Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam, jestem- Ala. Moja mama bardzo interesuję się tym portalem, ale nie ma odwagi założyć tu konta, więc zrobiłam to za nią. Jestem pierwszym dzieckiem mojej mamy. Drugim jest mój brat- Kamil, a trzecie jest w drodze- Zuzia. Oto filmik mojej mamy i brzuszka 🙂 (nie mogę zamieścić linku, ponieważ jestem nowym użytkownikiem :c, ale możecie skopiować nazwę i wpisać w wyszukiwarkę 🙂 ) youtube.com/watch?v=ekXU-neY_XM 😁

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki!!! Mam chwilę wolną, to postanowiłam napisać co u nas. A więc Urszulka dużo je, ale tylko piersią karmię, też piję herbatkę z kopru włoskiego tak na wszelki wypadek. Ogólnie jest grzeczna, ale zdarzaja się ciężkie chwile. Chyba najgorzej było w szpitala, bo po cięciu musisz leżeć ii jednocześnie zajmować się maleństwem. Teraz staramy sie jakos unormowac jej godziny snu, bo wczoraj np zasnela dopiero o 3 , i z jedna przerwa spala do 12. A tak w ciagu dnia spi albo godzinke, albo 15 minut, roznie to bywa.
A moj maz jest po prostu zauroczony, jak ktos wezmie mala na rece to chodzi przy nim, zeby mu nie spadla, a wczoraj chcial dzwonic po karetke, bo troszke dluzej plakala. To jego pierwsze dziecko, a moje drugie, i nie znalismy sie jak synej byl malutki. Smiac mi sie z niego chce 🙂
Nihasa, mam jeszcze pytanie co do rany po cięcie, czy zdejmowali Ci szwy? Bo mi wystaja po obu stronach takie nitki, i nie wiem czy to sie rozpuści, czy jak. Ja tez nie mam czucia wokol rany, eiec tp chyba normalne.
UŚMIECHNIĘTA gratulacje ogromne!!!
KAROLA co do tej pępowiny, to chyba bylo by widac na usg, ale mi nie robili. Bylam tylko podlaczona pod ktg, i nagle mala zaczela tracic tetno, wlaczyl sie alarm i wbiegly 4 polozne, zaczely mnie rozbierac itp, plakalam jak nie wiem, nigdy w życiu sie tak nie balam, poza tym akurat nikogoo ze mna nie bylo, pozwolili mi tylko na 5 sekund zadzwonic. A i jeszcze rano dali mi sniadanie, i bali sie czy znieczulenie zadziala... Moze gdyby zrobili wczesniej usg, to by nie bylotak na hura wszystko...
Buziaczki brzuszaczki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak mi też wystawały takie nitki i byłam na zdjęciu szwów. Wyglądało to tak, że lekarka spsikała mi rance octaniseptem i pociągnęła z całej siły z jednej strony za nitkę i wyciągnęła. Trwało to 2 sekudny i było dla mnie szokiem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny tracę nadzieję że urodzę w tym miesiącu... zero skurczy, czop nie odchodzi, żadnych bóli.... robię się bardzo niecierpliwa, do tego nic mi sie nie chce, tylko bym leżała i jadła... ;/

A jak tam u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
Dziewczyny tracę nadzieję że urodzę w tym miesiącu... zero skurczy, czop nie odchodzi, żadnych bóli.... robię się bardzo niecierpliwa, do tego nic mi sie nie chce, tylko bym leżała i jadła... ;/

A jak tam u Was?


