Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja herbaty ogolnie nie slodzilam nigdy,chyba,ze na kaca(wtedy duzo cytryny i cukru) 🙂 chociaz wlasnie sobie zdalam sprawe ze wlasciwie odkad urodzilam,wypilam tylko z 7 razy ta laktacyjna,a innej nie pije w ogole 😮 a i jem bardzo duzo nabialu-jogurty naturalne i kefiry,nie wiem czemu ale mam na nie spora ochote.I ostatnio cale opakowanie taki cukierkow ala mamba zjadlam,chyba ich tam bylo z 15 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
To tak jak ja jogurty teraz bardzo lubię, a wcześniej nie bardzo.
Ja śpię w staniku i wkładkach, bo inaczej chyba całe łóżko bym zamoczyła. A biust mam ciężki, więc nie wyobrażam sobie nie spać w staniku teraz, bo później to chyba do kolan bym miała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
To tak jak ja jogurty teraz bardzo lubię, a wcześniej nie bardzo.
Ja śpię w staniku i wkładkach, bo inaczej chyba całe łóżko bym zamoczyła. A biust mam ciężki, więc nie wyobrażam sobie nie spać w staniku teraz, bo później to chyba do kolan bym miała 😉


Ja tak samo kiedys jogurty jadlam sporadycznie,a naturalne to juz w ogole,natomiast teraz dzien w dzien 🙂 🙂
To ja chyba tez stanik bede na noc zakladala,jak mus to mus....moj biust tez mega ciezki,to pewnie on wazy te nadprogramowe kg ktorych jeszcze nie zgubilam po ciazy 😉 😁
Jeny nie moge uwierzyc ze Twoja Amelka juz ma miesiac i 18 dni,a wydaje sie jakby dopiero co sie urodzila!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jogurty jem też, dodaje troche musli i banana. Rodzice przywieżli mi też prawdziwe zsiadłe mleko które kocham, jadłam je przez 2 dni ale poźniej normalnie czułam je w mleku i przestałam.
Ja herbatę zwykłą wypiłam jedną do tej pory, piję taka na laktację, rumiankową i napar z kopru.

