Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam ciężarówki!
My już po lekarzu. Zdrowe ogólnie jesteśmy. Na moje gardło powiedziała, że mogę strepsils brać. Córci przepisała specjalny olejek do kąpieli i krem, bo ma b. suchą skórę po tej wysypce. I pyta się czy mam jeszcze krem na brzusio, mówię że mam z Polski, ale już mi się kończy, to wypisała mi na receptę taką wielką tubę żelu. Bardzo się ucieszyłam, bo przynajmniej nie muszę za to płacić (wszystkie leki w ciąży są tu za darmo, jak i dla dzieci do 16 roku życia). Taką mam fajną tą lekarkę 🙂

Poza tym to u mnie przygotowania do świąt dzisiaj pełną parą. Bigosik skończony, zagotowany już w słoikach. Przy okazji skosztowałam- teraz ciężko mi się ruszać tak się najadłam. Zrobiłyśmy z córcią ciasto na pierniki i chłodzi się w lodówce. Na krokiety kapustę obgotowałam. Też robię wcześniej, bo jak się okazało mój M. teraz całymi dniami w pracy (koledze zmarła mama i musiał lecieć do Polski, a mój nie ma więcej ludzi na zastępstwo, to sam musi robić-szkoda mi tego chłopaka stracić mamę i to jeszcze przed samymi świętami 😞). Także w Wigilię też muszę wszystko sama przygotować, a M. przyjdzie na kolację- chociaż tyle.

Dzisiaj śniło mi się, że wody płodowe mi odeszły i ponoć przez sen gadałam do mojego, że mi wody odeszły, ten mnie budzi spanikowany, a ja nie bardzo wiedziałam o co chodzi 😁

BettyPe, nie ma reguły. Mi też gadają, że ja to cały czas powinnam w ciąży chodzić, bo tak mi służy ten stan. Cera ładna, włosy gęstsze(i jak mi urosły), paznokcie to jakbym żele miała zrobione i tylko brzuszek mi rośnie i co... dwie kobietki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
A moj synek dzisiaj chyba strajkuje i sie nie rusza i mnie wkurza tym!! Wczoraj dał wieczorem taki popis a dzisiaj cisza calutki dzień 😞 jak ja tego nie lubie od razu zaczynam panikowac...


