Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No i dobrze idz do lekarza zrob wyniki bo masz osłabiony organizm .... jak to powiedzieli mi przy wypisie .... JEZELI COS BEDZIE SIEDZIALO NIETYPOWEGO NAWET KREW Z NOSA KONTAKTOWAC SIE Z LEKARZEM BO WSZYSTKO MOZE WPLYWAC NA POKARM .... 🙂
Ja wlasnie siedze i sie doje a potem uciekam zalatwiac metryki lekarza i zbedna polozna ;/
wczoraj wazylam sie i juzm mam 57kg 🙂 jeescze -5 i waga z przed ciazy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj mam i to kupę śmieją się, że mogę otworzyć interes na światową skalę i sprzedawać hehe 🙂 ja ściagałam ręcznie w szpitalu pod prysznicem i powiem Ci, że pierwsze 5 min da sie wyciagnąć później to już katorga więc nawet nie masz po co się uczyć bo za nim ściagniesz to ręcę Ci odpadną 😜
Ja mówiłam Kubie,ze chce ręczny i najtańszy bo twierdzę, że lepszy nie jest potrzebny bo wiesz teraz mogę mieć litrami mleka a za tydzien mogę go w ogóle nie mieć :/ ale jak to Kuba sam pojechał Panie mu doradziły elektryczny i wydał ok 300 zł :/
Dzisiaj taka piekna pogoda 20 stopni a my w domu :/ bo juz nie chce jej po tej wycieczce z rana znowu wyprowadzac ... Nie moge słuchac normalnie jak jej w brzuszku sie ukladaja te jelita itd :/ az mi sie serce kraja bo od razu mysle jak to moze bolec :/ ale na pewno jej nic nie boli bo nie płacze 🙂 ona w ogóle nie płacze co najlepsze 🙂 a w szpitalu to nikogo nie było tak słychać jak jej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolinko jeszcze masz czas, nie m co się śpieszyć 🙂.

Agatko to doborze że masz pokarm. Ja próbowałam ręcznie ściągać i mnie to w ogóle nie wychodzi. Mam taki prowizoryczny lasktator który dostałam w prezencie, ale w nim też niewiele idzie bo trzeba mieć siły do niego:|. Upatrzyłam sobie z Tommee Pippee laktator i dziś planuje sobie kupić.
Chciałabym mieć możliwość odciągnięcia i niech leży w lodówce- wtedy zawsze można gdzieś wyjść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, dziekujemy za wszystkie gratulacje i dobre słowa. jak tylko znajde czas napisze więcej. jesteśmy od wczoraj po południu w domu i uczymy sie siebie...
KAROLA!! sorry.... tak wyszło 😉 wody chlusnęły i nie było wyjścia 😉 napisze więcej później... trzymam kciuki za Ciebie!
pozdrawiamy i jeszcze raz dziękujemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś mam kłopot z Miłkiem tzn może jeszcze nie kłopot ale obawiam się, że się nie najada a moje piersi sflaczały. od rana je - opróżnił mi bimbały bo są sflaczałe i co godzinę dopomina się o jedzenie 😮 i nie wiem czy mam słaby pokarm, czy on tak rośnie że potrzebuje aż tyle... piersi nie zdążają mi się napełnić :/ to normalne? a może mi się wydaje że są puste :/ - wcześniej wczoraj jak były przerwy co 2-3 h w karmieniu to było widac że jest pełno..
Boję się że nie będę miała na tyle aby go nakarmić 😞
Kasia fajnie że już w domku ! w domku najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu, czekam na wymiary Twojego szkraba żeby uzupełnić tabelkę 🙂

Wiem, że mam czas, ale jeśli 3 kwietnia powiedział mi, że mam rozwarcie to od tego czasu myślałam, że coś się zadzieje- a czekanie jest irytujące. Już mnie wszystko wkurwia.

Kasia, chętnie bym Ci coś powiedziała na temat tego karmienia, ale... niestety 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Halo, halo!!

Kasiu - Miloszek sliczny chlopczyk 🙂 Co do pokarmu, to pewnie przechodzi okres wiekszego zapotrzebowania na mleko, dlatego moze sie wydawac sie, ze masz mniej pokarmu. Po prostu musisz go przystawiac jesli chce jesc i to wtedy dodatkowo pobudzi laktacje i dopasuje sie do jego wymogow 🙂 Jesli dobrze Wam z karmieniem idzie, to sie nie zniechecaj, tylko po prostu...przystawiaj 🙂

