Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wiecie co, mam swoje przeczucia co do płcu dziecka, ale póki co nawet mężowi o tym nie mówiłam 🙂 co do imion to tak jak wcześniej byliśmy pewni i mieliśmy wybrane imię dla chłopca i dziewczynki tak teraz coraz inne imiona wchodzą w grę... ehhh 🙂

dziewczynki trzymajcie za nas kciuki, na 9 idę dziś do gina, mam nadzieję że wszystko wporządku u mojego maluszka... ale się denerwuję (wiem, że nie powinnam, ale inaczej nie potrafię)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my mamy już synka 3 letniego,fajnie byłoby gdyby była córeczka...ale jeśli będzie chłopiec też będzie dobrze,mam już wszystko dla chłopca.dwóch chłopaków lepiej by się może chowało.bo znam wiele rodzeństwa (chłopiec i dziewczynka) i kompletnie się nie dogadują.
ale to zależy od różnicy wieku i charakterów.

synek nazywa się Jakub ,jak będzie drugi chłopak to albo Szymon albo Igor.jeśli dziewczynka to Julka.wiem,że tych Julek jest wszędzie pełno.że to imię oklepane,ale tak by nam fajnie pasowało mówić "mamy dwójkę dzieci JAKUBA I JULECZKĘ" 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki już jestem po badaniu, dzidzia ładnie rośnie, ma już 5,5 cm i jest bardzo ruchliwa (pewnie po mamie ) za dwa tygodnie idę na kolejne usg już z mężem - będzie przez brzuszek. Ale sie cieszę że wszystko w porządku:-) Tylko przez te moje nerwy znowu mialam wysokie ciśnienie - 160/100, ehh... w domu zawsze mi wychodzi wszystko dobrze, a u lekarza kiepsko... Ale najważniejsze że dzidzia rośnie ładnie:-)

szefowa już powiadomiona - powiedziała, że sie cieszy, zapytała jak długo planuje jeszcze chodzić do pracy, to powiedziałam jej że tak w styczniu chciałabym iść na zwolnienie, jeszcze mówiła że musi z dyrektorem o jakimś zastępstwie porozmawiać za mnie - czyli wszystko pozytywnie i jeszcze powiedziała, że trochę sie domyślała, bo "kiepsko na buzi wyglądałam ostatnio"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Dziewczynki 😁

Z tymi przeczuciami to powiem Wam jest roznie ..ja bylam niemal w 99% ze bedzie synek.. 😆 a tu widzicie coreczka 🙂 niby nie na 100% ale lekarz byl o tym przekonany 🙂
..I powiem Wam ze te wszystkie metody a propo planowania płci dziecka to lipa 😜
Mielismy juz imie dla chlopca - Staś 🙂 A ze wyszlo inaczej to zerknelam z kalendarz i w prawdopodonym dniu poczecia bylo wspomnienie św.Klary ...wiec niech tak zostanie - Klara 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lidianna 😁 bardzo sie ciesze ze wszystko z Twoja dzidzia dobrze...Ale nie denerwuj sie mimo ze ja sama mam rozne mysli to wszystkie wizyty u lekarza potwierdzaja to ze nie ma co sie meczyc glupotami 🥴
Dbaj o siebie i nie przemęczaj sie 🙂 Wszystko napewno bedzie super 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a powiedzcie mi kochane czy będziecie kupować wszystko nowe dla dzieci?
ja co prawda dla synka miałam wózek używany ale w bardzo dobrym stanie,gdyż był używany tylko przez 4 miesiące.ale nie sprawdził się nie był wygodny i sprzedaliśmy go dalej.

