Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ilonka
tak liczą się dochody z 2011 roku i aby otrzymać należy wykazać je mniejsze niż 1922 zł netto na osobę wliczając w to narodzone dziecko.
Zaświadczenie o dochodach albo od pracodawcy albo w przypadku działalności gosp. z US. przy działalności potrzebne jest też zaświadczenie o wysokości płaconych składek ZUS.
Dziewczyny, pisałyście o spacerach i organizacji karmienia. No u mnie ten sam kłopot, ale wczoraj wybyliśmy na pierwszą wyprawę 50 km od Krakowa - Ojców. Mój mąż rano pojechał do Smyka po rogala do karmienia, taką fasolkę 🙂 ja wpakowałam ją do koszyczka w wózku i pojechaliśmy 🙂 No i zaliczyłam karmienie w restauracji - a w zasadzie w ogródku restauracji 🙂 na fasolce właśnie 😁 polecam sprawdza się. Ja chyba bez poduszki nie będę mogła karmić przy moich cycolach więc będę jeździć z poduszką 🙂
A swoją drogą właśnie w tej restauracji jak nigdy wcześniej z moich sutków wystrzeliła fontanna pokarmu i nie chciało przestać tryskac 😁 więc szybko pieluszka na zatamowanie 🤪 ☺️ i dziecko szybko do cyca żeby, co prawda trochę po oczach mu poszło 😉
Mały je co 2-3 h choć ma fazy jak np dziś od 16tej, że kurna co godzinę się budzi i szuka cycka 😮
A na żółtaczkę smażymy naszego kurczaczka na dywanie przez szybę - położna powiedziała żeby go opalać tak z godzinkę, że działa to jak naświetlanie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do wagi to ja mam na budziku 60,8 kg i nie drgnie. A w przeciwieństwie do Ciebie Agatka to ja normalnie mam taki apetyt że co chwile coś jem , więc jak tu chudnąć dalej ?? zjadam obiad i za chwilę głód... masakra. Może przez to ze krową mleczna jestem albo że smażonego nie jem, albo hormony..

A i czy wasze dzieciaki także robią wam takie psoty przy zmianie pampersa? u nas przeważnie podczas zmiany idą 2 a czasem 3 pampersy bo albo armata kupa idzie, albo standardowo siku 🙂 oczywiście w nowo założonego pampersa - pomimo iż ze starym rozpiętym i otwartym czekamy chwilkę 🙂 albo jak już nowy świeżutki pampers zapięty to nagle słychac armatę w niego... i co? i trzeba przebrać znowu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Moja to jest chyba mistrzem w rabaniu w pampera 🙂

Tez macie takich beznadziejnych facetów jak Ja ?
Ma własną firmę więc może sobie pozwolić na pare dni wolnego ale nie bo po co ? Ja młoda i świeża matka wszystko ogarnę bo przecież urodziłam się z wiedzą co do noworodków w palcu 🙂
Przed szpitalem same wiecie jak sprzątałam, żeby było czysto ... ale po co ? wróciłam i syf 😠 wszędzie kłaki kota kurz butelki od piwa śmieci nie wyniesione 🤢 dlaczego ? bo klucza nie miałem . No tak kurwa cięzko było zabrać klucze jak był u mnie w szpitalu . Na samym wejsciu do domu chciało mi się ryczeć ale twarda musze byc wiec Moja Mama zabrała sie za odkurzanie a Ja za pranie i reszta co z tego, że jestem pozszywana i obolała a z boku płacze mała przecież dam sobie kurwa rade 🤪 Panicz zaniósł kołdrę na balkon wyniósł śmieci po czym rozjebał się jak szlachcic na kanapie z nogami na stole i duma nad chuj wie czym 🙃
Dzien w dzien jestem z mała sama bo Moja Mama urlopu teraz nie moze wziąć więc sama muszę jakoś z tym lecieć ... teściowa ? co ona moze mi pomoc po 2 wlewach i udarze ? 🤔 jeszcze nią muszę się zajmować ... ten do 18 siedzi w pracy i wielce zmeczony wraca 🤪 bo przecież to takie meczoce jak sie gra na komputerze badz z kolegami gada 😎
wroci jebnie piwo zapali bierze mala potrzyma ja troche pogada odkłada daje smoka i tak wyglada rola ojca ... w nocy owszem wstaje zagrzać mleko i czasami jak pokwiczy ... ale to go nie okresla mianem ojca bo juz mu wczoraj powiedzialam ze ojcem jest ten ktory wychowuje ... ale jego infantylne argumenty mnie tak ścinają z nóg, że koniec !!! 🙃
Dzisiaj sobota pracuje do 14 to nie wziął wolnego żeby mi pomoc czy zeby posiedziec z małą tylko po to, żeby pojechać z kolegami na wyscigi parchami 😠 i dzisiaj nad ranem do mnie mówi w niedziele wychodzisz z mala na spacer zebym mogl sie wyspac 🤪
a Ja na to a ja kiedy mam sie wyspac ? stwierdzil,ze wtedy jak ona spi 🤪 nie rozumie tego,ze wtedy ten wolny czas poswiece na pranie czy nawet zrobienie głupiego siku 😲
W dodatku wszyscy mi wciskaja tesciowa zabierz ja na spacer ona musi chodzic i ble ble ;/ a przeciez ma 2 corki blisko i co ? nie no lepiej zebym ja byla na kilku etatach zatrudniona 🤪
Chyba nie dorósł jeszcze do roli ojca ... i nie pojmie nigdy tego,ze związałam się z Nim a nie z Nim i jego Mamą ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatko jakie sobie zdjęcie wrzuciłaś w avatar 😉. To przed porodem czy aktualne?

