Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Usmiechnieta napisał(a):
Hej Dziewczyny! widzę, że przygotowania idą pełną parą. Ja się zastanawiam nad kupnem przewijaka
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70153805/
ale się zastanawiam na ile to jest praktyczne - w końcu trzeba na nim położyć dziecko wzdłuż ciała, a do przewijania, ubierania to chyba wygodniej prostopadle? Co myślicie? Ja nie mam doświadczenia.
:


Usmiechnieta przewijak to rewelacyjna sprawa, bardzo przydatna rzecz. Zawsze możesz sobie ustawić go tak żeby tobie było wygodnie dzidzi przewijać. Ja mam przewijak który nakłada się na łóżeczko, zawsze można go zdjąć, też świetna rzecz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂 a ja dzis w koncu wstalam w lepszym nastroju bo ostatnio bylo z tym ciemnko..co dziwne,czytalam,ze kobiety w ciazy nie mają prawa miec zlego nastroju po podnosi sie jakis hormon ktory jest odpowiedzialny za szczescie(ale nie endorfiny) wiec jestem dziwnym przypadkiem,bo naprawde przez ostatni tydzien to bylo ze mna kiepsko 😞Moja mama z ciocią polecialy do Tajlandii i maja 33 stopnie:P wkurzylam sie bo Tajlandia to bylo moje marzenie,ale jakos zawsze brakowalo czasu aby je zrealizowac,a teraz?wiadomo 🙂za duze ryzyko 🙂
My oprocz ubranek nie kupilismy jescze totalnie nic i jak tak czytam o Waszych zakupach to zastanawiam sie,czy nie za bardzo sie z tym wszystkim ociągamy 🙂a wybieracie sie do szkoly rodzenia?macie juz wybrany szpital w ktorym chcecie rodzic?z partneterm czy bez?ja na pocztaku chcialam bez Piotrka ale moja kolezanka np.rodzila 25 godzin!!i jej mezczyzna a to jej masowal stopy,a to podal wode..wiec takie wsparcie sie przydaje 🙂
Pozdrawiam SLONECZNIE 🙂

P.S To ile mamy dziewczynek a ilu chlopcow? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asia85a napisał(a):
wpadłam na chwile mam zapalenie płuc od 3 dni temp 39 st nom stop niestety jade dzis do szpitala 😞 siedzie w domu nawet do sklepu niechodze za zapalenie płuc z dnia na dzien mi sie zrobiło


Kochana bedzie dobrze wszystko,my jestesmy zdrowe mamy 🙂 niestety teraz wszyscy choruja 😞taka pogoda beznadziejna 😞 z jednej strony to super ze rodzimy w maju ale to,że praktycznie cala zima w ciąży jest neifajne 😞 ja przed swietami kupilam kurtke specjalnie aby byla troszke za luzna i ciepla,a teraz juz jest obcisla,wiec za tydzien trzeba bedzie znowu kolejną kupic:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny proszę was o poradę...mam 2 modele wózków i nie wiem który...mój mąż powiedział,że się nie wtrąca to ja będę nim jeździła...

nr 1.http://allegro.pl/nowosc-2012-matpol-enio-4w1-polski-wozek-gratisy-i2906718775.html

nr 2.http://allegro.pl/3w1-wozki-atlantic-espiro-wozek-fotelik-dodatki-i2912827266.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Mamuśki mam pytanko odnośnie szkoły rodzenia w okolicy Katowice, Chorzów czy któraś z was ma jakieś informacje odniesione bezpłatnej lub jakiejś dobrej?ja w środę idę na badania prenatalne wiec mam nadzieje ze już się dowiem czy będzie synuś czy córeczka... choć po cichu liczę na Julcie 🙂 przez ostatnie 2 miesiące jak byłam 2 razy na badaniu USG to dzidzia - pewnie uparta po mnie - obróciła się tak że nie było nic widać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja za 2 tyg idę na badania i wtedy zapiszę się do szkoły rodzenia, prowadzą je u nas obok szpitala na nfz, i wybieram się z tatusiem 🙂 to fajna sprawa bo nasz facet nie tylko uczy się jak pomóc przy porodzie, a planujemy poród rodzinny ale też jak przewijać, karmić, kąpać 🙂

A co do przewijaka, ja myślałam nad takim "przenośnym" modelem, tj
http://allegro.pl/usztywniany-przewijak-na-komode-lozeczko-70x50-i2911306201.html
można go wszędzie ułożyć, czy na łóżku czy sofie 🙂

A sprawa kompletowania wyprawki wygląda tak 😁 😁 😁
Ja kupuję on dowiaduje się po fakcie 🙂
A ostatnio pokazałam mu taką gotową listę rzeczy niezbędnych dla dziecka (zaznaczam że to nasze pierwsze dziecko) to chyba zrozumiał że potrzeba na to czasu 🙂