Beatko ja mam to samo 🙂 Nic się nie dzieje, czuję się dobrze tylko Nikoś jest chyba coraz większy i cięższy 🙂 No i te upały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojj u mnie też cisza 😞 Krocze mnie nocami boli, że ciężko wstać z łóżka albo się przekręcić i jakieś delikatne skurcze się czasem zdarzają, a tak poza tym... NIC 😞 Dziś mam wizytę kontrolną w związku z ciśnieniem na granicy normy, może dowiem się coś ciekawego. Stopy mam tak kosmicznie opuchnięte, jak u człowieka ważącego ze 200kg, wygląda to koszmarnie i o założeniu czegokolwiek na nogi mogę pomarzyć. Tak właśnie myślę w czym ja pójdę na tą wizytę :P
Czop też ciągle na miejscu. W sobotę jedynie już miałam nadzieję, że coś się zacznie, bo miałam częstsze niż zwykle skurcze i zauważyłam bardzo wodnistą wydzielinę... Ale jak na wody to było tego jednak stanowczo za mało i tylko dwa razy pociekło... Więc dalej nic.
A te "miłe" telefony i smsy "czy to już" i "dlaczego jeszcze nie" są rzeczywiście dobijające... Jakby niektórym się wydawało, że jak już urodzę, to zachowam to wielkiej tajemnicy przed całym światem :P

POzdrawiam wszystkie Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuszakom i Mamusiom 🤪
Nie mam chwili by wejsc i cokolwiek napisac ale staram sie Was czytac regularnie..
Stas je i śpi ..czasem pomarudzi ...mecza go wzdecia 😞 daje mu tak jak Ewela herbatke koperkowa i jest spokoj.. moj misiaczek jest taki kochany ze nawet jak spi dlugo( bo spi tak ok.3-4 godz.pozniej sie budzi na cycola i zaraz idzie znow spac) to leze obok i sie patrze jaki on sliczny ..podobny do mamusi 😜 nawet jak jeczy i mu sie ulewa to i tak mam ochote go schrupac 😁

jestesmy tez juz po pierwszej wizycie poloznej i po wizycie u pediatry ..ladnie przybiera na wadze..w ciagu 10 dni przybylo mu 540g 🙂 wiec jestem szczesliwa.. 🙂.ale teraz dopiero zauważyłam jaka nasza słuzba zdrowia jest straszna...przez ta moja cukrzyce musimy zrobic Stasiowi USG przez ciemiaczkowe i USG brzuszka ktore zalecane jest w 1-2 miesiacu zycia a pierwszy wolny termin do neurologa ktory jako jedyny moze nam wystawic skierowanie jest 13 sierpnia!!! i co tu teraz zrobic??? tylko lezec i plakac ...poszliszmy do pediatyry zeby nam wystawil skierowanie do tego neurologa zeby ten wystawil nam skierowanie na usg 😮 jakby nie mogli wystawic go w szpitalu i po bolu...no ale nie bede sie tu produkowac bo jak jest chyba kazdy wie...
No... 🥴 Mało juz Was zostało Majoweczki...ktora teraz?? widze ze chyba Ewela i Karola 😁 Trzymam za Was kciuki Brzusie 😘
Betty chcialam powiedziec ze mi czop tez nie odszedl albo ja poprostu to przeoczylam 🤨 pomyslcie sobie ze teraz to juz niczego nie da sie cofnac i predzej czy pozniej Was dorwie...skurcz porodowy 😁 😁 😁
Oliczeko za Ciebie szczegolnie trzymam kciuki zeby maz mogl Ci towarzyszyć 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!

U nas dzisiaj masakra i dupa po całości.. 😠 Mały prawie całą noc nie spał tylko stękał i się prężył..pomogłam mu zrobić kupkę to 2 pieluchy zabrudził 😮 Później na chwilke zasnął ale cały dzień jest marudny.. a ja ledwo już chodze.. 😞 Rano jeszcze mi wymiotował..je tak strasznie łapczywie i z piersi i z butli, że aż się krztusi..ja już nie wiem co robić 😞 W końcu zaczął sam robić te kupki ale i tak stęka..czytałam, że dzieci tak mają ale to okropne jest..ja rano z nim płakałam bo nie wiedziałam już jak mogę mu pomóc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Witajcie!

