Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Angela, też moim zdaniem te bóle masz przez rozciąganie. W pierwszej ciąży też o wiele bardziej mi to dokuczało. Niekiedy teraz też mam takie kłucia, kolki, dzisiaj np jak wstawałam z kanapy, to aż "zeszłam"do podłogi skulona, bo tak mnie z boku chwyciło, nie raz w łóżku jak się przekręcam, to mnie też złapie. Na szczęście rzadko tak się dzieje. Rozumiem, że się martwisz, ja w pierwszej ciąży też wszystkiego się obawiałam. Także jeśli masz jakieś wątpliwości, to zadzwoń sobie do gina i mu powiedz o tym, nie ma jak ktoś fachowy Cię uspokoi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Moja córcia zasnęła wreszcie. Na wieczór dostała 39 stopni temperatury. I z wielkim bólem, małymi łyczkami wypiła mały kubeczek mleka z czosnkiem i miodem. Podziwiam ją, bo mnie na sam zapach odrzucało. Córcia dzielniejsza od mamusi 🙂. Kolacji nie tknęła. Ja już cała zestresowana, serce mnie boli i to choróbsko wzięłabym na siebie, byle tylko jej ulżyć. Chyba każda mama przeżywa jak dzieciaczki chorują.
Mój drugi szkrabuś dzisiaj wierci się jak szalony 😁
I takim to sposobem my już choinkę mamy, a ile całusów i uścisków za nią dostałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Rudzielec napisał(a):
A dzis z mezem moim drogim przestawilam lozko w sypialni zeby zobaczyc czy lozeczko swobodnie sie zmiesci..tak juz bym chciala kupowac wszystko dla dzidziunia....az mnie to wkurza ze jeszcze za wczesnie 😠

A czemu za wcześnie?


A bo wszyscy mowia ze jeszcze plci na 100% nie znamy..maz kazal mi sie popukac w glowe..swieta za pasem i ze na zakupy maluszkowe jeszcze przyjdzie czas..i o 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
martam83 napisał(a):
Rudzielec napisał(a):
A dzis z mezem moim drogim przestawilam lozko w sypialni zeby zobaczyc czy lozeczko swobodnie sie zmiesci..tak juz bym chciala kupowac wszystko dla dzidziunia....az mnie to wkurza ze jeszcze za wczesnie 😠

A czemu za wcześnie?


A bo wszyscy mowia ze jeszcze plci na 100% nie znamy..maz kazal mi sie popukac w glowe..swieta za pasem i ze na zakupy maluszkowe jeszcze przyjdzie czas..i o 😞

Neutralne, małe zakupy nie zaszkodzą 😉. Jak masz chęć, to ruszaj do sklepu i kup kilka rzeczy dla maluszka. A co tam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://allegro.pl/drewniane-literki-3d-16cm-imie-dziecka-gratis-i2803275990.html

albo takie 🙂
w końcu jestem dekoratorem 🙂 jakos to chce sobie zaplanowac ...masz racje Marta kupie dla dzidziulka cos ładnego zrobie sobie prezent na Świeta 😁
tak chciałam sie Ciebie Marta poradzic bo jestes juz mama.... specjalnie kupilismy mieszkanie 3 pokojowe zeby i Corka meza miala swoj pokoj i my no i zeby nie bylo pozniej problemu jak przyjdzie malenstwo Nasze na swiat.No ale chcialam sie spytac jak jest wygodniej poniewaz w tym momencie w tym pokoju dla dziecka stoi nasze lozko poprostu zrobilismy tam sobie sypialnie ...i myslalam zeby to lozko wywalic i zrobic pokoj dzieciecy taki typowo juz ze wszystkim dla malucha..ale maz uwaza ze wygodniej nam bedzie jesli bedziemy przez jakis czas spac w tym samym pokoju co Malutka a nie przelatywac przez przedpokoj...poprostu zmiesci mi sie lozeczko i szafeczka na te najpotrzebniejsze rzeczy...przewijak przeciez moge kupic na lozeczko....no i to jest ten moj wielki dylemat 😜