Ja tez spię w biustonoszu takim sportowym odpinanym, wkładam wkładki i jak rano wstaję to te wkładki są takie nasiąknięte i mega ciężkie 🙂 Jak mały ssie jednego cycka to z drugiego mi leci strumieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Hubert jeszcze nic nie głuży...No ale jeszcze ma czas chyba? 😉
Ja niestety nie jem produktów mlekopochodnych wcale bo na buźce małego pojawiły się krosteczki a że Werka miała skazę białkową to i tu mleko jest pierwszym podejrzanym 🥴
Czas rzeczywiście szybko leci 😮 Ale to dobrze bo z niecierpliwością czekam az się synuś bardziej kumaty zrobi bo póki co straszna z niego maruda 😁 Chciałam np bardzo żeby spał w łóżeczku ale nie mam siły żeby to przewalczyć teraz 🤨 Budzi się po 5 min od odłożenia do łóżeczka i płacz. Jednego dnia 6h bawiliśmy się w kotka i myszkę i skapitulowałam bo przecież mam jeszcze drugie dziecko i muszę się zajmować obojgiem a nie walczyć z Młodym o wyro przez cały dzień 😉 Do tego nie chce smoczka bo wiadomo co jest lepsze 😉
Karolina jak zwykle piękny avatar 🙂 To Ty robiłas zdjęcia czy to juz pierwsza profesjonalna sesja synka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matko jak ja wam zazdroszczę tych ciężkich cycków i kapiącego mleka.. 😞 ja niestety nie mam już wcale pokarmu zanikł mi i karmie małego tylko mm.. czuje się przez to okropnie 😞 ale co mam zrobić.. pocieszam się truskawkami, które jem bezkarnie a tak mam dołka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuski 🙂
My juz 2 dzień w domku, jeszcze do wczoraj dokarmialam małego mleczkiem sztucznym a dzisiaj najada się siara... 3 dni zaciskalam zeby z bólu ale sutki juz przyzwyczaily sie do ssania, bardzo zalezy mi na karmieniu piersia 🙂 Mały jest zdrowiutki, pepuszek suchy i ladnie sie goi, a Kubus tylko je, pierdzi spi i robi kupki 🙂 jest taki grzeczniutki... A ja mogłabym sie na nieo patrzec 24h/dobę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamusie 🤪
Mam chwilke wiec moge sie wypowiedziec troszku 😁
Stas jest cudowny .. dzis wstal o 12.30 🙂 maz ma nocne zmiany wiec spimy razem karmie i przewijam go na spiocha i przesypia cale noce 🙂 we dnie tez jest grzeczniutki dzisiaj dal mamie zrobic wszystko ..posprzatac..odkurzyc ..ugotowac obiad i zrobic pranie 🙂 lezal sobie na lozku i albo sie rozgladal albo spal 🙃
Martus moj Stachurek tez juz 'gada' szczegolnie na przewijaku... 🙂 kloci sie ze mna 🙂 i cudnie smieje sie od ucha do ucha...jest tak silny ze jak klade go na brzusiu to opiera sie na lokciach i podnosi lepek do gory ..jest juz bardzo sztywny..robi sie juz taki smieszny 🙃 🙃 🙃 Co do jedzenia to nie jem smazonego staram sie jesc chudo i duzo warzyw..slodyczy nie jem ale ostatnio pozarlam kilka ciastek owsianych i Gizmo dostal uczulenia 😞 tak mysle ze to od tego ☺️
Nihasa podjedz tych truskawek i za mnie 😉 w sobote kupilam łubianke i zamrozilam ..beda na pozniej 🙂
Karola ja w staniku 24h z wkladkami oczywiscie..mam mnostwo pokarmu i musialam sobie nawet cyckonosz na zamowienie zrobic bo ngdzie nie moglam kupic 75E moze macie jakis sklep gdzie bede mogla normalnie kupic taki rozmiar??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynko, a w Marks&Spencer lub Mothercare szukałaś takiego rozmiaru? Ja na angielskim ebay znalazłam w tym rozmiarze staniczki i są one wysyłane z Polski 🙂 więc może i na Allegro?

Moja też ładnie trzyma główkę i nie zostawiam jej nawet na przewijaku czy sofie samej, bo boję się, że już może zlecieć, bo tylko wierci się na boki.

A tak w ogóle jestem taka szczęśliwa, bo właśnie mąż zamówił nam bilety i 3 lipca będziemy w Pl!!! Już nie mogę się doczekać 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam stanik w sklepie dziecięcym : rozmiar 75F 😲 BYły też 75G, H... Firma mamma alles, są dostępne na allegro ale lepiej byłoby przymierzyć. Co do spania to ja śpię w miękkim staniku sportowym z wkładkami a jak karmię to na nieużywaną pierś wkładam pieluchę tetrową bo mnie od razu zalewa 😉
Jejku dziewczyny jakie te wasze dzieciaczki silne 🤪 Ja się póki co obrotów nie spodziewam. Skoro już wszystkie urodziły i nie spowoduję tym stresu to mogę napisać że Hubert urodził się z wadą rączki, tj dłoni. Na USG ie było tego widać...Od miesiąca jeździmy po lekarzach, wiemy już że po skończeniu roku czeka nas operacja a do tego czasu rehabilitacja...Przyznam że ta wada dłoni powoduje że bardzo uważnie przyglądam się synkowi, jego odruchom itd i ciągle sobie wkręcam że coś jeszcze może być nie tak 😞 Chociaz rehabilitantka NDT Bobath która go oglądała stwierdziła że wszystko jest ok i nie ma się go co czepiać to stres został i uspokoję się pewnie dopiero jak Mały zacznie sikać na stojąco 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
Agama napisał(a):
Dziewczynki, kikut pępowinowy mojego Adasia bardzo brzydko pachnie. W szpitalu zalecili jego pielegnacje Octaniseptem i dokładne wycieranie patyczkiem, lipa bo u małego sie paprze, jakby z rozmiekczenia. Czy któraś z Was uzywała 70% roztworu spirytusu?


u mnie połozna przemywała wacikami nasączonymi już spirytusem. Ładnie sie wysuszył i za 2 dni sam odpadł. I teraz kazała nam przemywać spirytusem od czasu do czasu w środku pępuszka.


