Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny dziękuję za miłe powitanie 🙂)

KarolinaMotyl napisał(a):
..a wiadomo np.czemu jednemu malenstwo np.nagle przestaje bic serduszko?czy przy ciazy blizniaczej wieksza jest szansa na obumarcie jednego babelka czy to nie ma reguly?

To tak samo jak w pojedynczej ciąży - wady genetyczne zarodka.
Co do owsików to niestety są bardzo zaraźliwe. Dla synka chyba bez recepty można dostać jakieś leki. Nie wiem czy są odpowiednie dla kobiet w ciąży. Może do lekarza pierwszego kontaktu się wybrać?
No i na pewno trzeba pozmieniać pościele, wygotować bieliznę i odkazić muszlę.

Idę zaraz robić farsz do pierogów z kapustą i grzybami 🙂) no i obiadek po drodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
wiecie co dziewczyny mam głupi problem.mój synek 3 letni chyba ma owsiki...jak zrobi kupkę to widzę tam dużo czegoś białego...tylko to się nie rusza.i drapie się po pupci.
i to jest najgorsze,że ja dziś zauważyłam też coś białego w swoim kale...kurcze wczoraj miałam wizytę...i tak bym zapytała gina czy to szkodzi dziecku,czy coś mogę wziąć jakiś lek.nawet nie mam numeru do swojego ginekologa 😞



Może chociaż trochę Ci pomogę :-)
Chciałabym się podzielić moją wiedzą na ten temat, bo w zeszłym roku moja siostra miała identyczny przypadek.
Była w ciąży, a jej 5-leti synek miał owsiki.
Najpierw poszła do pediatry, który zapisał małemu tabletki (podobno bez recepty nic na owsiki się nie kupi). Po jakimś czasie okazało się, że ona też je ma 😞 tak sie przestraszyła, że od razu skontaktowała się ze swoim gin i co się okazało, kobiety w ciąży nie mogą przyjmować ŻADNYCH tego typu lekrstw i muszą poprostu przeczekać, aż do porodu.
Z dobrych rzeczy to to że gin także powiedział, że nie ma żadnego zagrożenia dla dzidziusia w brzuszku i podobno często spotyka to ciężarne, które mają starsze pociechy w przedszkolu. Ona sama próbowała się leczyć domowymi sposobamii takimi jak. picie wody z ogórków kiszonych na czczo i zjadanie dużej ilości kapusty kiszonej, co prawda metody te pomogły, ale pod koniec ciąży owsiki znów się pojawiły :/
Urodziła dużą i zdrową dziewczynkę :-)

