Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
uśmiechnięta super to zaplanowałaś 🙂

u nas to ja dałam mężowi test żeby sprawdził... (przy pierwszym dziecku dwa razy robiłam test i za każdym razem ledwo ledwo było widać tę drugą kreskę....teraz to nie było żadnej wątpliwości, obie krechy intensywnie czerwone).

a macie już dziewczyny jakieś objawy ciążowe ? bo ja to czasem czuję jakbym może jednak nie była w ciąży. Chociaż nie wiem czy mi się wydaje, czy jednak co jakiś czas trochę mnie mdli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Fioleczek ja tez raczej nie mam objawów, nie mdli mnie, nie bolą mnie piersi. Wydaje mi się że węch się wyostrzył i senność mnie dopadła ale daję radę 😉 (chociaż w piątek zasypiałam na siedząco cały dzien..) Planowałam wizytę u gina na koniec września ale nie wiem czy wytrzymam bo mimo dwóch testów też się czasem zastanawiam czy to na pewno ciąża.
Elmo witamy 🙂
Czy wszystkie spodziewamy się kolejnego dzidziusia czy jest tu z nami jakaś debiutująca brzuchatka? Uśmiechnięta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fioleczek napisał(a):
Hej dziewczyny 😉

GRATULUJE WSZYSTKIM PRZYSZŁYM MAMUSIOM ! 😘 😘

Chciałabym się dołączyć do Waszego grona 😉 dwie kreseczki na teście mówią same za siebie 😁 do lekarza wybieram się dopiero w piątek ale chyba nie ma innej możliwości jak kolejne dzieciątko 🙂
Moja pierwsza córeczka ma już 14 miesięcy 😁

Pozdrawiam


gratulacje fioleczek!!! ja też mam wizytę w piątek, ale widzę, że u Ciebie będzie więcej widać, bo wcześniej miałaś miesiączkę. Robiłaś może test z krwi?

Pozdrawiam gorąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Fioleczek ja tez raczej nie mam objawów, nie mdli mnie, nie bolą mnie piersi. Wydaje mi się że węch się wyostrzył i senność mnie dopadła ale daję radę 😉 (chociaż w piątek zasypiałam na siedząco cały dzien..) Planowałam wizytę u gina na koniec września ale nie wiem czy wytrzymam bo mimo dwóch testów też się czasem zastanawiam czy to na pewno ciąża.
Elmo witamy 🙂
Czy wszystkie spodziewamy się kolejnego dzidziusia czy jest tu z nami jakaś debiutująca brzuchatka? Uśmiechnięta?


i tak i nie. Ciąża druga, niestety pierwsza zakończyła się w lutym w trzecim miesiącu. Mam nadzieję, że tym razem szczęśliwie uda się wytrwać do 9 miesiąca.

dziś zrobiłam test z krwi i wyszła wartość 6000 mlU/ml - wiecie czy to dobra wartość jeśli okres miałam 03.08.12?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁 Witam
Ja zrobilam test i od razu ruszylam do lekarza 🙂
Pani zrobila mi usg i pokazala ze zarodka jeszcze nie ma ale macica jest przygotowana na jego przyjecie 🙂 ide teraz 19 wrzesnia po raz kolejny...dopiero wczoraj odczulam mdlosci i dzisiaj bylo mi nie bardzo ..tez boli mnie czesto glowa ..a piersi mam ogromne 🙂 to dopiero poczatek i wszystko sie moze zdarzyc ale mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchatki!
Ale fajnie, że nas coraz więcej!!!
ja to ciągle bym spała i mdli mnie jak nie wiem, wczoraj wymiotowałam a węch mam tak wyostrzony, że jak mąż gotuje, to ja siedzę w ogrodzie. Perfum nie mogę używać, żel pod prysznic musiałam zmienić na bezzapachowy, itp. Piersi już tak nie bolą, ale ogólnie słaba jestem. Dzisiaj miałam pierwszą wizytę u położnej. Pełno papierków do wypełnienia, pobrała duuużo krwi, zmierzyła ciśnienia, zważyła. Na pierwsze usg mam czekać na list ze szpitala(gdzieś dopiero za miesiąc). Czy są tu jakieś mamusie, które też prowadzą swoją ciążę w UK?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
😁 Witam
Ja zrobilam test i od razu ruszylam do lekarza 🙂
Pani zrobila mi usg i pokazala ze zarodka jeszcze nie ma ale macica jest przygotowana na jego przyjecie 🙂 ide teraz 19 wrzesnia po raz kolejny...dopiero wczoraj odczulam mdlosci i dzisiaj bylo mi nie bardzo ..tez boli mnie czesto glowa ..a piersi mam ogromne 🙂 to dopiero poczatek i wszystko sie moze zdarzyc ale mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze 🙂

