Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂

Jestem właśnie w 11 tygodniu ciąży (wg usg) i w końcu postanowiłam zalogować się na Waszym forum, choć od początku śledzę tydzień po tygodniu, żeby wiedzieć jak wygląda maluszek 🙂

Mam na imię Karina, mam 27 lat, pochodze z Wrocławia. Jest to moja pierwsza ciąża i przyznam szczerze, że póki co twierdzę, że pierwsza i ostatnia 😁 bo mdłości jakie miałam skutecznie wybiły mi z głowy drugie dziecko 🙂
A tak na serio to póki co wszystko przebiega prawidłowo. Czuję się już bardzo dobrze, wyniki mam bardzo dobre, na wadze nie przybrałam wcale. Brzuszek już się pojawia, a największy jest oczywiście wieczorami 🙂 Jedyne co mi przeszkadza to szybsze męczenie ostatnio, potworny ból piersi (nie mogę spać w nocy), wstawanie w nocy oddać mocz. Myślę, że najgorsze jest dla mnie jedzenie a właściwie wstręt. Moje dotychczasowe ulubione potrawy poszły w odstawkę, mam straszny wstręt do ryb i wędlin. Może to i lepiej bo przecież nie jest to zdrowe (wędliny)...

19 listopada mam usg genetyczne i już nie mogę się doczekać i modlę się, żeby było wszystko dobrze. Jeśli chodzi o termin porodu to wg usg jest to 30 maja a wg miesiączki 6 czerwca. Jako, że moja mama i ja urodziłyśmy się 2 czerwca to myślę, że to nie może być przypadek i moje dzieciątko też będzie 2 czerwca 😆

Pozdrawiam Was gorąco
Karina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kardab napisał(a):
Cześć Mamusie 🙂

Jestem właśnie w 11 tygodniu ciąży (wg usg) i w końcu postanowiłam zalogować się na Waszym forum, choć od początku śledzę tydzień po tygodniu, żeby wiedzieć jak wygląda maluszek 🙂

Mam na imię Karina, mam 27 lat, pochodze z Wrocławia. Jest to moja pierwsza ciąża i przyznam szczerze, że póki co twierdzę, że pierwsza i ostatnia 😁 bo mdłości jakie miałam skutecznie wybiły mi z głowy drugie dziecko 🙂
A tak na serio to póki co wszystko przebiega prawidłowo. Czuję się już bardzo dobrze, wyniki mam bardzo dobre, na wadze nie przybrałam wcale. Brzuszek już się pojawia, a największy jest oczywiście wieczorami 🙂 Jedyne co mi przeszkadza to szybsze męczenie ostatnio, potworny ból piersi (nie mogę spać w nocy), wstawanie w nocy oddać mocz. Myślę, że najgorsze jest dla mnie jedzenie a właściwie wstręt. Moje dotychczasowe ulubione potrawy poszły w odstawkę, mam straszny wstręt do ryb i wędlin. Może to i lepiej bo przecież nie jest to zdrowe (wędliny)...

19 listopada mam usg genetyczne i już nie mogę się doczekać i modlę się, żeby było wszystko dobrze. Jeśli chodzi o termin porodu to wg usg jest to 30 maja a wg miesiączki 6 czerwca. Jako, że moja mama i ja urodziłyśmy się 2 czerwca to myślę, że to nie może być przypadek i moje dzieciątko też będzie 2 czerwca 😆

Pozdrawiam Was gorąco
Karina


Witamy 🙂
Idziesz tylko na genetyczne czy na prenatalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Witamy nową majóweczkę!
Zobaczysz, że wszystko na usg będzie dobrze, ja swoje tak przeżywałam, że cały dzień bolał mnie brzuch i musiałam brać nospe zeby jakos to było, a przed gabinetem caly strach odszedl i bylo ok 🙂
Takze badz pozytywnej mysli!

