Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A i Aga - u nas byly teraz ferie 2 tyg i jeszcze przed tydzien go mojego nie puscilam (bo mial znow jakas wysypke i pomyslalam, niech przeczeka w domu niz wsrod innych zarazek itd)..., no wiec w srode albo w czwartek dopiero pojdzie (nie chodzi codziennie, tylko 15godz tygodniowo jak jestem na macierzynskim), ale juz sie boje... Tzn On nie choruje wiecej niz inne dzieci, ale tyle co normalnie dziecko w ciagu roku..Tylko jak sie patrzy czasem na te dzieci w przedszkolach, to cos mi sie robi... A juz pomijam, ze niektorzy rodzice w ogole nie ucza dzieci, ze np jak sie kicha czy kaszle, to zaslania sie buzie reka 😮 A teraz bardziej sie boje, bo jak cos zlapie, to my pewnie nastepni w kolejnce - zwlaszcza dzidzius 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja czekam na listonosza i mam nadzieje, ze dzis mi ten sns przyniesie, a jak nie dzis to choc jutro 😠
Poszlam wczoraj spac o o 1szej w nocy, obudzilam sie sama (!) o 5tej 😮 A najlepsze - mniej wiecejj w tym samym czasie moj Czarus sie obudzil, ale oboje jeszcze na chwile zasnelismy - ja u siebie w lozku, on w lozeczku..No a za chwile starszy przyszedl i po spaniu.., ale i tak jakos nie umialam zasnac , co jest bardzo dziwne, bo ja nie mam problemow ze spaniem 😁 To pewnie te spiewajace rano ptaszki no i slonko, bo mam okna w sypialni na wschod 😉 Mezus dzis wczesniej konczy, wiec sie fajny dzien zapowiada 🙂

Wlasnie listonosz przyszedl i przyniosl mi paczke 🤪 🙃 😎 Okej, to zabieram sie za rozpakowanie i bedziem probowac dzis - oj bedzie pewni krzyk, ze moze i Wy usyszycie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AGATA!! 😁 trzymamy kciuki!! uratuj nasz honor - dziewczyn z 15tego 😜 Ani nie licze bo ta to w ogóle wystrzeliła pierwsza 😉 Agata szukała optymizmu a sama mi go przyniosła... Nie znam dnia ani godziny... czekam... czekam... czekam... i niech ktoś zadzowni do mnie i zapyta czy już urodziłam to przywale! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pidi mnie położna środowiskowa jeszcze przed świętami napastowała czy już urodzilam? 🤪 W pierwszym momencie tak mnie zatkało, że chciałam powiedzieć jej że tak i to bliżniaki 🙂 Potem jak byłam w szpitalu dostałam od niej drugi telefon 😁 I co z taką począć? 😮

MadziaW jak tam sns?
A niektórzy rodzice fakt są niespełna rozumu i chore dzieci ślą do przedszkola. A jak takie dziecko parsknie na inne no to juz wiadomo - tasiemiec ruszył. Nie ma tygodnia żeby Hela nie podłapała kataru albo kaszlu 😞
Dzwoniła babcia że jej się nudzi i chce iść do przedszkola ( a jeszcze tydzień temu zrobiłaby wszystko żeby tam nie iść ) 😁 Fajnie, chociaż jakaś dobra wiadomość że dziecko się już zdążyło tam zaklimatyzować. Posłanie jej do przedszkola to był trudny dla mnie okres, tym bardziej że wszystko działo sie tuż przed porodem. Powoli zaczyna sie układać...
No sprobuję jeszcze z tym mlekiem przez 2 dni, a potem idę do lekarza, bo szkoda mi dziecka 🤔

Ciekawe jak tam Agata? 🙂

Sylwia mnie położna przez dwa krytyczne dni, kiedy piersi były mega twarde kazała odciągać chociaż kapkę pokamu, bo może dojść do zapalenia! Tak też zrobiłam i teraz jak ręką odjął, mogę się już cieszyć chwilami kiedy mała wisi na cycku bo nic nie boli 🙂

Nawet tym razem nie miałam problemu z brodawkami, bolały tylko pierwsze 3 dni i od razu smarowałam mascią i pomogło.

