Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Moj np wczoraj sie karmil cos przed 20-ta, pospal na mnie, pozniej przenieslismy sie do sypialni i wstalismy o 7-ej rano. Maly obudzil sie nieco przed 7-a, ale grzecznei sobie lezal do tej 7tej. Sypial mi juz do 8:30- 9:00 bite 12 godzin, ostatnich pare dni cos sie wlasnie koll 7ej budzi, czemus..No, ale moj jest od Waszych Babelkow nieco starszy, aczkolwiek musze powiedziec, ze bardzo szybko zaczal spac bez budzenia sie w nocy i po polnocy sie juz nie budzil. Jesli jadl to tak wlasnie do polnocy, pozniej juz nic az do rana. Z Oskarem z tego, co pamietam bylo inaczej - czesciej sie budzil, chyba...
Ide zaprowadzic starszego do przedszkola.. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamuski 😉 nasz aniolek konczy dzis 3 tygodnie 🤪 😮 jak to leci...
Moj placze bo przebieram przed kazdym karmieniem.
Maly zasypia o 21 budzi o 24 lub 00:30 pozniej o 3:00 lub 3:30 pozniej kolo 5 i chile po 5 pozniej 6lub 7 i tak kima po godzince 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny. Bąbel śpi już trzecią godzinę więc czas abym nadrobiła zaleglości brzuszkowe 😉
co do samej akcji to wody odeszły mi o 7 rano. na początku były ok ale po jakimś czasie jeszcze w domu zauważyłam, że sa zielone 🥴 szybko do szpitala. tam tylko 1cm rozwarcia 😞 żadnych skurczy... tak więc po 10 dostałam oksytocynę... tak bardzo tego nie chciałam ale cóż miałam zrobić. zaczęła w sumie od razu działać, skurcze byly najpierw całego brzucha i potem osłably... ale jak zwiększyli mi dawkę i zaczęły się skurcze podbrzusza to już było ostro. po 2,5h mialam 4cm rozwarcia i sam lekarz był w szoku. potem, powiem szczerze nie wiem co się działo. o której i w jakiej kolejności. wiem tylko, że na piłce robiło mi się słabo, potem powiedziała położna, że maly jeszcze nie zrobił nawrotu. reszta bez szczegółów.. Ł. wyprosiłam pod koniec - chociaż nie wiedzialam, że to już przy końcówce jest w ogóle-, nie chciałam żeby widział mnie w takim stanie. chociaż i tak pewnie do tego momentu dużo zobaczył 😜
położna powiedziała, że miałam szybki poród jak na oksytocynę i pierwszy poród ale za to bardzo intensywny. suma sumarrum 😉 Bobasek jest już na świecie, mi musieli krew przetaczać bo normalnie na oddziale stracilam przytomność na łóżku - szok, jazda bez trzymanki. teraz dochodzę do siebie w domu - nie wiem jak to jest, ze w domu szybciej się ogarnia... 😉
kurde - ale mnie piersi bolą... Mały mógłby już wstać i opróżnić jeden zbiorniczek 😉 chyba teraz mam ten nawał pokarmowy - czytałam, ze później to się normuje, bo organizm obczai ile potrzeba mi pokarmu, i nie powinnam ściągać... czy tak? 😉
KAROLA - ciągle myślę o Tobie i trzymam kciuki 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pidi - no to faktycznie tez przeszlas swoje, ale na szczesciej juz po i wszstko dobrze sie skonczylo 😘 A jeszcze tylko spytam, bo napisalas, ze polozna powiedziala, ze maly nawrotu jeszczw nie zrobil - znaczy pozno sie glowka w dol ustawil, czy wszedl w kanal rodny? Czy o jaki nawrot chodzi? 🤨

Co do piersi, to ja sie balam nie sciagnac jak czulam pelno mlecznych guzow w piersiach 🤢, wiec ja sciagnelam, ale jak widac roznie polozne doradzaja...

