Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karolina, mnie lekarz za każdym razem bada ginekologicznie (sprawdza długość szyjki, wydzielinę i wysokość dna macicy), a potem usg. Może nie jest konieczne badanie ginekologiczne za każdym razem 😮
ja używam od 3 miesiąca kremu Mustella, ale niestety na piersiach rozstępy mi wyszły 🤨 na brzuszku puki co nic nie wyszło i mam nadzieję, że tak zostanie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wrzuc koniecznie RUDZIELEC 🙂 w ogole dziewczyny moglyby powrzucac swoje foty z brzuszkami,a nie tylko ubranka i wozki kupują 🙂 🙂 no wiem ze maly bo na zdjeciu go nawet jeszcze troszke hmm wydełam :P ale to chyba dlatego ze mam 180 cm i bardzo duzo cwiczylam przed ciaza przez co mialam duze miesnie brzucha.
ja jutro ide do mojej lekarki i jej chyba cos powiem,bo wkurza mnie ze musze sama sie dowiadywac z internetu o niektorych sprawach;/Tym bardziej ze np.rowniez chcialabym wiedziec dlaczego przytylam 12 kg skoro chodze na basen,jem naprawde zdrowo i unikam niezdrowych potrwa(czasem sie skusze ale naprawde minimalnie) wiec zastanawiam sie czy np.nie powinnam jesc czegos wiecej lub mniej by unormowac wage.. 😞
Dziewczyny a rodzicie ze swoimi facetami czy same? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.dobramama.pl/pokaz/3924/badanie_ginekologiczne_w_ciazy no i juz sama nie wiem czy to db czy nie dobrze ze mnie nie badal ginekologicznie..
Usmiechnieta nie martw sie rozstepami,podobno jest duza szansa ze po ciazyw 90% znikną jesli bedziemy dobrze nawilzac skore.Ja mam nadzieje ze nie beda takie widoczne jak juz urodze ale co zrobic-kazde poswiecenie dla dobra malucha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Dla bobasków polecam szampon, krem i oliwkę BAMBINO lub NIVEA baby(żel+szampon w jednym) i balsam obydwa sprawdzone i nie uczulają- w przeciwieństwie do Johnson baby!
A jeżeli dzieciątko ma bardzo suchą skórę to polecam EMOLIUM(cena wysoka, ale na allegro można nawet kupić za połowę ceny)- też wypróbowałam i jest w sumie lepszy od oliwki, bo super się wchłania i nie tłuści ubranek.
A do pupci polecam krem BEPANTHEN- super delikatny kremik o lekkiej konsystencji, szybciutko się wchłania, b. dobry jest też SUDOCREM, ale to polecam dla starszego dzieciątka(kiedy będzie konkretniejsze kupki robiło 😉), bo ma troszkę gęstszą konsystencję.

Ja używałam po porodzie żelu MUSTELA na brzuch i naprawdę wart jest swojej ceny!!!! Więc cała seria pewnie jest b. dobra.


A no wlasnie tak myslalam ze Bambino 🙂 czyli juz sie nie uzywa zasypek czy jak ? widzialam Bepanthem w Smyku i tak sie zastanawialam bo ich tam jest kilka kolorow..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usmiechnieta napisał(a):
please!!!! zamieśćcie jakąś listę wyprawkową:
- co trzeba kupić dla maluszka (do domu)?
- co trzeba wziąć dla maluszka do szpitala?
- co trzeba wziąć dla siebie do szpitala?

Ja nie pomogę, bo tu jest trochę inaczej niż w Polsce. Jak wszystko pójdzie dobrze, to mnie jeszcze tego samego dnia wypiszą 🙂, więc moja torba będzie naprawdę malusia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Usmiechnieta napisał(a):
please!!!! zamieśćcie jakąś listę wyprawkową:
- co trzeba kupić dla maluszka (do domu)?
- co trzeba wziąć dla maluszka do szpitala?
- co trzeba wziąć dla siebie do szpitala?

