Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
A ja nie mam żadnych ciążowych dolegliwości, no może jestem senna ale tu pogoda też robi swoje...Oczywiście zamiast się cieszyć martwię się czy wszystko jest ok, przedwczoraj zaczęłam plamić ale już przeszlo...Pewnie zabrzmi to smiesznie ale chcialabym sobie porządnie rzygnąc - to by mnie pewnie na jakis czas uspokoiło 😁

wanilia co to ma byc, ze ja musze na majowki zagladac zeby sie dowiedziec co u was!!!! 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
A ja nie mam żadnych ciążowych dolegliwości, no może jestem senna ale tu pogoda też robi swoje...Oczywiście zamiast się cieszyć martwię się czy wszystko jest ok, przedwczoraj zaczęłam plamić ale już przeszlo...Pewnie zabrzmi to smiesznie ale chcialabym sobie porządnie rzygnąc - to by mnie pewnie na jakis czas uspokoiło 😁


co z tym plamieniem? już wszystko w porządku? byłaś u lekarza z tym? co powiedział?
z tymi wymiotami ty\o wcale nie zabrzmiało dziwnie, ja taż nie wymiotuję, mam tylko zgagę i czasami mi niedobrze, a jak się gorzej czuję to mam wrażenie, że maluszkowi jest lepiej 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uleczka4p napisał(a):
mam dolegliwości ndłości a najbardziej na myśl o jedzeniu osłabienie często chce mi się spać (zmęczenie to podstawowy objaw), za mna mam dwie ciąże (pierwsza poronienie) ale nie czulam sie nigdy tak żle


może teraz masz najwyższy poziom progesteronu ze wszystkich? odpowiada on za objawy ciążowe, ale też zapewnia prawidłowy rozwój dziecka. Więc jest powód by się cieszyć ze złego samopoczucia. Jeszcze tylko półtora miesiąca i wszystko powinno minąć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamyczek napisał(a):
Witajcie dziewczyny!
Ktoś się pytał czy są jakieś 'świeżaki'? 🙂 To ja jestem zupełnie nowa w temacie, bo widzę, że Wy to już weteranki 🙂 Dwie kreseczki na teście były baardzo wyraźne i w środę wybieramy się do lekarza, choć to dopiero 6 tydzień. Miejmy nadzieję że wszystko będzie w porządku i się potwierdzi. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę zdrówka. 🙂


cześć kamyczek! gratuluję dwóch kreseczek 🤪 jak się czujesz? daj znać jak przebiegła wizyta!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Usmiechnieta 🙂 Jestem kompletnie w kropce, nie mogę się zdecydować na lekarza i tak pytam znajomych, żeby kogoś polecili i tylko mi się miesza w głowie.. ale kogoś trzeba wybrać. Dolegliwości jako takich nie miałam, oprócz tego, że od trzech dni z rana odrzuca mnie od lodówki, tyle dobrze ze nie mam czym zwracać i nie mam apetytu, nie chce mi się jeść, a wiem, że powinnam... Jakoś damy radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny, mam do was pytanie, bo już na prawdę nie wiem co robić w sprawie pracy. Pracuję w laboratorium z materiałem zakaźnym, umowę mam od 1 czerwca 2012 do 31 marca 2013. od 1 października mam urlop, ale powoli już nie daję rady. chciałabym dotrwać do tego urlopu, a po nim iść na chorobowe (szczególnie że mam ciążę podwyższonego ryzyka ze względu na wcześniejsze poronienie). Dojeżdżam w każdą stronę 80km i spędzam 11h codziennie poza domem. Pomimo tego że prócz senności, zgagi i lekkiego bólu brzucha nic mi nie dolega, cały czas zastanawiam się czy powinnam pracować. Czy nie zrobię tym szkody sobie i dziecku. Uspokójcie mnie, albo powiedzcie co robić. Wacham się, co byście zrobiły na moim miejscu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamyczek napisał(a):
Dzięki Usmiechnieta 🙂 Jestem kompletnie w kropce, nie mogę się zdecydować na lekarza i tak pytam znajomych, żeby kogoś polecili i tylko mi się miesza w głowie.. ale kogoś trzeba wybrać. Dolegliwości jako takich nie miałam, oprócz tego, że od trzech dni z rana odrzuca mnie od lodówki, tyle dobrze ze nie mam czym zwracać i nie mam apetytu, nie chce mi się jeść, a wiem, że powinnam... Jakoś damy radę 🙂


