Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry Mamcie 😘
Odzywałam się przecież ostatnio, choć udzielam się już rzadziej, bo nasz Jasiulek to baaaardzo absorbujący młody człowiek 😎 Uwielbia wisieć na cycusiu, tulić się na brzuszku u Tatusia lub Mamusi albo po prostu gdy się z Nim rozmawia, ale sam nie lubi być nawet w leżaczku-bujaczku, więc niewiele mam czasu dla siebie, ale wcale nie narzekam, bo to najwspanialszy powód braku czasu, jaki mogę sobie wymarzyć 😘 🤪 Na spanie też nie narzekam, chociaż nie jest śpiochem jak mama 😜
Bąbelek nasz waży już 5kg a w poniedziałek miał miesiąc, więc w miesiąc przybyło mu 1600g (od wagi ze szpitala) 🤪 🙃 Niestety, ma skazę białkową, więc nie tykam nabiału, herbatników, biszkoptów itd... Na szczęście już ma ładniejszą skórę i krostki znikają. Jeszcze tylko ma maleńki trądzik niemowlęcy, ale i tak jest najpiękniejszy! 😘 😘 😘 Acha - i nie lubi bąków i kupki... Nie zawsze, ale czasami pręży się, stęka i popłakuje zanim coś z siebie wydusi 😞 Dajemy mu czasami kropelki sab simplex i sporadycznie używamy katetera.
Kochane, serce mi pęka, gdy pomyślę, że przez tyle czasu trzymałyście informacje o kłopotach z rączkami Waszych Skarbów w sobie 😞 Zawsze jest lżej, gdy się można komuś bliskiemu wygadać. Bo ja właśnie tak Was wszystkie traktuję - jak BARDZO BLISKIE OSOBY 😘 Najważniejsze, że Wasze Słodziaki mają takich wspaniałych rodziców i że jesteście razem! No i że mają takie super ciocie i kuzynostwo brzuszkowe 😉 😎
A Dzieciaczki nasze są prześliczne, cudowne i do schrupania wszystkie 😘 😘 😘 🤪 😘 😘 😘
Szkoda, że nie możemy wyjść wszystkie razem na spacer 😜 Stęskniłam się za Wami!

Całujemy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamusie!

Matko dziewczyny jestem pełna podziwu, że jesteście tak dzielne jeśli chodzi o dzieciaczki! To, że nie chciałyście straszyć innych mam jest cudowne i mam wielki szacunek dla was za to! 🙂 Na pewno wszystko będzie dobrze! 😆

Jeżeli chodzi o prężenie i kupkę to ja Matiemu zaczęłam podawać syrop Duphalac na bazie lactulosy daje mu 3 ml rano i kupki jak narazie odpukac sa ok 3 dziennie. Przez to chyba też stał się spokojniejszy. Wczoraj spał do 8.30 a dzisiaj do 7 i jak położyłam go o 21 spać to obudził się raz na jedzenie o 3 rano 🙂 chciałabym, żeby tak zostało ale zobaczymy. Podaje mu żelazo na anemię a w pon powtarzamy badania krwi. Wczoraj byliśmy na badaniu bioderek, dzisiaj usg bioder a jutro szczepienie...boję się tego szczepienia czy nie będzie miał później gorączki i czy wszystko będzie dobrze.. 😞 a tak to spacerujemy bo nareszcie mamy słonko 🙂
Matiś też uśmiecha się do mnie już świadomie ale to jest urocze 🙃 Waży ok 6 kg 🤪 i jest bardzo duży, uwielbia się bujać w bujawce i patrzeć na karuzelkę 🙂 Nie śpi w dzień już tyle co wcześniej potrafi od 15 do 20-21 nie spać i wtedy wieczorem pada 🙃 a rano zawsze sobie gada a guu i macha łapkami i nóżkami 🙃 Chcemy z mężem i z małym wyjechać na przełomie lipca i sierpnia na wakacje mały będzie miał 3 mce co o tym sądzicie? Nie za mały będzie?

Dobra wystarczy tych zachwytów 🙂
Trzymajcie się kochane i ucałujcie wasze maleństwa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
wanilia
A jeśli mogę spytać, to co jest z tą rączką?