a teraz nie wiem czy kupić nowy czy też używany....to jeszcze sporo sporo czasu...ale takie myśli przelatują mi przez głowę czasami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no moj maz stwierdzil ze juz od przyszlego miesiaca zacznie kupowac po paczce pieluch 😜
a co do takich zakupow to mysle ze ja zaczne chyba o tym myslec w nastepnym roku ..to prawda ze to bedzie spory wydatek pozniej na raz ale zaczym sobie oszczedzac troszke siedze w domku na zwolnieniu wychodzi mi na to ze moje potrzeby sa teraz duzo mniejsze 😁 co do ciuszkow ciazowym ja juz mam spodnie z gumka na brzuszek ...nikt tego nie widzi bo wygladaja calkiem zwyczajnie a nie gniote brzuszka i czuje sie komfortowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Kochane 🙂 🙂 Ja bym baaaardzo chciala dziewczynke,a mam przeczucie ze bedzie chlopiec 🙂 Ciesze sie,bo to moje pierwsze dziecko,wiec w zasadzie bez roznicy,ale moj ukochany juz ma 2 synow wiec coreczka bylaby na pewno mile widziana 🙂 Ja tez mam swietny kontakt z mama wiec tak 1% sklaniam sie ku coreczce ale w zyciu zawsze jest na odwrot 🙂

Ja mam 2gie USG 6 listopada czyli w 13 tc i ide na nie z moim Kochaniem i z mama 🙂 Piotrek byl na mnie wsciekly,ze pierwsze USG zrobilam sama i ze nie mogl zobaczyc bijacego serduszka,wiec mu obiecalam,ze juz zadnego nie przepusci 🙂 🙂Moj mezczyzna jest sporo starszy ode mnie wiec w jego przypadku to bedzie zdecydowanie dojrzale tacierzynstwo 🙂

Jesli chodzi o rzeczy-to raczej wiekszosc kupimy nowych,bo w mojej rodzinie nie ma zbyt wielu malych szkrabow,miesiac temu co prawa urodzila sie corcia mojego brata ciotecznego i maja nam jakies rzeczy poodkladac,ale zobaczymy czy cos sie przyda 🙂 🙂 Wozek,ubranka i mebelki na pewno chcemy wybierac sami,moze skorzystamy z zabawek bo te i tak szybko sie niszcza 🙂

A co do imion-mam teraz taki metlik ze juz sama nie wiem...Podoba mi sie Patryk,Natan,Franek...a dla dziewczynki Anastazja,Klaudia,Julia ale generalnie kazdego dnia inne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o ! to widze ze mamy wiele wspolnego 🙂
moj maz ma z poprzedniego małżenstwa corke, Majeczka ma teraz 9 lat i chcialaby brata a ja tez jakos tak podswiadomie chcialam chlopca bo u meza w rodzinie same dziewuszki..no ale wyszla dziewczynka 🤪 ...maz nie jest duzo ode mnie starszy bo tylko 2 lata ale tez mysle ze to bedzie zupelnie inne tatusiowanie bo juz po 30 ☺️ a i Maja sie cieszy ze bedzie starsza bo o cale 10 lat (bo ur.sie tez w maju) siostra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 😆 widzeę że prawie wszystkie już wiedzą co bedą miały ja w srode ide na wizyte ale wątpie czy mi powie co bede miała normlnie umieram z ciekawości 🙂 mam nadzie że niebedzie mi kazała czekać do 5 miesiąca 🙃 fajne są takie zakupy wyprawkowe jam mam wszystko jedynie to musze zienic termometr elektryczny bo kupiłam w wersji angieleskiej i niepodoba mi sie głoś jak coś pierniczy po angielsku pozatym sprawdził sie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁 e tam ja wiem tylko na 70% a moze byc niespodziewanka 🤪
Co do wyprawki tez ciesze sie na sama mysl o takich zakupach ale poczekam jeszcze kilka miesiecy 🙂 oczywiscie jak macie jakies namiary na jakas fajna firme co prodkuje wozki czy cos tam innego dajcie znac zawsze lepiej kupic cos z polecenia szczegolnie ze to moje pierworodne malenstwo i doswiadczenie mam niewielkie 🙃