no, ba, byle nie zbliżać się do lodówki 😉 sprawdź też opinie na znany lekarz.pl, ja tam utwierdziłam się w przekonaniu o wyborze mojego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też pracuję w laboratorium, tyle, że czysto chemicznym. Więc na co dzień mam styczność z chromem, kwasami wodorotlenkami itd. Staram się unikać narażenia, ale dziś musiałam oznaczać cyjanowodór n w obecności arszeniku... mam nadzieję, że nam to nie zaszkodzi. A w pracy jeszcze nic nie mówiłam o maleństwie, bo jestem przed wizytą u lekarza. Usmiechnieta myslę, że w Twoim przypadku lepiej \'dmuchać na zimne\' i sama będziesz czuła, czy masz się czego obawiać, chociaż z drugiej strony juz nie daleko do października...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziś byłam prywatnie u lekarza (jestem pod wrażeniem motyw płacisz i cie traktują jak człowieka sprawdza się), dzidziuś (zarodek) ma dopiero 7 mm. widziałam bijące serduszko jestem szczęśliwa. zwolnienia nie dostałam ale nic się nie stało. kolejna wizyta za 2 tygodnie. zobaczymy co będzie dalej.
dolegliwości: mdłości, brak apetytu, zmęczenie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy Cię lidianna!!!
Niestety uleczka4p tak to już jest, że często za serdeczność lekarza musisz zapłacić...już dawno nie miałam styczności z lekarzem z "powołania"- mam nadzieję, że jeszcze są gdzieś tacy- żałosne to jest.
Większy brak apetytu, ale za to dzisiaj pierwszy dzień bez mdłości 😁!!!!!!!!!!!!!!!! I dzięki temu spędziłyśmy z córcią super dzionek!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na szczeście trafiłam do dobrej lekarki i to na nfz, naprawdę nie mogę narzekać... a co do moich objawów to najchętniej cały czas bym spała, często mam zawroty głowy, nie mam chęci do jedzenia, ale na szczęście nie wymiotuję i jeszcze piersi mnie strasznie bolą... Ale nie da sie ukryć, że hormowy szaleją, bo mam taką zmienność nastrojów, że masakra... Wczoraj na przykład przepłakałam prawie cały wieczór - dlaczego? Sama chciałabym to wiedzieć:-) dziś już na szczęście jest ok:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
przyspieszyłam wizytę u lekarza w związku z plamieniem i okazało się że na obrazie usg widać wysięki na macicy i stąd ta krew 🤨 Kazał mi iść na zwolnienie ale nie chciałam bo boję się powiedzieć o ciąży w pracy ☺️ Za 2 tyg mam kontrolę, póki co biorę luteinę i staram się oszczędzać. W sumie to ostatnio mam przeczucie że będzie dobrze, oby słuszne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Hej dziewczyny,
przyspieszyłam wizytę u lekarza w związku z plamieniem i okazało się że na obrazie usg widać wysięki na macicy i stąd ta krew 🤨 Kazał mi iść na zwolnienie ale nie chciałam bo boję się powiedzieć o ciąży w pracy ☺️ Za 2 tyg mam kontrolę, póki co biorę luteinę i staram się oszczędzać. W sumie to ostatnio mam przeczucie że będzie dobrze, oby słuszne 😉

wanilka 3mam kciuki za dobra decyzje... dbaj o siebie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJCIE dołączam do waszego grona mam na imię asia mieszkam koło rzeszowa mam 27 lat pare dni temu dowiedziałam się że zostanę mamą za tydzień mam pierwszą wizytę na moje oko to 5,6 tydzien ciązy wiec wychodzi termin na Maj, pozatym na swoim koncie mam już 2 córy w wieku 3 l, i 12 mcy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas dziś cały czas słoneczko, ale zimno jak pierun (ok.5-10 stopni). spanie, zmęczenie, mdłości trochę minęły, a zaczyna pojawiać się dyskomfort przy zapiętych pasach w samochodzie, zbyt mocno zapiętym pasku od spodni. Acha no i mogę jeść 🤪 a jak u was? męczą was mdłości?

PS. do pracy chodzę, jeszcze tydzień postaram się wytrzymać, a później już na chorobowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...