Rafalek slicznota Kasiu 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu, właśnie sciągnęłam jakies 10-20ml... nie mogłam wytrzymać.jutro znowu bedzie u mnie położna to ją zapytam.
nie zrobił jakiegoś nawrotu ale był już chyba w kanale rodnym bo wiem, ze baaaaardzo pchał się na świat. dlatego juz przy końcówce parłam też na boku aby było mu łatwiej przejść.
co do nasadek na brodawki to ja wczoraj spróbowałam. i chyba nie sprawdziły się w moim przypadku bo Mały chyba łapał przez to więcej powietrza i ciężko mu było wczoraj zasnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Ilonko narazie stoję w miejscu od 3 dni z wagą 57kg 🙂 nie jest źle ... aczkolwiek nie podoba mi się moj brzuch jest jakis taki ciemny i jeszcze ta kocia dupa taka dziwna i pasek startowy 🤨
Ja to codziennie lece na zupach a przydałoby się trochę miesa prócz tego na kanapkach .
Coś mało pokarmu zaczyna mi lecieć :/ mam nadzieje,ze sie mylę . Wczoraj spotkałam kol. która niedawno urodziła i po miesiącu już pokarmu nie miała 😞
Dzisiaj jedziemy na zakupy i kupimy jakieś mleko bo nie daj boże w nocy kiedyś się skończy cycek i gdzie polecimy 😮
Wasze maluchy tez robia kupę razem z gazami ? Moja to wali jak z kranu 😜 aż dzisiaj nad ranem przebiera jej pampera a ta siup na podłoge i na szafki hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatko rozmawiałam wczoraj z położną i ona mówiła że sam pokarm z niczego nie znika. Czasami kobiety myślą że nie mają pokarmu, bo po jakimś czasie piersi nie są już nabrzmiałe ale robią się sflaczałe, a to tylko oznaka tego iż piersi produkują pokarm na bieżąco. Dlatego też w takich wypadkach trzeba przystawiać malucha.
Ja też mam też mleko syntetyczne i daje na noc...ale teraz postaram sie to ograniczyć, ponieważ pokarm nocny jest najbardziej odżywczy i wartościowy 🙂.
Agatko a wchodzisz już w stare ubrania ?
Ja jeszcze w w niektóre spodnie nie wejdę, zwłaszcza te bardzo obcisłe przed ciążą.

Kasiu ja Wam spokoju życzę i szczęścia w laktacji 🙂.

A mi krecha też została..kupiłam sobie krem rozjaśniający na nią. Może coś pomoże, bo na wakacjach chce założyć bikini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agacik kochana Ty moja mięsko jak najbardziej jedź. A najlepiej i najbezpieczniej kurczak królik i cielęcinka. Duszone i pieczone w rękawie, ja duszę nap w kawałkach z marchewką lub buraczkami albo brokułem, a piekę w rękawie z ziemniaczkami i brokułem lub pomidorem i jest pychotka z przypraw sama sól odrobina oczywiście i koperek+majeranek, nic więcej nie potrzeba 🙂 Pokarm Ci się poprawi jak będziesz jadła mięsiwko.
Kasiu Rafałek do schrupania a wygląda jak mulacik malutki 😘

My karmimy się co 2-3 godziny prócz nocy bo Szymek od początku praktycznie usypia ok 20 a pobudka na cyca jest 23 i potem 3-4 nad ranem, tak wiec stwierdzam że się wysypiam 🙂

Mamuśki jak to u was jest z spacerami i czasem przebywania na podwórku?? Bo my wychodzimy ok 12 a wracamy w okolicach 17....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mieszczę się w niektóre spodnie w jedne próbowałam wsadzić dupsko to straciłam zamek 🙃
My dzisiaj kupilismy ten Bebilon 1 bo ponoc najlepsze i chyba faktycznie tak jest bo cene tez miał najlepszą 😮 chociaż biorąc pod uwagę bebiko co ma 320 g i kosztuje ok25 zł a Bebilon 800g i 45 zł to wychodzi nawet lepiej 🙂
Anku Mój Wiem,ze muszę jesć mieso ale powiem Wam szczerze,ze jak patrze na jedzenie to mnie cofa 🤔 gdyby nie cycek to pewnie bym w ogóle nie jadła ... na weekend spróbuję coś wykąbinować aczkolwiek na pewno nie kuraka bo ostatnio jak zrobiłam w rekawie z brokułami pieprzem i sola to myslalam.ze sie zrzygam 😮
Jejuuuuu Larisa to spi po 1,5h do 2h 🤪 chodzę jak zombieeee ! ale dzisiaj spałam z nią do 13 prawie oczywiscie z przerwami na cycka 🙂
Anek to czym Ty Szymka karmisz na spacerze ? Ja to tylko na 2 h i do domu bo musi zjesc i dupsko umyc :?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My karmimy się bebiko, takie mleko przyniosła nam szwagierka, która podawała je swoim dzieciom. Mała je zaakceptowała i póki co nie będę na niej eksperymentować.

Na spacery wychodzimy dwa razy raz ok 9 na godzinkę, a potem po 15 na 3 godzinki. Smaruje małą filtrami, ale na razie unikam godzin gdy słońce jest wysoko.

Aniu to Szymonek Ci się udał z tym spaniem. My od dwóch dni odstawiliśmy mleko syntetyczne na noc. Mała karmiona jest wyłącznie piersią i budzi sie co 2 h 🙂 więc już sobie tak nie pośpię, ale coś za coś.

Czekam na odzew Karolinki czy nadal sprząta czy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja swój pierwszy spacer pewnie zaliczę w majóweczkę... mały wczoraj raz zaciągnąl na 4h to nie wiedziałam co ze sobą zrobić. a tak to średnio co 2-3h sie odzywa, w nocy może co 3 ale to chyba za wcześnie aby mówić o jakiejś regularności... teraz tez śpi już 2,5h i nie zapowiada się aby miał wstać;]
Karola - ja ciągle myślę o Tobie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie widziałam na głodnej stronie interii 🙂

Dobrze by było aby nikt nie był poszkodowany, choć ciekawe czy to w ogóle wejdzie w życie, bo ile razy było tak że coś naobiecywali a potem w ostatniej chwili sie z tego wycofali.
Może tym razem tak nie będzie.