Kasia Tobie życzę wytrwałości w karmieniu, a jak z tą poduchą rogal, lepiej? Ja też mam, ale jakoś teraz nie używam, bo mała dobrze chwyta, no i jest taka leciutka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga, narazie spokojnie i bardzo ładnie odpowiadam na takie "zaczepki" 😜 nie wiem jak będzie później 🙂
umyłam balkon mopem i stwierdziłam właśnie, że jakiś taki brudny jeszcze. chyba muszę poprawić ręcznie. a co! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj też zapierdzielałam na kolanach, a tak o, żeby doprać dywaniki 😁
A cd. dzieci w przedszkolach to rzeczywiście, przerażona jestem jak widzę, że rodzice prowadzają takie zasmarkańce z glutami rozmazanymi od nosów do uszu. Ani to dobre dla niego ani dla innych dzieciaczków, a później trzeba się męczyć.
Mój chrześniak przez to zraził się do przedszkola, bo jak poszedł to chyba obdarowali go wszystkimi chorobami świata, a że ma malutką siostrę to i ona biedna łapała wszystko.

Agatka, dajjjjjesz! Pamiętaj, miej przed oczami wizję przytulonego do cyca maluszka i bezproblemowego zakładania skarpet i butów! 🙂

Kasia, to zostajemy same 🙂
Ja na dzisiaj miałam termin z USG, ale jak widać się nie zapowiada 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolinko nigdy nie znasz dnia ani godziny, a jeszcze zostało 9,5 godzin, wiec bejbuś może zapragnąć wyjść.

Kasiu ja też czuje że wyglądam mało atrakcyjnie 😁. Jedynie z czego sie ciesze iż na razie brak rozstępów. Flaczek mam lekki na brzuchu 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zadzwoniłam z rana do Pawła z jakąś głupotą to mnie opierdolił, że mam do niego nie dzwonić, bo mu się gorąco zrobiło 😁

Właśnie, a jak u Was brzuchy? Wciągają się czy zostały? 🙂 Jestem ciekawa jak to wygląda już po.
Ilonka, masz zamiar coś ćwiczyć czy czekasz? Bo u Ciebie to w sumie nie ma pewnie co się wchłaniać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karoliko na razie używam kosmetyków, myśle że tak 3 tygodnie po porodzie zacznie powolutku ćwiczyć.
Jakoś się boje że dostane przepukliny po ciążowej :|

AAA może zrobie fote swojego brzuszka. Skura jest jeszcze flaczkowata niestety.
Nawet nie staje na wagę na razie. Odczekam 6 tyg od porodu zanim to zrobię :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilona, nie mów nic o swojej wadze ani nie pokazuj brzucha - nie załamuj nas 😜
Karola - same na placu boju zostałyśmy - fakt. ale ostatnie będą pierwszymi. Jeszcze nie wiem do czego ale coś wymyślę 😉 balkon wyszorowany... dywaniki? mmmm... dobry pomysł 😉 chociaż ten co mam ewentualnie do umycia to się bardziej nadaje do wyrzucenia ale co tam 😉 będzie czysty na śmietniku chociaż 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No pieknie Agata!! I jak planowo i szybko! Niesamowite! 😆

Ilona - brzusia tamm prawie nic nie ma 😲

Madzia - brzusio po cc schodzi, schodzi. Ja juz prawie nie mam, a pamietaj, ze ponad 20 kg przytylam, drugie dziecko , ktore wazylo ponad 4 kg 🙂 I powiem Ci, ze wydaje mi sie, ze chyba nawet szybciej niz po naturalnym, a przeciez mowi sie, ze jest wlasnie odwrotnie. W ogole teraz nie mialam takiego dola odnosnie do tego, jak wygladam po porodzie, jak mialam za pierwszym razem. Tzn teraz nie mialam dola - wtedy tak 🥴

A ja siedze i karmie Babla sna 🙃 2 podejscie.. 1 to byla porazka. Teraz lezy i cycka. Tyle, ze moglby mocniej cyckac, no ale nie wszystko od razu. Ze w ogole sie chwycil, to cud 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...