Nihasa wiem co czujesz ,bo ja też tak mam ...jeden dzień super szaleje ja je czuję ,a kolejnego dnia cisza i ja dostaję już białej gorączki.
w pierwszej ciąży moje dziecko ruszało się non stop,śmiałam się,że synek nawet śpiąc buszuje mi w brzuszku.stale go czułam.a teraz jest różnie...kilka dni ruchów potem 1-2 dni ciszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ok po leżeniu i szklance mleka odezwał się w końcu!! To urwis mały! 🙂 Nasze dzieci maja dużo miejsca jeszcze i to wszystko przez to! Niech rosną duże i zdrowe i kopią ile się da! Tego wam życze na Święta duuużo kopniaków! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuszaki 😁
Dzis juz padam na twarz..skonczylam wlasnie mielic mieso na pasztet...caly dzien na nogach ...i jak dzisiaj na siebie spojzałam w lustrze to sie przestraszyłam..bo wygladam jak Baba Jaga 😁
roztrzepana w dresiku nie wygladam jakos zbytnio korzystnie hahahahaha 😆 ale brzuszek mi wystrzelił waga sie podniosła wiec jestem dobrej mysli a jutro na usg troszke trzeba bedzie sie ogarnac bo Pan doktor jest calkiem niczego sobie hahahahaha 😁
No i jutro sie okaże czy bedzie ta dziewuszka czy też nie....Marcysiu ja tez caly czas bym spała zmuszam sie zeby cos zaczac robic bo moge leżeć caly dzien..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie Rudzielec bo Ty chcialas chlopca pamietam 🙂 no i podobno dziewczynka,a potem CI powiedzieli ze jednak chlopiec i juz sama nie wiesz;D jutro sie okaze 🙂 Ogolnie jak czytam Twoje wpisy to jakbym czytala o sobie 🙂w sensie ciazy 🙂 wiec cos mi sie wydaje,ze albo Ty bedziesz miala chlopca tak jak ja,albo sie okaze ze ja bede miala dziewczynke tak jak TY 🙂
a ja juz bym chyba nie chciala aby plec mojego szkraba sie odmienila,bo jak patrze jaki Piotrek jest dumny,ze bedzie mial synka,jak mi opowiada jak go bedzie zabieral na męskie spotkania,majstrował z nim przy aucie i motocyklu to chyba by sie załamał,gdyby mu teraz powiedzieli,ze dziewczynka:P Mało tego dzis rozmawialam z tatusiem mojego szkraba i mówi ze kupił juz Bubusiowi jeansy,kamizelke i bluzke (bo Piotrek jest teraz we Wloszech) wiec dalo mi do myslenia-jak to jeansy na noworodka?a Piotrek mowi-nieee,na 12 miesieczne dziecko,ale te jeansy wygladaly tak jak moje,tylko 20x mniejsze wiec musialem dla Bąbla kupic,zeby miał takie jak tata :P
No i jak go nie kochac? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola oj szybciej mojemu Myszonowi urosnie siusiak niz Twojemu odpadnie 😁 ale moj mąż twierdzi ze bedzie dziewuszka..mi to juz chyba szczerze obojetne bo mam obmyslone juz wszystko i dla córci i dla synusia ,chetnie przyjme jedno i drugie 😁 ja jestem straszna panikara, wiec oprócz tego ze, fakt moja ciekawosc co do płci siega zenitu...to bardziej martwie sie chyba o jego zdrowie...a to usg takie szczegółowe z jednej strony super a z drugiej ..stresuje mnie to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec, na pewno będzie dobrze 🙂 Trzymam kciuki za wizytę.
Ja też jestem bardzo niecierpliwa i chciałabym znać płeć. Ginka na chłopca nic nie widziała w 17tc, ale może jeszcze urosnąć 🙂 Ja przeczuwam dziewczynkę no i same ciuszki mam dziewczęce po siostrzenicy męża 😉
Jadę dziś do pracy na małą Wigilię i niedługo muszę się szykować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Karola oj szybciej mojemu Myszonowi urosnie siusiak niz Twojemu odpadnie 😁 ale moj mąż twierdzi ze bedzie dziewuszka..mi to juz chyba szczerze obojetne bo mam obmyslone juz wszystko i dla córci i dla synusia ,chetnie przyjme jedno i drugie 😁 ja jestem straszna panikara, wiec oprócz tego ze, fakt moja ciekawosc co do płci siega zenitu...to bardziej martwie sie chyba o jego zdrowie...a to usg takie szczegółowe z jednej strony super a z drugiej ..stresuje mnie to...


ja mam tak samo ja ty...mam już synka i każdy mi gada i życzy córeczki.a ja im odpowiadam,że mi naprawdę wszystko jedno byleby zdrowe było dziecko i się szczęśliwie urodziło. 🙂 i tak samo jak ty panicznie zawsze boję się usg...co lekarz powie,czy wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuszki!!!
Byłam dziś na USG 🤪 🤪 🤪 masakra jaka radość!
lekarz powiedział że na 90% będzie chłopczyk!
Chieliśmy córeczkę ale jak się dowiedzieliśmy że chłopak to oszaleliśmy ze szczęścia!
Szkrabek jest zdrowiutki i smacznie sobie spał 🙂 no i pierwszy raz Paweł był przy badaniu i widział nasze maleństwo... tak się cieszę... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
Brzuszki!!!
Byłam dziś na USG 🤪 🤪 🤪 masakra jaka radość!
lekarz powiedział że na 90% będzie chłopczyk!
Chieliśmy córeczkę ale jak się dowiedzieliśmy że chłopak to oszaleliśmy ze szczęścia!
Szkrabek jest zdrowiutki i smacznie sobie spał 🙂 no i pierwszy raz Paweł był przy badaniu i widział nasze maleństwo... tak się cieszę... 🙂


