Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Olenka,
Nice chce CIE martwic, ale miej sie na bacznosci kochana 🙂
To moze byc to 🙂
Bole krzyzowe, no I biegunka ktora mialas, uwazaj na siebie 🙂
Ha po wizycie, wszystko OK 🙂 Nastepna we wtorek.
Ale nasal tyje jak szalona, a nie jem az talk duzo 😞
Juz oszukuje Elvisa ....musy owocowe z jogutrem...soki robie I duzo owocow a tu 2 kg 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja właśnie przez ostatni tydzień między wizytami schudłam kilogram. Lekarka mowila, ze nie msm siè martwić, bo to organizm się oczyszcza przed porodem, i dlatego tak jest. Ja tez chcialabym urodzic teraz na majowke, poki mąż ma wolne, bo pozniej wyjezdza w delegacje. Ale coz, pozostaje czekac, bo niby objawy sa, ale bez konkretow narazie...
A poza tym, tak jak u Was najnudniejsza majowka w historii 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny zaczynam od gratulacji:
Angela gratuluję serdecznie 🙂
Rudzielec trzymam kciuki żeby wszystko bylo ok 🙂

Nihasa sinior zniknie, szwagierka jak miała cesarkę też jej taki wyszedł, delikatne tkanki czy coś w tym stylu lekarz mówił.

Aja dzisiejszy wieczór spędzam sama, no może w towarzystwie psów i teściów za ścianą. Mąż się wyrwał na mecz do Wrocławia na stadion 🙂
Ale od początku. rano na 7 pojechałam do laboratorium zrobić to badanie CRP i mam mniejsze o połowę z 12,5 na 6,1 mi spadało. Najważniejsze że spadło i nie rośnie bo już się bałam że zostanę w szpitalu, oczywiście torbę i cały ekwipunek wzięłam że sobą. Na izbie przyjęć ginekologiczno- położniczej taki mieli młyn, że położna zapomniała mnie odłączyć od KTG, ale skurczów brak. Jeśli coś się będzie działo to mam natychmiast przyjeżdzać do szpitala. Zobaczymy jak to będzie ale dziewczyny jestem już zmęczona i mam dość i chciałabym żeby nasza Tosia była z nami. A do tego taki bezproduktywny weekend, nei wiadomo co tu robić i gdzie się podziać 😞

Ja to chyba nie urodzę szybko więc dziewczyny przeganiajcie mnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
angela gratulacje synka! nareszcie się doczekałaś niecierpliwa babo jedna 😉
rudzielec a miałyśmy rodzić razem w październiku, a ty co taka do przodu! 😉 trzymaj się, a my trzymamy kciuki za Ciebie!
nihasa może faktycznie maść na sutki pomoże? mi koleżanka polecała bepanthen maść, podobno działa rewelacyjnie 🙂

a ja dziś byłam na porodówce 🤪 na zwiedzaniu 😉 😜 nie chcą mnie tam jeszcze 😁 a weekend mamy bardzo aktywny - wczoraj goście i grill, dziś z wizytą u znajomych, porodówka, odbiór samochodu od mechanika, jutro do znajomych na grilla, w sobotę do rodziny na grilla - nie oszczędzamy się 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj padam na twarz dziewczyny! Byli goście oglądać małego. On niby w nocy spał ale jak obudził się o 5 rano to wył do 9..później w ciągu dnia ślicznie spał 😁 Nie zrobił mi dzisiaj kupki więc już chodzę cała w panice i płaczę, że na pewno mam zły pokarm i mimo że go dokarmiam to co ze mnie za matka.. 😞 przy cycu siedzi długo i często, ale ja mam wrażenie, że za mało mi leci.. 😞
Na jutro też się zapowiedzieli, żeby poznać Matiego a ja w sumie nie mam siły 😞
Sutki smaruje, zęby zaciskam jak daje małemu pierś bo to on tu jest najważniejszy 🙂
Dzisiaj też była pierwsza kąpiel 🙂 Pomogła nam teściowa..ile było płaczu i krzyku ojojjj..chyba nie lubi się Mati kąpać ale teraz jest taki pachnący do schrupania 🙃

Teraz uciekam spać ( mam nadzieję)
3majcie się majóweczki 🙂 Korzystajcie z brzuszków bo później zaczyna się ciężka praca i kupę stresu o kupki, zupki, dupki, cycuchy, pieluchy itd 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec super wieści!!!! Pewnie masz już Stasia po drugiej stronie 🙂

Ciekawe jak Angela?