A tak w ogole to chyba dzisiaj poczulam pierwszy ruch!! Czy to możliwe jak na pierworódkę? Takie to było dziwne niżej niż pępek 🙂 Myślicie, że to mógł być maluszek? Ciężko mi stwierdzić bo to pierwszy raz.. ale nigdy wcześniej nie czułam tego i to na pewno nie jelita 🙂

Pozdrawiamy z maluszkiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też ważyłam 55, ale przed ciążą , teraz już 62 🤨 , to pewnie dlatego, że wcale nie wymiotowałam, nie miałam mdłości, ani wstrętu do jedzenia (raczej wrecz przeciwnie). W poprzedniej ciąży przytyłam 20 kg 🤪 , ale szybko to zrzuciłam bo w niecałe trzy miesiące po porodzie. Mam nadzieje, że skoro to druga ciąża to aż tyle nie przybiorę... A jak z Wasza wagą dziewczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEWCZYNY!!! 🙃 BYLAM NA TYM USG 4d(film) o matko!!! cos fanatsycznego!Niby wczesnie,ale to co zobaczylam tak mnie rozczulilo 🙂 🙂 Malenstwo ruszlao lapkami,nozkami i w ogole caly czas sie wierciło jak na karuzeli 🙂 Nawet lekarz napisal,ze dzidzia bardzo ruchliwa 🙂 🙂 i ma 78mm czyli urosl prawie cm od ostatniego badania 🤪

tylko ja cos nie mam szczescia do tych USG bo jak przyjechalismy do domu to chcielismy otworzyc filmik i...pusta plyta!! ale zadzwonilam od razu do lekarza i moge przyjsc jeszcze raz oczywiscie juz za darmo,na powtorzenie"nagrania" wiec sobie pomyslalam,ze skoro dzis sie nacieszylam Bubusiem to umowie sie tak na za 2 tyg,zeby troche podrosl 🙂 🙂 a nastepne badanie-połowkowe mam dopiero 29 grudnia wiec suma sumarum bardzo sie ciesze,ze jeszcze to ejdno dodatkowe wpadnie,bo nie wiem jak bym wytzrymała tyle tygdoni bez zaglądania do Bubusia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewela21 napisał(a):
KarolinaMotyl ale fajnie! zazdroszcze moze i ja bym na takie sie wybrala... 🙂 moja siostra ma takie nagranie cos niesamowitego tylko ze ona robila w polowie ciazy to w ogole wszystko super bylo widac 🙂


Kochana idz koniecznie 🙂 Najcudowniejszy film jaki widzialam 🙂 a rola Bubusia-OSKAROWA 🙂 tylko to bardziej badanie dla rodzicow bo wady itd latwiej wykryc na 2d 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no Karola czekałam az wreszcie sie pochwalisz 🤪
Tez rozmawialam z mezem na temat Usg 3 i 4 D ale zrobimy je troszke pózniej 😉
Teraz mam wizyte 28 listopada i sie dowiem kiedy bedzie polowkowe Usg..i tak sie zastanawiam
bo 20 tydzien koncze 19 grudnia i chcialabym zeby to bylo jeszcze przed Swietami 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku i pomyśleć, że jeszcze nie dawno zastanawiałam się kiedy jakaś majóweczka do mnie dołączy, a tu już nas aż tyle!!! Witam nowe M.
Dzisiaj była piękna pogoda, znowu się nałaziłam. Dwa dni mnie znowu głowa ćmi, na razie obywa się bez paracetamolu.
KarolinaMotyl, ja bym raczej powiedziała że masz szczęście do tego usg...jeszcze raz zobaczysz swoje maleństwo. Super. Ja jeszcze muszę czekać do 6 grudnia.
Od godzinki słucham sobie muzyki relaksacyjnej przez słuchawki, a teraz przerzuciłam się na taneczne rytmy i moja kruszyna chyba tańczy, bo co chwila się rusza!!!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec sama nie wiem jak mam Ci to opisać, to jest po prostu cudowne uczucie, którego nie sposób chyba porównać do niczego, tak jakby coś muskało cię od środka, przepływało, no sama nie wiem...uwierz mi, że jak już to poczujesz, to będziesz wiedzieć że to jest właśnie Twoje maleństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A powiedzcie mi drogie majóweczki, którego terminu porodu Wasi lekarze każą Wam się trzymać(usg czy z okresu)? Bo ja być może będę mieć wywoływany w 38 tyg. I boję się, że mi wywołają w 37, bo mi każą się trzymać terminu z usg(a jak dla mnie to jest nie możliwe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi powiedziala lekarka że ważniejszy jest ten z usg bo przeciez z okresu to jest tylko na oko -umownie.