Marcysia86 też podobał mi się ten espiro wózek, wózek jest ok ale byłam w sklepie i sprawdzałam ten fotelik... jest fatalny! jakiś tani plastik a na nim cieniutka spadająca gąbeczka, wydaje się bardzo niewygodny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewuszki! 🙂

Ja dzisiaj kupiłam wanienkę http://allegro.pl/wanna-wanienka-z-odplywem-z-termometrem-disney-i2930135987.html

Z ubrankami mowie narazie stop! Teraz pieluchy tetrowe, butelki, smoczki, podgrzewacz higienisczne artykuły 🙂

Łóżeczko chcę kupić w marcu wózek chyba na początku kwietnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasia1988 napisał(a):
Usmiechnieta napisał(a):
Hej Dziewczyny! widzę, że przygotowania idą pełną parą. Ja się zastanawiam nad kupnem przewijaka
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70153805/
ale się zastanawiam na ile to jest praktyczne - w końcu trzeba na nim położyć dziecko wzdłuż ciała, a do przewijania, ubierania to chyba wygodniej prostopadle? Co myślicie? Ja nie mam doświadczenia.
:

Usmiechnieta przewijak to rewelacyjna sprawa, bardzo przydatna rzecz. Zawsze możesz sobie ustawić go tak żeby tobie było wygodnie dzidzi przewijać. Ja mam przewijak który nakłada się na łóżeczko, zawsze można go zdjąć, też świetna rzecz


sprytna sprawa, może takiego poszukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie!
Co do polskich wózków, to się nie wypowiadam, bo nie mam o nich zielonego pojęcia 🙂

KAŻDEJ Z WAS POLECAM ROGALA DO KARMIENIA!!!!!!!!!!!! Super wygoda, bo dziecko ułożone na nim ma na wysokości pierś oraz można z tej poduszki bez problemu przystawić dziecko z każdej pozycji do piersi. Używałam przez cały okres karmienia, później posłużył mojej koleżance, która też bardzo sobie chwaliła mimo, że karmiła butelką. Teraz wrócił z powrotem do mnie. Jeszcze w ciąży podkładam sobie tego rogala pod plecy, a w nocy pod brzuch(jak spałam na boku). I jeszcze jedna jego zaleta, jak córcia zaczęła siadać, to za jej plecki układałam rogala, żeby nie "fiknęła" mi do tyłu. Także warto go kupić!!!!!

Co do przewijaka, to bardzo polecam te nakładane na łóżeczko(ja mam drewniany z wysuwaną szufladką- na niej układałam sobie kosmetyki itp rzeczy do kąpieli czy podczas przewijania), a na nim położony materacyk nieprzemakalny. Gdy córcia później zaczęła wstawać w łóżeczku, zabraliśmy przewijak do łazienki i po kąpieli nakładaliśmy go na wannę. Super wygoda, bo nie trzeba było przenosić jej w ręczniku np zimą do chłodniejszych pokojów. Według mnie bardziej użyteczne niż te całe komody z przewijakiem. Lepiej kupić ładną komodę, która posłuży również i starszemu dziecku. No chyba, że ktoś ma dużo miejsca i kasy i mu bez różnicy 🙂

A poza tym dziewczyny życzę Wam dużo zdrówka!!!! Bo przy tej pogodzie faktycznie co chwilę można coś złapać. Odpukać my się trzymamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Ja właśnie od dwóch dni użytkuje rogala. Dostałam go od koleżanek na urodzinki 🙂 Bardzo fajna sprawa mój mąż mowi na to boa 😁 Podkładam go sobie narazie między nogi i pod brzuch i lepiej mi się śpi 🙂 Słyszałam właśnie, że do karmienia też jest rewelacyjny 🙂

A tak zmieniając temat ostatnio w ucho wpadła mi kołysanka S. Krajewskiego więc wstawiam..rozbraja mnie po prostu 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=XUSfE6bRy6c

Miłego słuchania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuszki 🙂)
widzę, że przygotowania do przyjścia dzieci na świat idą pełną parą 🙂
My póki co wydrukowaliśmy sobie listę wyprawkową i na allegro posprawdzaliśmy ceny i jak pojedziemy do hurtowni, to sprawdzimy gdzie taniej 🙂 Z kupowaniem wstrzymuję się jeszcze trochę, może poczekam aż 13-nastki przyjdą na konto 😉 A ciuszki już mamy.
Co do poduszek rogali, to ja mam taką z Motherhood i jest rewelacyjna!!! Śpię z nią już od miesiąca, dzięki temu nie przekręcam się na plecy, tylko praktycznie całą noc przesypiam na lewym boku. Później będzie do karmienia.

