Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Marcysia, szkoda mi Ciebie strasznie, że te ostatnie tygodnie ciąży są dla ciebie takie trudne, ciągle pod górkę 😞 A brata to kopnęłabym, nie powiem w co, za nieświadome, ale jednak dokuczanie. Powiedz mu, że jest Ci przykro, że musicie się jeszcze wstrzymać z zakupami i że nie możesz też kupić wózka, o którym marzyłaś, dlatego byłoby Ci lżej, gdybyście póki co o tym wszystkim nie rozmawiali. Co do Lareta, skoro jest to wózek Twoich marzeń, to może jeszcze wstrzymaj się z kupnem innego wózka, np. do połowy kwietnia. Jeśli nic się nie zmieni w finansach, to wtedy kupicie coś innego, a jeśli mężuś wyjedzie do pracy, to kupicie Lareta, który należy Ci się w 100%!
Ja też ostatnio zaczęłam się martwić kasiorką, tzn. jak to będzie, gdy będziemy już w trójkę i na samym początku będzie schodziło ok. 12 pieluch dziennie? Teraz nie możemy jakoś specjalnie, udaje się nam odkładać zawsze coś co miesiąc, ale szału nie ma. Chyba zaczyna mi się tzw. przedporodowe robienie w gacie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marcysia i co z tego, że kupili łóżeczko za 800 zł? Dla mnie to osobiście głupota i wywalona kasa. Ja tam jestem praktyczna i łóżeczko odkupiłam od znajomych z materacykiem za 180 zł a w Świecie dziecka kosztowało 600. Jestem praktyczna i wole kase wydawać na inne przyjemności dla dziecka 🙂. Co do wózków tako to nie jestem ich zwolenniczką ponieważ w rodzinie mają hmm tako mochican czy jakoś tak i jest za przeproszeniem kurewsko cięzki 22 kg z gondolą!! 😮 dodaj do tego dziecko..dlatego ja się rękoma i nogami zapierałam, że nie chce tako 🙃

A co do pracy i zakupów, też nic nie mam i nie robię bo nie mogę 😁. W pracy jestem na zwolnieniu bezpłatnym, więc tylko mąż zarabia ale na szczęście nie jest źle choć wiadomo, że jak pracowałam było o niebo lepiej 🙂 ale synek jest najważniejszy i dla niego mogę się obijać i zrezygnować z paru rzeczy..hmm stałam się ostatnio bardzo pragmatyczna grunt to dobra organizacja 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie martw się Marcysiu , nie jesteś sama. Ja też z zakupami, jestem daleko w polu, poza ubrankami, rożkiem i wózkiem który dostaliśmy od przyszłego chrzestnego naszego maleństwa nie mam nic, i to z tego samego powodu co Ty, mąż miał zastój w pracy, i dopiero dwa tygodnie temu zaczął znowu jeździć. Zakupy planuję dopiero na kwiecień. Trzeba być dobrej myśli. Głowa do góry, zobaczysz, że niebawem będziesz zdenerwowana, ale tym, że nie masz już siły chodzić po sklepach 🙂 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koleżanki mojego męża też się chwalą, co one to nie kupiły i za jaką cenę! Wkurza mnie to bardzo, a jeszcze bardziej mojego męża, bo on strasznie nie lubi takiego chwalenia.
Jedna kupiła wózek za 5tys, a mnie krytykowała za to że kupiłam łóżeczko turystyczne do codziennego użytku. Ciuszki też odkupiłam od dziewczyny na allegro, w ogóle nie zniszczone, bardzo ładne, stylowe, po 2,3zł. Tylko kilka rzeczy do szpitala nowych kupiłam. A wózek kupiłam na allegro za 800zł 3w1 i po co tu sie chwalić! Każdy kupuje to na ile go stać albo na tyle ile uważa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agus34 napisał(a):
Witam Was Kochane Brzuszki,
Sledze na biezaco wpisy, lecz nie mialam czasu aby odp. Moj okrutny uporczywy kaszel pomalu przechodzi, a malo brakowalo i wyladowalabym w szpitalu. Pomogly naturalne sposoby- mleko, czosnek i siemie, ale brzuch chcialo mi urwac.
Odliczam dni do konca mies, bo ja jeszcze pracuje- juz padam choc opieprzam sie ile sie da.
Brzuchol rosnie- przed ciaza nosilam 34/36....a teraz w pasie 104cm 🙂
To siemie jest CUDOWNE na zgage, polecam - wlasnie wypilam 🙂
U mnie skurczy nie ma w pon wizyta.
Mam pytanko- moj Babel od dawna lezy poprzecznie, czasem podniesie glowke wyzej ale wraca do ulubionej pozycji 🙂 Na prawym boku dlugo nie poleze bo zaraz kopie, na lewym tez- bo chyba mu nie wygodnie i tak na plecach z delikatnym przechyleniem na lewo....bo ilez mozna na plecach 😉
A jak u Was ulozenie Szkrabow?
Pozdrawiam Was kochane,
Wlasnie glodny Brzuchol

