Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Heh i jeszcze Wam powiem, że jak w końcu mogę wstać z łóżka, to nie mam siły... 😮 Musiałam leżeć ponad 5 tyg i naprawdę przez to leniuchowanie nie mam teraz siły dźwigać mojego brzuszka, który już jest naprawdę spory... bo i maluszek jest spory. Zaczęliśmy dopiero 38 tydz, a on już waży ok 3700g 😲 Jak wczoraj usłyszałam tą wagę, to się strasznie przejęłam, że będzie mi ciężko urodzić, tym bardziej jeśli Franuś zechce posiedzieć jeszcze w brzuchu ze 2 tyg i jeszcze sobie podrośnie 😞 Jedyna nadzieja, że jednak waga szacowana wg USG jest trochę zawyżona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
paula_pp napisał(a):
Witajcie Dziewczynki, widzę, że już chyba każda z niecierpliwością czeka na poród, albo przynajmniej stara się już psychicznie przygotować 🙂 Rzeczywiście kiedyś kiedyś ciąże często było sporo przenoszone, a teraz to jest nie do pomyślenia, żeby urodzić 3 tyg po terminie 😮
Ja wczoraj byłam na prawdopodobnie ostatniej wizycie u mojej gin, a ona prywatnie raczej nie robi KTG, więc nie wiem, jak się może mieć sprawa z moimi skurczami... Wiem za to tylko tyle, że szyjkę mam króciutką, miękką i na palec rozwartą. Bóle w krzyżu się pojawiają, ale nie są jakieś mega bolesne, za to bardziej dokuczają bóle krocza. A co do skurczy, to je czuję, ale nie są bolesne.
I powiem Wam Dziewczyny, że odkąd zdałam sobie sprawę, że poród może się zacząć w każdej chwili, a nie dopiero za 3 ty, to zaczęłam się stresować... Ale nie samego porodu się boję, tylko tego, że mi się zacznie, jak będę sama w domu i nie daj Boże bez samochodu i bez możliwości zadzwonienia po rodziców, bo też będą w pracy 😞 Bo mój Mąż pracuje 30 km od domu i jeździ autobusem, który nie kursuje bardzo często, więc trochę to potrwa, zanim wróci. A mój tato pracuje w takim miejscu, że nie jest w stanie za bardzo wyjechać wcześniej, bo jest zastawiony innymi samochodami 😞 I w zasadzie to mi spędza sen z powiek i mam ogromną nadzieję, że jednak mój poród zacznie się w nocy, kiedy Mężuś jest przy mnie 🙂


A może ktoś z sąsiadów albo znajomych? popytaj się czy w razie czego nie będą mogli podrzucić Cie do szpitala na pewno uspokoi Cię świadomość że możesz na kogoś liczyć 🙂

A co do wagi, koleżanka niedawno urodziła, miała cesarkę bo na usg wyszło że chłopiec waży 4500 ia jak sie urodził to miał 3700 🥴 🥴 no to lekka pomyłka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
Cześć Brzuszki!
Dziś mam usg. Trochę się boję, żeby tylko wszystko było w porządku z Nikosiem. Zawsze mam jakieś obawy.

Miłego dnia Mamusie 🙂

głowa do góry! na pewno wszystko w najlepszym porządku 🙂 po powrocie proszę zdać szczegółowe relacje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mnie podbrzusze boli jak na miesiączkę już od 4 dni, ale nie odczuwam tego jako skurcze, tylko tak non stop przez np. 2h i później spokój 😮 krzyż też boli, że o spacerach nie ma mowy, ale nie czuję żeby mi brzuch opadł, albo jakieś skurcze pojawiały 🤔 jakieś to wszystko nie po kolei u mnie 🥴
jutro idę na wizytę do mojego gina i usg - da mi skierowanie na wywołanie jeśli nie urodzę w przeciągu tygodnia od terminu. Ciekawe ile Mała urosła? ostatnio (2 tyg. temu) miała między 2800 a 3200.... mam nadzieję, że wszyskto u niej w porządku, ale bryka ochoczo, więc chyba tak 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie, nasza Angela chyba o całym świecie zapomniała przy Alexie 😉 Ale co tu się dziwić, każda z nas będzie tak zapatrzona w swoje Maleństwo, że nie w głowie będzie jedzenie, a co tu dopiero forum 😜
Uśmiechnięta może rzeczywiście Tosia czeka na swoje imieniny? 😎 Ale by miała wtedy imprezę co roku! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dziewczyny mam pytanie,