Hubcio urodził się z częściowm palcozrostem palców 2,3 i 4, są mniejsze niż w drugiej rączce i niestety krzywo rosną, tzn są takie wygięte i lekko skręcone, zwłaszcza wskazujący. Całe szczęście chirurdzy mimo braku zdjęcia twierdzą że zrost jest wyłącznie skórny (mogłaby być jakaś wspólna kość dla dwóch palców i to już jest duzy problem) i wystarczy przeciąć skórę. Problemem jest deformacja paluszków i pytanie z jakiego powodu rosną zgięte, byc może winne są jakieś ścięgna i jeśli tak jest to niestety operacja będzie bardziej skomplikowana, prawdopodobnie odbędzie się na oddziale chirurgii ręki w Trzebnicy. Poki co czekamy na wizytę u chirurga z tego oddziału ale on chce zobaczyć Huberta dopiero po skończeniu 3go miesiąca...
Sandrinia dobrze że potraktowali Was profesjonalnie w szpitalu i wyszliście przebadani i uspokojeni. Dla nas 2 tyg po porodzie to był ogromny stres, w książeczkę Huberta wpisali palcozrost skórny i zniekształcenie pomniejszające lewej dłoni i ramienia bo pediatra na oko stwierdziła że mniejsze sa nie tylko palce ale i przedramię z dłonią. Strasznie się baliśmy że tak est naprawdę i że ręka nie będzie rosła 😞 W domumierzylismy przedramię z 1000 razy i za każdym razem wychodziło że oba są równe. Teraz mija 6 tyg i nie widać różnicy między rączkami więc pozostaje pogratulować profesjonalizmu tej pani co nam zrobila wpis. To że as wypuścili bez USG narządów to jak dla mnie tez przesada...Całe szczęście udało się je szybko zorganizować. Ech, nasza służba zdrowia. Powiem Wam że nie wiem co bym zrobiła gdyby nie było nas stać na prywatne wizyty. Nie to że mamy kupę kasy ale nie musimy się zastanawiac czy iść prywatnie czy czekać pół roku. A co mają zrobić rodzice dzieci których najzwyczajniej w świecie nie stać na płacenie? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Dziewczyny da się odróżnić trądzik neimowlęcy od skazy białkowej? Nie jem produktów mlecznych już prawie tydzień a krosteczki nie znikają. I robią się bardziej widoczne przy płaczu...Więc może jednak to trądzik a ja się niepotrzebnie katuję?


u Arturka też sa takie objawy, tzn. robią się bardziej widoczne przy płaczu i z samego rana gdy skóra jest nagrzana, pediatra twierdzi, że to na 100% trądzik, a o skazie nic nie wspomniała.

A co do długości rączki to my też mierzyliśmy ja kilkadziesiąt razy, bo tak kazał ortopeda, powinna rosnąć równo tak jak lewa, ale kontrolować kazał. U nas w książecce jest tylko napisane "brak piątego palca prawej dłoni" i nic więcej. W sumie poza brakiem paluszka to widać, że paluszek wskazujący jest tez o wiele krótszy od wskazującego z lewej rączki no i kciuk jest prawidłowo rozwinięty ale troszeczke wyżej niż powinien być, ale co ważne zgina sie w bok tak jak powinien.
Powiem Wam dziewczyny, że faktycznie mi lepiej jak Wam napisałam jakoś tak lżej na sercu hehe, a już nie raz w tym temacie litanie napisałam, ale jakoś później nie wysłałam ☺️ Oczywiście nurtuje nas pytanie dlaczego?, przecież tak dbałam o siebie w ciąży, nawet przed ciążą przez 2 miesiące kwas foliowy brałam (bo dzidzius zaplanowany). Mój ginekolog u którego byłam na kontroli po porodzie, mówi że może to być związane z cukrzycą typu I mojego męża, który ma ją od 14 roku życia (cukrzyca wpływa na jakość plemników) i do tego doszła jeszce moja cukrzyca ciążowa hmmmm ale bardziej jednak wydaje mi się że to genetyczne, bo ciocia mojego męża urodziła sie z 6 paluszkami u rączek, no i mamy umówioną wizytę u genetyka ciekawe co powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanilia i Sandrinia zobaczycie, ze wszystko dobrze sie skończy!!!
Wanilia w Trzebnicy sa bardzo dobrzy chirurdzy także synus będzie pod bardzo dobra opieka. Serduszkiem jesteśmy z Wami! 😘

Wanilia tradzik nasila sie przy przegrzaniu, płaczu maluszka czy wysiłku itp i skoro krostki nie znikają to pewnie tradzik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Dziewczyny da się odróżnić trądzik neimowlęcy od skazy białkowej? Nie jem produktów mlecznych już prawie tydzień a krosteczki nie znikają. I robią się bardziej widoczne przy płaczu...Więc może jednak to trądzik a ja się niepotrzebnie katuję?