Ja wczoraj byłam na wizycie, ginka trochę mnie uspokoiła a propos tej bakterii, którą u mnie wykryli. Będziemy robić wymazy i sprawdzać czy poszła sobie. MAm nadzieję, że tak będzie.

Pozdrawiam i życzę jak najwięcej zdrówka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Hej brzusie!
Co do polskich wózków, to się nie wypowiadam, bo nie mam o nich zielonego pojęcia 🙂

KAŻDEJ Z WAS POLECAM ROGALA DO KARMIENIA!!!!!!!!!!!! Super wygoda, bo dziecko ułożone na nim ma na wysokości pierś oraz można z tej poduszki bez problemu przystawić dziecko z każdej pozycji do piersi. Używałam przez cały okres karmienia, później posłużył mojej koleżance, która też bardzo sobie chwaliła mimo, że karmiła butelką. Teraz wrócił z powrotem do mnie. Jeszcze w ciąży podkładam sobie tego rogala pod plecy, a w nocy pod brzuch(jak spałam na boku). I jeszcze jedna jego zaleta, jak córcia zaczęła siadać, to za jej plecki układałam rogala, żeby nie "fiknęła" mi do tyłu. Także warto go kupić!!!!!

Co do przewijaka, to bardzo polecam te nakładane na łóżeczko(ja mam drewniany z wysuwaną szufladką- na niej układałam sobie kosmetyki itp rzeczy do kąpieli czy podczas przewijania), a na nim położony materacyk nieprzemakalny. Gdy córcia później zaczęła wstawać w łóżeczku, zabraliśmy przewijak do łazienki i po kąpieli nakładaliśmy go na wannę. Super wygoda, bo nie trzeba było przenosić jej w ręczniku np zimą do chłodniejszych pokojów. Według mnie bardziej użyteczne niż te całe komody z przewijakiem. Lepiej kupić ładną komodę, która posłuży również i starszemu dziecku. No chyba, że ktoś ma dużo miejsca i kasy i mu bez różnicy 🙂

A poza tym dziewczyny życzę Wam dużo zdrówka!!!! Bo przy tej pogodzie faktycznie co chwilę można coś złapać. Odpukać my się trzymamy 🙂


A polecasz te mniejsze zaokrąglone czy te co mają 1,7m ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
martam83 napisał(a):
Hej brzusie!
Co do polskich wózków, to się nie wypowiadam, bo nie mam o nich zielonego pojęcia 🙂

KAŻDEJ Z WAS POLECAM ROGALA DO KARMIENIA!!!!!!!!!!!! Super wygoda, bo dziecko ułożone na nim ma na wysokości pierś oraz można z tej poduszki bez problemu przystawić dziecko z każdej pozycji do piersi. Używałam przez cały okres karmienia, później posłużył mojej koleżance, która też bardzo sobie chwaliła mimo, że karmiła butelką. Teraz wrócił z powrotem do mnie. Jeszcze w ciąży podkładam sobie tego rogala pod plecy, a w nocy pod brzuch(jak spałam na boku). I jeszcze jedna jego zaleta, jak córcia zaczęła siadać, to za jej plecki układałam rogala, żeby nie "fiknęła" mi do tyłu. Także warto go kupić!!!!!

Co do przewijaka, to bardzo polecam te nakładane na łóżeczko(ja mam drewniany z wysuwaną szufladką- na niej układałam sobie kosmetyki itp rzeczy do kąpieli czy podczas przewijania), a na nim położony materacyk nieprzemakalny. Gdy córcia później zaczęła wstawać w łóżeczku, zabraliśmy przewijak do łazienki i po kąpieli nakładaliśmy go na wannę. Super wygoda, bo nie trzeba było przenosić jej w ręczniku np zimą do chłodniejszych pokojów. Według mnie bardziej użyteczne niż te całe komody z przewijakiem. Lepiej kupić ładną komodę, która posłuży również i starszemu dziecku. No chyba, że ktoś ma dużo miejsca i kasy i mu bez różnicy 🙂

A poza tym dziewczyny życzę Wam dużo zdrówka!!!! Bo przy tej pogodzie faktycznie co chwilę można coś złapać. Odpukać my się trzymamy 🙂


A polecasz te mniejsze zaokrąglone czy te co mają 1,7m ?


ja mam takiego typuhttp://allegro.pl/womar-poduszka-rogal-do-karmienia-eko-bawelna-i2915619748.html znalazłam podobny na allegro, ale co do firm polskich, to nie wiem jaki polecać. Nie może być za miękki, żeby dziecko się w nim nie zapadało, ani za twardy, tylko taka wygodna podusia 🙂-pomiędzy. Także to jest ten mniejszy zaokrąglony, sięga mi spokojnie od jednego boku do drugiego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewell88 napisał(a):
Hej brzuszki! Odebrałam dziś wypis ze szpitala, i dopisali mi na nim długopisem w zaleceniach : "kontrola przeciwciał- krew" Nie wiem o co w tym chodzi? Może któraś z was się orientuje? Wizyte mam dopiero w pon.