Oliczeko dziękuje! Kupiłam nasaczone spirytusem gaziki w saszetkach i faktycznie pomogło, podsuszylo.
W szpitalu położne mowiły, ze zaprzestano stosowac spirytusu bo mamy robiły zbyt mocny roztwór i odnotowali wiele przypadków oparzeń skóry, i stad ten oktanisept.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Agama napisał(a):
Dziewczynki, kikut pępowinowy mojego Adasia bardzo brzydko pachnie. W szpitalu zalecili jego pielegnacje Octaniseptem i dokładne wycieranie patyczkiem, lipa bo u małego sie paprze, jakby z rozmiekczenia. Czy któraś z Was uzywała 70% roztworu spirytusu?

Octenisept odkaża ale nie wysusza więc w tym wypadku się nie sprawdzi...Możesz uzyć rozcieńczonego spirytusu (ja bym rozcieńczyła w bardziej niż 70%) albo pioktaniny - do kupienia w aptece, kosztuje grosze. A jak pepuszek brzydko pachnie to może lepiej do pediatry? Albo do
swojej położnej zadzwoń? Ja nie wyczułam zapachu u żadnego z dzieci a po odpadnięciu kikuta tez się troche paprało


Dzięki za odpowiedz. W aptece zakupiłam gotowe nasaczone spirytusem gaziki, super sie nimi czysci i pieknie obsuszyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Matko jak ja wam zazdroszczę tych ciężkich cycków i kapiącego mleka.. 😞 ja niestety nie mam już wcale pokarmu zanikł mi i karmie małego tylko mm.. czuje się przez to okropnie 😞 ale co mam zrobić.. pocieszam się truskawkami, które jem bezkarnie a tak mam dołka 😞[/quote

Mi laktacje bardzo rozkrecił laktator elektryczny, popyt-czyni podaz. siadałam do tej dojarki po dziesiec minut na kazda piers 3 razy dziennie. Super efekt!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Czesc Mamusie 🤪
Mam chwilke wiec moge sie wypowiedziec troszku 😁
Stas jest cudowny .. dzis wstal o 12.30 🙂 maz ma nocne zmiany wiec spimy razem karmie i przewijam go na spiocha i przesypia cale noce 🙂 we dnie tez jest grzeczniutki dzisiaj dal mamie zrobic wszystko ..posprzatac..odkurzyc ..ugotowac obiad i zrobic pranie 🙂 lezal sobie na lozku i albo sie rozgladal albo spal 🙃
Martus moj Stachurek tez juz 'gada' szczegolnie na przewijaku... 🙂 kloci sie ze mna 🙂 i cudnie smieje sie od ucha do ucha...jest tak silny ze jak klade go na brzusiu to opiera sie na lokciach i podnosi lepek do gory ..jest juz bardzo sztywny..robi sie juz taki smieszny 🙃 🙃 🙃 Co do jedzenia to nie jem smazonego staram sie jesc chudo i duzo warzyw..slodyczy nie jem ale ostatnio pozarlam kilka ciastek owsianych i Gizmo dostal uczulenia 😞 tak mysle ze to od tego ☺️
Nihasa podjedz tych truskawek i za mnie 😉 w sobote kupilam łubianke i zamrozilam ..beda na pozniej 🙂
Karola ja w staniku 24h z wkladkami oczywiscie..mam mnostwo pokarmu i musialam sobie nawet cyckonosz na zamowienie zrobic bo ngdzie nie moglam kupic 75E moze macie jakis sklep gdzie bede mogla normalnie kupic taki rozmiar??[/quo