lece bo mam dzisiaj wizyte i nie moge sie doczekac kiedy zobacze mojago łobuziaka 😁
Buziaki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzucholki Kochane 🙂
Dzis humor mam tak dobry jak chyba jeszcze nigdy 🙂 a to za sprawa mojej Pani doktor 😉 Pisalam do Was ostatnio ze martwia mnie moje bole podbrzusza no i dzis dlugo nie myslac popedzilam do lekarza. Na szczescie wszystko jest w porzadku szyjka macicy jest zamknieta nic sie nie dzieje bobas czuje sie swietnie wazy 160 gram czyli calkiem w normie ale co najwazniejsze dzis poznalam plec mojego malenstwa na 90 %. Powiem Wam kochane ze marzenia sie spelniaja gdyz siedzi we mnie maly chlopiec!!!! Oboje z mezem marzylismy o chlopcu i prosze bardzo 🙂 Na usg maly wiercil sie ssal paluszka i jak przyszlo do podgladywania go zeby okreslic plec to skubaniec zlaczyl nozki i troche sie nagimnastykowalysmy zeby cos zobaczyc 🙂 No ale troche sie poruszalam i maly znow zaczal brykac i juz wszystko bylo widac 🙂 Jestem przeszczesliwaaaaa 🙂 pozdrawiam Was brzucholki i zdrowka zycze :* Angela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc brzuszki
Dawno mnie tu nie było, ale mam tak okropne humorki..dopada mnie depresja zlosc placz juz sama sobie nie radze 😞 nigdy nie bylam placzliwa a teraz...nadrabiam za wszystkie czasy 😞
Martwie sie tez o maluszka bo rusza sie malo ale sie rusza..chociaz czasami nie wiem czy to bobas czuje jakby mi pecherzyk powietrza pekal w brzuszku i takie puk..ale to takie slabiutkie..poltora tyg temu bylam na usg i wszystko bylo ok 🙂 dodam ze nie jestem szczuplusienka i na pewno trudniej mi sie wsluchac ale czasami wariuje sama mysle ze wariuje.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec, popieram Twojego męża. Przez pierwsze pół roku Olivcia była z nami w sypialni. Na łóżeczku mieliśmy przewijak drewniany z materacem, a z niego wysuwaną szyfladkę, która bardzo ułatwiała mi sprawę- kładłam sobie najpotrzebniejsze rzeczy np po kąpieli- i komodę z ciuszkami. Po pierwsze wygodniej, bo nie wiesz jak będziesz się czuła po porodzie, a zresztą przez pierwsze kilka nocy to ja czuwałam i co chwilę zaglądałam czy maleństwo oddycha. Na szkole rodzenia też nam polecali żeby maleństwo spało w tym samym pokoju ze względów bezpieczeństwa, jeśli chodzi o oddech. Ja bardzo bałam się śmierci łóżeczkowej, tym bardziej, że mojej mamy koleżanka w ten sposób straciła swoje dzieciątko. Są też te monitory oddechu, które się kładzie pod materac. Ale nie wiem czy one są dobre. Moja znajoma miała, ale kilka razy jej się włączył ponoć bez przyczyny i tylko strachu się najadła. Może jakiś felerny był. Dlatego ciężko mi cokolwiek powiedzieć na ten temat. Po pół roku przenieśliśmy łóżeczko do jej pokoiku i to był super czas, bo dla Olivci nie było żadnej różnicy. A być może gdyby była starsza, to by płakała i chciała spać z nami? Pokoik zrobiłam jej będąc w ciąży i miała tam zabawki, fotel też wstawiliśmy, bo w ciągu dnia uwielbiałam z nią tam być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela super! Gratuluje syneczka!!! Dobrze, że poszłaś przynajmniej będziesz już spokojna.

