Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny,

wczoraj miałam ciężki dzień, siedmioro gości z rodziny i no koniec imprezy pijany mąż 🤪 Oblał pępkowe, a ja zostałam sama z całym bajzlem i dwójką dzieci. Hela marudna bo ma kaszel, Anielce od 2 dni oczko ropieje, walczę domowymi sposobami ale max. do środy, potem jak nie przejdzie czeka nas wizyta u lekarza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Madzia fajne te zabawki co pokazywałaś 🙂

Ja ogarnęłam sobie sposób na karmienie i siedzenie przy kompie, to ogromna oszczędność czasu 😁.

Kasiu 3maj się z tym karmieniem.

Mała ma suchą skórę, która jej schodzi. Muszę dziś pojechać do apteki po Oilatum. Słyszałam też że dodanie do wody przy kąpieli kilka kropel płynnej parafiny działa cuda na skórę maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas do infekcji doszło zwiotczenie górnych dróg oddechowych :/ ale powiedziała pani dr ze to się wycwiczy... Wczoraj dotarło do mnie że teoria i cale moje studia ni jak nie idą z praktyka jeśli chodzi Ciebie a tym bardziej o Twoje dziecko. Czuje się jak debil w niektórych sytuacjach a dobrze wiem co należy robić. Masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój termin to juz puka do drzwi 🙂 ale Larisa jakby miała w tyłku 😜
Wczoraj czułam się tragicznieee !! dzisiaj lepiej ale tez mimo wszystko nie najlepiej bo ciagle ten brzuch wypiety i ona z nogami w moich już bardzo obolałych żebrach jezeli one jeszcze istnieja 😉
Miałam nadzieje,ze urodze do 15 i ominie mnie jutrzejsza wizyta w szpitalu na KTG :/ chociaz nie mów hoop 🙂 jeszcze mamy pare godz. do 15 🙂 i coraz to bardziej sie boje nie wiem skad wziąć pozytywne myslenie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie dziewczyny - nie znacie dnia, ani godziny 😉

Sylwia - zgadza sie - jak przychodzi co do dzieci, to teoria z praktyka nie zawsze ida w parze..Ale nie martw sie, wszystko z czasem 🙂

Kasienko - cierpliwosci i wytrwalosci - na pewno dacie rade 🙂

Agatka - kciuki za Ciebie za dzis 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OO Agatka 🙂

Może jedna urodzi idealnie w terminie siłami natury i będzie w tych szczęśliwych 5 procentach.)

Agatko z Tobą myślami i duchem.

Dziewczyny siedzenie po 8-9 h na dobę z cycem na wierzchu się opłaciło, dziś mała ładnie ssała i połykała. Poza tym rano jak sie obudziłam miałam cała piżamę mokrą z wylewającego pokarmu :|.
Jeszcze dojdzie do tego że się będę doić.
Zamówiłam sobie pojemniczki do mrożenia pokarmu. Chciałabym odciągać pokarm bo jest to bardzo przydatne w wypadku jak gdzieś musiałabym wyjść. Naleje do butki wsadzę do lodówki i zawsze mąż może odgrzać i podać.

Małej strasznie schodzi skóra na nóżkach brzuszku i rączkach. Kąpiemy ją w Oilatum, ale jak na razie nie widać efektów. Dziś brzuszek i nóżki natarłam parafiną ciekłą i jak na razie ładnie nawilża i natłuszcza, lepiej niż te gotowe balsamy:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilona naszej też schodzi cały naskórek, ale Oilatum powoli działa swoje praktycznie 1,5 tygodnia kąpiemy i walczymy już tylko z rączkami. Parafinka - dobra rzecz, ja dodatkowo nawilżam mleczkiem z nivea. I obawiam się że mała tarła rączką oko i dlatego zaropiało.
Nadal walczymy 😠
MadziaW wkrapiam jej to mleko i po tym zawsze bardziej ropa wypływa, niewiem czy to dobrze i się oko oczyszcza, czy aby jej nie szkodzę? 😮

A śpię obowiązkowo w staniku do karmienia z wkładkami do laktacji, bo też by mnie zalało. Nie mam jakoś mega dużo mleka bo biust mam mały, ale jak karmię z jednego, to ssanie pobudza też drugą pierś z której też zaczyna lecieć 😉

Agata w końcu się doczekałaś, wykrakałaś to sobie. Trzymaj się, bądź dzielna, Lariska dzisiaj dołączy do grona kwietniowych dziciątek 🙂

