Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
sandrinia napisał(a):
wanilia napisał(a):
Ja kupiłam stanik w sklepie dziecięcym : rozmiar 75F 😲 BYły też 75G, H... Firma mamma alles, są dostępne na allegro ale lepiej byłoby przymierzyć. Co do spania to ja śpię w miękkim staniku sportowym z wkładkami a jak karmię to na nieużywaną pierś wkładam pieluchę tetrową bo mnie od razu zalewa 😉
Jejku dziewczyny jakie te wasze dzieciaczki silne 🤪 Ja się póki co obrotów nie spodziewam. Skoro już wszystkie urodziły i nie spowoduję tym stresu to mogę napisać że Hubert urodził się z wadą rączki, tj dłoni. Na USG ie było tego widać...Od miesiąca jeździmy po lekarzach, wiemy już że po skończeniu roku czeka nas operacja a do tego czasu rehabilitacja...Przyznam że ta wada dłoni powoduje że bardzo uważnie przyglądam się synkowi, jego odruchom itd i ciągle sobie wkręcam że coś jeszcze może być nie tak 😞 Chociaz rehabilitantka NDT Bobath która go oglądała stwierdziła że wszystko jest ok i nie ma się go co czepiać to stres został i uspokoję się pewnie dopiero jak Mały zacznie sikać na stojąco 😉


KOCHANA mój Arturek też urodził sie z wadą dłoni, tzn. z brakiem piątego paluszka....... 😞
Zastanawiałam sie długo czy Wam napisać i najpierw postanowiłam tak jak Ty że napiszę dopiero jak wszystkie urodzą, a później stwierdziłam, że może lepiej nie napisać 😞
Oczywiście najpierw to był dla nas szok, bo też na USG nie było tego widać, a na 3D nie byliśmy i dobrze bo jakbym wiedziała w ciąży to bym tylko się martwiła. 2 godziny po porodzie zabrali go na patologie noworodka - badanie krwi, rendgen, i USG brzuszka i klatki piersiowej -- i w ten sposób wykluczyli inne wady rozwojowe 😆 Ogólnie rączka jest na 100% sprawna i zakończona jest normalnie, tylko jest poprostu węższa o ten mały paluszek, ale ogólnie nikt tego nie zauwaza 🙂 jesteśmy pod opieką ortopedy, który twierdzi, że Arturek w przyszłości nie będzie miał żadnych problemów jeśli chodzi o jej używanie.
Powiem Wam, że obie noce w szpitalu przpłakałam, ale teraz już inaczej na to patrzę, bo tak naprawdę najważniejsze, że jest zdrowy 🙂

No widzisz, dwie wady dłoni w jednym wątku majowym 🤨 Zdjęcie jest zbyt duże żeby coś zobaczyć, ja wstawię juz na mamusiach. Zdziwiło mnie że zrobili Arturkowi RTG, nam powiedzieli że dopiero po 4 m-cu więc jeszcze nie wiemy jak się kosteczki w środku mają.. I w szpitalu nas zupełnie olali, lazali zgłosić się do chirurga i poradni genetycznej i zrobić USG - wszystko musiałam sama załatwiać....Całe szczęście nie ma innych wad, narządy są wykształcone jak trzeba więc też się cieszę że to tylko rączka, mimo że czeka nas długa droga żeby była w pełni sprawna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny tak sobie mysle,ze jest mi tak szkoda,ze nie mieszkamy wszystkie blizej siebie..tak bym chciala sie z Wami spotka,wycalowac Was,Wasze szkraby!!naprawde mam wrazenie,ze jestescie mi teraz blizsze niz niektore z moich kolezanek,o wszystkim sobie piszemy,doradzamy..to naprawde jest super...
Sandrin ucaluj ode mnie mocno Arturka prosze:* a zdjecie faktycznie za duze bo widac tylko nadgarstek i sweterek 🙂
I dokladnie Dziewczyny,najwazniejsze,ze Maluszki sa zdrowe i dobrze sie rozwijaja 🙂
a zauwazylyscie,ze u czerwcowek prawie same dziewczynki sie rodza?natomiast u majowek czyli u nas wiekszosc Panow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas zabrali go na paologię i zrobili wszystkie badania, aby wykluczyć inne wady, które mogłyby współgrać, bo podobno dość często w takiej sytuacji brak jednej kości przedramienia lub "czegoś" w brzuszku - całe szczęście wszystko OK. Muszę powiedzieć, że w szpitalu dobrze się nim zajęli i przy wypisie mieliśmy długą rozmowę z pediatrą, który nam wszystko wytłumaczył, dał skierowanie do ortopedy i adres gdzie mamy się zgłosić. Także polecili, abyśmy się wybrali do genetyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina Ty to faktycznie masz dużo czasu, że na czerwcówki jeszcze zaglądasz 😜 pozazdrościć 😉

