Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No, Angela chyba faktycznie Cię weźmie. Współczuję bólu pleców, bo te bóle krzyżowe są okropnie bolące ( ja miałam je przy pierwszym porodzie). Kąpiel sobie zrób ciepłą, tylko póki nie ma męża to sobie nalej mniej wody. Amelka po odejściu wód też była bardzo ruchliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
No, Angela chyba faktycznie Cię weźmie. Współczuję bólu pleców, bo te bóle krzyżowe są okropnie bolące ( ja miałam je przy pierwszym porodzie). Kąpiel sobie zrób ciepłą, tylko póki nie ma męża to sobie nalej mniej wody. Amelka po odejściu wód też była bardzo ruchliwa.


no maly narazie to bardzo bardzo spokojny jest. wczoraj sie o to martwilam ale jest wszystko ok. a z tym czopem to jest tak ze on zawsze kilka dni wczesniej odchodzi czy tuz przed samym porodem czy jak? bo mi chyba jeszcze nie odszedl bo nic nie zauwazylam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny.

Jestem aktualnie w 38 tyg i już do głowy dostaje. Chyba zrobiłam jeden wielki błąd, od jakiegoś czasu nic tylko siedze w domu i czytam o objawach porodu. Mam dlatego kilka pytań bo sama już nie wiem jak je interpretowac.
Chciałabym już bardzo urodzić, lekarz 2 tyg temu już mi powiedział że moja córeczka jest w pełni wyształcona, odwrócona głową w dół, brzuch mi zszedl też 2-3 tyg temu jednak innych objawów nie miałam, Dostałam od ginekologa informacje ze mogę się starać o przyśpieszenie porodu, dlatego od tyg (już po zaliczeniach na uczelni) chodze na dłuższe spacerki, sprzątam w domu, kocham się z mężem ale jak narazie się nic nie dzieje. 2 dni temu zauważyłam, że w ubikacji po sikaniu (sory za dosłowność) pływały takie 3 części zbitego śluzu, jednak był on biały, wyglądało jak zcięte kurze białko. Czy to może być część czopu ? Czytałam że zazwyczaj jest on podbarwiony krwią a ten był czyściutki i jeszcze w częściach. Poza tym, po obniżeniu brzucha zaczęły mi się pojawiać takie upławy, przezroczyste, bezzapachowe, wodnite, dosłownie jak rozlana woda i na pewno nie ejst to mocz. Lekarz powiedział że to może być taki śluz bo zadnych bakteri czy grzybicy nie mam. Zastanawiam się tylko czy jest możliwość ze mogę je pomylić z sączącymi wodami. aktualnie mam wody w dobrym poziomie ale te upławy zdarzają się nie cały czas tylko np ze mnie 2 razy dziennie, ze wkładka to mało ale też dużej ilości tego nie ma. Brzuch mnie w ciągu dnia nie boli, nie mam skurczy, czasem mi brzuch troche stwardnieje ale nie dzieje ze sie to regularnie.
AAA i od 2 dni mam biegunkę, ale nie ze ciagle musze biegac do lazienki tylko po prostu jak siade to cos tam pojdzie i tyle.

Czy jest szansa że urodzę wcześniej? Bardzo bym tego chciała, jednak chyba nie są to takie pewne objawy zblizajacego się porodu. Nie czuję się zle, wręcz mam duuuzo energii. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
martam83 napisał(a):
Angela z tym czopem to jest bardzo różnie. Może odejść kilka dni wcześniej, tuż przed samym porodem, albo nawet w trakcie.

A u mnie odejdzie po 😁 😁 😁
Martus jak tam Twoja dzidziunia sliczna?? 😜 Pomaga Olivcia ?

Już tam po 😜
Dziękuję, dobrze.
Amelka właśnie ciągnie cycusia 🙂
Olivia to druga mamusia Amelki. Wiedziałam, że będzie pomagać, ale nie sądziłam że aż tak 🙂 Jak malutka płacze, to rzuca zabawę i leci. Dzisiaj nawet pupę jej wycierała i ile się nagadała przy tym, że toaleta służy do robienia kupy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Rudzielec napisał(a):
martam83 napisał(a):
Angela z tym czopem to jest bardzo różnie. Może odejść kilka dni wcześniej, tuż przed samym porodem, albo nawet w trakcie.

A u mnie odejdzie po 😁 😁 😁
Martus jak tam Twoja dzidziunia sliczna?? 😜 Pomaga Olivcia ?