U nas dzisiaj masakra i dupa po całości.. 😠 Mały prawie całą noc nie spał tylko stękał i się prężył..pomogłam mu zrobić kupkę to 2 pieluchy zabrudził 😮 Później na chwilke zasnął ale cały dzień jest marudny.. a ja ledwo już chodze.. 😞 Rano jeszcze mi wymiotował..je tak strasznie łapczywie i z piersi i z butli, że aż się krztusi..ja już nie wiem co robić 😞 W końcu zaczął sam robić te kupki ale i tak stęka..czytałam, że dzieci tak mają ale to okropne jest..ja rano z nim płakałam bo nie wiedziałam już jak mogę mu pomóc 😞

Nihasa u mnie podobny problem. Ratuję się kropelkami sab simplex, dużo kładę Małego na brzuszku i masuję brzuszek. Nogi powinny byc jak najczęściej w górze ( ja dociskam je do brzuszka zgiete w kolankach i wtedy Hubert się uspokaja). Całe szczęście u nas to nie jest stan ciągły, napięty brzuszek zdarza się raz, dwa razy dziennie. Co do masażu to ja delikatnie uciskam trzema palcami brzuszek, ruchem okrężnym zgodnie ze wskazówkami zegara. A jak kładziesz na brzuszku to możesz coś miękego podlożyć na wysokości pępka (ja kładę okragłą pluszową zabawkę, może też być zwinięty w rulon kocyk czy ręcznik). Te masaże i sposoby układania pokazała mi rehabilitantka która była obejrzeć rączkę Huberta, Jak go wygimnastykowała to 10 min walił bąki i kupy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Nihasa napisał(a):
Witajcie!

U nas dzisiaj masakra i dupa po całości.. 😠 Mały prawie całą noc nie spał tylko stękał i się prężył..pomogłam mu zrobić kupkę to 2 pieluchy zabrudził 😮 Później na chwilke zasnął ale cały dzień jest marudny.. a ja ledwo już chodze.. 😞 Rano jeszcze mi wymiotował..je tak strasznie łapczywie i z piersi i z butli, że aż się krztusi..ja już nie wiem co robić 😞 W końcu zaczął sam robić te kupki ale i tak stęka..czytałam, że dzieci tak mają ale to okropne jest..ja rano z nim płakałam bo nie wiedziałam już jak mogę mu pomóc 😞

Nihasa u mnie podobny problem. Ratuję się kropelkami sab simplex, dużo kładę Małego na brzuszku i masuję brzuszek. Nogi powinny byc jak najczęściej w górze ( ja dociskam je do brzuszka zgiete w kolankach i wtedy Hubert się uspokaja). Całe szczęście u nas to nie jest stan ciągły, napięty brzuszek zdarza się raz, dwa razy dziennie. Co do masażu to ja delikatnie uciskam trzema palcami brzuszek, ruchem okrężnym zgodnie ze wskazówkami zegara. A jak kładziesz na brzuszku to możesz coś miękego podlożyć na wysokości pępka (ja kładę okragłą pluszową zabawkę, może też być zwinięty w rulon kocyk czy ręcznik). Te masaże i sposoby układania pokazała mi rehabilitantka która była obejrzeć rączkę Huberta, Jak go wygimnastykowała to 10 min walił bąki i kupy 😁