Ja widzę całe zdjęcie i szczerze na prawdę nie rzuca się w oczy 🙂

Ponawiam: KIEDY ŚMIGAMY NA MAMUSIE WY DROGIE MAMCIE?

A tak w ogóle to inne dziewczyny zapomniały o całym bożym świecie chyba przy swoich maleństwach...uśmiechnięta, totylkoja, angela.....pogroziłabym palcem, ale nie ma takiej emotikonki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Amelia dzisiaj przechodzi samą siebie. Ulewa że szok i to takim serkiem w sam dekolt mamusi i zaraz domaga się cyca i znowu ulewa i znowu cyc. Nie da się oszukać smokiem mój obżarciuszek kochany.
Jakbyśmy kiedyś zrobiły sobie taki zjazd majówek to byłoby super! Ja całe lato w Pl jestem[IMG]http://emots.yetihehe.com/1/haha.gif[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Moja Amelia dzisiaj przechodzi samą siebie. Ulewa że szok i to takim serkiem w sam dekolt mamusi i zaraz domaga się cyca i znowu ulewa i znowu cyc. Nie da się oszukać smokiem mój obżarciuszek kochany.
Jakbyśmy kiedyś zrobiły sobie taki zjazd majówek to byłoby super! Ja całe lato w Pl jestem[IMG]http://emots.yetihehe.com/1/haha.gif[/IMG]


Ja takie ulewanko mam na codzien...zsiadlym mlekiem syn oklada mi cycole bo wiecznie w dekolt mi ulewa 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam no jakos tak opanowalam pisanie jedna reka jak karmie wiec czasem sobie zajrze na czerwcowi,a jaka oszczesdnosc czasu 😉 karmie,odpisuje na maile,czasem nawet uda mi sie z kim porozmawiac przez telefon,oczywiscie w granicach rozsadku 😉 moze niedlugo uda mi sie karmiac Oliego obrac ziemniaki :P 🙂 😁

Sandrine
w zyciu bym nie zwrocila uwagi ze on nie ma paluszka,nic nie widac,a najwazniejsze ze jemu to nie bedzie przeszkdzac w przyszlosci:*
Rudzielec slodki Stakiulek!! 🙂

Wroclaw hmmm piekne miasto,ale daleko od Wawy troche:P chociaz...chciec to moc 😉

A inne dziewczyny faktycznie o nas zapomnialy,musimy im jakas kare wymyslic 🙂

A co do mamusie net to mi to bez roznicy gdzie pisze,dajcie haslo a sie przeniose 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Justyna śliczny Twój Stasiulek. Fajniusi awatarek 🙂
Z małej miejscowości niedaleko Wałbrzycha. Ale moja mama przeprowadziła się w zeszłym roku do Wrocka, także teraz we Wrocławiu się zatrzymujemy 🙂
☺️to moj maly Ukochany Wariat..mam wrazenie ze on juz rozumie co do niego mowie i smieje sie jak sie usmiecham do niego jest taki Cudowny..i tak najlepsze miny to ma w wannie..boki zrywac..łazienka to jego swiatynia dumania 😁

hmmm..Wrocław to nie koniec swiata ..no to kiedy zlot..czarownic 😉?? 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justa a ten usmiech stasia to juz taki kontrolowany?czy przypadek?bo sie zastanawiam kiedy moj zacznie sie usmiechac tak specjalnie,a nie ze przez przypadek 🙂