Znam fantastyczny sklep, z takim , mniejszym i jeszcze większym rozmiarem w centrum Warszawy. Stanik idealnie dopasuje pani Agata, która tam pracuje. Za swój stanik do karmienia zapłaciłam ok 100zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Ja kupiłam stanik w sklepie dziecięcym : rozmiar 75F 😲 BYły też 75G, H... Firma mamma alles, są dostępne na allegro ale lepiej byłoby przymierzyć. Co do spania to ja śpię w miękkim staniku sportowym z wkładkami a jak karmię to na nieużywaną pierś wkładam pieluchę tetrową bo mnie od razu zalewa 😉
Jejku dziewczyny jakie te wasze dzieciaczki silne 🤪 Ja się póki co obrotów nie spodziewam. Skoro już wszystkie urodziły i nie spowoduję tym stresu to mogę napisać że Hubert urodził się z wadą rączki, tj dłoni. Na USG ie było tego widać...Od miesiąca jeździmy po lekarzach, wiemy już że po skończeniu roku czeka nas operacja a do tego czasu rehabilitacja...Przyznam że ta wada dłoni powoduje że bardzo uważnie przyglądam się synkowi, jego odruchom itd i ciągle sobie wkręcam że coś jeszcze może być nie tak 😞 Chociaz rehabilitantka NDT Bobath która go oglądała stwierdziła że wszystko jest ok i nie ma się go co czepiać to stres został i uspokoję się pewnie dopiero jak Mały zacznie sikać na stojąco 😉



wanila podziwiam cię,że tak długo nie mogłaś się wyżalić by innym mamusiom nie robić stracha...bardzo cię za to podziwiam 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie kobietki!!! u mnie zrobiło się nieciekawie
otóż
od 3 dni bardzo źle się czułam...chodziłam jak pijana,tłumaczyłam sobie,ze to wina tych nieprzespanych kilku dni bo z małą siedziałam stale przy cycu...
wczoraj włożyłam sobie termometr patrzę tu 40 stopni gorączki 😲
i ogólnie czułam się jakbym miała grypę,łamało mnie w kościach,byłam senna i taka jakbym miała zaraz zemdleć.
okazało się,że mam silne zapalenie w jednej piersi.pojechałam do położnej i lekarza.dostałam antybiotyk przy którym nie mogę karmić małej...walczę domowymi sposobami,ale pierś nie chce się odczopowac.jest nabrzmiała ...boli a jak ciągnę laktatorem to ledwo coś wyleci..parę kropek i koniec.
boję się o moją kruszynkę bo ona ma dopiero 1,5 tygodnia i już jest na mm.
boję się o laktację,że mi zaniknie.
mówię wam dziewczyny mam takiego doła ,ze szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia jestes mega dzielna,ucaluj swojego synka!!Powiem CI,ze zrobilo mi sie przykro jak to przeczytalam,ale najwazniejsze ze po operacji na pewno juz wszystko bedzie dobrze! w ogole takie Maluszki sa takie bezbronne,ze az smutne ze im sie cokoliwek dzieje 😞i ja podobnie jak marcysia rowniez CIE PODZIWIAM!! i bedzie wszytsko dobrze:*
Oli natomiast ma chyba od paru dni ten tradzik niemowlecy...bo nie sadze aby to bylo uczelnie.Jak spi ma gladka buzie a jak zaczyna sie denerwowac to pojawiaja mu sie krostki 😞 na to chyba nie ma lekarstwa?
Co do zdjec- wanilko,to na wstepie bardzo dziekuje za komplement 😘 ja niestety nie ejstem tak utalentowana jesli chodzi o fotogarfie 😉 mam znajomego fotografa z ktorym kiedys wspolpracowalam i mamy dobry kontakt,wiec postanowil cwiczyc na Olim fotki,bo specjalizowal sie zawsze w fotografii packshotow,kobiet i zdjeciach stockowych,a z dziecmi nie mial zbyt wiele do czynienia 🙂WIec on sobie cwiczy a my mamy super zdjecia,jak dla mnie bomba,za 2 tyg juz sie zapowiedzial na kolejna sesje 😉 wiec bedziemy miec super pamietke no i wiadomo-babcie maja co wisiac na scianie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia dużo uścisków dla Ciebie i synka 😘 Wszystko będzie dobrze, zobaczysz. Też Cię podziwiam za milczenie 😘
U mojego M. rok temu kuzynka urodziła córeczkę z 6 paluszkami u stóp i jakoś teraz będzie miała operację 🥴
A jeśli mogę spytać, to co jest z tą rączką?