Mam umowę o pracę, na pełen etat przedłużoną do dnia porodu. Aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Jak mam złożyć ten wniosek o zasiłek/urlop macierzyński? do pracodawcy czy do zus-u?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
A dziewczyny mam pytanie,

Mam umowę o pracę, na pełen etat przedłużoną do dnia porodu. Aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Jak mam złożyć ten wniosek o zasiłek/urlop macierzyński? do pracodawcy czy do zus-u?


jestem dokładnie w tej samej sytuacji i zastanawiam się nad tym samym....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny SUPRISE!!
byłam dziś na tym usg, wszystko z Nikosiem dobrze, waży 3300. Lekarz stwierdził że mały jest ułożony skośnie, na lewym talerzu biodrowym. Skierował mnie na konsultacje do szpitala. Pojechaliśmy więc do szpitala do punktu konsultacyjnego. Pani doktor wzięła moje wyniki i powiedziała że jest kwalifikacja do cc i że zaraz da mi znać co i jak. Po chwili wyszła i napisała mi na badaniu ze mam iść do lekarza prowadzącego po skierowanie do szpitala i zgłosić sie już we czwartek do nich na 10. 🙂 więc pewnie w czwartek lub piątek może już będę po wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usmiechnieta napisał(a):
BettyPe napisał(a):
A dziewczyny mam pytanie,

Mam umowę o pracę, na pełen etat przedłużoną do dnia porodu. Aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Jak mam złożyć ten wniosek o zasiłek/urlop macierzyński? do pracodawcy czy do zus-u?


jestem dokładnie w tej samej sytuacji i zastanawiam się nad tym samym....

Do pracodawcy, bo za pierwszy dzień płaci firma. Potem Pracodawca przekazuje papiery do Zus i resztę płaci Zus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki!
My wlasnie po wizycie, wszystko ok.
Wpycham sie w kolejke 🙂
Supprice u mnie .... 🙂 bo nie 17 maja a juz w piatek 10 maja ide na 10:30 na cesarke 🙂
Ale sie ciesze! Wiec od razu siadam do michy bo od czw polnocy nie wolno mi pic i jesc. Ale jestem szczesliwa! ....ale troszke sie boje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agus to ja 9 mam się stawić na godz 10. 🙂 Ciekawe która pierwsza 🙂 dziś zaliczyłam juz kfc a na wieczór zafunduję sobie placki ziemniaczane 🙂 też postranowiłam że dziś i jutro sobie nie żałuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
Dziewczyny SUPRISE!!
byłam dziś na tym usg, wszystko z Nikosiem dobrze, waży 3300. Lekarz stwierdził że mały jest ułożony skośnie, na lewym talerzu biodrowym. Skierował mnie na konsultacje do szpitala. Pojechaliśmy więc do szpitala do punktu konsultacyjnego. Pani doktor wzięła moje wyniki i powiedziała że jest kwalifikacja do cc i że zaraz da mi znać co i jak. Po chwili wyszła i napisała mi na badaniu ze mam iść do lekarza prowadzącego po skierowanie do szpitala i zgłosić sie już we czwartek do nich na 10. 🙂 więc pewnie w czwartek lub piątek może już będę po wszystkim.

no proszę, czyli jednak cc. Żeby ktoś nie wywinął Ci numeru i nie odwrócił się w ostatniej chwili 😜 a tak serio to życzę powodzenia i szybkiego powrotu do domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agus34 napisał(a):
Witajcie dziewczynki!
My wlasnie po wizycie, wszystko ok.
Wpycham sie w kolejke 🙂
Supprice u mnie .... 🙂 bo nie 17 maja a juz w piatek 10 maja ide na 10:30 na cesarke 🙂
Ale sie ciesze! Wiec od razu siadam do michy bo od czw polnocy nie wolno mi pic i jesc. Ale jestem szczesliwa! ....ale troszke sie boje 🙂

ale nam się cesarki sypią! a ja z maliną zostaniemy jako ostatnie chyba 😮 malina! co robimy? nie wpuścimy chyba wszystkich przed siebie?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
A dziewczyny mam pytanie,

