Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Hej dziewczyny,
przyspieszyłam wizytę u lekarza w związku z plamieniem i okazało się że na obrazie usg widać wysięki na macicy i stąd ta krew 🤨 Kazał mi iść na zwolnienie ale nie chciałam bo boję się powiedzieć o ciąży w pracy ☺️ Za 2 tyg mam kontrolę, póki co biorę luteinę i staram się oszczędzać. W sumie to ostatnio mam przeczucie że będzie dobrze, oby słuszne 😉


i jak wanilia? lepiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witamy Cię Asiu!!!
Uśmiechnięta u nas też 8 i ciemno jak nie wiem. Po południu przestało padać, więc wybraliśmy się do marketu na zakupy. W moją córcię dzisiaj jakiś demon wstąpił w tym sklepie, uciekała nam jak nie wiem, a ja byłam przekonana, że rozmowy z nią na ten temat coś dały i mamy to już za sobą, a tu zonk. Skończyło się na siedzeniu w wózku z wielkim płaczem. Jakby tego było mało za nami w kolejce do kasy stanęła kobieta(typowa angielka), ale śmierdziała potem i moczem jak nie wiem. Wybiegłam z tej kolejki prosto do toalety. Rany jak można tak śmierdzieć?!! 😠 Takie mieliśmy dzisiaj zakupy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
boję się powiedzieć o ciąży bo w maju wróciłam do pracy po macierzyńskim więc pracuję dopiero 4 m-ce....Jestem zdecydowana że tym razem pójdę na wychowwczy i dopiero jak odchowam dzieci to będę myśleć co dalej z moim życiem zawodowym. Do obecnej pracy raczej powrotu nie będzie 🥴 Ale też raczej nie chciałabym wracać, pozostaje tylko strach czy znajdę coś innego - wiecie jak jest na rynku pracy.
Przestalam plamić i jestem dobrej myśli 🙂
Witam nowe mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ja tez bede kombinować bo w tym roku w kwietniu zeszłam z macieżyńskiego i narazie siedze na kuruniowce czytała dużo o tym żę moge iśc do pracy na okres próbny pracować jeden 1miesiąc i iść na l4 wtedy umowe przedłuzają do dnia porodu i puzniej dostajesz zasiłek maciezynśki jakieś bym miała zabespieczenie a potem wybrałabym reszte koroniuwki ale musze czekac do 12 tyg bo bede pod ochroną 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😉 😉witam dziewczyny mamusie mam 3testy z dwoma krechami a zle obliczyłam według ostatniej miesiaczki bo miałam 6sierpnia ostatnia prawdziwa miesiaczke bo we wrzesniu tez 6stego takie plamienia niz okres tak ze bede majówka ...to moja pierwsza ciaza 🙂 ide was poczytac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam moją imienniczkę! I gratulacje oczywiście!
Ja dzisiaj w miarę dobrze się czułam, więc poszłam z córcią na spacer. Ale już jesienne powietrze czuć. Także jak wróciłyśmy, to powyciągałam grube swetry i kurtki, a teraz czas pochować letnie ciuchy. Wiecie co najgorsze dziewczyny, że ja już w żadne moje jeansy nie wchodzę- tak mi się biodra poszerzyły. Aż strach pomyśleć, że to dopiero dziewiąty tydzień. Niby przy drugiej ciąży, szybciej widać, ale czy aż tak?! Słowo daję, że się nie opycham. Wręcz przeciwnie, wmuszam w siebie, bo apetytu nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Witam moją imienniczkę! I gratulacje oczywiście!
Ja dzisiaj w miarę dobrze się czułam, więc poszłam z córcią na spacer. Ale już jesienne powietrze czuć. Także jak wróciłyśmy, to powyciągałam grube swetry i kurtki, a teraz czas pochować letnie ciuchy. Wiecie co najgorsze dziewczyny, że ja już w żadne moje jeansy nie wchodzę- tak mi się biodra poszerzyły. Aż strach pomyśleć, że to dopiero dziewiąty tydzień. Niby przy drugiej ciąży, szybciej widać, ale czy aż tak?! Słowo daję, że się nie opycham. Wręcz przeciwnie, wmuszam w siebie, bo apetytu nie mam.
WIDAĆ widać ja też dużo niejadłam ale jak byłam w 4 miesiącu to brzuszek miałam jak w 7 miesiącu tylko tyle że zuzia była pośladkami cały czas obrucona i tak się urodziła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczynki,
byłam dziś rano na usg i informuję iż moje maleństwo ładnie sobie rośnie - ma już 1,10 cm i ślicznie bijące serduszko:-)
dziś od lekarki wyszłam z kartą ciąży oraz torebką pełną gazetek i różnych próbek. Ale się cieszę, że z dzidzią wszystko dobrze:-) następna wizyta za 4 tygodnie.