Pozdrawiam gorąco wszystkie mamusie, które nie mogą sie doczekać maja :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki. Ostatnio miałam problemy z internetem i dlatego się nie odzywałam. Byłam dziś na wizycie. Słyszałam serduszko mojego maleństwa, jeju jaki to piękny dźwięk 😜 144 uderzeń/min. Dostałam skierowanie na morfologię, mocz i test obciążenia glukozą. Zapisałam się też na USG. Niestety dopiero na 9stycznia bo wcześniej nie dało rady i już odliczam dni 🙂
Zapomniałabym, przybyło mi kolejne 2,5kg, łącznie od początku jestem 4,5kg na plusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ja bylam u ginekologa powiedzial ze sa 2 pecherzyki 🙂 z tym ze jest duza roznica w jednym widac dzieciatko i serduszko bije w drugim serduszko nie bije 😞 ale sam pecherzyk jest tez mniejszy... za 2 tygodnie mam kolejna wizyte zwiazku z tym mniejszym pecherzykiem. Dodam ze to moja druga ciqaza blizniacza ... wtedy tez sie tak skonczyla sytuacja ze tylko jedno serduszko bilo i nistety zostalo tak do konca ciazy ... zobaczymy jak bedzie teraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje Drogie Brzuszatki!
Jestem drugi dzien po zalozeniu szwu i tak sie wystraszylam brakiem ruchow Babelka ze pojechalam z mezem do szpitala. Serducho bije, zrobili jeszcze usg przez brzuch i sprawdzili czy nie mam skurczy. Juz spokojnie leze w domu, ale tak sie wystraszylam ze wyciagnelam meza z pracy i sie poryczalam, bo kompletnie nic malego nie czulam od wczoraj. Czy tez macie takie dni ze nie czujecie nic a nic?
Zaalarmowalalam, bo to znieczulenie tak dlugo mnie trzymalo i silne leki teraz biore przeciwskurczowe....no i dlatego tak zareagowalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandrinia i inne kobietki,które mi odpowiedziały bardzo bardzo bardzo dziękuję 🙂
dzwoniłam do pediatry,wypisał receptę dla synka.ja pytałam też jego o siebie (bo ten lakarz jest pediatrą i internistą) i ja nie mogę nic brać,ale mówił,że to nie jest groźne dla płodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec kupilam moze 20%...problem w tym,ze ja lubie kupowac wyszukane prezenty i od serca ale chyba za pozno sie za to zabralam 😞
Aga34 a co CI wlasciwie jest?bo ja chyba przegapilam Twoje komplikacje 😞
Ja w ogole nie czuje jeszcze Malucha,ale slyszalam bicie serduszka bo bylam u lekarza i Pani przyozyla mi taka specjalna maszyne no i uslyszalami kopniaka 🙂 w poniedzialek 🙂 ale nie czulam 🙂 Pani doktor mi powiedziala,ze to"pyk" byl wlasnie kopniak 🙂
Moim zdaniem to jeszcze zostaniemy tak skopane,ze bedziemy tesknic za czasami gdy nas Bąble oszczędzaly 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
Rudzielec kupilam moze 20%...problem w tym,ze ja lubie kupowac wyszukane prezenty i od serca ale chyba za pozno sie za to zabralam 😞
Aga34 a co CI wlasciwie jest?bo ja chyba przegapilam Twoje komplikacje 😞
Ja w ogole nie czuje jeszcze Malucha,ale slyszalam bicie serduszka bo bylam u lekarza i Pani przyozyla mi taka specjalna maszyne no i uslyszalami kopniaka 🙂 w poniedzialek 🙂 ale nie czulam 🙂 Pani doktor mi powiedziala,ze to"pyk" byl wlasnie kopniak 🙂
Moim zdaniem to jeszcze zostaniemy tak skopane,ze bedziemy tesknic za czasami gdy nas Bąble oszczędzaly 🙂


a no własnie dlatego ja juz w listopadzie obmyśliłam co komu kupic i jak ruszyłam to po konkretne rzeczy ja strasznie nie lubie zakupów.. 🤢
A co do kopania to ja od 2 dni jestem kopana na maksa 😁 wczoraj przytuliłam sie do pleców meza i został pokopany w kegosłup 🙃 🙃 🙃 ale to cudowne uczucie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Witam nową majóweczkę 🙂
Jak wasze przygotowania do świąt bo u mnie w lesie.. 😞 aczkolwiek prezenty już mam 😁
Niestety pracuje do piątku także za jakieś gotowanie zabiorę się dopiero w sobotę.
Synuś daje czadu kopie coraz mocniej i częściej co sprawia mi ogromną radość! 🙂 Czytam, że w 22 tygodniu ciąży dzidzi waży ok 400 gram a mój malec na ostatnim usg ważył już 320! Ciekawe jak to będzie pod koniec 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie!
Mnie dzisiaj rano na wymioty wzięło 😮 od razu I trymestr mi się przypomniał.
Ale przynajmniej już taka słaba nie byłam.

Agusia, zobaczysz że wszystko będzie dobrze i szczęśliwie donosisz ciążę. Najważniejsze, ze już wiesz że maleństwu nic nie jest. Odpoczywaj jak najwięcej.

BettyPe nie chciałam Cię nastraszyć. Nie pozostaje mi nic innego jak napisać, że ile lekarzy tyle opinii. Najważniejsze, że Wam nic nie jest i że maleństwo pięknie się rozwija.