Ilona - jesli jeszcze nie kupias laktarora (tzn dzis, bo mialas kupic) to ja polecam elektryczny, naprawde. Niebo a ziemia jesli chodzi w porownaniu z recznym. Ja mam reczny z tommee tippe no i wprawdzie jak mialam mleko , to jakos szlo, ale i tak uwazam reczny za dosc czasochlonny Kupilam uzywany (oczywiscie sterylizowany itd) z medeli (mini laktator) do tej calej relaktacji (osobny znow rozdzial) no i glosne to jak cholera, ale w uzytkowaniu i tak znacznie lepszy. Przy Oskrze mialam elektryczny laktator pozyczony ze szpitala i tez byl z medeli (no tylko chyba na skale przemyslowa, taki silnik 😁), a inne dobre to jeszcze Ameda. Nie wiem jakie sa np z phillipsa, ale jesli moglabym doradzic, to wez sobie elektryczny. Wiecej kasy na wstepie, ale przynajmniej 1 reka wolna a druga nie boli od ciaglego pompowania 😮 I efektywniejszy chyba tez jest.

Karola - ja w ciazy nei jestem i na porod nie czekam a tez jestem wkurwiona 😁 😉 To jest nas dwie, ale Tobie za niedlugo z pewnoscia przejdzie 😉

Sylwia - jak dzionek?? 🙂

Agata - no to nic tylko karmic i karmic 🙂 A mleka duzo, to nic tylko sie cieszyc 🙂 :* No i dobrze Kubolec zrobil, ze Ci kupil elektryczny! Zrobil Ci przysluge 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia ja też nieraz mam sflaczałe cyce, ale położna kazała na to nie patrzyć bo podobno pokarm produkuje się najwięcej podczas samego karmienia na .
Patrz czy przełyka.Jak słyszysz takie oddźwięk przy ssaniu dochodzący z gardełka tzn ze przełyka.

Madziu jeszcze nie zamówiłam. Na razie sie zastanawiam. Pokarmu mam coraz więcej. Rano to mi normalnie leci źródełkiem z cyców. os.

Wiecie co wkurzyłam sie dziś. Przesyłam już 3 raz do ubezpieczalni akt urodzenia i kopie dowodu i za każdym razem piszą że mieli awarie techniczną i każą jeszcze raz przysłać :[
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie,

znikłam na trochę a to z powodu kłopotów ze zdrowiem. Złapałam taki kaszel i katar że szok. Hela mnie jakimś wirusem z przedszkola poczestowała, a że organizm osłabiony (bo się nie wysypiam) to złapałam od razu. A teraz od wczoraj mąż zaczyna stękać. Boję się o Anielkę, żeby ją to świństwo nie dopadło.

A tak z nowości - to już codziennie jeździmy na dłuższe spacerki, a kto nas spotka dziwi się że tak dobrze wyglądam po porodzie. Mam jeszcze 5kg na plusie, ale brzusio już całkowicie płaski. Poszło w dupsko i biodra 😎 Miałam dzisiaj kolejną wizytę połoznej i mnie nastraszyła że mała na jej oko bardzo mało przybrała. W poniedziałek mam kontrolę na ośrodku zdrowia 😠 Przecież nie wszystkie dzieci muszą być od razu pączkami, tym bardziej że urodziła się mała. Wczoraj zakonczyłam zakrapianie oczka antybiotykiem i oko wygląda dobrze, w dzień teraz jest super, mam jednak obawy bo z nocy był mały strupek w kąciku 🤢 Boję się że zabieg przetkania kanalika łzowego z czasem będzie konieczny 😞 I będzie trzeba jechać gdzieś z tym dalej, bo u mnie na miejscu tego nie robią.

Miłoszek cudny, jak i cała reszta kwietniowych maluchów. Co jak co dziewczyny, ale dzieci to Wam naprawdę wyszły świetne 😁



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje się że żyjemy ale niestety brak czasu na komputer. Rano po śniadaniu wychodzimy na podwórko ja wpadam tylko na chwilę robię obiad jemy go i lądujemy z powrotem na podwóreczku. I tak nam mija dzień, Bartek nie śpi już w dzień za to pada wieczorem o 19 i śpi ciurkiem do 4 rano, wędrówka do nas i dosypianie do 6-7. Szymonek je wieczorem o 19 potem 22 i pobudka dopiero po 3. Dzisiaj byliśmy u pediatry na ważeniu i z wynikami krwi, wyniki już dobre żółtaczka minęła a Szymuś dobija do wagi urodzeniowej bo mamy już 3600g więc jeszcze troszkę i będzie idealnie.

Laktator mam ręczny z Pfilips Avent i nie narzekam, a pokarm ściągam w nocy raz bo cycole by mi chyba wybuchły z nadmiaru 😁

Karola odliczasz już czas? Wiesz możesz wpaść i pomóc mi podwórko wygrabić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia moja nie płacze, chyba że jest głodna 😁. Przy kąpieli też już nie płacze.

Ania to na targ z mlekiem i sprzedawać 😁.