Nihasa pijesz herbatki laktacyjne? Spróbuj laktatora. Wtedy na pewno pobudzisz laktatcję, zobaczysz ile mleczka ściągniesz i małemu podasz swoje mleczko. Współczuję bólu sutków. Ja też pierwsze dni przez zaciśnięte zęby karmiłam, ale teraz jest ok. Wierzę, że Ci się uda 🙂 Grunt to pozytywne nastawienie.

Oliczeko skoro zaczynają Ci się bóle krzyżowe, to kto wie.... może i teraz Ciebie ruszy 🙂

U nas dzisiaj piękna pogoda. Praktycznie całe popołudnie w parku spędziliśmy. Oby już tak zostało.
Piszecie, że chcice macie, a ja co mam powiedzieć 😠 niech ten połóg mija jak najszybciej!!!!

Rany... ciekawe jak tam Rudzielec 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja cos bym zjadała pysznego chodzę i szukam ale nic mi nie pasuje 😞
Ach ten długi weekend....... nudny jak flaki z olejem, jeszcze moja kuzynka dzwoni do mnie że smutno jej bez nas, bo ona wyjechała ze swoim chłopakiem do niego na kemping a w zeszłym roku bylismy razem..... I z żalu już wypiła sobie co nie co w aucie 😉 Przynajmniej pogadała ze mną przez telefon godzinę.....Bo język miła bardzo rozwinięty.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, mysle o Rudzielcu....pewnie juz jest szczesliwa mama 🙂
Zastanawiam sie tak, chyba lepiej jak ochodza woody bo to chyba nie boli.... niz porod zaczynajacy sie bolami ? Az boje sie tych boli...choc mam miec cesarke nie chcialabym tego przezywac....
A wiecie ? nie pokaza mi dziecka zaraz po porodzie no najpierw musza mi zrobic przeswietlenie klatki piersiowej: ( Proba name gruzlice mi wyszla o kilka mm za duza I sie boja ! Przeciez wiadomo ze nie mam zadnej gruzlicy!
Dlatego mi smutno z tego powodu I pewnie sie porycze. Dobrze ze moj maz bedzie ze MNA 🙂 A ja mimo kg upieklam babke piaskowa....a dupcia rosnie Oj rosnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguś pewnie jak lepiej wody same odchodzą, bo to nic nie boli 🙂 to tak jakbyś moczu nie trzymała hehe lecą samoistnie 🙂 Wody, skurcze i dzieciątko na świecie- tak najlepiej.

Nas jutro znowu odwiedza położna. Ciekawe czy moja Amelcia coś przybrała. Bo w nocy dopiero po 6 godz. na cyca się obudziła. A jak ona śpi, to nie ma bata, cyca się jej nie wepchnie i rozbudzić też się jej nie da 🙃 A tak je mi co 3-4 godz. czasem 5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martus moja cora co 3 godz jadla cyca, pewnie zalezy od dziecka.
Tu w USA dziewczyny nawet te co podaja piers na noc podaja sztuczne mleko by dziecko lepiej spalo. Ja nie wiem czy to dobrze czy zle.
Moje sie moze cycem nienajadalo skoro co 3 godz byla glodna.
A sutki cwiczylyscie do karmienia?
Ciekawe kiedy po cesarce mleczko mi poleci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

Dzisiejsza noc wspaniała! Mati zjadł o 21, później o 1.30 i dopiero po 6 rano się obudził! 🤪 tak to ja mogę spać 🙃

Marta powiedz mi a jak jest u Amelci z kupkami? Bo mi Mateusz wydalał smółkę przez 3 dni i od wczoraj od 5 rano cisza nie ma kupki 😞 Nie wiem czy się niepokoić... Niby pierdzioszki puszcza cały czas i brzuszek go nie boli..i tak się właśnie zastanawiam..bo siusia to cały czas w sporej ilości 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry !

Ja dziś spałam smakowicie 🙂 ostatnio coś mi się lepiej i dłużej śpi, lżej chodzi, mniej jakoś się męcze...
Teraz czekam na mężusia aż wróci ze służby i będę miała go przy sobie. 🙂
Pogoda u nas fatalna, deszcze padał całą noc i pewnie dziś tak będzie cały dzień...
Ciekawe jak Angela, coś długo się nie odzywa 🙂 pewnie Alexem się nie może nacieszyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agus tu każą budzić dziecko co 3 godz na karmienie, ale moja Amelka ma to w nosie, więc karmie ja na żądanie. Moja mama twierdzi, ze mam dobry, tłusty pokarm dlatego tak śpi. Zobaczę co polozna na to powie.

nihasa u nas dziennie sa 3-4 kupki, w nocy 1 lub wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bóle pleców były i minęły. Nadal cisza, Paulinka mnie coraz czesciej zaczyna straszyc , ze to już a potem sie uspakaja i wyjsc do nas nie chce. Dziewczyny ciężko mi już z tym brzuszkiem. Wolałabym mieć ją juz po drugiej stronie. Pobolewa mnie tylko podbrzusze, czasem pleca ale nic więcej się nie dzieje. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczoraj wieczorem myślałam, że to już to. Leżałam w łóżku, co chwilę skórcz i... zasnęłam. Rano się obudziła i jakby ręką odjął. Ehh, Ulka już w brzuchu robi sobie żarty z mamy, co to będzie jak będzie starsza... 🤪
Buziaki i miłego dnia brzucholki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny jestem mamusią ale luty 2012 🙂 🙂 Moja córeczka Amelka już wyrosła z niektórych rzeczy i sprzedaję je na allegro jak by któraś była zainteresowana to zapraszam 🙂 🙂 🙂 Rozmiarowo na pewno będą pasowały 🙂
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3639707
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale cisza... 🙂
Mnie Nikoś dziś tak łaskocze w dole brzucha że ciągle latam siusiu. Nie mogę na chwilę też usiąść na kanapie czy fotelu bo od razu sie wierci i kręci, bo mu mało miejsca. Jak się położe to jest dobrze 🙂 Mały cwaniaczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Kobietki,
Wlasnie, co tu taka cisza?
Ja ugotowalam zupke brokulowa I wlasnie zrobilam sobie soczek z marchewki ....jak codzien!
Elvis chyba pomaranczowy sie urodzi 🙂- pochlaniam ok. 6-8 marchewek dziennie 🙂
Moga pomylic to z zoltaczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olieczko, moj Skarb tez wierci side momentami jakby trenowal cos 🙂 He he w koncu rodzice poznali sie na karate 🙂
Moj kopie mnie po psiutce z w tym swoim polozeniu posladkowym, pod zebrami mam arbuza jak sie wypchnie 🙂
A dzis mi sie snilo ze mleka nie mialam w piersiach I nie mialam czym go nakarmic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki i mamuśki!
U nas dzisiaj była położna 🙂 Była bardzo niepocieszona, że Amelka nie je cyca co 3 godz. dopóki jej na wagę nie dała. A tam 200gram więcej w ciągu 5 dni 🤪 Czyli Amelka waży już 4380 🤪 i od razu powiedziała, że nie muszę jej karmić co 3 godz. i się martwić, bo pięknie przybiera. Ale jestem szczęśliwa 🙂
Obejrzała tez jej cycuszki, bo ma takie nabrzmiałe/guzki, ale to normalne ponoć, bo dostaje moje hormony w mleku i w niedługim czasie powinno się to unormować.

A ja skusiłam się dzisiaj na cukierka toffi i pękł mi ząb na pół. Całe szczęście, że to piątka, ale zryczałam się jak nie wiem, bo na punkcie zębów jestem wyczulona. Człowiek dba, lata po dentystach a tu takie coś. Obdzwoniłam wszystkie kliniki dent. tutaj i oczywiście nigdzie się nie dostałam, jeszcze raz mam dzwonić we wtorek, bo teraz długi weekend. Do jednej nawet poszłam, bo nie daleko, to odesłali mnie z kwitkiem. Poszłam do apteki i kupiłam tymczasową plombę 😮, żeby to skleić póki co. No załamka po prostu. Aż wszystkiego mi się już dzisiaj odechciało 😞

A od Angeli i Rudzielca dalej cisza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...