Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Nic a nic 🙂 Mam nadzieję, że 6.12 pokaże co tam skrywa 😁


tak sie wlasnie zastanawiam kiedy ja bede miala to polowkowe i tak sobie mysle czy lepiej pozniej czy wczesniej..czytalam ze najlepiej ok 20tc to u mnie akurat tydzien przed Bozym Narodzeniem 🙃
To pierwsze usg mialam bardzo wczesnie bo w 11t i 2d..i żałowałam że nie umowilam sie na tydzien pozniej... jak myslisz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okej,przegarna stawia herbate po fitnessie 🙂 To chyba z nudow tak mam:P natomiast moja znajoma,ktora "wywrozyla" mi dziewczynke,jak sie dzis dowiedziala,ze bedzie chlopiec,to muyslalam,ze dostanie zawalu.I sadzac po jej minie i zapewnieniom,ze jeste pewna,ze bede miala dziewczynke to nie wiem czy wierzyc jej czy USG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha, sama jestem ciekawa, która ma z Was rację 🙂 Pierwsze usg miałam w 13 tyg i dzidzia najpierw brykała, że nie szło jej uchwycić, a potem odwróciła się do dołu brzuchem i już tak zostało dzieciątko. Ja na samym początku myślałam, że chłopak, a teraz bardziej mam przeczucie, że dziewczynka. Oj, sama jestem taka ciekawa, że szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

My mamy teraz usg w sobote. Na tym co byliśmy jak robiliśmy badanie NT to lekarz powiedział, że prawdopodobnie będzie synek no ale wiadomo na 100% nie mógł tego stwierdzić bo było za wcześnie także mam nadzieję, że w sobote okaże się czy mamy groszka czy fasolinkę 🙂 Ja czuję, że będzie groszek 😉
Czy wy też macie wzmożoną chorobę lokomocyjną w ciąży? Masakra na 40 min jazdy pociągiem 2 razy odwiedzam łazienkę z mdłościami! 😞 Oprócz tego mam wrażenie, że jakoś zadyszke mam brakuje mi tchu zwłaszcza jak mam stanąc w mega kolejce w markecie...
Nie mogę doczekać się soboty, żeby zobaczyć moją dzidzię! Już 3 i pół tyg nie było usg :P

Pozdrawiamy z maluszkiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No stwierdzic tak jeśli chodzi o genetyczne. ja w poprzedniej ciąży i teraz robiłam prenatalne, ale tylko usg bez biochemii. I tak 250zł zapłaciłam. A wszystko dobrze jest 😉 profilaktycznie to robie 😉 Jeszcze nic nie przytyłam, ale to dlatego, że mam jeszcze nadprogramowe kg po Ewelisi(9,5m. ma). Poza tym w poprzedniej ciąży przytyłam 26kg. Fakt, że przed ciążą wyglądałam jak anoreksja(byłam na silnej diecie).Teraz moje bmi jest w normie, ale nie mogę już sobie pozwolić na tyle kg;p Chciałabym już płeć znać;p Mąż chce syna bardzo,a ja druga córeczkę 😉 Zresztą wszystko dla Małej w domu mamy rózowe niestety bo sklepy ukochały ten kolor dla dziewczynek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IzabelaMaria napisał(a):< Chciałabym już płeć znać;p Mąż chce syna bardzo,a ja druga córeczkę 😉 Zresztą wszystko dla Małej w domu mamy rózowe niestety bo sklepy ukochały ten kolor dla dziewczynek...


No wlasnie a ja jestem anty-różowa 😁... bede szukac innych kolorkow ale mysl ze pewnie sie nie obejdzie bez rozu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IzabelaMaria napisał(a):
tez byłam anty;p Ale każdy prezent był różowy i sama jak chciałam kupić komplecik to też w takich kolorach;( Starałam się niebieskie sukienki i kurtki szukać, ale było ciężko. Producenci ubranek kochają róż i fiolet;p