Wygadaj się i wyżal do nas kochana...Bo chłopa już nie zmienisz.
Na pocieszenie powiem Ci że albo masz dobrą teściową albo faceta. Ja trafiam na to drugie i sama wysłałam męża do pracy po porodzie (żołnierza się tacikowe nie należy wiec mógł sobie wziąć urlop wypoczynkowy) bo teściowa zaplanowała sobie liczne prace jakie mógłby wykonać podczas tego urlopu. Jestem złą synową że nie pozwoliłam pomóc teściowej, ale po co mam się wku... że mąż zamiast z nami, wolny czas spędza na pańszczyźnie u tesciówki.
Choć teścówka miła jest ostatnio bo chce abyśmy jej kredyt poręczyli 😁.

Mój mąż wyniósł się z łoża małżeńskiego na podłogę 😁 i to nie kryzys małżeński, ale Mała spokojnie śpi ze mną w łóżku, a on się boi z nią spać że jej może zrobić krzywdę. A że chce przy niej czuwać wiec nie poszedł spać do drugiego pokoju, tylko na materacyk dmuchany 😁

Moja Mała też lubi sobie siknąć przy zmianie pampersa, najbardziej to lubi obsikać mamę 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatko piekne zdj profilowe ;*
A co do chlopa to swietnie Cie rozumiem. Wiesz bo jak ty masz dziecko to siedz na dupie, takie ich rozumowanie. Nie czuja powagi sytuacji i tego ze Ty siedzisz z mala caly dzien jestes 24\7 i zamiast Ci pomoc to spierdalaja 😞(((mialam podobna sytuacje dzisiaj ale szkoda slow. Na dodatek maly cos strasznie niespokojny 🥴 i nie wiem co jest. Uhhh niech ten dzien sie skonczyyyy.
Buziole lasencje !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilonka jem na razie to samo wiec? Sama juz nie wiem. Moj S wlasnie pojechal na zakupy ze swoja mama, a ja z malym znowu sama... Oliwer przy cycku by spal po mimo ze nie dudla, a jak wyciagne z buzi automatik sie budzi.
Wkur jestem bo tel mi sie zjebal ;/ wzial go do gwarancji, a ja na tablecie...
Maly ostatio tak ladnie sypial a teraz MASAKRA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oliwer przy cycku by spal po mimo ze nie dudla, a jak wyciagne z buzi automatik sie budzi.
Madzia mam to samo i przez to z karmieniem tyle nam schodzi...ale taka jest właśnie cena karmienia piersią.

Ja dziś prawie całą noc nie spałam. Mała dała nam tak popalić. W końcu się złamałam o 8 nad ranem i dałam jej mleko syntetyczne. Chyba jednak pospieszę się z tym laktatorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatka Babolu my tez Cie kochamy 🙂 dobrze jest się czasem wyżalić. Niestety czasem tak faceci mają. Ja nie narzekam na mojego kąpie, przewija, wstaje w nocy, sprząta, wziął urlop 3 tygodnie więc jesteśmy razem w domku mogę go chwalić bo się spisuje.

Karola gdzie Ty ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja sie bardzo zdziwiłam kiedy wczoraj Mały kończąc tydzień 🤪 cały wieczór płakał i prężył sie, dzisiaj od 17 to samo.sądze więc, że to już kolka 🥴 siostra przyniosła mi sab simplex... mam nadzieje, ze Mu pomoże bo serce mi się kroi jak patrze na Jego męki 😞 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobitki!!