Madera, Pidi Wy dziewczyny bierzcie się za gruntowne sprzątanie, długie spacery, schody, ciepłe kąpiele i seksik. W końcu i u Was ruszy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW buty w końcu kupiłam

http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/67/99/90/3167999066

Teraz jeszcze poszukuję drugich sportowych 😁

Kurcze jeszcze moją starszą corę coś łapie. Ma kaszel od soboty i tak myślałam że coś się wykluje. Dzisiaj w nocy była strasznie marudna, co chwilę wstawala, nie mogła spać, rano gorączka 😠 Dałam ją do babci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madera29 napisał(a):
Pochwal się kochana czym pysznym Cię poczęstowali? 😆

Łyżka twarożku i 2 kromki chleba z gorzka herbata 🙂 mniamniusne 🙂
Właśnie był obchod noworodkowy i taka fajna pani doktor powiedziała, że Gutek ma objawy taki jakby miał złamany obojczyk podczas porodu i z tad to CRP moze być podwyższone. No ale ta to go podniosła, zbadała wszystko. A wczoraj głupia baba tylko nastraszyla, mordę wydarla i poszła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla1988 napisał(a):
Madera29 napisał(a):
Pochwal się kochana czym pysznym Cię poczęstowali? 😆

Łyżka twarożku i 2 kromki chleba z gorzka herbata 🙂 mniamniusne 🙂.


Haha... mogłabym leżeć w szpitalu i miesiąc zrzuciłabym tyle kg 😁

Aguś też myślę o zakupie mleczka z nivea, widziałam że maja serie kosmetyków dla niemowląt z przesuszająca się skórą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AGATA dajesz!!!! Czekamy na kolejnego szkraba 🙂
mnie dziś w nocy Młody przeczolgal - 4 h od 3 rano do 7ej, karmienie, sranie, karmienie i tak w kolko... Ehh - nadal twierdzę że poród to Pikuś 🙂 a wzory pod oczami to mam takie ze kurwa nie mogę w lustro spojrzeć 🙂 jakby mnie z obozu wypuścili :/ jedyne co nie pasuje do wizerunku to gigantyczne CYCOLE nabrzmiale z mapą rzek Polski!
Ilona ja chyba jestem na tym etapie co Ty chwilę temu.
ALE WIDOK MŁODEGO ŚPIĄCEGO NA BRZUSZKU I USMIECHAJACEGO SIE BEZCENNY!
Karola, gdybym miała w buzi śniadanie szpitalne jak Sylwia też bym się poplula a tak tylko parsknelam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata - slonce Ty nasze - kciukole zacisniete!!!! Powodzenia!! Lariska - badz laskawa dla mamusi!! 🙂 😘

Karolina - 😁 😘

Gunia - mleko z piersi ma w sobie przeciwciala i powinno pomoc. Ja mojemu dalam (bo tez to przerabialismy) i pomoglo, tylko nie bylam niestety systematyczna i pieronstwo wrocilo, a w miedzyczasie i starszy, i maz zlapali (maz najgorzej) i pozniej juz dalam kropelki od lekarza, ale jakbym miala mleko, to bym nim probowala. Ja znam 2 mamy, ktore tez mlekiem robily i przeszlo, w tym jedno bylo juz przewlekle i nic nie pomagalo. Ja bym jeszcze dala, no a jak toalnie nie bedzie poprawy, to lekarz - da antybiotykowe kropelki pewnie.
Buciki fajne 🙂 Ja tez bede musiala przejrzec, co mam, czy czegos nie musze....dokupic 😜 Zwlaszcza, jesli pojade do Polski 😉 I jeszcze zastanawiam sie czy sobie jeszcze jednego aparatu nie kupic, hmm....

Kasia - te Twoje opisy sa rewelacyjne 😁, ale fakt - tak dokladnie sie wyglada po porodzie 😜 Pamietaj - im wiecej karmisz, tym wiecej mleka! Wyrobicie sobie rutyne 🙂

Ilonka - no nie dziwie sie, ze przy takiej czestotliwosci karmienia msz tyle mleczka 🙂 Ja pamietam nnie za bardzo przepadalam za tym uczuciem samo-wyciekajacego meka i tak jakGunia sypialam w staniku i do tego wkladki. Inaczej wsjo bylo more 🤢

Sylwia - sniadanie zajebiste 😜, ale slinka mi nie leci 😁 U nas sobie mozna bylo wybrac z podanych prpozycji 😜 - ja zawsze bralam rice crispies z mlekiem i do tego grzanka z dzemem + herbata. W ogole apetyt mi dopisywal, a w ktorym momencie przyszedl taki jeden i powiedzial mi , ze powinnam poczekac az mi sie jelita otworza po cc, zanim zaczne normalnie jesc 😜 To bylo po tym, jak mnie po brzuchu postukal 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...