gratulacje!!! bardzo się cieszę,że ty bardzo się cieszysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Karolina,
Juz sobie wyobrazam te jeansy dla Babla 🙂 ale bedziemy stroic nasze Skarby!
Milo ze tatus juz cos kupil, a zwariuje jak go zabaczy !
Kilka dni temu pytalas co mi jest?
Ja lezakuje caly czas i zbieram sily na swieta dlatego odpisuje dopiero teraz.
W pierwszej ciazy ok 5 miesiaca stwierdzono u mnie podczas usg dwuroznosc macicy, nikt w rodzinie tego nie ma. Wowczas plamilam, zalozono mi szew na szyjke macicy i do konca ciazy lezenie. To bylo 16 lat temu. Teraz mam drugiego meza, druga ciaza i od poczatku wszystko jest dobrze. Jednak po rozmowie ze specjalista mialam dwa wyjscia: 1. Czesto usg i zalozyc szew jesli cos sie zacznie dziac , 2. Od razu szew. Zdecydowalam sie od razu na szew.
Przy dwuroznosci macicy jest problrem z zajsciem w ciaze- ja zaszlam od razu, problem z donoszeniem(przedwczesny porod badz poronienie), tendencja do skracania sie szyjki macicy tzw niewydolnosc szyjkowa dlatego wskazany jest szew szyjkowy. Przy dwuroznosci musi byc cesarka bo skurcze nie pochodza z jednego ogniska i nie daja oczekiwanego rozwiazania.
Wiec w szpitalu szybko w domciu 2 tyg lezakowania i usg wew na poczatku stycznia. Wow, ale sie rozpisalam....buziaki ide na sniadanko, bo juz glod czuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguś34 odpoczywaj i leż ile się da !!!!!

a jak tam u was przygotowania do Świąt...mój mąż już drugi tydzień w delegacji.wszystko na mojej głowie,a tak mi się nie chce,że hej 😞 to co dałam radę to posprzątałam,pomyłam.jak wróci mąż to musi mi tylko żyrandole poczyścić.
zostanie mi tylko gotowanie i wspólne strojenie choinki i mieszkania.

właśnie zjadłam pączka i wypiłam malinową herbatkę no i zostałam skopana 😁 ale uwielbiam to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe, gratuluję synka!!!!
Wiecie, że ja się czasem zastanawiam czy czasem jednak nie noszę pod sercem chłopczyka? Nie wiem skąd to się bierze, ale jak mówię do brzuszka "moja córeczko", to tak mi dziwnie jakoś. Ciekawe czy wśród nas zdarzą się jakieś pomyłki i przy porodzie okaże się inna płeć?

Ja dzisiaj wyskoczyłam do Marks&Spencer, po stanik- kolejny...większy! Poprosiłam o brafiterkę, bo te staniki co do tej pory miałam, zaczęły mnie razić(np koronki, a od fiszbin to mnie piersi bolały). Zresztą ja zawsze miałam swój fason i ciężko mi było znaleźć coś innego. I dobrała mi super staniczek, bawełniany, gładki i zabudowany. Nie jest zbyt sexi może, ale cóż wygoda teraz na pierwszym miejscu. Od razu poczułam różnicę, a mój rozmiar teraz to 40DD!!!!!!!! 😮 Zawsze miałam duży biust, ale teraz to masakra jakaś. I jakie one ciężkie są, jedna chyba ze 2 kilo teraz waży 🤨 Zaszłam jeszcze do H&M i kupiłam sobie prostą chabrową sukienkę. Trzeba ładnie wyglądać przy Wigilijnym stole 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agus34 wszystko na 100% bedzie dobrze 🙂w ogole majowe mamy i maluchy są the best 🙂 wiec jak masz mozliwosc odpoczywania to wykorzystuj do maksimum,za 5 miesiecy bedziesz marzyc o chwili dla siebie 😉
Ja choinke kupilam i ubralam z Piotrkiem juz z 9 dni temu 🙂 mamy bombki i ozdoby złoto-czerwone 🙂,wczoraj chcialam kupic reszte prezentow ale wrocilam z kamizelka,butami,bluzka i sukienka dla siebie 😁 wiec jutro robie 3cie-ostatnie podejscie 😉 zostal mi do kupienia prezent dla przyjaciolki,dla mamy,taty i 4 miesiecznej corki mojego kuzyna wiec nie tak zle 😉
Moj Piotrek dzis napisal ze tak zasypalo Livigno ze musza wyjechac jutro wiec pewnie zobacze go dopiero poznow w nocy ale w ndz nad ranem 😞

a z mniej przyjemnych spraw...pojawily mi sie rozstepy na piersiach..nagle,nie wiadomo skad 😞 a smarowalam balsamami 😞 i jestem zalamana 😞 moje piersi byly powiekszane 3 lata temu(w sensie mialam operacje powiekszenia biustu) i nie pojawil sie ani jeden rozstep wiec nic z tego nie rozumiem;( 😞