a teraz póki co lecę do łóżka, bo trochę mnie przeziębienie dopadło, ostatnie dwa dni byłam nie do życia, wczoraj miałam jeszcze straszy ból głowy, dopiero w nocy mi przeszło..

aha jedyne co si.ę mojej lekarce dziś nie podobało to podwyższone ciśnienie - mam sobie teraz w domu badać i kontrolować, ale wg mnie to tylko skutek zdenerwowania, bo nie da się ukryć, że troszkę się przed wizytą stresowałam:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja obecnie szukam nadal dobrego lekarza choć już byłam na wizycie prywatnej.
obecnie nie czuje się dobrze jestem rozbita, samopoczucie do niczego nawet jak za oknem świeci słońce, wiecznie zmęczona co mnie drażni i denerwuje, mdłości nie ustępują, pojawiły się bóle głowy. 🤢

obecnie studiuje i muszę się uczyć na egzaminy poprawkowe i uwierzcie mi że nie mam najmniejszej motywacji ani ochoty. 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamusie 😁
Mam takie pytanie ..czy ktoras z Was jest juz moze na zwolnieniu??
Bo powiem Wam tak...mam dosc ciezka prace fizyczna pracuje jako dekorator..ciagle dzwigam cos przesuwam musze biegac po drabinie..czyli wszystko to czego robic teraz nie powinnam..zreszta u mnie w firmie caly czas sie slyszy ze ktoras z dziewczyn poronila ostatnio rowniez moja dobra znajoma stracila dzidzie w 7 tygodniu..Czy myslicie ze dostane bez problemu zwolnienie z pracy? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no pewnie, powiedz tylko swojemu lekarzowi na czym Twoja praca polega, na pewno da Ci zwolnienie, u mnie na pierwszej wizycie moja gin od razu zapytała gdzie pracuję i powiedziała też że mam nic nie dźwigać, więc nie powinnaś mieć problemu z dostaniem L-4... lepiej iść szybko na zwolnienie niż ryzykować ciężką pracą fizyczną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie!
Też uważam, że bez problemu dostaniesz od lekarza l4.
No, a ja już dwa dni czułam się lepiej, a dzisiaj na nowo wymioty i mdłości. Oczywiście dwa dni lało. Teraz na przemian świeci słońce i pada deszcz. Mam już dość tej pogody. Może chociaż uda nam się dzisiaj wyjść na jakiś krótki spacer, pomiędzy tym deszczem 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie "przyszle mamusie".
Jestem tu nowa, wg moich obliczen zaczal mi sie 5-ty tydzien...Jeszcze nie bylam u lekarza, ale wybieram sie niebawem.
Moja wczesna ciaza to spanie, czasem pobolewal mnie brzuszek i bolala glowa...ale tylko na poczatku, teraz pozostalo spanie.
Ciaza planowana, ale nie sadzilam ze po odstawieniu tabletek 2 mies temu tak szybko zajde.
Przed ciaza juz zaczelam brac kwas foliowy i nadal biore, napiszcie mi co bierzecie z witaminek?
Czekam na te wizyte, by sie upewnic, ze wszystko jest ok.
A ciesze sie ogromnie....bo mam juz spora corke, ciaze z nia znosilam zle-lezenie przez 4 mies i leki na podtrzymanie...ale to bylo dawno temu..wiec teraz sie boje i bardzo uwazam.
A...i jeszcze jedno pyt, slyszalam ze jedna slaba kawe mozna wypic...czy lekarz Wam pozwala?
Trzymajcie sie brzuszki, do uslyszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Cię Agusia34!
Co do witaminek to ja biorę Pregnacare original.
A co do kawy: Ja swoją ciążę prowadzę w UK i tu położna mi powiedziała, że do 4 filiżanek kawy dziennie mogę wypić(w ulotkach od niej też jest napisane, że kawa nie jest zabroniona). W pierwszej ciąży piłam jeden kubek kawy rozpuszczalnej dziennie od czwartego miesiąca, bo w trzech pierwszych mnie odrzuciło. Teraz jestem w drugiej ciąży i do tej pory wypiłam dwie filiżanki kawy. Staram się nie pić w tych trzech pierwszych miesiącach, ale później pewnie sobie pozwolę na jedną filiżankę dziennie.
