Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dobry wieczór kochane! 😆

Ja dziś ciągle kimam i czytam książkę na zmianę 😜 Pogoda nie zachęca, żeby się gdziekolwiek ruszyć, więc nie jest mi szkoda, że nie wyszłam z domku. W dodatku Jasiulek chyba na całego szykuje się do wyjścia, bo łapią mnie skurcze zarówno tak od połowy brzusia w górę, jak i te na dole, takie jakby miesiączkowe, tylko mocniejsze, stąd nie ma mowy o wyjściu na spacer dłuższy niż 15-20 minut. Mam nadzieję, że wytrzyma chociaż tydzień jeszcze, bo wymarzyłam sobie przyszły piątek na poród 😜 Wiem, wiem, głupol ze mnie, bo natura i tak zrobi co i kiedy chce, ale pomarzyć zawsze można 🙃 😎

Martusia, ale piękne Amelcia rośnie 🤪 Brawo i tylko pozazdrościć! Poza "przygodzie" z zębem... Tego to strasznie współczuję 😞
Aguś, wcinaj śmiało i nie przejmuj się wagą, w końcu nie jest się w ciąży co roku 😉 Ja od kilku dni wcinam ciągle arbuza 🤪 🤪 🤪
Oliczeko, mają charakterek te nasze majowe Dzieciaczki 😁 😎 Ciekawe, czy zostanie im tak po porodzie? 😜
Malinko, pewnie szlag Cie już trafia od tych ciągłych pytań 🤢 Wiadomo, że wszyscy pytają z troski i serdecznej ciekawości, ale w końcu można się wkurzyć po serii takich samych pytań 😠 Bądź dzielna kochana, zwłaszcza, że teraz naprawdę nie znasz dnia ani godziny 😜 😘
Nihasa, widzisz jaki Mati jest kochany dla rodziców! 🤪 Życzę, aby każda, a przynajmniej większość nocy była dla Was taka spokojna i śpiąca 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No tak nudnej majówki jeszcze nie miałam...pogoda z dupy...dopiero co mogłam wyjść na spacer..i tylko siedze w kuchni i jem 🙂
Dziś zobaczyłam jak mi wywaliło nieźle brzuchala 🙂
Po spacerze teraz bolą mnie uda, też tak macie?

Mój też się tak wierci że mnie pipka boli...cały czas był ułożony miednicowo, ale w szpitalu jak robiła mi usg na szybko to napisała ze głowkowo, ale ja go czuje tak jak go czułam...pod zebrami jest coś duzego, jakby głowa i wtedy jest mu niewygodnie bo nogi moze by tam wepchał pod żebra 🙂 chyba ze ma tyleczek na górze, a przy pipce rączkami wymachuje 🙂 sama nie wiem.
usg mam we wtorek więc zobaczymy.
Kiedy sie pisze podanie o urlop macierzynski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
No tak nudnej majówki jeszcze nie miałam...pogoda z dupy...dopiero co mogłam wyjść na spacer..i tylko siedze w kuchni i jem 🙂
Dziś zobaczyłam jak mi wywaliło nieźle brzuchala 🙂
Po spacerze teraz bolą mnie uda, też tak macie?

Mój też się tak wierci że mnie pipka boli...cały czas był ułożony miednicowo, ale w szpitalu jak robiła mi usg na szybko to napisała ze głowkowo, ale ja go czuje tak jak go czułam...pod zebrami jest coś duzego, jakby głowa i wtedy jest mu niewygodnie bo nogi moze by tam wepchał pod żebra 🙂 chyba ze ma tyleczek na górze, a przy pipce rączkami wymachuje 🙂 sama nie wiem.
usg mam we wtorek więc zobaczymy.
Kiedy sie pisze podanie o urlop macierzynski?