u mnie mała przewróciła się od poprzecznego na główką w dół i lekarz mówi, że już raczej to się nie zmieni, bo to najwygodniejsza dla dziecka pozycja. Ale maluszki na pozycję główkową przewracają się nawet w 36, 38 tygodniu, więc myślę, że jest szansa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
ach dziewczyny miejsca sobie znaleźć w domu nie mogę.żeby nie synio to bym chyba dostała do głowy.lista zakupów taka długa dla dzidziusia i dla mnie ,a ja w polu.
do tego bardziej mi przykro ,bo mój brat z żoną kupili łóżeczko za 800zł 😮 i mojego wymarzonego Tako Lareta.i mój brat stale do mnie dzwoni,że mam przyjść zobaczyć jaki to świetny wózek...jak pięknie się prezentuje itd,itd...a dobrze wiedział,że strasznie chciałabym ten wózek i gdyby nie ten cholerny 3-miesięczny postój męża to bym na pewno kupiła,a może odkupiła od kogoś.
a jakoś tak mi smutno 😞


Marcysiu kochana nie smuc sie bo zawsze jak tak piszesz to i mi jest smutno..nie mozesz sie tak zamartwiac bo i Kubus widzi Twoj smutek i córcia czuje 😞
Zaraz bedziemy mieli kwiecien i wsztystko sie ułoży...
Co do brata to szczerze olalabym to...pomysl logicznie co za glupota z tym łozeczkiem zgadzam sie z Nihasa ze za te pieniadze to mozna miec lozeczko i tysiac innych rzeczy dla dzidziusia ktore sa mu potrzebne ..no chyba ze lozeczko jest ze zlota 😜 wydawaloby sie ze takie czasy juz minely ze im drozsze tym lepsze...Moj maz jest osoba ktora zawsze wszystko kalkuluje i jak cos mi sie podoba w sklepie to szuka i szuka az znajdzie taka cene ktora warta bedzie zachodu..lub cos podobnego ale w dobrej cenie...nikt nie bedzie mial napisane na plecach za ile co kupil...tak samo nikt nie namaluje na wozku napisu ..''.uzywany'' bo co to kogo obchodzi kazdy kupuje to co chce i jakie chce...tez mam taka kolezanke ktora uwazala ze na wozek tanszy niz 4 tys nie spojrzy az wreszcie zmadrzala bo jak tak sobie przeliczyc to musieliby nie jesc i nie oplacac czynszu zeby kupic wszystko to co chcieli..ja to mialam w nosie i jak sie pytali co i za ile kupujemy to mowilam wprost ze kazdy kupuje co chce i ze najwazniejsze jest to zebysmy my byli z tego zadowoleni i zeby nam sie podobalo..i ze nie uwazam ze Stas bedzie mniej kochany lub mniej szczesliwy bo bedzie mial lozeczko za 100 czy 200 zl a nie za 800 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
Koleżanki mojego męża też się chwalą, co one to nie kupiły i za jaką cenę! Wkurza mnie to bardzo, a jeszcze bardziej mojego męża, bo on strasznie nie lubi takiego chwalenia.
Jedna kupiła wózek za 5tys, a mnie krytykowała za to że kupiłam łóżeczko turystyczne do codziennego użytku. Ciuszki też odkupiłam od dziewczyny na allegro, w ogóle nie zniszczone, bardzo ładne, stylowe, po 2,3zł. Tylko kilka rzeczy do szpitala nowych kupiłam. A wózek kupiłam na allegro za 800zł 3w1 i po co tu sie chwalić! Każdy kupuje to na ile go stać albo na tyle ile uważa.


To są tzw matki idealne, one wiedzą najlepiej a ich dzieci są idealne... szkoda mi takich ludzi ale niestety istnieją ;/

Ja na brak możliwości zakupu nowych rzeczy nie narzekam, ale jestem osobą rozsądna, jesli na cos długo odkładam i ciężko pracuję to nie wywalam pieniędzy bez sensu!
Mam wózek za 1000zł i sądzę ze to była dobra cena, kupiłam na prawdę kilka rzeczy bo wszystko dostałam od koleżanek a i nie ukrywam że kilka ciuszków w lumpeksach- bo są jak nowe

A na wyprawce koszty się nie kończą...