gratulacje rudzielec!!!! na pewno wszystko będzie ok, tylko trzeba jeszcze troszkę poczekać. Ja też już nie mogę się doczekać, choć wiem, że w piątek gin może jeszcze dużo nie widzieć, ale co tam, przynajmniej czegoś się dowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Hej brzuchatki!
Ale fajnie, że nas coraz więcej!!!
ja to ciągle bym spała i mdli mnie jak nie wiem, wczoraj wymiotowałam a węch mam tak wyostrzony, że jak mąż gotuje, to ja siedzę w ogrodzie. Perfum nie mogę używać, żel pod prysznic musiałam zmienić na bezzapachowy, itp. Piersi już tak nie bolą, ale ogólnie słaba jestem. Dzisiaj miałam pierwszą wizytę u położnej. Pełno papierków do wypełnienia, pobrała duuużo krwi, zmierzyła ciśnienia, zważyła. Na pierwsze usg mam czekać na list ze szpitala(gdzieś dopiero za miesiąc). Czy są tu jakieś mamusie, które też prowadzą swoją ciążę w UK?


ooo! to w UK inaczej się to odbywa, ja w poprzedniej ciąży chodziłam prywatnie i co wizytę miałam robione usg, ale wiem, że na nfz przysługuje tylko kilka razy w ciąży, niestety nie wiem dokładnie w którym tygodniu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj inaczej. Pamiętam jaka byłam przerażona podczas pierwszej ciąży, jak nie mogłam tego pojąć, że nie zobaczę ginekologa, że tylko dwa usg będę miała itd itd. Nawet zastanawiałam się nad powrotem do Polski hehe. Ale jak się okazało ich system dobrze się sprawdził i nie potrzebnie byłam taka przestraszona. Miałam szczęście, że trafiła mi się położna z polskimi korzeniami (jej dziadkowie byli Polakami), także doskonale znała różnice prowadzenia ciąży i na każdym kroku mnie uspakajała. Uczyła się polskiego, bardzo dużo rozumiała z czego też się cieszyłam, bo jak nie mogłam się wysłowić po ang. to uzupełniałam to polskim. A i ona była zadowolona, że mogła poćwiczyć polską wymowę 🙂
W połowie ciąży wykryli u mnie przeciwciała, także byłam pod specjalną opieką. Wizyty miałam już co dwa tyg.(a nie co miesiąc) i z położną i z lekarzem w szpitalu.
Z prowadzenia pierwszej ciąży jestem bardzo zadowolona, zobaczymy jak będzie teraz. Przynajmniej jestem spokojna....
A w Polsce to na NFZ to chyba też dwa usg przysługują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O proszeee już majóweczki ?! 🙃 matko jak ten czas leci 😉 Ja właśnie jak byłam w 5 tygodniu tak jak wy teraz to dowiedziałam się że zostane mamusią 😉 a tu juz ponad połowa 😁

Życze spokojnie przebiegającej ciąży i duzo zdrówka, zleci szybciutko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Uśmiechnięta witamy w majowym gronie 🙂 Oczywiście gratulacje!!
Przyznam sie szczerze że trochę dziwnie się tu czuję, całkiem niedawno urzędowałam jeszcze na grudniowym wątku 😉 Moja córeczka ma skończone 9 m-cy ale chyba czuję się już gotowa na kolejne dziecko. Powtórzyłam dziś test bo oprócz senności nie mam objawów, strach o ciąże uświadomił mi że bardzo chcę tego dzidziusia i martwię się tak jak za pierwszym razem ☺️ Wizytę planuję na koniec września bo mam niemiłe doświadczenia z pierwszej ciązy kiedy poszłam szybko i było widać tylko pęcherzyk. W dodatku usłyszałam że jest za mały jak na wiek ciąży wg OM... Teraz wiem że mam późno owulację więc mimo że data OM to 1 sierpnia to szacuję datę porodu na okolice 12go maja.Zobaczymy co powie lekarz 🙂
Pozdrawiam 🙂
ps. dla mam które chciałyby do nas dołączyć - w niektórych przeglądarkach nie działa opcja "odpowiedz" i nic sie nie da napisać. Mi koleżanka podpowiedziała że na chromie forum śmiga 😉

ha, wiedzialam ze Cie tu znajde!! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Umiechnieta, tak to dobry wynik Bhcg w tym tygodniu.

A co do USG to przysluguja 3 ogolnie, ale niektorzy lekarze nawet i na NFZ robia je co wizyte.. no chyba, ze sie uprze to nic sie nie zrobi...
Najczesciej w standardzie zrobia 4:
- potwerdzajace ciaze
- miedzy 11 a 14 tygodniem ciazy z pomiarami NT i kosci nosowej
- okolo 20-24 tzw. USG polowkowe, ktore sprawdza czy wszystkie narzady sa odpowiednio wyksztalcone
- przed terminem porodu