Już tam po 😜
Dziękuję, dobrze.
Amelka właśnie ciągnie cycusia 🙂
Olivia to druga mamusia Amelki. Wiedziałam, że będzie pomagać, ale nie sądziłam że aż tak 🙂 Jak malutka płacze, to rzuca zabawę i leci. Dzisiaj nawet pupę jej wycierała i ile się nagadała przy tym, że toaleta służy do robienia kupy 😁


Jejku jaka ona jest kochana 😁 niezle mozna sie ubawic przy takiej małej mądrali 😁 😁 a mi juz z 2 cycoli sie saczy i tak obserwuje i ciesze sie jak glupia 🤪 nic nie ruszam a zaczynaja mnie pobolewac mimo ze nikt jeszcze sie nie przyssał 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Olenka232 napisał(a):
A znacie jeszcze jakieś sposoby na wywołanie porodu ? stosowałyś czy coś co zadziałało?
😁 widze ze strasznie Ci sie spieszy 😁 😁 ja tez bede próbować wiec jak wreszcie sie rozpakuje to dam znac 😉


No śpieszy mi się bo mam w połowie czerwca obrone, chciałabym dojść do siebie po porodzie do tego czasu, a przewidziec czy bedzie naturalnie w terminie czy cesarka po terminie nie umiem a wiadomo ze wolałabym wszystko naturalnie przejsc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olenka232 napisał(a):
Rudzielec napisał(a):
Olenka232 napisał(a):
A znacie jeszcze jakieś sposoby na wywołanie porodu ? stosowałyś czy coś co zadziałało?
😁 widze ze strasznie Ci sie spieszy 😁 😁 ja tez bede próbować wiec jak wreszcie sie rozpakuje to dam znac 😉


No śpieszy mi się bo mam w połowie czerwca obrone, chciałabym dojść do siebie po porodzie do tego czasu, a przewidziec czy bedzie naturalnie w terminie czy cesarka po terminie nie umiem a wiadomo ze wolałabym wszystko naturalnie przejsc 🙂


ja mam termin dzien przed Toba a juz (chyba) zaczyna sie cos dziac 🙂 wiec moze i u Ciebie sie cos ruszy szybciej ale to tez nie powiedziane 🙂 a sposobow wyprobowanych nie mam bo u mnie 1 dzidzia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bo wiecie najgorsza jest ta niepewność, nie wiadomo kiedy cię weźmie, i to wkurza najbardziej 😞
A gdy mija kolejny dzień i nic się nie dzieje to zaczynasz mieć wątpliwości czy napewno wszystko ok, przynajmniej tak w moim przypadku jest i nie wiadomo czy nasz dziewczynjka będzie kwietniowa a może już majowa 🙂 No i ciągle czekamy 🙂 A wszystko gotowe na jej przyjście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olenka232 napisał(a):
Angela a co ci się dzieje ? jakie masz objawy ? 🤔


mam 1 cm rozwarcia skurcze (nieregularne) ale dosc silne-choc pewnie te to pestka w porownaniu co bedzie pozniej 😉 od wczoraj strasznie bola mnie plecy krzyz-w nocy kimalam na siedzaco bo nie da sie polozyc do tego lekka biegunka czasami mnie na wymioty zbiera no i te dziwne uczucie w udach tak jak juz pisalam jak bym sie z mezem cala noc gzdzila to tak mnie uda bola i mam wrazenie jak bym miala pipke opuchnieta... no to by bylo chyba na tyle narazie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malina101 napisał(a):
Bo wiecie najgorsza jest ta niepewność, nie wiadomo kiedy cię weźmie, i to wkurza najbardziej 😞
A gdy mija kolejny dzień i nic się nie dzieje to zaczynasz mieć wątpliwości czy napewno wszystko ok, przynajmniej tak w moim przypadku jest i nie wiadomo czy nasz dziewczynjka będzie kwietniowa a może już majowa 🙂 No i ciągle czekamy 🙂 A wszystko gotowe na jej przyjście 🙂

masz racje najgorsze to to ze niewiadomoco co gdzie i kiedy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malina101 napisał(a):
Bo wiecie najgorsza jest ta niepewność, nie wiadomo kiedy cię weźmie, i to wkurza najbardziej 😞
A gdy mija kolejny dzień i nic się nie dzieje to zaczynasz mieć wątpliwości czy napewno wszystko ok, przynajmniej tak w moim przypadku jest i nie wiadomo czy nasz dziewczynjka będzie kwietniowa a może już majowa 🙂 No i ciągle czekamy 🙂 A wszystko gotowe na jej przyjście 🙂


u nas tez wszystko gotowe wiec chociaz tym nie musze sobie glowy zawracac 🙂 u mnie z kolei niepewnosc wyglada tak ze nie wiem czy to juz na bank sie zaczyna czy tylko maly mnie w konia robi i tez czy bede wiedziala kiedy zabrac dupe w troki i do szpitala jechac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To mnie w nocy z soboty na niedziele cos brało. Obudził mnie boł podbrzusza, zasnac sie nie dało. Za chwile biegunka, nadal bol podbrzusza. Potem biegunka minela a zaczely sie skurcze (chyba to były skurcze, nie mam pewności bo to pierwsze dziecko), nieregularne. O 7 rano zasnełam, bo wszytsko minelo i kolejny dzien spokojny.

