Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ponoć to prawidłowo że brązowe, bo szyjka jest mocno ukrwiona i to stąd właśnie, a biorąc pod uwagę fakt, że wczoraj Cię wymęczyła połozna, to pewnie jeszcze dzisiaj się zacznie coś dziać. ZAZDROSZCZEEEE 🙂 marzę o tym, zeby zobaczyć czop u siebie hehehe. Wczoraj przy mnie w szpitalu kobiecie wody odeszły na korytarzu. Był to dość ciekawy widok, bardzo pouczający 🙂 przynajmniej na zywo zobaczyłam jak to wygląda. Mam nadzieję, że i u mnie się zacznie po weekendzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Dziewczyny,
czytam was nabieżąco karmiąc, ale odpisywać jest ciężko 😞 niestety. Nie wiele sama mogę zrobić od tygodnia przyjeżdża moja mama i mi pomaga tzn wychodzi z Mała na dwór a ja mogę przynajmniej spokojnie wziąć prysznic i coś ugotować. W pierwszym tygodniu to mąż dbal żebym dużo piła i jadła a teraz zdarza mi się zwyczajnie zapomnieć 😞

Z karmieniem ciężko 😞 Nie zawsze chce zlapać cyca i tak się strasznie denerwuje że jej placz zmienia się w taki skrzek, aż się boję tego 😞 Ogólnie dajemy radę z pielęgnacją tylko to jedzenie :P Zamówilismy laktator i chyba zacznę ściagać pokarm i karmić z butelki żeby nei irytować Małej a przy okazji żebym ja była spokojniejsza, bo będę widziała ile zjadała a tak niby je 10min i najedzona a innym razem je 20min i muszę zmienić jej pierś.

Juz dwa razy odwiedziła nas położna. Ale druga wizyta była jak zbawienie. Niby mam założone szwy rozpuszczalne a tu minął ponad tydzien i z nimi nic się nie działo. Położna powiedziała że może mi je wyjąć 🙂 Na początku się wstydziłam ale dziewczyny jaki luksus usiąść na toalecie dwoma pośladkami 😜 Więc jak jest tylko mozliwość to nie męczcie się. Zwłaszcza że powiedziała mi że to co miałam na wierzchu to to szwy które się rozpuszczają od 30-60 dni 🤪 A że się w tych miejscach zagoiło to mi zdjęła. Mówiła że głębiej mam jeszcze takie 2 ale bez narzędzi ginekologicznych nie da rady 😞 Ale i tak jest super 🙂

Dziewczyny jesli chodzi o ból
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny,
czytam was nabieżąco karmiąc, ale odpisywać jest ciężko 😞 niestety. Nie wiele sama mogę zrobić od tygodnia przyjeżdża moja mama i mi pomaga tzn wychodzi z Mała na dwór a ja mogę przynajmniej spokojnie wziąć prysznic i coś ugotować. W pierwszym tygodniu to mąż dbal żebym dużo piła i jadła a teraz zdarza mi się zwyczajnie zapomnieć 😞

Z karmieniem ciężko 😞 Nie zawsze chce zlapać cyca i tak się strasznie denerwuje że jej placz zmienia się w taki skrzek, aż się boję tego 😞 Ogólnie dajemy radę z pielęgnacją tylko to jedzenie :P Zamówilismy laktator i chyba zacznę ściagać pokarm i karmić z butelki żeby nei irytować Małej a przy okazji żebym ja była spokojniejsza, bo będę widziała ile zjadała a tak niby je 10min i najedzona a innym razem je 20min i muszę zmienić jej pierś.

Juz dwa razy odwiedziła nas położna. Ale druga wizyta była jak zbawienie. Niby mam założone szwy rozpuszczalne a tu minął ponad tydzien i z nimi nic się nie działo. Położna powiedziała że może mi je wyjąć 🙂 Na początku się wstydziłam ale dziewczyny jaki luksus usiąść na toalecie dwoma pośladkami 😜 Więc jak jest tylko mozliwość to nie męczcie się. Zwłaszcza że powiedziała mi że to co miałam na wierzchu to to szwy które się rozpuszczają od 30-60 dni 🤪 A że się w tych miejscach zagoiło to mi zdjęła. Mówiła że głębiej mam jeszcze takie 2 ale bez narzędzi ginekologicznych nie da rady 😞 Ale i tak jest super 🙂