a w ogole w sobote pojechalam do Galerii handlowej po laktator nie bylo mnie ze 2 godziny,bo zanim wybralam,zanim odstalam w kolejce(niestety bez brzucha trzeba stac w kolejkach) to troche czasu mineloi moje chlopaki sobie swietnie poradzily 🙂pierwszy raz zostawilam ich na tak dlugo samych,ale teraz jak juz moge sciagac mleko to od czasu do czasu zamierzam sobie gdzies smignac a Szrabulec niech zostaje z tata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o matko to ja Wam jutro wkleje mysliciela,bo normalnie jak Oli czasem zrobi mine to padam,ale dzis juz zmykam spac bo jutro na 9 jedziemy malego rejestrowac 😉 a zlot czarownic bylby super,moze jakis weekend?tylko bardziej wakacyjny? 🙂 🤪i tatusiowie tez moga jechac abysmy mogly spokojnie poplotkowac 😉 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie, że nie koniec świata 🙂 zawsze można spotkać się w połowie 😉

Justyna na pewno macie ubaw ze Stasiem w tej łazience 😁

Moja zamiast jeść to się śmieje przy cycu (ma czas 😁) ciągle. A jak się pochylę nad nią z zaskoczenia, to najpierw zeza robi, poważna jak nie wiem jedną brew uniesie i dopiero się śmieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny. Czytam Was codziennie, ale na napisanienie zawsze mam czas 😉 Przechwaliłam moją Ulkę, tak mi ją mąż i babcia rozpuścili że teraz tylko na rękach ;( a jak się ją odłoży to drze się w niebogłosy. Od dziś zaczyna spać w łóżeczku, teraz żałuję że od początku spała ze mną. Zapytałam dziś położną jak ją tego oduczyć, to powiedziała, że sama spała z synem 6 lat hehe 😉 A mojej Ulce jeszcze kikutek nie odpadł, a jutro kończymy 4 tygodnie 🤪 , chociaż położna powiedziała, że to kwestia 1 dnia, więc czekamy...
Ja mieszkam w Toruniu 😞 to kawał drogi...
Buziaki dla Waszych maluszków! Stasiulek ma boski uśmiech, Karola Oli to już mały model. Marta Amelka jest bardzo podobna do siostry, wogóle masz urocze córeczki, niebawem nie odgonisz się od zięciów. Sandrinia, ja nawet nie zauważyłam tego braku paluszka, dopiero jak przeczytałam twój post to się przyjrzałam. Wanilia powodzenia! Wszystko vedzie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
Justa a ten usmiech stasia to juz taki kontrolowany?czy przypadek?bo sie zastanawiam kiedy moj zacznie sie usmiechac tak specjalnie,a nie ze przez przypadek 🙂

a w ogole w sobote pojechalam do Galerii handlowej po laktator nie bylo mnie ze 2 godziny,bo zanim wybralam,zanim odstalam w kolejce(niestety bez brzucha trzeba stac w kolejkach) to troche czasu mineloi moje chlopaki sobie swietnie poradzily 🙂pierwszy raz zostawilam ich na tak dlugo samych,ale teraz jak juz moge sciagac mleko to od czasu do czasu zamierzam sobie gdzies smignac a Szrabulec niech zostaje z tata 🙂


ciezko powiedziec ..Stas sie smieje caly czas i jak ja do niego mowie to i on mowi smiesznie to wyglada ...ale to chyba jeszcze za wczesnie zeby swiadomie sie usmiechal choc moze 🤨 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To troszkę nadrobiłam, wogóle Wasze dzieci są cudne. Ale to szybko zleciało, dziś znalazłam swoj test ciazowy z wrzesnia, i az sie wzruszylam jak zobaczylam te dwie kreseczki... Dziewczyny a wycierają sie wloski na glowach Waszych maluszków? Buziaki mamuśki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
ewell88 dziękuję Ci 😘
Mojej Amelci jeszcze się nie wycierają i mogłoby tak zostać, bo z tyłu ma takie fajniusie dłuższe. Ale pewnie się wytrą.

Moja Amelka to już się uśmiecha świadomie, no, ale ma już 1,5 miesiąca

Wlasnie o to mi chodziło, bo Ulka ma jeszcze włoski, i chciałabym zeby tak zostalo... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...