A już takie nadzieje miałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzusie i Mamusie!
U mnie tez spokojnie 🙂 Zrobilam sobie mus owocowy ale nadal czuje glod.
Widze ze sie juz niepokoimy wszystkie, terminy sie zblizaja... a my bysmy chcialy juz 🙂
A mnie nad ranem naszla taka ochota na meza....a ten taki wystraszony ze szok 🙂 ....tak jak Korola niedawno pisala 🙂
Jak bylam w szpitalu i tak mnie te falszywe skurcze braly, to mowie do meza, ze tu powinien byc kacik intymnosci albo jakis mily wspomagacz pod kolderka zeby rozwarcie przyspieszyc 🙂
Skomentowal ze wariatka kochana jestem.. 🙂 Oj, pewnie glupoty od tego odliczania mi w glowie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się tu dzisiaj działo! 😲
Wspaniała nowina z narodzinami synusia naszej Nihasy chyba nam wszystkim dodała skrzydeł 🤪 Szkoda, że biedactwo tak się wymęczyła i tyle przeszła, ale najważniejsze, że z Nią i Mateuszkiem wszystko dobrze 😆
Ja miałam dziś KTG- cztery skurcze w 30 minut, jeden 65, pozostałe trzy 90, ale na szczęście nieregularne 😜 Lekarz zapytał, czy nie czuję przypadkiem główki Jasia pomiędzy udami 😜 A tak serio, stwierdził, że choć szyjka jeszcze zamknięta to mięciutka i Jasiulek ma już główkę mocno wciśniętą w kanał rodny (stąd mój brzusio na kolanach prawie), a skurcze świadczą o świetnej pracy macicy, która szykuję się na prawdziwe skurcze, ale nie wiadomo, kiedy właśnie zmienią się one w regularne więc w razie czego, na majówkę mamy nie jechać dalej niż 20 km od domu 😉 Z drugiej jednak strony, może równie dobrze posiedzieć jeszcze dwa tygodnie, także mamy się nie przejmować zbytnio i nie czekać jak na szpilkach. Ja tam bym się nie pogniewała, jakby rzeczywiście zechciał tam posiedzieć przynajmniej do 10 maja 😉
A "luźne stolce" 😜 ze 2-3 razy dziennie też mam od kilku dni, ale to chyba większość ciężaróweczek od 36-37 tygodnia.
A Angela te bóle ud i pipencji też mnie dopadł, gdy zaczął mi opadać brzuch i jak wyjaśnił gin, to tak czuję wciskanie główki w kanał rodny i napieranie na szyjkę 😉 Chociaż ja się czuję "tam" obolała tak, jakbym cały dzień jeździła rowerem po wertepach na twardym siodełku i miała najzwyczajniej w świecie obitą dupko-pipkę... ☺️ 🤢 I Jasiek też bryka jak John Travolta - zamiast zmniejszać swoją ruchliwość to on zumbę ćwiczy 😜
Siara z prawego cyca leci mi tak, że ciągle jestem brudna (do lekarza założyłam wkładkę), a z lewego tylko jak niechcąco go przycisnę albo przy myciu lub smarowaniu. Jakiś lewy ten lewy 😜
Rodźcie Kochane, przecierajcie szlaki, ja chętnie poczekam 😜 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie wrucilam wlasnie od doktorki mam rozwarcie na 2.5 palca glowka przyparta czop odchodzi kazala czekac na skorcze waga kuby 2835 norma moje dziewczynki tez tyle wazyly w sam raz.z jednej strony sie ciesze a z drugiej ogarnia mnie strach bo 20 mies. temu rodzilam jeszcze o jednym niezapomniałam a tu już nastepny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asia85a napisał(a):
Witajcie wrucilam wlasnie od doktorki mam rozwarcie na 3cm glowka przyparta czop odchodzi kazala czekac na skorcze waga kuby 2835 norma moje dziewczynki tez tyle wazyly w sam raz.z jednej strony sie ciesze a z drugiej ogarnia mnie strach bo 20 mies. roku temu rodzilam szybko poszlo no ale ....czasem lepiej nie wiedziec


No prosze kolejna kandydatka do kolejki 🤪 szalejecie dziewczyny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny trochę mnie zaniepokoiłyście tymi objawami...bo jak od kilku dnia latam do kibelka na dwójeczke, która jest luźna i czarna, dość często. Nic takiego nie jem żeby miało taki kolor 🙂 pipka mnie boli, jakbym się bzykała ze 3 dni, i czuję jakby mały mi coś mały wsadzał w nią. Uda też mnie bolą bardzo często, Arek musi mnie masować, bo boli mnie tak jakbym miała zakwasy....A Mały sie tak rusza że nie wiem, tylko brzuch mi faluje i mam guza po lewej stronie brzucha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...