Karola - nie wiem, co porabiasz, ale sle buziole!! :* 🙂

Agata - uooo ja Cie, jaka lasencja!! 😎

Agatka, Adriana, Madzia - gdzie sie macie wygadac, jak nie tu 😉 No z facetami czasem roznie to bywa. Ja ogolnie tak jak Gawinka - nie moge w sumie na mojego narzekac, bo sie udziela i pomaga - jesli mniej przy mlodszym ,to wiecej przy starszym - ogolnie pod tym wzgledem nie moge narzekac. Jedyne co, to pracuje na dlugich zmianach i czesto nie ma go w domu po 12 godzin - jak na 7a wyjdzie, to po 19 wroci 🤨, wiec wiekszosc czasu jestem sama z dwojka dzieci. Do tego nie mam tu zadnej rodziny...ani mojej mamy, bo jest w Polsce, ani nawet tesciowej, bo juz nie jest na tamtym swiecie... Wprawdzie tesciu z zona i przybrana siostra meza mieszkaja w sasiedniej miejscowosci i widujemy sie z nimi od czasu do czasu, ale to i tak inaczej.. Moja mama jakby byla blizej to na bank by mi chciala pomoc, jak to mama... Moje przyjaciolki w zasadzie wszstkie w Polsce.. Tu mam znajomych itd, ale i tak znim sie spotkamy to w miedzyczasie pewnie miesiace zleca, takze mamy tak naprawde tutaj z mezem tylko siebie. Musimy byc laski silne 😉


Za niecale 3 tyg przylatuja do nas goscie, bo 19go maja chrzest mojego Babulina 😉 A w domu jeszcze tyle rzeczy do ogarniecia, do tego sie spluczka zepsula, cos w odkurzaczu sie zlamalo..niby male rzeczy, ale jednak nie mozna ich tak zostawic.. :/ Jutro do nas przychodzi health viitor - zobaczymy ile Czarus wazy - pewnie kolo 7kg bedzie 😜

A pidi - tak przy okazji - zaproszenie na fejsie, to ode mnie 😉

Sylwia - gdzie jestes kochana??

Dziewczyny - zdrowka dla maluszkow i bezkolkowych wieczorow! Buziolki dla Was :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja kupiłam laktator - na razie ręczny. Próbowałam odciągać na początek 60 ml- aby odciągnąć z 150 ml to musiałabym chyba 1.5 h siedzieć.
Jak się sprawdzi to kupie elektryczny. Choć mi jest potrzebny tylko po to aby podać Małej wieczór przed snem i ewentualnie na jakiś wyjazd.
Moja nie ma kolek- płacze często bo ciągle jest głodna 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ladna waga 🤢 Moja juz wazy 4kg 🙃 i strasznie urosła Kuba jak Ją mierzył to ma 61 cm 🤪 Ja nie wiem co tak szybko ...
Ilonka pij bawarke ponoc pomaga w laktacji i ja pobudza 🙂 szklanka piwa tez nie zaszkodzi Ja nie pilam nie ukrywam mam ochote ale poki nie musze nie pije 🙂 tobie moze pomoc a na pewno nie zaszkodzi bo tam sa drzodze i inne 🙂
Ja ponad 100 z jednego sciagam czsami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klk1509 napisał(a):
No to ladna waga 🤢 Moja juz wazy 4kg 🙃 i strasznie urosła Kuba jak Ją mierzył to ma 61 cm 🤪 Ja nie wiem co tak szybko ...
Ilonka pij bawarke ponoc pomaga w laktacji i ja pobudza 🙂 szklanka piwa tez nie zaszkodzi Ja nie pilam nie ukrywam mam ochote ale poki nie musze nie pije 🙂 tobie moze pomoc a na pewno nie zaszkodzi bo tam sa drzodze i inne 🙂
Ja ponad 100 z jednego sciagam czsami 🙂


no to moj mial nawe troche wiecej, niz Lariska teraz, kiedy sie urodzil 🙃
A co do czegos dobrego na laktacje to dobre sa piwka bezalkoholowe - w Polsce Karmi, u nas jest takie, ktore ma doslownie 0.00% alkoholu - to jesli by sie totalnie chcialo unikac procentow za wszelka cene i w kazdej ilosci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klk1509 napisał(a):
Ej kiedy odpadaja czy cos te szwy rozpuszczalne ? i jak zobaczyc czy one odpadly te w cipce ? 🙃


😁 Agata - no chyba jak ich nie widac 😁 Nie wiem, nie pamietam nawet kiedy po raz pierwszy sprawdzilam 😁 ,ale jak sprawdzalam, to juz nic nie bylo 🙃 😜 ale jak sie rozpuszcza, to raczej nic odpdnietego tam w cipolcu nie bedzie 😁

A przy okazji, doszlas juz do tego, co to bylo to biale, co tak nas wszystkich zaintrygowalo?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...