Dziewczyny jesli chodzi o ból przy badaniu to niestety jest okropny ale jakby to rzec, można się przyzywczaić, tzn ja poprstu myslalam o tym że to minie i zaraz będzie moje maleństwo. I po ktorymś razie jest ci juz wszystko jedno. JA z kolei jak miałam zakładany balonik- cewnik foleya to byly chyba ze 4 połozne i 2 ginekologów w tym ordynator, i też juz mi wszystko jedno było że tam jest tyle osób i że wszyscy zagladają. Więc nie myślcie o takich rzeczach tylko o tym że za niedługo będziecie przytulać swoje maleństwa.
Za te co sie nie rozpakowały trzymam kciuki 🙂 I życzę wytrwałości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fuu... ale ten czop obrzydliwy ;/ nie odszedl mi na pewno... 🤨 biegunke mam od 3 dni, bole od krzyza do pipki i nie moge dac nogi na noge bo taki bol dziwny a tak to nic... 😞 wczoraj byl sexik i nic nie pomoglo, dzisiaj tez sprobujemy... bo potem w pologu to ani mi pewnie przez glowe nie przejdzie zeby sie z Pawciem poprzytulac... 🥴 Olieczko, ile jestes juz po terminie? mi dzis przyszlo do glowy ze jesli nie zacznie sie akcja do soboty to pojade do szpitala zeby mi ten masaz zrobily 🤨 a tsk poza tym to strasznie puvchne, w tym tyg chyba z 3 kg wody nabralam 😲 nogi mam jak balony normalnie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W ubiegły czwartek byłam u ginekologa, który zbadał mnie dokładnie tak jak opisujecie. Poinformował, że szyjki prawie nie ma, rozwarcie 1cm i według niego urodzę w weekend (miniony) najdalej w tygodniu (minionym). Dwa dni po badaniu zauważyłam fragmenty czopu śluzowego, myślę jednak, że to efekt silnego napierania paluchów na szyjke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuszki!
Trzymam kciuki ze te jeszcze niewyklute brzdace, juz maj sie konczy wiec nie martwcie sie i Wy dolaczycie do naszego kolka 🙂
Mam pytanie do mamus 🙂
Otoz wczoraj odpadl nam pepuszek, jeszcze taki maly odstajacy kikutek zostal, zdaje sie ze to tez powinno odpasc...? Dziewczyny, od kiedy i na jak dlugo kladzie sie babla na brzuszku?
Niby jedni mowia od razu, inni jak odpadnie pepek. No i niewiem 😞
Powiedzcie jak Wy sie stosujecie do tego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agus34 napisał(a):
Czesc Brzuszki!
Trzymam kciuki ze te jeszcze niewyklute brzdace, juz maj sie konczy wiec nie martwcie sie i Wy dolaczycie do naszego kolka 🙂
Mam pytanie do mamus 🙂
Otoz wczoraj odpadl nam pepuszek, jeszcze taki maly odstajacy kikutek zostal, zdaje sie ze to tez powinno odpasc...? Dziewczyny, od kiedy i na jak dlugo kladzie sie babla na brzuszku?
Niby jedni mowia od razu, inni jak odpadnie pepek. No i niewiem 😞
Powiedzcie jak Wy sie stosujecie do tego 🙂


Agus nam odpadl od razu caly i taki ladny zostal juz zagojony 🙃
połozna powiedziala mi ze teraz moge klasc Stasia na dlugo nawet moze sie przespac na brzuszku ale nie dluzej niz 3 godz.ale Stachurek jest wygodnicki usypia przy cycusiu 😜 wiec nie ma szans na przespanie sie na brzusiu 😁 ale jesli chodzi o termin od kiedy to juz w szpitalu pediatrzy kladli mojego maluszka na brzusiu..nie na dlugo ale kladli 🙂 Buziaczki dla Elviska 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Betty jestem 2 dni po terminie. Lekarka kazała mi jechać dzień po do szpitala bo to oni przejmuja juz opiekę.
Teraz jeszcze kawałeczek tego czopka miałam na majtkach...
Jutro znowu mam się stawić na izbę. Za każdym razem robią takie badanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
Betty jestem 2 dni po terminie. Lekarka kazała mi jechać dzień po do szpitala bo to oni przejmuja juz opiekę.
Teraz jeszcze kawałeczek tego czopka miałam na majtkach...
Jutro znowu mam się stawić na izbę. Za każdym razem robią takie badanie?



po terminie z miesiączki czy usg?
bo ja z miesiączki miałam na 23 maja a z usg na 27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec, ale cudny ten Was Stasiulek 🙂
Kochana, a co Ty jesz przy karmieniu? stosujesz scisla diete? bo ja tej nocy od 2:00 do rana co chwila wstawalam bo moj Elvisek cos niespokojny 😞 za to teraz w dzien spi jak ta lala 🙂 no a ja padnieta! A tu pranie 2x, sprzatanie no i o obiedzie trzeba myslec.
Mamuski karmiace napiszcie co jecie.... ? Ja przymierzam sie do malin, ale rozne sa opinie. Jem pulpety, kopytka, kasze, gotowane mieso, owsianke, manne...i botwinkowa, jajka, twarog, jogurty, dzem, ser zolty, ....jedna slaba kawa 🙂
Ogolnie to boje sie co tu zjesc aby maluszkowi nic nie bylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie i mamusie!
Marcysia nie wiem czemu, ale logując się na forum byłam przekonana, ze już urodziłaś 🙃
Nic się nie martwcie, bo zaraz pójdzie jedna za drugą 🙂
W sumie fajnie się macie, że to przed Wami.... moja Amelka wczoraj miesiąc skończyła i tak jakoś mi smutno się zrobiło, że czas tak szybko mija, bo dopiero co ją w brzuszku miałam i rodziłam, a tu już miesiąc. Oczywiście cieszę się, że rośnie i się rozwija, ale wiecie jak to jest.