Pozdrawiam i wsyztskiego dobrego!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam prywatnie, ale niestety nie dostałam, lekarz wkleił sobie w moją kartę, ale niewiele było widać, ten pęcherzyk i jakiś mały cień dosłownie 😉 Kazał przyjść za miesiąc. Trzymajcie się majóweczki i zdawajcie relacje jak się macie!Mnie męczą poranne nudności, ale polecam herbatę ROIBOIS! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam wczoraj u ginekologa, zebrał wywiad, przebadał ginekologicznie (stwierdził powiększoną macicę), później na usg i tam ciałko żółte na prawym jajniku, a w macicy pęcherzyk. Już chciał zakończyć badanie, a tu nagle jakiś ruch w pęcherzyku! serduszko!!!! 🤪 powiedział, że musiało zacząć bić dzień wcześniej, lub w dniu badania:-))))) mam się zgłosić do niego za 2 tygodnie by założyć kartę ciąży, a do tego czasu 2 razy dziennie brać luteinę.
A dziś pospałam sobie od 21.30 do 10.30 - nareszcie wyspana 🙂

uleczka4p ten twój gin jakiś dziwny, jak nie potrafił jeszcze potwierdzić ciąży to mógł powiedzieć, że jeszcze za wcześnie, a nie wyśmiewać. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej majóweczki!
Jak tam Wasze samopoczucie? Bo ja dalej kiepsko!!! Niech już te nudności i zmęczenie miną!!!!
Mam takie pytanko do Was, a mianowicie dostałam dzisiaj wezwanie na szczepienie przeciwko grypie. Mogę, ale nie muszę brać. Ale ja całkowicie nie wiem co robić!!!! Naczytałam się w internecie i jestem tylko bardziej skołowana! Boję się, bo sezon grypowy dopiero się zacznie.....oj c robić???!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Hej majóweczki!
Jak tam Wasze samopoczucie? Bo ja dalej kiepsko!!! Niech już te nudności i zmęczenie miną!!!!
Mam takie pytanko do Was, a mianowicie dostałam dzisiaj wezwanie na szczepienie przeciwko grypie. Mogę, ale nie muszę brać. Ale ja całkowicie nie wiem co robić!!!! Naczytałam się w internecie i jestem tylko bardziej skołowana! Boję się, bo sezon grypowy dopiero się zacznie.....oj c robić???!!!

kurcze, nie wiem na ile jest ono bezpieczne w ciąży. Najlepiej zapytać się lekarza.
Osobiście się już nie szczepię, bo kilka lat tem zaszczepiłam się jak byłam jeszcze ie do końca wyleczona z przeziębienia i infekcje ciągnęły się u mnie cały sezon. Ale słyszałam dużo dobrych opinii na temat tych szczepionek, także najlepiej pogadać z lekarzem.
A samopoczucie? Senność, nudności, zmęczenie, brak apetytu - też już mam dosyć, choć na szczęście jeszcze ani razu nie wymiotowałam. Zobaczymy czy to samo będę mogła powiedzieć pod koniec trymestru 😉

pozdrawiam cieplutko i odzywajcie się często, bo o ciąży wie tylko mąż i nie mam sobie z kim pogadać o tych wszystkich sprawach. A u Was wszyscy już wiedzą czy czekacie? do kiedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej uśmiechnięta!
My od razu się pochwaliliśmy, nie mogliśmy wytrzymać 🙂
A co do tego szczepienia, to tu pewnie mi powiedzą że mam sama zdecydować, bo oni za mnie decyzji nie podejmą(tak samo było w przypadku szczepienia na świńską grypę, której nie wzięłam). Na polskich forach czytałam, że polscy ginekolodzy odradzają, a na portalach ciążowych, że szczepić się można....i jak tu podjąć decyzję?
A Wy uśmiechnięta czekacie z nowiną do końca 3 miesiąca?
Oby te dolegliwości nam już jak najszybciej minęły!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja nie mam żadnych ciążowych dolegliwości, no może jestem senna ale tu pogoda też robi swoje...Oczywiście zamiast się cieszyć martwię się czy wszystko jest ok, przedwczoraj zaczęłam plamić ale już przeszlo...Pewnie zabrzmi to smiesznie ale chcialabym sobie porządnie rzygnąc - to by mnie pewnie na jakis czas uspokoiło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzisiaj od rana wymiotowałam, wmusiłam w siebie kanapkę i na razie trochę lepiej. Wyczytałam kiedyś na portalu ciążowym, że te wszystkie nasze dolegliwości świadczą o tym, że ciąża prawidłowo się rozwija, więc tym się pocieszam, ale nie ukrywam, że jestem już tym wykończona....Tym bardziej, że cierpi moja córcia na tym, bo nie mam siły nawet się z nią pobawić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny!
Ktoś się pytał czy są jakieś 'świeżaki'? 🙂 To ja jestem zupełnie nowa w temacie, bo widzę, że Wy to już weteranki 🙂 Dwie kreseczki na teście były baardzo wyraźne i w środę wybieramy się do lekarza, choć to dopiero 6 tydzień. Miejmy nadzieję że wszystko będzie w porządku i się potwierdzi. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę zdrówka. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...