o urlop pisze się jak już urodzisz 🙂 jak urodzisz dzwonisz odrazu do pracy i ich informujesz 🙂 a potem czekasz na akt urodzenia i dolaczasz do podania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ze zwolnieniem nie wiem jak jest, ponieważ mam teraz do 6.05 a mialam termin na 2.05 wiec chyba mozna miec dłuzej niz termin porodu, ale jak nie urodzę to się dowiem i napiszę wówczas, bo w poniedziałek mam widzieć się z moim lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane moje
2 maja o godz.12:55 przyszedl na swiat nasz najwiekszy skarb Stasiulek:-)
Wazyl 3360 g i ma 58 cm.porod trwal 11 godz i bardzo jestem wymeczona ale Stasiulek jest cudny ..;-) dzisiaj wychodzimy wiec Wam pozniej wszystko opisze:-) powiem tylko ze jestem bardzo szczesliwa:-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Kochane moje
2 maja o godz.12:55 przyszedl na swiat nasz najwiekszy skarb Stasiulek:-)
Wazyl 3360 g i ma 58 cm.porod trwal 11 godz i bardzo jestem wymeczona ale Stasiulek jest cudny ..;-) dzisiaj wychodzimy wiec Wam pozniej wszystko opisze:-) powiem tylko ze jestem bardzo szczesliwa:-D


Ależ super gratuluję serdecznie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 I super że już wychodzicie, bo nie ma to jak w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Kochane moje
2 maja o godz.12:55 przyszedl na swiat nasz najwiekszy skarb Stasiulek:-)
Wazyl 3360 g i ma 58 cm.porod trwal 11 godz i bardzo jestem wymeczona ale Stasiulek jest cudny ..;-) dzisiaj wychodzimy wiec Wam pozniej wszystko opisze:-) powiem tylko ze jestem bardzo szczesliwa:-D


moje gratulacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie moje drogie!

Ale paskudna pogoda..chciałabym iść z Mateuszem na spacer ale zimno i beznadziejnie jest 😠
Dzisiaj tak usiadłam i pomyślałam, że jeszcze tydzień temu miałam brzuszek i nic nie zwiastowało porodu a jutro mój szkrab skończy tydzień! 😁

Dzisiaj mamy kiepski dzień MAti wyje od rana..ja już nie wiem co mu jest 😞 ciągle siedziałby przy cycu ale traktuje go bardziej jako smoczek niż jedzenie.. 😞 już dałam mu troche butli chociaż tego nie chce ale ja już nie wiem co mam robić.. płakać mi się chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
malina okna pomyte?sex zaliczony?ciepla kapiel byla? 😉



KArolina no właśnie wszystko zaliczone, okna umyłam w zeszłą sobotę, sex co drugi dzień :P No i nadal cisza hihi widocznie małej się nie spieszy 🙂 W poniedziałek mam lekarza to zobaczymy co tam powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Witajcie moje drogie!

Ale paskudna pogoda..chciałabym iść z Mateuszem na spacer ale zimno i beznadziejnie jest 😠
Dzisiaj tak usiadłam i pomyślałam, że jeszcze tydzień temu miałam brzuszek i nic nie zwiastowało porodu a jutro mój szkrab skończy tydzień! 😁

Dzisiaj mamy kiepski dzień MAti wyje od rana..ja już nie wiem co mu jest 😞 ciągle siedziałby przy cycu ale traktuje go bardziej jako smoczek niż jedzenie.. 😞 już dałam mu troche butli chociaż tego nie chce ale ja już nie wiem co mam robić.. płakać mi się chce 😞


Nihasa a dajesz czasami małemu smoczka?? Taki maluch ma bardzo silny odruch ssania i chce sobie coś pomiędlić w buzi, ale nie jest głodny, dlatego robi tak jak mówisz traktuje pierś jako smoczek. Spróbuj mu smoka wsadzić do buzi i zobaczysz czy to pomoże. Jak będziesz używała smoczka sporadycznie to nic złego się nie stanie... 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś mój mądry mąż pojechał po pieluszki i kupił Newborny ale 2, sugerował się że na opakowaniu było napisane newborn i od 3 do 6kg 🙂, stwierdził że nasz Klocek już waży 3kg to będą dobre 🙂

A wy jakie pieluszki kupiłyście? czy któraś może zaopatrzyła się w pieluszki wielorazowe?
Podobają mi się te fajne wzory tych otulaczków i tak się właśnie zastanawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nihasa mati prześliczny bobasek

rudzielec moje gratulacje !!!

oj już macie niektóre za sobą poród...ja strasznie się boję i stresuję ...boję się znowu tego bólu i żeby wszystko poszło dobrze.
myśli o porodzie spędzają mi sen z powiek 😞...nie umiem skupić się na niczym,bo stale mam ten poród w głowie.