Mam umowę o pracę, na pełen etat przedłużoną do dnia porodu. Aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Jak mam złożyć ten wniosek o zasiłek/urlop macierzyński? do pracodawcy czy do zus-u?


znalazłam jeszcze coś takiego:
http://zasilki.wieszjak.pl/zasilek-macierzynski/85676,Jak-ubiegac-sie-o-zasilek-macierzynski.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usmiechnieta napisał(a):
oliczeko napisał(a):
Dziewczyny SUPRISE!!
byłam dziś na tym usg, wszystko z Nikosiem dobrze, waży 3300. Lekarz stwierdził że mały jest ułożony skośnie, na lewym talerzu biodrowym. Skierował mnie na konsultacje do szpitala. Pojechaliśmy więc do szpitala do punktu konsultacyjnego. Pani doktor wzięła moje wyniki i powiedziała że jest kwalifikacja do cc i że zaraz da mi znać co i jak. Po chwili wyszła i napisała mi na badaniu ze mam iść do lekarza prowadzącego po skierowanie do szpitala i zgłosić sie już we czwartek do nich na 10. 🙂 więc pewnie w czwartek lub piątek może już będę po wszystkim.

no proszę, czyli jednak cc. Żeby ktoś nie wywinął Ci numeru i nie odwrócił się w ostatniej chwili 😜 a tak serio to życzę powodzenia i szybkiego powrotu do domu 🙂


on w sumie jest odwrócony, ale mam napisane że położenie skośne lewe, głowka na lewym talerzu biodrowym. Jutro akurat mam wizytę u lekarza prowadzącego i muszę wziąć to skierowanie.
Trochę się boję....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
Usmiechnieta napisał(a):
oliczeko napisał(a):
Dziewczyny SUPRISE!!
byłam dziś na tym usg, wszystko z Nikosiem dobrze, waży 3300. Lekarz stwierdził że mały jest ułożony skośnie, na lewym talerzu biodrowym. Skierował mnie na konsultacje do szpitala. Pojechaliśmy więc do szpitala do punktu konsultacyjnego. Pani doktor wzięła moje wyniki i powiedziała że jest kwalifikacja do cc i że zaraz da mi znać co i jak. Po chwili wyszła i napisała mi na badaniu ze mam iść do lekarza prowadzącego po skierowanie do szpitala i zgłosić sie już we czwartek do nich na 10. 🙂 więc pewnie w czwartek lub piątek może już będę po wszystkim.

no proszę, czyli jednak cc. Żeby ktoś nie wywinął Ci numeru i nie odwrócił się w ostatniej chwili 😜 a tak serio to życzę powodzenia i szybkiego powrotu do domu 🙂


on w sumie jest odwrócony, ale mam napisane że położenie skośne lewe, głowka na lewym talerzu biodrowym. Jutro akurat mam wizytę u lekarza prowadzącego i muszę wziąć to skierowanie.
Trochę się boję....


nie martw się, pójdzie gładko 🙂 przynajmniej wiesz kiedy twój maluszek się urodzi, a ja już od 2 tyg. siedzę na szpilkach 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam serdecznie dziewczynki!!! 😆
Melduję się po wizycie. Miałam ktg, ale nie wiem czy były jakieś skurcze bo mi nic nie powiedziała. Miałam też robione usg, moja kruszynka waży 3120 g, i jest donoszona. Kolejne ktg mam w piątek. A jak nie urodzę do 15stego, to dostałam skierowanie na patologię, ponieważ tracę na wadze a tak nie powinno być. Schudłam już 3 kg, ale maleńka urosła także nie jest źle...
A kiedy urodzę, tego nie wiem nadal...
buziaki!! 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczoraj poszłam spać po 21, zwyczajnie w świecie nie mogłam wytrzymać, głowa mi leciała. Ale za to wstałam ok 4:30 bo siusiu tak mi się chcialo że szok. ALe na szczęście zasnełam jak mąż wyszedl do pracy i obudziłam się chwilę temu, głodna niemilosiernie więc najpierw zjem płatki. Mialam jakieś koszmary i Oliczeko podobnie jak ty boję się coraz bardziej. Bo to mija już tydzień jak jest po terminie... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...