mialam Was dokladnie o to samo pytac,wanilia uprzedzilas mnie 😉
Moj ma krostki od paru dni,zaczelo sie od 1-myslalam,ze to tak przez przypadek,nawet sie smialam z tego,a teraz z dnia na dzien z roznym nasileniem jest ich raz mniej raz wiecej,jak jestesmy na spacerze,albo jak Oli spi to znikaja,a jak placze to nie dosc ze robi sie czerwony,to jeszcze te krotski mu sie pojawiaja 😞 😞 wiem,ze ten tradzik to nic zlego ale jednak wolalabym,zeby go nie mial 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamusie 🙂
Wlasnie mialam sie spytac czym sie objawia skaza bialkowa ??ja nabial jem nie pije mleka czasem dodaje go troszke do kawy zbozowej..Stas tez ma takie malenkie krostki tak samo wygladaja jak Karola pisze...ale ma je tylko na klatce piersiowej..jak Wam juz pisalam zjadlam kilka ciastek owsianych i myslalam ze to od tego ale tych ciastek juz jakis czas nie jadlam a krostki nie znikaja i dzis sie caly dzien zastanawialam co to moze byc 🤨
Sandrinia nie ma co sie zastanawiac dlaczego..choc wiem ze nie jest latwo ...najwazniejsze ze Arturek jest sliczny i zdrowy...ja tez sie martwie o mojego Bobaska..boje sie ze ma cos z ukladem pokarmowym 😞 bo to raczej nie jest normalne ze dziecko caly czas zwraca 🤨za 2 tyg.mamy usg brzuszka..do tej pory bede siedziec jak na szpilkach...ale jak patrze na niego jaki jest slodki i jak sie caly czas usmiecha i gada do mnie i jak podnosi lepek jak lezy na brzuszku to jestem taka dumna 😜 i szczesliwa ze teraz co ma byc to bedzie ...bo to moj Ukochany Synus 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojoj, jakie śliczne zdjęcie!!! Staś poprostu cudowny!!! Nie ma co śliczne te nasze dzieciaczki majowe! W każdym się można zakochać 😁

Ja dzisiaj też truję mojemu M. że Amelia coś za dużo ulewa od wczoraj. W przyszłym tyg. pójdę ją zważyć, to się okaże czy powinnam się martwić czy nie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje serducho to chce za każdym razem wyskoczyć.
Wiecie czasem w ciąży się zastanawiałam czy drugie dziecko kocha się tak samo mocno jak pierwsze, mniej czy bardziej. I oczywiście, że tak! Kocham nad życie te moje córcie tak samo mocno!!!

Proszę zakładać konta na mamusiach.net- chyba najwyższy czas się tam przenieść 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc majowwczki!
Po pierwsze- poplakalam sie czytajac o Arturku i Hubercie. Dziewczyny jestem z Wami jak reszta tu obecnych dziewczyn, jestescie silne I wszystko sie ulozy, bedzie dobrze, musi byc.
Co do tych nieszczesnych krostek- w pt bylam z Elvisem u lekarza- podejrzenie skazy b. Dzis kolejna wizyta- diagnoza to lojotokowe zapalenie skory.
CDN za chwile.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martusia 😘 Ja też tęskniłam 😜 Zdjęcia Twojej Niuni i Stasia Justynki rozłożyły mnie na łopatki 😁 Ciekawe, kiedy nasz Łobuziak zacznie się tak uśmiechać 😎
A na Mamusie nie mogę się zalogować 😞 Tak jakby nie działała opcja "dołącz do nas". Klikam tam i nic... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Objawy- niewielka wysypka name buzi, luszczaca skora name srodku glowy I ....cos brzydkiego za uchem 😞 .....czego nawet nie zauwazylam, tylko z ucha zaczela schodzic skora wiec je natluszczalam.
Z srodka glowy wypadly wloski, jak mial male to juz wogole wyglada jak lysolek.Dostal krem name to a glowke po 2 dniach Mustella smarowac- kremem na ciemieniuche.
No I jeszcze pepek- zostalo kawaleczek pepowiny I zaczelo narastac jakby miesko... zrobili mu Malay zabieg na miejscu , jesli bedzie cos zle za tydz powtorza.
Wiec same widzicie jak te nasze malenstwa wymagaja opieki.
Nie lekcewazcie zadnej wysypki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do podejrzen skazy- nie wiadomo. Mam przez miesiac trzymac diete bezmleczna potem Bede stopniowo jesc swoje jogurciki I zobaczymy.
Nowe mleko na kolke rewelacja- kolki nie ma 🙂
Justys- Stas wymiata z tym trzymaniem glowy, niesamowity 🙂 A wogole to wszystkie fotki sliczne majowych szkrabow.Tylko moj taki maly I lysolek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agus moja Amelka za uchem miała tak jakby liszaj, krostki wypełnione woda i na szyi aż ranka powstała. Jak byłam na bilansie 6 tyg. I pokazalam to lekarce, to pytałam czy to skaza, to powiedziała, ze nie tylko tradzik niemowlecy i ze to ciagle wpływ moich hormonów. Dostała maść z antybiotykiem, bo w tą rankę na szyjce wdala sie lekka infekcja. Po pierwszym smarowaniu wszystko pięknie sie zagoilo. Mam nadzieje, ze sie nie pomyliła, bo jem dużo tych jogurtow 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie moge zalogować się na mamusie net 😞