P.S Rudzielec a ja w ogole sie nie martwie,wiem ze wszystko bedzie dobrze 🙂 🙂 ze wszystkimi bąblami 🙂 A ty dawaj znac co i jak! bo my tu sie martwimy a Ty pewnie opijasz USG 😁

P.S 2 wierzyc mi sie nie chce,ze 9 chlopcow na 2 dziewczynki,coś chyba niemozliwe 🙂Oczywiscie Betty GRATULACJE chlopczyka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agus34 wszystko na 100% bedzie dobrze 🙂w ogole majowe mamy i maluchy są the best 🙂 wiec jak masz mozliwosc odpoczywania to wykorzystuj do maksimum,za 5 miesiecy bedziesz marzyc o chwili dla siebie 😉
Ja choinke kupilam i ubralam z Piotrkiem juz z 9 dni temu 🙂 mamy bombki i ozdoby złoto-czerwone 🙂,wczoraj chcialam kupic reszte prezentow ale wrocilam z kamizelka,butami,bluzka i sukienka dla siebie 😁 wiec jutro robie 3cie-ostatnie podejscie 😉 zostal mi do kupienia prezent dla przyjaciolki,dla mamy,taty i 4 miesiecznej corki mojego kuzyna wiec nie tak zle 😉
Moj Piotrek dzis napisal ze tak zasypalo Livigno ze musza wyjechac jutro wiec pewnie zobacze go dopiero poznow w nocy ale w ndz nad ranem 😞

a z mniej przyjemnych spraw...pojawily mi sie rozstepy na piersiach..nagle,nie wiadomo skad 😞 a smarowalam balsamami 😞 i jestem zalamana 😞 moje piersi byly powiekszane 3 lata temu(w sensie mialam operacje powiekszenia biustu) i nie pojawil sie ani jeden rozstep wiec nic z tego nie rozumiem;( 😞

P.S Rudzielec a ja w ogole sie nie martwie,wiem ze wszystko bedzie dobrze 🙂 🙂 ze wszystkimi bąblami 🙂 A ty dawaj znac co i jak! bo my tu sie zastanawiamy co i jak a Ty pewnie opijasz USG 😁

P.S 2 wierzyc mi sie nie chce,ze 9 chlopcow na 2 dziewczynki,coś chyba niemozliwe 🙂Oczywiscie Betty GRATULACJE chlopczyka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina doskonale Cię rozumiem. Ja wprawdzie nie mam rozstępów po pierwszej ciąży, ale mam pełno obaw czy teraz się nie pojawią. Ale moją zmorą są moje piersi, zawsze miałam ciężki biust i po karmieniu córci są bardziej obwisłe, teraz śmieję się, że chyba do pępka mi będą sięgać. Oczywiście mój M. się ze mnie śmieje, że przesadzam i jemu się podobają, ale ja wiem swoje i już mu każę zbierać na podniesienie ich po wykarmieniu drugiego maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje sie i ja po połówkowym 😁
dzidzia zdrowa i duza 379g 😁 Nie chciał nam sie pokazac....ale co najwazniejsze widzielismy wiec moge teraz powiedziec ze bedziemy mieli Synusia 🙂 zakrywał raczkami buzke i przecierał oczka i trzymał sie za nosek...i otwieral buzke mały cudek 🙂 wiec juz nie bedzie gdybania .. jest Stanisław 😁 😁 a maz oczy zrobił ze zdumienia bo od dobrych kilku lat żaden chlopiec nie urodzil sie w jego rodzinie ...no ja tez szczesliwa ze wszystko dobrze tylko lekarz powiedzial ze bardzo duzy i ze narazie nie trzeba sie tym martwic i troszke mnie to zaniepokoiło...
a i termin znow mi sie przesunal na 5 maja wiec juz nic z tego nie rozumiem.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...