Ja idę jutro rano do lekarza, bo ciągle mnie to gardło boli, a i przy okazji wezmę córcię do kontroli.
Dzisiaj byliśmy już na ostatnich(mam nadzieję) przed świątecznych zakupach. To co dzieje się w sklepach to istny horror.

A tak w ogóle, to Olivcia już super bawi się ze swoją siostrzyczką. Puka w mój brzuszek, a mała jej odpowiada kopniakiem. Ile ma radości i ciągle nie wie jak to jest możliwe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja witam się z samego rana!!! tak nie mogę spać.a po drugie mieszkam w domu,więc sama muszę wstać,wyczyścić piec centralny i napalić,by było ciepło synkowi jak wstanie i dziadkom.

przygotowania do świąt są aczkolwiek nie z taką pompą jak co roku.męża nie ma jest w delegacji,więc moje zakupy są ograniczone jak jadę,żeby nie dźwigać za dużo.w sumie wszystko mam prawie kupione tylko jeszcze warzywa(pieczarki,pekinka,marchew,papryka, itp,pieczywo,napoje).
prezenty już mam od dłuższego czasu,jak poniżej koleżanka pisała to ja również już w listopadzie obmyślam i część kupuję by było lżej finansowo. 🙂 tylko,ze ja mieszkam w małej mieścinie i jak nigdy sklepikarze mieli dostawy dopiero w zeszłym tygodniu bądź w tym...i jak teraz byłam na zakupach to chodząc i patrząc na wystawy gadałamsama do siebie"oooo jakie to fajne,szkoda,że prędzej tego nie było,bo bym kupiła np.mamie"
na drugi rok będę robiła chyba prezenty na ostatni dzwonek 😁

miłego dnia.....aaaa a jak tam myślicie o tym końcu świata?no niby został odwołany ale ja jakoś się boję 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marcysiu[color=red][/color] taka duza i wierzy w takie głupoty 😜
Kochana ja tam nie wierze w nic takiego co mowia 😉przeciez ..Nie znasz dnia ani godziny..i tego sie trzymam...a co do jutra to mam ich w nosie bo mam usg i nic mnie nie powstrzyma hahahaha 😁 😁 😁
Miłego dnia 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Marcysiu[color=red][/color] taka duza i wierzy w takie głupoty 😜
Kochana ja tam nie wierze w nic takiego co mowia 😉przeciez ..Nie znasz dnia ani godziny..i tego sie trzymam...a co do jutra to mam ich w nosie bo mam usg i nic mnie nie powstrzyma hahahaha 😁 😁 😁
Miłego dnia 🙃


Rudzielec masz absolutną rację "taka duża i taka głupiutka" 😁
powiem wam ,że chyba mi odbija od hormonów,od tego siedzenia w chałupie,z braku chłopa 😁 przede wszystkim ~!!! oj jak było fajnie jak mąż dojeżdżał codziennie.te delegacje jego mnie wykańczają.jeszcze jak pomyślę,że wróci w poniedziałek rano we wigilię po 2 tyg samych nocek po 12-13 godz i padnie mi i obudzi się na samą wigilię. 😮.przeraża mnie myśl wyprawienia świąt bez pomocy. 🤢
jakoś bym się nie martwiła.ale ze synkiem będą w ciąży miałam do samego końca taki power,latałam jak torpeda.w 8 miesiącu wyprawiłam sama naszą pierwszą rocznicę ślubu...miałam tyle energii 🙂...a teraz przezywają mnie "śpiąca królewna".nie mam sił na nic,szybko się męczę,plecy po chwili stania odmawiają posłuszeństwa...stale bym leżała i najlepiej drzemała 😞...chyba w kuchni też będę działała na śpiąco 😁

ja miałam usg 6 listopada teraz będę miała 16 stycznia dopiero ...mam nadzieję,że będzie wszystko oki i dzidzia ujawni swoją płeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...