KarolinaMotyl: Anastazja bardzo ładnie 😁...a chlopiece wszystkie Twoje propozycje mi sie podobaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski 🙂 kilka dni mnie tu nie było a tu już 10 stron więcej!!! szalejecie 😁
super dziewczyny, że już spora część z Was widziała swoje maluszki - takie 5-6 cm maleństwo z widocznymi paluszkami, buzią, to już nie to samo co 6 tygodniowa kropeczka na ekranie 😉 ja idę w piątek i już doczekać się nie mogę! myślicie, że na tym usg będę miała już robioną przezierność karkową? bardzo bym chciała, dobry wynik bardzo by mnie uspokoił, bo nie wiem czemu (pomimo braku takich przypadków w rodzinie) bardzo boję się, żeby dziecko nie miało jakiejś wady genetycznej 🥴

ale wracając do przyjemnych spraw, to lekarz nie zlecił ni żadnych badań do zrobienia na najbliższą wizytę, więc i kasa i żyły oszczędzone 🙂 brzuszek zaczyna mi pomału wypychać, głównie bardzo nisko, tuż nad wzgórkiem 😉, jeansy przy siedzeniu muszę rozpinać i obawiam się, że będę musiała niedługo w rodzinie wszystkich poinformować, bo już długo tego ukryć nie będzie się dało 😁

eh, dziewczyny, w związku z ta piątkową wizytą u gina, to zawiedziona jestem, bo to miała być pierwsza wizyta na której miał być mój mąż, a wczoraj mi powiedział, że ma jakieś ważne spotkanie w piątek 600 km od nas i nie da rady dojechać 😞 strasznie jestem zawiedziona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale jesteście szybkie dziewczyny, ja jeszcze nie myślałam ani o imieniu, ani o kompletowaniu wyprawki. Chcę poczekać przynajmniej do polowy ciąży, choć przypuszczam, że jak powiem w rodzinie, to wszystkie te sprawy znacznie przyspieszą - moja mama znów się pytała, kiedy wnuki będą!

z jakim prawdopodobieństwem można określić płeć w tak wczesnej ciąży? myślałam, że dopiero ok 18 tc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej majówki!
Mi dzisiaj głowa pęka, nie obeszło się bez paracetamolu, a i tak dalej boli. Oczy chcą mi wyskoczyć, wypieki mam, a jak poruszę głową czy się schylę, to mam wrażenie jakby miała mi pęknąć. Pewnie od pogody.
Ja mam jakieś przeczucie, że chłopak będzie, a jeśli jeszcze sugerować się tym, że trzeci dzień z rzędu śledzie jem i same kwaśne rzeczy, to już w ogóle hehe. Z córą nie mogłam patrzeć na takie rzeczy, tylko słodkim się zajadałam. Ja bym chyba jednak chciała drugą córcię też, dziewczynki są takie fajne, przytulają się i w ogóle takie rozkoszne. Chłopców się chyba trudniej wychowuje. Ale co będzie, to i tak będziemy wniebowzięci!
Ja nic na razie nie kupuje, bo całą wyprawkę mamy po córeczce. Jak się okaże, że chłopak, to będę ciuchy wymieniać. Na początek mam jednak dużo uniwersalnych kolorów, także luz.
Co do wózka, to ja sobie non stop oglądam w necie i czytam różne opinie- po prostu lubię. Ale kupimy po nowym roku. Zresztą wyprzedaże będą, to zawsze coś się zaoszczędzi na coś innego. Co do wózka, to wiem już na pewno, że chcę lekki i stawiam na spacerówkę, całkowicie rozkładana na płasko. Nie chcę żadnego z gondolą, tym bardziej, że dzieciątko na lato będzie, a do zimy, to z gondoli wyrośnie. Zresztą jak moja córa miała 4 miesiące to w gondoli się już nie mieściła.
Co do imion, to bardzo podoba mi się Bartosz dla chłopca, ale mój mąż nawet nie chce o tym słyszeć, więc odpada. Więc tak myślimy o Kamilu i Patryku. A dla dziewczynki też podoba mi się Julia(ale dużo naszych znajomych ma, więc odpada raczej), więc zastanawiamy się nad Nikola.

Brzusie już zaraz wszystkie będziemy w II o wiele bezpieczniejszym trymestrze. Nie ma co się stresować!!! Póki co idzie nam super!!!! I na pewno tak już zostanie do rozwiązania!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...