Ja nie pomogę, bo tu jest trochę inaczej niż w Polsce. Jak wszystko pójdzie dobrze, to mnie jeszcze tego samego dnia wypiszą 🙂, więc moja torba będzie naprawdę malusia.


http://brzuszek.net/forum,lista-wyprawkowa-dla-mamy-i-malenstwa,377,1259592.html,str=0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
martam83 napisał(a):
Dla bobasków polecam szampon, krem i oliwkę BAMBINO lub NIVEA baby(żel+szampon w jednym) i balsam obydwa sprawdzone i nie uczulają- w przeciwieństwie do Johnson baby!
A jeżeli dzieciątko ma bardzo suchą skórę to polecam EMOLIUM(cena wysoka, ale na allegro można nawet kupić za połowę ceny)- też wypróbowałam i jest w sumie lepszy od oliwki, bo super się wchłania i nie tłuści ubranek.
A do pupci polecam krem BEPANTHEN- super delikatny kremik o lekkiej konsystencji, szybciutko się wchłania, b. dobry jest też SUDOCREM, ale to polecam dla starszego dzieciątka(kiedy będzie konkretniejsze kupki robiło 😉), bo ma troszkę gęstszą konsystencję.
Ja używałam ten z różowym paskiem. A talków się nie używa już, bo skóra nie oddycha prawidłowo i jak dziecko ma choć leciutko odparzoną pupcię, to zatyka i robi się jeszcze gorzej.
Ja używałam po porodzie żelu MUSTELA na brzuch i naprawdę wart jest swojej ceny!!!! Więc cała seria pewnie jest b. dobra.


A no wlasnie tak myslalam ze Bambino 🙂 czyli juz sie nie uzywa zasypek czy jak ? widzialam Bepanthem w Smyku i tak sie zastanawialam bo ich tam jest kilka kolorow..



Ja używałam ten z różowym paskiem. Talków nie powinno się używać, bo skóra na pupci nie oddycha prawidłowo, a jak jest lekkie odparzenie, to tylko pogarsza sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usmiechnieta napisał(a):
please!!!! zamieśćcie jakąś listę wyprawkową:
- co trzeba kupić dla maluszka (do domu)?
- co trzeba wziąć dla maluszka do szpitala?
- co trzeba wziąć dla siebie do szpitala?


Usmiechnieta proponuje założyć nowy watek..jakos wspolnie damy rade ja zrobilam liste ze strony internetowej szpitala i z gazet ale mysle ze kazda z nas napewno dorzuci cos od siebie i jakos sie uzbiera wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina, mi odkąd jestem w ciąży ani razu w pipcie nie zaglądali(trochę mnie to dziwi, ale tak tu mają), a np chciałabym wiedzieć czy z moją szyjką ok itp. Usg miałam dwa. A tak: pobranie krwi, ciśnienie, mocz i słuchanie serduszka. Od teraz (czyli 28 tyg) mam jeszcze pomiar brzuszka centymetrem i to wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
KarolinaMotyl napisał(a):
Dziewczyny zalozylam nowy watek dot.wyprawki zapraszam http://brzuszek.net/forum,lista-wyprawkowa-dla-mamy-i-malenstwa,377,1259592.html,str=0 🙂


no czytasz w moich myslach 😉


No ja w ogole jestem jak jasnowidz,mowilam Ci,ze dziewczynka zmieni sie na "pisiorka" a teraz jeszcze wątek załozyłam 🙂
Ale kto kobiete ciężarną zrozumie lepiej niż druga cięzarna 😁 😁 :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Karolina, mi odkąd jestem w ciąży ani razu w pipcie nie zaglądali(trochę mnie to dziwi, ale tak tu mają), a np chciałabym wiedzieć czy z moją szyjką ok itp. Usg miałam dwa. A tak: pobranie krwi, ciśnienie, mocz i słuchanie serduszka. Od teraz (czyli 28 tyg) mam jeszcze pomiar brzuszka centymetrem i to wszystko.


ale to ogolnie tam tak jest czy dlatego ze to Twoja druga ciaza?? hmm..a ile masz w brzuszku cm?? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
martam83 napisał(a):
Usmiechnieta napisał(a):
please!!!! zamieśćcie jakąś listę wyprawkową:
- co trzeba kupić dla maluszka (do domu)?
- co trzeba wziąć dla maluszka do szpitala?
- co trzeba wziąć dla siebie do szpitala?

Ja nie pomogę, bo tu jest trochę inaczej niż w Polsce. Jak wszystko pójdzie dobrze, to mnie jeszcze tego samego dnia wypiszą 🙂, więc moja torba będzie naprawdę malusia.


http://brzuszek.net/forum,lista-wyprawkowa-dla-mamy-i-malenstwa,377,1259592.html,str=0


Dzięki Karo! Nie zauważyła tego wątku ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
martam83 napisał(a):
Karolina, mi odkąd jestem w ciąży ani razu w pipcie nie zaglądali(trochę mnie to dziwi, ale tak tu mają), a np chciałabym wiedzieć czy z moją szyjką ok itp. Usg miałam dwa. A tak: pobranie krwi, ciśnienie, mocz i słuchanie serduszka. Od teraz (czyli 28 tyg) mam jeszcze pomiar brzuszka centymetrem i to wszystko.