Nihasa, co Ty bidulko masz taki humorek. Już może starczy tych łez i smutku....dzidziusiowi udziela się Twój nastrój....wiem, pomyślisz sobie, że łatwo mi powiedzieć i że tak jak napisałaś sama nad tym nie panujesz, ale może zrób coś dla siebie, jakąś przyjemność...nie wiem co lubisz, może jakieś spotkanie z przyjaciółmi/ką, zakupy, aromatyczna kąpiel, może fryzjer.......wszystko co tylko może poprawić Ci nastrój!!! Trzymam kciuki za Ciebie!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja córcia dzielnie dzisiaj znowu wypiła mleko z czosnkiem i miodem. Zadzwoniłam do lekarza i najbliższa wolna wizyta do lekarza, to przyszła środa! A jakby coś się gorzej czuła, to na emergency mamy jechać. Jakaś parioda, nigdy się do tego nie przyzwyczaję tutaj!
Dzisiaj się z takim płaczem obudziła, bo bidulka nie mogła oczu otworzyć. Chyba jej wszystko po tym mleku ruszyło, bo całą buźkę umorusaną miała. Leży pod kocykiem i bajkę ogląda, a ja tylko herbatę z cytryną i sokiem malinowym piję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!!!
Angela to dobrze,że poszłaś sama,nie zamartwiasz się no i się dowiedziałaś jaka płeć 🙂 gratulacje.
Nihasa wiem co czujesz...do tego wszystkiego ta pogoda taka dobijająca 😞

ja już kolejną noc nie spałam...synek jest tylko przeziębiony,ale ten katar ma tak mocno,że stale oddycha buźką,kicha,łzy mu lecą i przeciera oczki stale rękawem i jedno oczko ma podrażnione aż takie małe.

kurczę zaczynam się martwić...wydaje mi się,że brzuszek mam mały ,jedni mówią,że widać...inni mówią,że nic jeszcze nie widać 🤨....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahahaha 😁 gratuluje Angela super ze bedzie synus 🙂

Dzieki Marta ..powiem Ci ze o tej smierci lozeczkowej tez duzo slyszalam i powiem szczerze ze jak meza cora jest u nas to jak wstaje siku tez sprawdzam czy wszystko ok mimo ze juz jest duza baba 😁

A teraz powiem Wam czego ja sie dowiedzialam na wizycie gin. usg mam albo 21 albo 28 grudnia .bardzo bym chciala 21 ale moj maz ma wigilie w pracy i zapewne bedzie nieco pobudzony wiec chyba umowie sie na 28..czego sie nie robi dla meza swego 😁 dzisiaj dzidzia nasza pokazała mi lapke jakby chciala powiedziec- jest spoko 😁
A najlepsze jest to ze moja pani gin.sprawdzała dzis co tam nasza Myszka ma miedzy nozkami i w pewnym momencie mowi ..chyba widzialam siusiaka! 😎 a ja oczy jak 5 zlotych 🙂 ale mowi prosze mnie nie sluchac bo dzidzia jest caly czas bokiem do tego sie wierci a ja mam tu gorszy sprzet niz doktor co robi usg to mogla byc pepowina.Wiec zglupiałam 😁 😁 😁 ale bedzie niespodzianka hahahahah a my juz imie mamy i nad dziewczecymi rzeczami sie rozgladałam a tu masz...ale wszystko sie okaże 28 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ramka1982 napisał(a):
hej dziewczyny, ile z was juz zna płeć dziecka??bo nie wiem czy sie nastawiac na to,ze w przyszłym tyg moge poznać płeć....?
w pierwszej ciaży powiedziano mi dopiero w 7 mscu..!!


Ja niby wiedzialam ze na 70% dziewczynka ale juz nic nie wiem 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Rudzielec, to faktycznie zaskoczenie heh
Ciekawe co mi 6 powiedzą.
W pierwszej ciąży, to ja w 19 tygodniu się dowiedziałam, że córcia i tak zostało 🙂


No mi sie wydaje ze i tak bedzie dziewuszka bo tak jak juz wczesniej pisalam ten lekarz mowil to tak jakby byl pewien 😁 ale przynajmniej bedzie co powspominac 🙂 zreszta obojetne ..ale wiedziec to juz bym chciala ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela91 napisał(a):
Rudzielec oj trzeba trzeba a najgorsze ze nie mamy pomyslu... nic a nic dla chlopca nie mamy... dla dziewczynki juz mialam :P a tu jednak nasz wymarzony Synus 🙂


Bardzo sie ciesze a widzisz..jednak marzenia sie spełniaja... 😁 a maz jest Polakiem czy Niemcem? zreszta czy tak czy tak masz wieksze pole do popisu bo mozesz wybrac albo polskie albo niemieckie imie.. 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...