Marysia się zrobiła leniwa. Rano jak piersi są pełne jak i pokarm sam się leje to ssie pięknie.
A potem jak już biust sflaczeje to ssie ale już jej się nie chce męczyć więc ssie dla samego ssania, a jak ja odstawie to płacze bo głodna i chce cyca. Pokarm sprawdzałam mam bo jak nacisnę sutka to mleko się leje. Tylko leniwiec mały chce być cały czas przy cycu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja też nie płaczę 🙂 Ona w ogóle nie płacze nawet przy kąpieli 🙂 czasami tylko pokwiczy jak jej te jelitka się ustawiają i nic więcej 🙂
Larisa też ciągle przy cycku by siedziała 🤪 najlepsze jest to,ze jak dostanie w butelce to migiem zmyka a jak cycek to ssie i zaraz zasypia z cycolem w buzi 😁 odstawię Ją to marudzi i znowu do cyca 🙃 dobrze ze sa te laktatory bo tak to bym cycka od niej nigdy nie zabrała 🙂

Pierwiastki tez macie taki "problem" z tatusiami ? Mój pierwszego dnia to ubrał ją w body ciepłego pajaca,włożył w rozek przykrył kocykiem i kaloryfer włączył gdzie w pokoiku temp.22 stopnie 😮
Mówię wczoraj idę zapłacić rachunki i troszkę się przejsc z nią a on zaplac rachunki i do domu hahha 😁 wczoraj połaziłam jakieś 2h z racji, że położna była ( fajna babka ) a ten z jadaczka,ze jak tak mozna hahha 🙂 MASAKRAAA 🙂 Ponoc to Kobieta ma instynkt a tutaj to Ja nie wiem 😜

Chudnę i chudnę ale wiecie co ? trochę mnie to martwi . Okej fajnie,ze schodze do wagi z przed ciazy i to dosc szybko ale boje sie tego efektu jaki maja dziewczyny,ze buzia taka chuda zapadnieta brak dupy itd . 🥴
W ogóle to co robicie na obiad przy laktacji bo ja kąbinuje jak kon pod góre a próbować nie chce bo co to za ekperymenty na wlasnym dziecku ;/ mama sie naje a ona bedzie cierpiala z brzuszkiem caly dzien 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilonka gdyby ktoś kupował to bym się podzieliła 😜
Agacik u nas tak było przy Bartku. Teraz Adam sam mówi żebym go ciepło nie ubierała bo się zgrzeje biedulek i sam pilnuje w co małego ubieram 🙂

Z płaczem bywa różnie ale ogólnie jest cichutku upomina się tylko czasem o cyca i nie lubi jak go wieczorem po kąpaniu smarujemy i ubieramy a tak to jakby dziecka nie było. W ciągu dnia sam leży ok godziny w łóżeczku i gapi się w sufit 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ierwiastki tez macie taki "problem" z tatusiami ? Mój pierwszego dnia to ubrał ją w body ciepłego pajaca,włożył w rozek przykrył kocykiem i kaloryfer włączył gdzie w pokoiku temp.22 stopnie


Też to przechodziłam z moim mężem 😁 do momentu aż przyszła położna (bardzo konkretna babka) i go opierniczyła za to grzanie. Powiedziała że lepiej aby było zimno a dziecko ubrane cieplej. A on ją na ubierał i jeszcze w domu 25 stopni, a mała się pociła z samego oddychania 🙂.
Agatko ja sobie gotuje pierś z kurczaka na parze ale można i tak ugotować, do tego marcheweczka starta np lub inna surówka i ryż bądź ziemniaczki.
Dostałam od położnej taką książeczkę z przepisami- większość z nich to konkretne i proste dania. Jak tylko ją znajdę to wrzucę tutaj kilka przykładów.

Agatko pochwal się ile już zjechałaś kg?
Ja z brzucha zleciałam- plaski, ale nadal mam więcej w biodrach więc miednica jeszcze się nie zeszła.
.
Ania ja bym tam chętnie kupiła jakby taki produkt był dostępny w sprzedaży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieciaczki muszą trochę sobie popłakać, bo to oznaka że są zdrowe 🙂 Aniela głównie kwili przy procesie trawiennym (słychać jak jej w brzuszku bulgota) i krzyczy jak ma głoda. Z kapielą bywa różnie, zależy czy jest brana ze spania czy z czuwania - ze spania się złości, bo najpierw chciałaby cyca.
Mój T. nie ingeruje w ubiór małej, ale o temperaturę w pomieszczeniu dba - cały czas 24st. 🙂 Ale Anielka lubi ciepło i jest mega zmarźlakiem 😁 A ja śmigam prawie że na golasa 🤪

Mała powoli wprawia się w rytm dnia, w nocy budzi się już tylko 3 razy na jedzenie.
A jak tam Wasze maluchy nocą śpią czy dają popalić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...