ale to ogolnie tam tak jest czy dlatego ze to Twoja druga ciaza?? hmm..a ile masz w brzuszku cm?? 😉


Tak samo jest w pierwszej jak i w drugiej, jedynie w drugiej masz mniej spotkań z położną(w pierwszej co miesiąc, a w drugiej co dwa wychodzi).
Od wzgórka łonowego do najwyższego punktu brzucha (macicy) mam 27cm. Czyli książkowo, bo Ilość centymetrów powinna być zgodna z tygodniami ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozstępów też jeszcze nie mam i nigdy nie miałam ale robię wszystko żeby ich nie mieć 🙂 dlatego rano Mustela a wieczorem oliwka bambino 🙂

Co do badań ginekologicznych to w cipcie ( 😁 ) zawsze mi zagląda, a USG miałam już z 5 razy
😁

Co do kosmetyków my kupimy oilatum - zastępuje on oliwkę, płyn do kąpieli więc cenowo wychodzi na jedno a słyszałam że jest świetny

To ja mam pomysł żeby zdjęcia brzuszków w nowym wątku wrzucać 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!
Nie wiem, czy któraś z Was mi pomoże, ale może tak 🙂
Do tej pory chodziłam do ginekologa prywatnie w mieście, w którym miałam zamiar rodzić. Jednak z biegiem czasu zmieniłam zdanie co do miejsca porodu i wolę rodzić w mieście bliżej mojego domu. Ale oczywiście tu wszyscy są milsi dla pacjentek, które ciążę prowadziły u jednego z tutejszych lekarzy. Więc myślę, czy by nie pójść do jednego z nich państwowo. Ale jednocześnie nie bardzo mam ochotę rezygnować z dotychczasowej pani ginekolog...
Myślicie, że jest sens chodzić do dwóch ginekologów? I czy będę mieć dwie karty ciąży, czy jedną wspólną dla obu lekarzy? :/
Była któraś z Was w takiej sytuacji??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula ja tak mialam na poczatku w 4 tyg ciazy chodzilam do mojej lekarki.zalozyla mi karte ciazy ale w 7 czy 9 tc trafilam do obecnego lekarza z ktorego jestem zadowolona i on zniszczyl tamtej lekarki karte ciazy ale nie wiem jak to sie odnosi do becikowego bo z tego co wiem to musisz od chyba 10 tc leczyc sie i miec zaswiadczenie od lekarza.musisz popytac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula..wydaje mi sie ze chyba ktoras z majoweczek planowala cos podobnego...ale wlasnie nie pamietam jak to bylo...na moje oko wydaje sie ze nic sie nie stanie jak bedziesz chodzila do 2 ginekologow ..czasem kobiety chodza do innych lekarzy zeby sie utwierdzic lub dowiedziec sie czegos nowego...ale musisz sie chyba dowiedziec tego, wlasnie od tego konkretnego lekarza..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewuszki!!!
co do kosmetyków mieliśmy na początku dla synka wszystko z nivea...ale tak mu schodziła skórka,że nie dawały sobie z tym problemem drogeryjne kosmetyki.zakupiliśmy emolium raz a raz oilatum i było suuuper.także teraz też kupię któryś z tych kosmetyków w aptece.

co do moich wizyt to podczas pierwszej ciąży lekarz zaglądał mi co wizytę w piposzkę 😁
a teraz dopiero 2 razy na początku by potwierdzić i teraz ostatnio jak byłam.
usg miałam 3razy dopiero.
a co wizytę (co miesiąc) mierzą mi brzuszek,sprawdzają na ile podniosła się macica,waga,ciśnienie,i tętno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewell88 napisał(a):
Byłam dziś u swojej lekarki i bardzo mnie zdenerwowała... 😠 Podczas usg spytałam czy to chłopiec czy dziewczynka bo chciałabym w końcu wiedzieć, a ona na to że nie będzie sprawdzała bo to nie istotne i do jej obowiązków należy tylko sprawdzić czy zdrowo się rozeija. Ręce mi opadły, co jej szkodzi. Z mężem postanowiliśmy, że nie będziemy się jej prosić i zrobimy sobie niespodziankę... A maleństwo waży już ponad 0,5 kg i pięknie się rozwija...


co za baba!!!!!!!!
ja jak byłam na usg niedawno to leżałam taka zestresowana ,wpatrzona w ten monitor,że nawet nie zapytałam o płeć....to mój lekarz sam zapytał co mamy już w domku...a ja na to że komplet a on mi odp to będzie parka 🙂...i całe badanie do końca mówił"ale malutka sobie macha rączką,a malutka ma 410gram "itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...