Jestem na tarasie z Małą, ja szperam po necie a Mała sobie śpi w wózku.
Piękna dziś pogoda, może jakieś prace w ogrodzie zorganizuje jak tylko mąż wróci z pracy.
Agata jak spisuje sie ten elektryczny laktator? ładnie odciąga pokarm?
Często go używasz?

Właśnie rozmawiałam z położną na temat lakrymatorów i kazała mi poczekać z zakupem tego sprzętu, gdyż jak kupię wcześniej przyzwyczaję się to z karmieniem z piersią koniec. 🙂 🙂
Także jeszcze sie wstrzymamy do momentu aż mała skończy 3 miesiace i zobaczymy jak te nasze karmienie się ukształtuje. Może jakbym wróciła do pracy to bym się doiła i w butelkę 😁, jakby mi natura na to pozwoliła 🙂.

Karolinko jak się czujesz?

Kasiu przez pierwsze 2 tygodnie życia dzieci zazwyczaj tylko śpią i się karmią, po 2 tygodniach może to ulec zmianie i zacząć być bardziej rozkapryszone 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilona - mi tam taki stan odpowiada 😉
z laktatorem mi położna powiedziała, że jak mam taki nawał to moge troszkę ściągnąć aby sobie ulżyć i tak też wczoraj zrobiłam. i tak samo przed nocą troche ściągnęłam aby przez noc tak się nie napompowały. Mały od razu lepiej łapał brodawkę w nocy więc chyba będę tak robić przed pojściem spać... pewnie z tymi laktatorami to jest tak, ze co położna/lekarz to opinia. Same musimy sobie pewnie wypracować jakiś system. Mi dodatkowo się zrobił guzek pod lewą pachą więc masowanko przy karmieniu dodatkowo wskazane - bolesne cholerstwo 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilonko, brzuch mi już całkiem opadł tak, że widzę swoje stopy. Nogi bardzo spuchnięte i bolą, tydzień temu kupiłam większe buty, ale już się w nie nie mieszczę.
Poza tym chyba żadnych objawów nie mam, niestety 🙂
Wkurwiona jestem, bo ciągle do mnie dzwonią i piszą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od rana spac nie chciala tylko e i e 🙂 a teraz jak zasnęła i jest 26 stopni to obudzić się nie moze 🙂
Ilonka Ja jestem zadowolona bardzo z tego laktatora 🙂 odciągam rano i wieczorem ponad 150ml nie jest za cichy ale + tego jest taki, że Larisa przy nim zasypia 🙂 Ja mam elek. firmy Medela . Ale na str.interenetowych ma on dołączonego jakiegoś pilota czy coś takiego Ja tego nie mam 🙂 można zwiększać i zmniejszać ssanie 🙂
Powiem Ci, że Ja wcale się nie przyzwyczaiłam do laktatora i piers tez jest używana 🙂 z butelki pije mala w nocy + cycek bo bez niego nie zaśnie 🙂 no i jeszcze butelka idzie w ruch przed spacerem bo inaczej cyckiem się nie naje i spacer bedzie bardzooo krótki 🙂
Karla nie przejmuj się Ja tez zadnych objawów nie miałam i nagle po 5 rano siup 🙂) ja to po porodzie w ogoele kostek nie miałam hehe 🙂
Uciekam bo mała już prowadzi dialog więc podgrzewam mleko i lecim póki piękna pogoda 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciociu Karolino dziekujemyza pamiec 😘 trzymamy kciuki zeby w końcu twoj babelek się wykluje
Kurcze dziewczyny czytam was codziennie ale jakoś weny brakuje albo czasu jak się wena pojawi
Oczywiście gratulacje dla wszystkich dzielnych rozpatrywanych mam. Maluszki macie przeslodkie.
Nie lubię pisać z telefonu... 😠


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agaciku kochany pytasz jak karmie małego na spacerze, więc odpowiadam wchodzę na szybcika do domu cycol na wierzch 10 minut i Szymuś najedzony, siup i spowrotem jesteśmy na podwóreczku.


Dostałyście już becikowe? Mi dzisiaj wpłynęło wiec jutro albo poniedziałek zakupy czekają 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agaciku kochany pytasz jak karmie małego na spacerze, więc odpowiadam wchodzę na szybcika do domu cycol na wierzch 10 minut i Szymuś najedzony, siup i spowrotem jesteśmy na podwóreczku.


Dostałyście już becikowe? Mi dzisiaj wpłynęło wiec jutro albo poniedziałek zakupy czekają 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...