Dobrze ze to pozniej dzieciom przechodzi 😜 Cora mojego meza miala taka faze do 3 roku zycia 🙂 pozniej ukochala zolty ,zielony a teraz ma 9 lat i by chciala wszystko czarne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi sie dla chlopcow podobaja kremowe,jasno niebieskie i bezowe ubranka 🙂 ale faktycznie,dla dziewczynek jest sporo rozowych 🙂 a znacie jakies fajne sklepy z ubrankami?bo w SMYKU to kiepskie to ubranka.Bylam w mothercare i tam na plus oraz w swiecie dziecka i tam tez fajne 😉
a tak w ogole to DZIEN DOBRY 🙂Jakie plany na dzis? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Karola 😁
Mnie tez sie podobaja bezowe i niebieskie zreszta to sliczne polaczenie 🙂
ja jestem dekoratorem w H&M ( dopóki nie poszłam na zwolnienie) 🙃 sporo widzialam i moge zapewnic ze akurat tam sa piekne ubranka i dla dziewczynek i dla chlopcow oczywiscie nie wszystkie 🙃 ale moge polecic dobrze ze przynajmniej mam znizke pracownicza to moge szalec bo niestety ciuszki dla tych najmniejszych nie sa wcale tanie 🙂 ale odchodzac na zwolnienie widzialam nowa jesienna kolekcje dla dziewczynek i byly to trawiasto zielone ubranka w polaczeniu z granatem w biale kropeczki ..normalnie cudo 🙂 czegos takiego bede szukac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Faktycznie zapomnialam o H&M nawet tam ostatnio kupilam troche ubranek 🙂 🙂 Czarne body ze znaczkiem RollingStones i ustkami(dla tatusia,wiadomo 🙂) i biale z napisem"here comes trouble" 😁 oraz skarpetusie z i love dad i I lobe mum i koszulke "I love my dad" ochh cudne 🙂 a znizki nie mam niestety ;(;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahaha zawsze mozemy sie wybrac na wspolne zakupy 😜
A ta serie mamusiowo-tatusiowa tez juz mam ..tylko tak sie zastanawiam bo kupilam to kilka lat temu 😁na zas....i mam dresik ..bluza z uszkami w krowie łatki i biale spodenki i kapciuszki tez w łatki tyle ze mam rozmiar chyba 68 i zastanawiam sie czy sie przyda 🙂 to mialbyc taki unisex ..nie moglam sie powstrzymac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha no cos Ty kupowalas juz ubranka pare lat temu?Zapobiegliwa jestes 😁 😁 A myslalam,ze to ja sie pospieszylam 😉 Ja tez kupuje od razu na min.68 trzeba pamietac ze Maluch bedzie mial jeszcze pieluszke itd a zakladam,ze moje dziecie urodzi sie w terminie i raczej bedzie dosyc..wysokie 🙂a Ty Rudzilec skoro nie pracujesz,a kiedys bylas aktywna zawodowo to co teraz robisz z czasem?bo ja jeszcze troche pracuje,ale duzo mniej i czas mi tak przecieka przez palce,ze masakra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie Małą ululałam. Tragedia, dziś znów guza sobie nabiła. Ewela chodzi przy meblach i nie można z niej oka na sekundę spuścić. Co do sklepów. Dobre są te sklepy, ale ja mam dużo ciuchów odkupionych lub od rodziny. Dla takiego maluszka miesięcznego te ubranka są czyste bo dzidzia tylko mleko pije;p Jest może któraś z Was po cesarce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana wreszcie odpoczywam..przez pierwszy miesiac zwolnienia zajelam sie ostro domem fakt ze bardzo zle sie czulam ale jakos nie przeszkadzało mi to lenistwo..teraz to czasem sie zastnawiam co z tym czasem ale spotykam sie ze znajomymi ,czesto tez wpadam do pracy ,chodze na spacery..zreszta moj maz pracuje zmianowo teraz np.pracuje od 14 do 22..to do tej 14 on mi zawraca glowe a pozniej to juz jakos leci ale nie wiem jak to bedzie dalej ..no i jest jeszcze Maja ktora teraz byla u nas przez caly tydzien bo sie rozchorowala to mialam kupe roboty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IzabelaMaria napisał(a):
Właśnie Małą ululałam. Tragedia, dziś znów guza sobie nabiła. Ewela chodzi przy meblach i nie można z niej oka na sekundę spuścić. Co do sklepów. Dobre są te sklepy, ale ja mam dużo ciuchów odkupionych lub od rodziny. Dla takiego maluszka miesięcznego te ubranka są czyste bo dzidzia tylko mleko pije;p Jest może któraś z Was po cesarce?


Ja niestety nie pomoge bo to moja pierwsza dzidzia 🙂
Mysle ze to normalne ze Twoj dzidziulek obija sie caly..hihi to w takim fajnym wieku jest taka kluseczka raczkujaca 😁
Powiedz mi IabelaMaria ile tych ciuszkow na poczatek trzeba takich wiesz dla noworodka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm do szpitala wzięłam po 4komplety (pajace body kaftaniki) ale 4 komplety z 3 rozmiarów( na 50,56,62) nie wiedziałam jaka duża będzie;p Nie kupuj za dużo ubranek bo po miesiącu zmieniałam pieluchy na większe i rozmiar ubranka też się zwiększył. Myślę, że ok.7 kompletów starczy. Jasne, że możesz więcej jak chcesz, ale i tak będziesz często prała, więc tyle wystarczy na początek;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...