Karolina trądziku niemowlęcego się nie leczy, trzeba przeczekać. Amelce też wychodzi i znika. Olivcia też miała(dłużej i bardziej nawet).

W Pl pogoda się robi, to u nas się psuje 😠 zawsze tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Ja kupiłam stanik w sklepie dziecięcym : rozmiar 75F 😲 BYły też 75G, H... Firma mamma alles, są dostępne na allegro ale lepiej byłoby przymierzyć. Co do spania to ja śpię w miękkim staniku sportowym z wkładkami a jak karmię to na nieużywaną pierś wkładam pieluchę tetrową bo mnie od razu zalewa 😉
Jejku dziewczyny jakie te wasze dzieciaczki silne 🤪 Ja się póki co obrotów nie spodziewam. Skoro już wszystkie urodziły i nie spowoduję tym stresu to mogę napisać że Hubert urodził się z wadą rączki, tj dłoni. Na USG ie było tego widać...Od miesiąca jeździmy po lekarzach, wiemy już że po skończeniu roku czeka nas operacja a do tego czasu rehabilitacja...Przyznam że ta wada dłoni powoduje że bardzo uważnie przyglądam się synkowi, jego odruchom itd i ciągle sobie wkręcam że coś jeszcze może być nie tak 😞 Chociaz rehabilitantka NDT Bobath która go oglądała stwierdziła że wszystko jest ok i nie ma się go co czepiać to stres został i uspokoję się pewnie dopiero jak Mały zacznie sikać na stojąco 😉


KOCHANA mój Arturek też urodził sie z wadą dłoni, tzn. z brakiem piątego paluszka....... 😞
Zastanawiałam sie długo czy Wam napisać i najpierw postanowiłam tak jak Ty że napiszę dopiero jak wszystkie urodzą, a później stwierdziłam, że może lepiej nie napisać 😞
Oczywiście najpierw to był dla nas szok, bo też na USG nie było tego widać, a na 3D nie byliśmy i dobrze bo jakbym wiedziała w ciąży to bym tylko się martwiła. 2 godziny po porodzie zabrali go na patologie noworodka - badanie krwi, rendgen, i USG brzuszka i klatki piersiowej -- i w ten sposób wykluczyli inne wady rozwojowe 😆 Ogólnie rączka jest na 100% sprawna i zakończona jest normalnie, tylko jest poprostu węższa o ten mały paluszek, ale ogólnie nikt tego nie zauwaza 🙂 jesteśmy pod opieką ortopedy, który twierdzi, że Arturek w przyszłości nie będzie miał żadnych problemów jeśli chodzi o jej używanie.
Powiem Wam, że obie noce w szpitalu przpłakałam, ale teraz już inaczej na to patrzę, bo tak naprawdę najważniejsze, że jest zdrowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandrinia to i dla Was dużo uścisków i buziaczków 😘 😘 😘
Pamiętajcie kochane, że najważniejsze, że nasze dzieciaczki żyją, że obeszło się bez komplikacji poważnych czy błędów lekarskich podczas porodów, czy o wiele groźniejszych wad np serduszka itd mogłabym wymieniać i wymieniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki wszystko bedzie ok.Wanilia zycze Hubercikowi ...zeby wszystko poszlo sprawnie i szybkiego powrotu do pelnosprawnej raczki czasem tak jest ..wazne zebys sie nie martwila bo napewno wszystko bedzie dobrze...sandrinia a ja Ci powiem ze ja urodzilam sie z 6 palcami u prawej stopy..ale rodzice zadecydowali o amputacji..bo butow bym nie dostala...to ze nie ma paluszka nie przeszkodzi mu w funkcjonowaniu i spelnianiu swoich marzen kiedys tam w zyciu..wiec glowa do gory..:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...