łózeczko mam uzywane od koleżanki, która kupiła je za 100 zł w ikei 🙂 i chce je odkupić bo może jak Kubuś juz podrośnie to pomalujemy je razem dla przyszłej siostrzyczki.... Emilki oczywiście 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewczyny jesteście bosssskie 😁
ale dodałyście mi otuchy,aż mi lepiej 😉
sama muszę stuknąć się w łepetynkę... 😮 przecież w tym wszystkim najważniejsze jest zdrowie mojego dziecka 🙂
a wózkiem nie będę się przejmowała....na wiosce nie potrzebny mi jakiś wypasiony.mamy takie drogi i chodniki ,że szkoda gadać 😮
muszę myśleć jeszcze o Synku...któremu też sporo rzeczy trzeba wymienić...

byłam dziś u spowiedzi Wielkanocnej i powiem wam,że jakoś lekko się czuję i tak lepiej.
tak sobie myślę o położeniu swojego bąbelka...mały był od dawna główką w dół i kopał mnie stale w tym samym miejscu.a teraz niunia chyba często jest ułożona poprzecznie,bo dostaję tak po bokach,że hej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dwupaczki 🙂
Melduje sie po wizycie 🙂 Maly w ciagu dalszym ulozony glowka w dol wazy 1,900 kg wszystko z nim dobrze. U mnie szyjka dloga i zamknieta (seksic sie dalej mozna 😉 ) pobierala mi tez dzis krew do kontroli-mam nadzieje ze wszystko jest ok.

Pogoda u nas dalej nie zaciekawa :/ choc dzis snieg nie padal juz ale wiosny narazie nie widac... chyba gdzies zabladzila...

Jakas jestem dzis przymulona wiecie nic mi sie nie chce najchetniej to bym sie polozyla spac i wstala jutro... Mam nadzieje ze Wy macie troche wiecej energii...
Pozdrawiam wszystkie bardzo goraco 🙂
Angela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marcysia nic się nie przejmuj. Ważne żeby nasze Maluszki były zdrowe a to czy będą miały łóżeczka za 800zł czy 100 to już jest najmniej ważne.

Pogoda jest fatalna, u nas cały czas pada, nawet na spacer lepiej nie wychodzić.
Mój Mały ma cały czas główkę wysoko, czuję ją jak sie wypina i wtedy mam taki twardy brzuch w tym miejscu 🙂 jedynie pozycję zmienia na skośną. Na dole ma nózki, którymi czasami rusza tak że śmiesznie że dotyka mi wszystkich narządów, aż czasami mnie to podnieca 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane ale tez nie mozecie do tego tak podchodzic,ze jak ktos kupuje nowe i drogie to jest beznadziejnym rodzicem.My np nie mamy od kogo odkupic rzeczy nawet jesli bysmy chcieli,bo w naszej rodzinie ogolnie jakos rodzi sie mało dzieci...co do wózka-my zdecydwalismy sie na wozek Emaljunga.Fakt,do tanich nie nalezy,ale skradl moje serce,zanim jeszcze poznalam jego cene 😞Poza tym to naprawde swietny wózek,ma wiele zalet Na szczescie jestesmy w tej konfortowej sytucaji,ze Piotrek dosyc dobrze zarabia i nie musimy martwic sie zbytnio wydatkami no a pozatym to....ja prawie nic nie kupuje sobie,bo jakos nie chce :P wiec wydaje mi sie ze sporo zaoszczedzilam ...no i rzucilam palenie 😁 A palilam paczke dziennie wiec wychdzi 350 zł x9no prosze Was,wozek jak talala 😁 Jednak zachowania Twojeg brata marcysiu86 zupełnie nie rozumiem..bo z tego,co piszesz to wygada to jakby on robil to...specjalnie! moze porozmawiaj z nim szczerze,ze po prostu jest Ci przykro,ze tak postepuje?poza tym...pieniadze dzis sa jutro ich nie ma wiec nie powinien sie z tym wszystkim tak afiszowac.Ja wychodze z założenia ze pieniadze są srodkiem,a nie celem.Nie czujemy potrzeby aby sie z tym afiszowac,a gwarantuje Wam ze z racji tego ze moj Piotrek jest ode mnie starszy o 18 lat,jezdzi swietnym autem i nie nalezy do biednych to wysluchalam na swoj temat mnostwo komentarzy.Ale to ze ja wole miec swoje peniadze i pracowalam czasami non stop to juz nie obchodzilo nikogo bo ludzie sa łatwi aby oceniac innych tak jak im wygodnie:/ co jest przykre,ale niestety taka jest polska rzeczywisctosc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
Dzień dobry!
Dziewczęta dziś 1.Dzień Wiosny!! Tylko nie u mnie! 😞 Śnieg, mrozek...buuu Mam już dosyć ubierania się w kurtki, kozaki! Kiedy będzie ciepło???
Chcę już się nie męczyć przy zakładaniu butów 🙂