Ja mam przeciwciała anty m, a Ty jakie? Jest ich sporo i są różnego typu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
ewell88 napisał(a):
Hej brzuszki! Odebrałam dziś wypis ze szpitala, i dopisali mi na nim długopisem w zaleceniach : "kontrola przeciwciał- krew" Nie wiem o co w tym chodzi? Może któraś z was się orientuje? Wizyte mam dopiero w pon.

Ja mam przeciwciała anty m, a Ty jakie? Jest ich sporo i są różnego typu.

A ja nie mam pojęcia. Nie wiem o co z tym chodzi... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewell88 napisał(a):
martam83 napisał(a):
ewell88 napisał(a):
Hej brzuszki! Odebrałam dziś wypis ze szpitala, i dopisali mi na nim długopisem w zaleceniach : "kontrola przeciwciał- krew" Nie wiem o co w tym chodzi? Może któraś z was się orientuje? Wizyte mam dopiero w pon.

Ja mam przeciwciała anty m, a Ty jakie? Jest ich sporo i są różnego typu.

A ja nie mam pojęcia. Nie wiem o co z tym chodzi... 😞

W krwi pojawiają się przeciwciała u mnie np nie wiadomo skąd. W pierwszej ciąży też miałam. Pobierali krew również mojemu mężowi, ale okazało się że w jego krwi nie występują. Więc pytali mnie czy wcześniej byłam w ciąży lub miałam transfuzję krwi, ale nic z tych rzeczy nie miało miejsca, więc rozłożyli ręce i stwierdzili, że czasem biorą się nie wiadomo skąd. W moim przypadku anty m gdyby bardzo ich poziom rósł, to byłoby to niebezpieczne dla dziecka, bo tak jakby mój organizm je zwalczał. Także co miesiąc miałam pobieraną krew i dodatkowe usg pod koniec ciąży. Na całe szczęście ich poziom był niższy niż na początku i z dzieckiem nic się nie działo. W każdym razie ciąży nie mogłam przenosić, tylko najlepiej urodzić przed terminem, bo po terminie te przeciwciała mogą bardzo wzrosnąć i być niebezpieczne dla maluszka. Ja na szczęście urodziłam w dniu terminu sama, a miałam już mieć wywoływany. Teraz też mam te same przeciwciała, ale ich poziom od początku jest niski i póki co nie wzrósł. Teraz na koniec stycznia mam do powtórki. Jeżeli wzrosną to mam wizyty z lekarzem w szpitalu co dwa tygodnie i zobaczymy co dalej. W pierwszej ciąży bardzo się bałam, bo nie mogłam znaleźć za dużo informacji na ten temat, na szczęście córcia urodziła się zdrowa. Także teraz jestem spokojniejsza, tym bardziej, że lekarze wiedzą co i jak(a nie bardzo byłam przekonana do ang. służby zdrowia). Wśród nas jest jeszcze jedna majówka z przeciwciałami i pisała wcześniej, że ciążę będzie miała prowadzoną na patologii ciąży albo sam poród- nie pamiętam już dokładnie, a nie udziela się na forum już jakiś czas.
Także nic się nie martw ewell, bo najważniejsze że to pod kontrolą będziesz miała, a i czytałam dużo na ang. forach, to dzieciaczki rodzą się zdrowe i jak się okazuje, te przeciwciała nie takie groźne i w większości nie przekraczają normy. Daj znać jakie Ty masz i co Tobie lekarz powie w poniedziałek, bo im więcej informacji tym lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):


A co do przewijaka, ja myślałam nad takim "przenośnym" modelem, tj
http://allegro.pl/usztywniany-przewijak-na-komode-lozeczko-70x50-i2911306201.html
można go wszędzie ułożyć, czy na łóżku czy sofie 🙂
.


Ja mam właśnie coś takiego. Dostałam od siostry jak synek się urodził. Bardzo przydatna rzecz. Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do wyprawki, to ja jedynie będę kupowała pieluchy z 1-2 paczki na miesiąc 🙂 bo właściwie wszystko mam. Wózek, łóżeczko (tylko teraz trzeba będzie synkowi łóżko kupić bo jak na razie to śpi w łóżeczku), wanienka, ubranka (mam 3siostrzeńców i jedną siostrzenicę, więc ubranek się nazbierało). Jedynie troszkę kosmetyków dla dzidzi i dla siebie do szpitala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...