Aguś ja jem wszystko oprócz wzdymających rzeczy takich jak groch, kapusta, fasola; nie jadam cytrusów póki co i nie jadam rzeczy, które są smażone w głębokim tłuszczu. Ostatnio zjadłam np schabowego i małej nic nie było. Ale przeważnie jem grillowane mięso lub gotowane ze względu na figurę. Dziewczyny zostało mi jeszcze 6 kilo 🥴 do wagi sprzed ciąży. Ale chciałabym zgubić 15, żeby być super lacha 😉 Najgorsze, że przy dwójce dzieci i prowadzeniu całego domu, nie mam czasu na ćwiczenia, a bardzo przydałyby się na brzuch, bo ta skóra pozbawiona jest jędrności i ciągle noszę te majtochy wyszczuplające, które pozbawione są seksapilu, także zakładam je jak mąż nie widzi hehe 😎
A poza tym minął już miesiąc od mojego porodu i ja ciągle pocę się w nocy!!! Raz mi zimno, raz gorąco, piżamę zmieniam po 3 razy nie raz, pościel co drugi dzień, na prześcieradle aż odznacza się całe moje ciało, jakby ktoś odrysował. Ponoć to cała woda ze mnie schodzi, ale jakie to uciążliwe i mało komfortowe i że tak długo to trwa, masakra jakaś. W ciągu dnia jest wszystko super.

A pogoda u nas do dupy! Wczoraj grad, dzisiaj wichury i ulewy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agus ja tez jem wszystko, poza cytrusami i właśnie kapusta grochem itp, chociaz w szpitalu w drugiej dobie po cesarce dostalam na obiad kluski ziemniaczane z kapustą kiszoną i boczkiem 🤪, nie wiem czy oni tam zwracaja uwage na to czy ktos karmi...
Dziewczyny, tak jak marta pisała jeszcze zatęsknicie za brzuszkami, to są ostatnie chwile kiedy możecie się wyspać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 a ja sie wlasnie zastanawialam czemu sie tak w nocy poce i mowie dzis do Piotrka,ze chyba mamy zle przescieradlo bo strasznie sie poce haha 🙂 no ja mam -10 kg i 11 do zrzucenia,ale skoro w tydzien spadlo mi 10 kg to jestem pelna nadzieji 😉

CO do diety-ja tez ze wzgledu na Maluszka ale i figure jem gotowane rzeczy-kurczaka,marchewke.DO tego na sniadanko bulka z Almette smietankowym i plasterkiem gotowanej wedliny plus salata.Natomiast z owocow jem tylko jablka,potrafie zjesc 4 dziennie.Pije duzo wody,zero cukru,zero slodyczy.Ale szczerze mowiac to nawet nie mam specjalnie na nic smaka.A no i zjadlam wczoraj i dzis biszkopty to tyle ze slodkosci.A kawe pije zbozowa bezkofeinowa,ale z kawa mam takiego pecha ze co nabiore na nia ochote to maly sie budzi 😁

CO do czopa-to jak mi odszedl to czytalam "statystki" i podobno najwiecej kobiet rodzi w ciagu 24 lub 48 godzin po odejsciu,mi odszedl w srode-urodzilam w piatek.Z tym,ze jak juz odejdzie to trzeba uwazac na szyjke,bo on chronil dzieciatko przed bakteriami itd a teraz tej ochrony nie ma 🙂 a swoja droga-2 czerwcowki juz wypakowane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina te kg szybko z Ciebie zlecą zobaczysz. Mi po pierwszej ciąży też wszystko pięknie zeszło, teraz dłużej to trwa i ta skóra na brzuchu 😠 No, ale nic dam radę.

Co do pocenia mi położna tak tłumaczyła, że to cała woda schodzi z organizmu i że raczej powinnam się z tego cieszyć 😮 no ok, ale mnie to już dobija, ba mam tak co noc przez miesiąc 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak bym chciała się dziś bzyknąć to też mam uważać dlatego że ten czop mi odszedł?
Oj Karola żebyś miała rację i żeby tak się stało żebym do niedzieli urodziła 🙂
Właśnie myślałam o Angeli, pewnie zajęta maluszkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a w ogole to zastanawiam sie dlaczego nie moge zalozyc nowego watku... 😞 pomyslalam,ze fajnie byloby wrzucac zdjecia naszych Krasnali w oddzielnym watku,zeby kiedys spojrzec i sie rozczulic 🙂 moze ktoras z Was zalozy? 🙂 ja poki co wrzucam tutaj i wysylam buziaki wszystkim ciociom i kochanym i forumowym braciszkom i siostrzyczkom:*Olivier 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/818/96627746904072984309394.jpg/][IMG]http://img818.imageshack.us/img818/8395/96627746904072984309394.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...