u mnie dziś piękna pogoda....
trochę się martwię,bo wiecie,że dziadek zmarł,teraz mąż wróci do pracy,ciotka wyjedzie we wtorek,a ja zostanę sama z babcią.a ona tylko stale chodzi ryczy,nic jej nie pasuje,wszystko ją drażni itp.będzie mi teraz ciężko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Marcysiu tak mi przykro że Cię spotyka takie coś, ale teraz nie będzie już ciotki, wiecznie pouczającej, babcia popłacze kilka dobrych dni, ale myślę że jak się urodzi wasze maleństwo humor się jej poprawi chociaż trochę, może za wiele ci nie pomoże ze względu na swój wiek, ale jeśli ją będziesz angażować choć trochę w wasze życie, wszystkim będzie lżej. Babci czas ukoi rany a i tobie będzie milej, jak chociażby przypilnuje kilka minut wózka czy nawet pouczestniczy w kąpieli. Teraz to dla was wszystkich utrata dziadka jest świeża ale wierzę że poradzicie sobie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

I powiem Ci że też zaczynam stresować się porodem, zwłaszcza że termin minął....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
Dziś mój mądry mąż pojechał po pieluszki i kupił Newborny ale 2, sugerował się że na opakowaniu było napisane newborn i od 3 do 6kg 🙂, stwierdził że nasz Klocek już waży 3kg to będą dobre 🙂

A wy jakie pieluszki kupiłyście? czy któraś może zaopatrzyła się w pieluszki wielorazowe?
Podobają mi się te fajne wzory tych otulaczków i tak się właśnie zastanawiam...


hmmm a ja kupiłam takie newborn na 2kg 😞 i nie wiem czy to nie za małe 😞 Szwagierka oddała mi 3-6kg te z biedronki Dada, bo jej mała coś nie mogła używać, więc w sumie jestem zabezpieczona ale do szpitala naszykowałam te na 2kg i nie wiem czy dobrze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki 🙂
My juz jestesmy w domku... Stasiulek wykapany smacznie spi..i ja mam nadzieje dzisiaj sie wyspie bo w domu czuje sie bezpieczniej , spokojniej i pewniej 🙂 w avatarze jest zdjecie mojego Skarbeczka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec ale słodziak ten twój synek 🙂

A ja właśnie ogarniam się po zwymiotowaniu wszystkiego co dzisiaj zjadałam, nie wchodząc w szczegóły nic się nie przetrawiło, a co najgorsze leciało na dwa fronty. Przestraszyłam aż mojego męża i w sumie ręce mi się trzęsły tak że szok.....Chyba się zbliżam wielkimi krokami.... Boję się..... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Babeczki słodkie 😘
No, Malinko, takie czyszczenie z dwururki chyba rzeczywiście zapowiada rychłą akcję 🤪 Angela też tak miała przed porodem 😉
Justynko Stasiulek jest tak śliczny, tak pogodny i wcale nie pomarszczony (bo mi zwykle noworodki takie pomarszczone się wydają 😜 ), że nic, tylko patrzeć na Niego 24h/dobę 🤪 Sama rozkosz!!!
Oliczeko, ja myślę, że Twój mężuś, choć niechcący, ale dobrze zrobił, bo z tych 2-5 dzieciaczki bardzo szybko wyrastają, a jedna paka w tym rozmiarze wystarczy w zupełności. My w ogóle mamy na tą chwilę tylko jedną paczkę Huggies Newborn 2-5 kg 42 szt. i z tego, co wszyscy znajomi-rodzice mówią, więcej ich nie zużyjemy. Poza tym, będziemy kupować na bieżąco chyba, że będzie promocja na rozm. 3, bo coś czuję, że ani się obejrzymy, a już Jaś będzie w 3 właśnie śmigał 😜 Jejku, jak ten czas leci... 🙃 😮
A ja ciągle bym spała ☺️ Wczoraj zauważyłam na majtach biało-kremowo-różowawe glutki, więc chyba czop się zsuwa... Skurcze też już się zmieniają, także coś czuję, że w ciągu tygodnia Jaś zechce poznać drugą stronę brzusia 😉 Proszę, niech to będzie piątek 😎 😉
Miłego dnia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki w ten jakże cudowny dzień! 🙂

Pogoda dziś piękna 🙂 już zjadłam dwa lody 🙂
Tylko trochę nogi i ręce puchną w ten upał 🙂 Dziś się ważyłam i u siebie na wadze mam już 16 na plusie 😞 a apetyt dopisuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...