Kubus grzeczniutki jest bardzo... jedyne co mnie niepokoi to że w szpitalu zrzucił 300g a teraz nie wiem co i jak... karmie piersią ale niewiem czy się najada, a z 2 razy dziennnie dokarmiam po 30ml butelką szczególnie w nocy, bo ładnie spi a w dzień niby cyc wystarczy a;e dzisiaj tez 30 ml wypil bo z piersi mu nie wystarczyło 😞 a co najdziwniejsze nie miałam nawału pokarmu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec Stasiu normalnie bomba! 🙂 jak gloweczke podnosi!! 🤪
Ja jutro ide do lekarza to zapytam o te krostki,ale mysle,ze to tradzik skoro wiekszosc naszych Maluchow to ma...CZY MACIE JESZCZE JAKIES PYTANIA?bo akurat mamy jutro wizyte poloznej a potem lekarza to moge ich podpytac o to i owo 🙂

Sandrine-nie zadawaj sobie pytania"dlaczego" tylko spojrz na to z innej strony 🙂 Wasz Arturek to cudowny chlopczyk,na swoj sposob wyjatkowo.Tak naprawde to jemu nie bedzie to w niczym przeszkadzac,a najwazniejsze ze jest zdrowy.Moja znajoma 5 lat temu po wspanialej ciazy urodzila coreczke i 3 dni pozniej juz ja pochowala...okazalo sie,ze Malenska miala wade serca..ale moja znajoma nie zalamala sie,ma teraz 2ke wspanialych synow i coreczke ktora jest aniolkiem..oczywiscie nie pisze tego aby Was zasmucic..tylko pokazac,ze w zyciu roznie sie uklada,ale zawsze da sie wyjsc na prosta.Nie mozna analizowac i zadawac sobie pytan dlaczego cos przytrafilo sie akurat nam.Ja wierze,ze wszystko,co dzieje sie w naszym zyciu ma jakies" drugie dno"i "po cos sie stalo" 🙂 moze np Twoj Arturek przez to,ze nie ma paluszka bedzie chcial zaglebiac tajniki medycyny,zostanie uznanym chirurgiem i odkryje jakis cudowny lek?wiem,ze teraz to troche odlegle,ale takie pozytywne nastawienie naprawde pomaga 🙂 🙂wiec nie ma co sie smucic Kochana:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Mamunie 🙂
Ja dzis polazlam sama do poloznej w sprawie tych krostek to powiedziala ze tego prawie nie widac i ze to tradzik 😜 uspokoila mniepowiem szczerze..
My wlasnie ze spaceru wrocilismy ..Stas spal sobie slodko pod drzewkiem a mamusia sie opalala 🙃 🙃 🙃 cudownie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zeby Wam poprawic humory wklejam kilka minek Swojego Smyka 😉😉>

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/203/97175347756943899022223.jpg/][IMG]http://img203.imageshack.us/img203/1118/97175347756943899022223.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolinko super zdjęcia! W ogóle te nasze majowe maluchy są słodkie! 🙃

My byliśmy dzisiaj na szczepieniu i Mati marudzi 😞 biedny skarb..zobaczymy jak będzie się czuł narazie ma temp 37,9 dałam mu czopek i czekam ale tak mi go szkoda męczy się biedny 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...