Jeśli chodzi o moje usg to na skierowaniu mam napisane \"usg rozszerzone z oceną przepływów\" i lekarka powiedziała, że to jest usg genetyczne. Powiem Wam szczerze, że nie nadązam troche za tymi rodzajami więc nie umiem Wam powiedzieć jakie jeszcze będę mieć. Nawet nie wiem, czy to już jest 3D czy nie. Z tego co obserwuje to nie mam usg za każdym razem jak jestem u niej, tylko wtedy kiedy trzeba. Z jednej strony to nie fajnie, bo ja bym chciała mieć tam zainstalowaną kamerkę i oglądać małą 24h/dobę, ale z drugiej czytałam, że nie powinno się robić zbyt często usg. Pewnie co lekarz to inna opinia a ja trafiłam na taką.

co do wiercipiętka, to ja czuję moją misię (czuje że to dziewczynka) od 8 tygodnia. I choć to moja pierwsza ciąża to jak poczułam to pierwszy raz to nie miałam wątpliwości, że to ona. Obecnie (11 tydz.) to jak tylko przyłożę mocniej rękę do brzucha to czuję ją. I jestem pewna, że to nie jelita. Martwi mnie tylko jej pobudzenie 😆 bo skoro teraz tak szaleje, to co dopiero pod koniec ciąży...

zapomniałam dopisać, że ja to odczuwam jakbym miała motyla w podbrzuszu, takie trzepotanie skrzydełkami, albo dotykanie skóry od środka a Wy jak to odczuwacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Ja wczoraj poczułam jakby kopniaczka tak koło pępka.. ale nie do końca byłam pewna czy to to ze względu na pierwszą ciążę. Dzisiaj od rana leże nasłuchuje, puszczam dzidzi muzykę i nie chce kopnąć! Ale jak trzymam laptopa na poduszce na brzuchu to czuje takie łaskotanie właśnie w okolicy pępka cały czas ale to tak delikatnie..oczywiście myślę, że to moja dzidzia no ale pewności nie mam. Zobaczymy co powie dr jutro na usg. Każde to badanie wpędza mnie w stres. Wiecie jakby mnie kopało to wiedziałąbym, że jest i wszystko ok a tak to muszę się tylko domyślać. Oczywiście na pewno jest dobrze bo inaczej nie może być. Jutro też pewnie ustalimy termin usg połówkowego pewnie ok 13 grudnia czyli za 3 tyg. Ale to szybko leci dopiero dowiedziałam się o dzidzi a tutaj już prawie połowa! 🙂 Wczoraj mama zapytała mnie czy czuje się już matką i jakoś strasznie ciężko było mi stwierdzić..bo czekam na mojego brzdąca z niecierpliwością ale czasami mi się wydaje, że nie przeżywam tej ciąży tak jak powinnam bo nie masuje się po brzuszku i nie gadam do niego.. 😞 czuje się winna troche..ale brzdąc jest najważniejszy! Chyba po prostu dopadają mnie wątpliwości czy będę dobrą matką? Bo w sumie zmieni się tak dużo będę za kogoś odpowiedzialna a ja sama czuję się nadal tak beztrosko..nie wiem co o tym myśleć to takie sprzeczne uczucia..;/

Pozdrawiamy z brzdącem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Hej
Wczoraj mama zapytała mnie czy czuje się już matką i jakoś strasznie ciężko było mi stwierdzić..bo czekam na mojego brzdąca z niecierpliwością ale czasami mi się wydaje, że nie przeżywam tej ciąży tak jak powinnam bo nie masuje się po brzuszku i nie gadam do niego.. 😞 czuje się winna troche..ale brzdąc jest najważniejszy! Chyba po prostu dopadają mnie wątpliwości czy będę dobrą matką? Bo w sumie zmieni się tak dużo będę za kogoś odpowiedzialna a ja sama czuję się nadal tak beztrosko..nie wiem co o tym myśleć to takie sprzeczne uczucia..;/

