisiaj moja mama przyjeżdża na obiad więc ruszam dupsko :* do usłyszenia!:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja rozstępów narazie nie mam, ale jak przeczytałam, że często pojawiają się w tych ostatnich tyg. przed porodem to mało mnie coś nie trafiło. 😠 Miałam już nadzieje, że nie wylezą, bo na piersiach kreseczki pojawiły się już hoho chyba we wrześniu.. Ale teraz już sama nie wiem. Niestety skłonności do tego mam straszne, już jako 13-latka ich dostałam na pośladkach jak zaczęłam dojrzewać. 🤢 Co prawda prawie ich nie widać i słyszałam że na piersiach też stają się mało widoczne, najgorsze są podobno te przy pępku, skóra wygląda wtedy beznadziejnie jak zbledną. 😲

Ja już po gruntownym sprzątaniu i zaraz chyba zwariuję z bólu kręgosłupa! 😠 Wstawiłam też pranie, bo dostałam kolejną pakę ubranek dla małej, no więc prasowanie też mnie czeka.. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata z tymi chusteczki to różnie, zależy jakie są na promocji. Tyle ich idzie że warto patrzeć na cenę. Helu wszystko jedno bo jest już duża, ale malutkiej będę używać pampers. Niebieskie mają najlepszy zapach. Na razie mam ich zapas- kupiłam w promocji 12 paczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...