ja też mam z tym problemy... marzę już o tym żeby przerzucić się na balerinki albo adidaski:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!
Dziś już może będzie trochę lepiej z ta pogodą. Wczoraj od 15 chyba cały czas padało. Dziś niby jest pogodnie ale dużo śniegu. Oby nie padało. Jeszcze ze 2 tyg i zimowy płaszcz nie będzie mi się dopinał 🙂
Całą noc śniłam o barszczu ukraińskim i dziś postanowiłam go zrobić 🙂
Miłego dnia Kobietki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny pomocy nie wiem co robic! Od rana boli mnie brzuch jak na okres bol jest nieprzyjemny..lapie trzyma ze 2 min i puszcza na 15 min. Mąż chce mnie do szpitala zawiezc a ja sie boje ;( Do tego moj brzuch sie okropnie obnizyl w ciagu nocy! jak zmierzylam obwod brzucha to przez dwa dni zmalal mi o 6 cm! Co ja mam robic ;(((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa, jeśli są regularne, to mogą to być skurcze wskazujące na zbliżający się poród. Położna na szkole rodzenia mówiła, że jeśli skurcze bolą, są regularne i pojawiają się co 10 minut, to pędem do szpitala! Trzymam mocno kciuki, aby jednak to nie były jeszcze te!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Dziewczyny pomocy nie wiem co robic! Od rana boli mnie brzuch jak na okres bol jest nieprzyjemny..lapie trzyma ze 2 min i puszcza na 15 min. Mąż chce mnie do szpitala zawiezc a ja sie boje ;( Do tego moj brzuch sie okropnie obnizyl w ciagu nocy! jak zmierzylam obwod brzucha to przez dwa dni zmalal mi o 6 cm! Co ja mam robic ;(((

To pewnie skurcze co 15min. Jedź do szpitala, to może uda się jeszcze opóźnić poród.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie pojechałam 🥴 wzięłam leki rozkurczowe i jakoś puściło. Zobaczymy może nie powtórzą się. Teraz jest weekend mąż będzie w domu więc w razie czego pojedziemy...boje się, że jak pojadę to mnie znowu zostawią w szpitalu 😞 glupia jestem wiem..ale liczę, że będzie wszystko dobrze.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem, monitoruje siebie i małego 🙂 wiecie co jest jeszcze dziwne od dwóch miesięcy nie przytyłam nawet grama.. a leże w łóżku i nic.. a podobno w ostatnich miesiącach tyje się najwięcej?? I dzisiaj jak wstałam rano to patrze a brzuszek jest taki mały...zmierzyłam cm i okazało się, że mam 10 cm mniej niż 3 dni temu! 😮 ja nie wiem czym to może być spowodowane.. czy mały już się tak obniżył?? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Wiem, monitoruje siebie i małego 🙂 wiecie co jest jeszcze dziwne od dwóch miesięcy nie przytyłam nawet grama.. a leże w łóżku i nic.. a podobno w ostatnich miesiącach tyje się najwięcej?? I dzisiaj jak wstałam rano to patrze a brzuszek jest taki mały...zmierzyłam cm i okazało się, że mam 10 cm mniej niż 3 dni temu! 😮 ja nie wiem czym to może być spowodowane.. czy mały już się tak obniżył?? 😮


Nie wiem jak to jest z tym obnizajacym sie brzusiem ale powiem Ci ze ja tez teraz nie tyje ..niby brzuszek rosnie a na wadze tyle samo 😮 moj brzuszek sie robi kwadratowy bo pan Stanislaw grasuje w kazdym jego zakatku 😁..moze Mati poprostu sie inaczej ułożył i dlatego brzusio sie zmniejszyl...bo czy nie za wczesnie na obnizenie sie brzuszka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...