I u mnie to samo.Choc dzis zdarzyło sie tylko raz jak narazie ..a w nocy spi ładnie...Stas tez je bardzo łapczywie i pożera sporo powietrza...ja daje mu tylko herbatke koperkowa ale upija jej jakies 20 ml nie wiecej bo nie lubi pic z butli...i tez masuje mu brzuszek i czasem przykladam cieła pieluche ale te wzdecia sa okropne...co do wymiotowania to moj wymiotowal jak szalony i ulewal non stop..teraz karmie go czesciej i je mniej choc jak usnie to potrafi spac bardzo dlugo... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas w ciągu dnia zazwyczaj jest super, mały je śpi i nie marudzi. Teraz go nakarmiłam i zasnął. Ja daję małemy Bobotic to podobno polski odpowiedni sab simplex. Kupy dzisiaj w dzień sam zrobił 4 więc jest ok ale i tak zdarza mu się stękać. W nocy staram się spać mimo, że stęka..jak tylko usłyszę to stękanie to pale światło i lecę na pomoc ale patrze, że on śpi i tak przez sen steka i przestaje więc go nie budzę. Okropne to stękanie jest..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki
Jestem tu pierwszy raz,bo należę do czerwcówek.Ale dzisiaj byłam u gina na wizycie i okazało się,że 28 maja zostanę szczęśliwą mamusią tak więc chcę się przedstawić i wam 🙂
Planowy termin miałam na 5 czerwca tylko los sprawił,że moja malutka postanowiła się nie ułożyć prawidłowo(leży poprzecznie)i mam mieć przeprowadzone cięcie cesarskie właśnie w przyszły wtorek.Nie ukrywam,że mam mieszane uczucia,bo chciałam rodzić naturalnie,ale z drugiej strony to rozwiązanie korzystniejsze dla nas obu.
To moje drugie dziecko-posiadam już ponad 3 letniego łobuza a tym razem czekam na córcię 🙂
Gratuluję serdecznie wszystkim majowym mamusiom swoich pociech i trzymam kciuki za te,które ten ważny dzień mają jeszcze przed sobą 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchatki i mamusie!

Witaj Titinko w gronie majówek 🙂

U nas dzisiaj noc o niebo lepsza niż wczoraj 🙃 aż się prawie wyspałam 😜 Postanowiłam w nocy co 3 godz dawać małemu jeść nawet jak śpi i tak zrobiłam 🙂 mniej stękał nawet sam kupkę pięknie w nocy zrobił 🙂 po 5 się obudził to dostał rumianek i spał do 7! 🤪 teraz troszkę marudzi ale mam nadzieję, że będzie ok 🙂 Ja sobie wczoraj malinowe karmi wypiłam wieczorem i miałam mleczny potop 🤪 powiem wam, że ten mój synuś to okropny głodomorek ciągle by jadł...ciekawa jestem ile juz waży ale na pewno ponad 4 kg bo czuć już go na rękach i taki duży się wydaję.. 🙃 ubranka 62 są akurat z 56 już się pożegnaliśmy 🙂

Ja zaraz uciekam na uczelnię zawieźć ostateczną wersję pracy mgr..także trzymajcie kciuki, żeby mi to zaakceptowali 🙂 a mały zostaje z tatą 😁 ciekawe jak sobie poradzą 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/16/68801372.jpg/][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/8421/68801372.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Dnia 16 maja o godz 9:40 poprzez cesarskie cięcie przyszła na świat nasza córeczka Liliana z wagą 3920g i 59cm, od wczoraj jesteśmy w domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lece dziewczyny na nowe mieszkanko dziś, bede myc podłogi, szafki, okna ... hie hie hie może coś ruszy 😁 wszyscy naokolo mnie mowią mi zebym zostawiła, nie sprzatała a ja tym bardziej bo chce już mieć małego przy sobie!!! Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj..Oli nie ma 🤨 czyzby cos sie dzialo?? 🤪
Joasiu sliczna ta Twoja Lilianka jakie ma wlosy 🙃 jak moj Stas tyle ze my mamy ciemne 😉
Moj syn dzis wystawil mame na probe 😁 nie jeczal nie plakal ale w nocy po jedzonku nie chcial spac ..pogadalismy sobie troszke ( bo juz zaczyna cos tam gaworzyć :lol 🙂 i po 2 godzinach padl jak muszka 😜
A teraz znow slodko spi...mielismy wyjsc na spacer ale jakos sie pochmurno zrobilo 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie, prześliczne brzuszkowe maleństwa a także przyszłe mamy 🙂
Mam przyjemność zamykać majową tabelkę, coraz częściej się niepokoje porodem a czytanie Waszych postów działa niezwykle kojąco.
Życzę wszystkim dobrego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...