Pozdrawiamy z brzdącem

Nihasa jeszcze się bedziesz gładzić po brzuszku - to jest odruch, wierz mi 🙂 Ale najpierw trzeba na brzuszek poczekać 😉 Ja się w pierwszej ciąży nasłuchałam o tym jaka to jest euforia po urodzeniu dziecka a ja czułam po prostu zmęczenie i też się zastanawiałam czy ze mną coś nie tak jest. Po porodzie zostawili mi dzidzię na 2 godziny i to był wspaniały czas ale jak zabrali Werkę to nie było mi jakoś przykro bo musiałam odpocząć i tyle. I to też się nie zgadzało z opisem odczuć innych mam. Także każda z nas przeżywa po swojemu ciążę, porod, początki macierzyństwa i nie wydaje mi się że te nasze reakcje świadczą o tym czy będziemy/jesteśmy dobrymi mamami. A na koniec dodam ze w nagrodę za brak euforii po porodzie miałam piękne pierwsze tygodnie - bez żadnych wątpliowości, baby bluesa, depresji. Mam nadzieję że teraz tez tak będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U na terminu okresu, a nie usg. Ja urodziłam 15dni po terminie usg. Nie zawsze gin dobry pomiar zrobi etc. i potem pomyłki. W teraz jestem zdana na termin usg bo z miesiączki nie mam. Co do ruchów. Też u mnie delikatne i mało ich. Ale laptopa nawet na kolanach w ciązach nie trzymam;p Tak ku przestrodze jeśli o promieniowania chodzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i wogóle chciałam dodać, że mam 4miesiąc ciąży, a wieczorem wyglądam jakbym była w 8! Lekarze mówią, że to norma, że mięśnie gładkie brzucha już nie są takie mocne i po ciąży szczególnie, że mi jeszcze brzuch idealnie nie spadł po ciąży(zaszłam niecałe 7m. po porodzie). w tamtej ciąży dopiero w 6m. było widać ciąże, a teraz masakra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszaczki 😎
Martus mi zmieniali 2 razy termin porodu i caly czas teraz sie trzymaja tego terminy z usg tyle ze moj termin z OM jest tylko 3 dni wczesniejszy..wiec czy tak czy tak napewno nie urodze w terminie 😜

IzabelaMaria..ja Ci powiem ze tak myslalam o tym moim brzuszku i dzis wstalam i jest płaski..wogole nie mam brzuszka..zreszta ostatnio schudlam jakos nie moge jesc a jak juz sie na cos zdecyduje to podswiadomie widze jak dzidzia pokazuje mi jezyk ze tego nie chce 😁 i zaraz wymiotuje.
Przez pierwsze 3 miesiaca wogole nie wymiotowalam...a teraz 😮 czy to jest normalne??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Witajcie Brzuszaczki 😎
Martus mi zmieniali 2 razy termin porodu i caly czas teraz sie trzymaja tego terminy z usg tyle ze moj termin z OM jest tylko 3 dni wczesniejszy..wiec czy tak czy tak napewno nie urodze w terminie 😜

IzabelaMaria..ja Ci powiem ze tak myslalam o tym moim brzuszku i dzis wstalam i jest płaski..wogole nie mam brzuszka..zreszta ostatnio schudlam jakos nie moge jesc a jak juz sie na cos zdecyduje to podswiadomie widze jak dzidzia pokazuje mi jezyk ze tego nie chce 😁 i zaraz wymiotuje.
Przez pierwsze 3 miesiaca wogole nie wymiotowalam...a teraz 😮 czy to jest normalne??


Trochę dziwnie z wymiotami, ale każdy jest inny 😉 Skonsultuj się z lekarzem najlepiej 😉 Ja przytyłam od początku ciąży tylko 1KG. A BRZUCH OKROPNIE CIĄŻOWY JUŻ JEST 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Trochę dziwnie z wymiotami, ale każdy jest inny 😉 Skonsultuj się z lekarzem najlepiej 😉 Ja przytyłam od początku ciąży tylko 1KG. A BRZUCH OKROPNIE CIĄŻOWY JUŻ JEST 😉



Moja tesciowa mowila mi ze czasem sie tak zdarza ze jakby dziecko pokazuje ze czegos tam nie chce 😁 jeszcze w brzuszku a juz ma foszki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...