Życzę Ci bezproblemowej ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Agus34:-)
ja biorę od poniedziałku witaminki, nazywają się Prenatal Classic, wiadomo że lepiej byłoby jak najwięcej przyjmować witami w postaci warzywek i owoców, ale mnie póki co od pewnych rzeczy odrzuca więc witaminkami sie wspomagam:-)
a Wy też tak macie, że np. na coś co kiedyś uwielbiałyście jeść teraz nie możecie patrzeć? Ja tak reaguję na mleko, jajka i pomidory... już jak to piszę to robi mi się niedobrze, brrrr....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
droga lidianno ja tak reaguje na wszystko nawet na wodę mineralną. jakikolwiek posiłek powoduje u mnie mdłości najgorzej jest jak mam np ugotować obiad.
gdy byłam z synem w ciąży to nie miałam prawie żadnych dolegliwości czasem zdarzyły się wymioty, ale nic po za tym. a teraz.. najbardziej dokucza mi to zmęczenie.
wczoraj poszłam na badania morfologia, mocz itp wydalam 200zl bo skierowanie było od lekarza gin prywatnego (poszłam do prywatnego bo żaden z lekarzy z NFZ nie chce mi wydać L4.
Oj coś czuje iż trzeba szukać lekarza z NFZ bo doliczając wizytę 100 zł to 300 zł pójdzie co miesiąc. DUŻO 🤢
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Kobietki!
Fajnie ze tak szybko odpisalyscie, dzieki.Czeka mnie ogromna misja z pojsciem do lekarza tutaj, bo musze pojsc od razu do wybranego szpitala w ktorym chcialabym rodzic i oni sie mna zaopiekuja na okres ciazy i zaraz po....a moj angielski jeszcze slaby, choc ucze sie pilnie kazego dnia, to zdana jestem na mojego meza, ktory mi musi tlumaczyc i byc przy badaniach....wiec to dla mnie nie latwe zadanie. A maz cisnie ze juz pora, ciagle mu cos wypada w pracy i tak to wyglada....a ja chce wiedziec czy wszystko ok z moja ciaza.
Powiedzcie mi, czy juz moga mi zrobic USG wewnetrzne? o Boze, jak tego nie lubie...i to vjeszcze nie krajowy mi to bedzie robil.
Czy to prawda ze te witaminy to tylko na recepte?
Ja juz po zakupach, mnie na kwasno...orkowa i sledzie 🙂
A, czy podgrzewacie w mikrofalowce posilki, czy tez nie mozna?
To tylke, brzuszki...a duze macie te brzuuszki jak na 5-y tydz?
Bo mnie w jeansach niewygodnie sie robi, a jesem szczupla...tylko cos mi brzuszek chyba za szybko rosnie jak na poczatek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agus 34 - ja co prawda brzuszka jeszcze nie mam, to 7 tydzień u mnie, ale musiałam już zrezygnować z obcislych spodni, bo w pracy po prostu nie mogłam w nich wysiedzieć - musiałam je rozpiać bo inaczej cisnęły mi brzuch... ale to pewnie przez to, że macica się rozszerza..

uleczka4p - no to rzeczywiście sporo kasy, ja na wizyty chodzę na nfz, więc i badania mam darmowe... kurcze rzeczywiście prywatnie to bardzo dużo kasy byś wydała w ciąży... to może jeszcze poszukaj innego lekarza, przecież ktoś musi się znaleźć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lidianno - a jak Twoje ogolne sampoczucie? bo slysze, ze pracujesz?
Mnie dopada ogolne zmeczenie i spanie, a normalnie jestem bardzo zywa i energiczna osoba. Jak pracowalam jeszcze w lipcu w Polsce, to zawsze mi mowili ze mam ADHD, bo pracowalam za trzech 🙂
Jesli ktoras dziewczyna poszukuje dobrego lekarza - mieszkalam w Lodzi...to polecam Dr. Leszka Gottwalda, jest super lekarzem, niezwykle delikatnym i dobrym specjalista . Latami chodzilam na NFZ i bylam bardzo zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...