Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
anitek witam ponownie 🙂 jak to miło spotkać kogoś znanego 😉
Początkowo myślałam,że to zbieg okoliczności co do terminów porodów,ale się za chwilkę zorientowałam,że mnie jednak wyprzedziłaś 😁 Tak czy owak gratuluję i trzymam kciuki za ciebie i maleństwo.Ucałuj synusia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 ja pracuję zawodowo(pracownik biurowy) choć nauczona doświadczeniem z pierwszej ciąży nie opłaca się poświęcać,bo nikt tego nie doceni i na pewno nie postawią ci pomnika za to 😉
W pierwszej ciąży chodziłam do 8 miesiąca,każdego dnia nosiłam tony akt(nikt nie wpadł na pomysł,że może ciężarna nie powinna tego robić)w dziwnych pozach próbowałam się dostać w poszukiwaniu akt na kucka,kolanach.Miałam jedno zwolnienie jak z 6 miesiącu zaczął mi się stawiać brzuch-lekarz po porodzie powiedział mi że to już były skurcze przepowiadające.A żeby było ciekawiej po powrocie z macierzyńskiego na koncie po pierwszej pensji zobaczyłam o 550zł mniej niż kiedyś zarabiałam 😠
Teraz jestem na L4 bo chciałam odpocząć,więc dostałam.Mam zamiar na krótko jeszcze tam wrócić,ale od stycznia na mur beton siedzę już w domu.I niech się wali co chce 🤢
Ja czas wykorzystam z moim synkiem i pewnie nie będzie stracony 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmmm...ja tak hurtowo piszę 🙂
co do mdłości to troszkę mi doskwierają(wcześniej nie miałam wcale)ale bardziej nurtuje mnie osłabienie.Okazuje się,że mam straszne niedociśnienie i stąd te zawroty głowy.Dzisiaj to już przeszłam chyba samą siebie 85/66.
Czy któraś ma podobnie?
I senność-mogłabym wciąż spać,ale to mi nie przeszkadza(z Filipkiem było podobnie tylko wtedy mogłam sobie na to pozwolić a teraz jest gorzej 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne na początku wszystko jest delikatne, więc możliwe, że szyjka macicy się lekko podrażniła. Ja bym na razie zrezygnowała z seksu na Twoim miejscu chociaż na kilka dni tak dla pewności. No i dalej obserwuj majtki 🙂 będzie dobrze. Widzę, że wiele osób ma termin na 05.06, bo ja także 🙂 chociaż i tak uważam, że urodzę wcześniej w maju. Córkę urodziłam 10 dni przed terminem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki u mnie nie zapeszając wszystko ok 😉)) zero boli brzucha troche mdlosci a tak po za nimi to nic 😮 dzis zadzwonie do lekarza umowie sie na wizyte bo nie kazal mi przyjsc najpozniej za 2 ty ja bylam tydz temu we wtorek i zapytam czy przyjmnie mnie w piatek a jak nie to czy wczesniej czy w pn dopiero bo nie wiem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂)
Mam kilka nowości dziś, no więc co do Yvonne, ja tez mam bakterie, dostałam już receptę na tabletki. ponadto mam ujemny wynik jeżeli chodzi o pałeczki mlekowe, będę musiała brać tabletki do końca ciąży.:/
dostałam też skierowanie na badania prenatalne mimo że lada dzien zaczynam dopiero 8 tc ...
z tego względu, iż brałam tabletki i antybiotyki, gdy jeszcze nie wiedziałam o Maluszku.
Mam nadzieję ze wszystko będzie dobrze.

W dodatku nie wiem czy w ogóle przyjmą mnie na te badania, bo to dpiero po 35 roku życia sie robi i moja pani ginekolog powiedziała że mogą robić problemy..


/ PS. zaczely mi sie takie mdlosci ze caly dzien spedzilam w lozku nad miska : o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dawno nie zaglądałam. Nie wiem czy przypadkiem nie będę musiała się przenieść do lipcówek ha ha ha, bo chyba jednak termin wypadnie mi na początek lipca. Tydzień temu w poniedziałek na USG jeszcze nic nie było widać. Wczoraj robiłam badanie krwi na poziom hormonu ciążowego. Poziom odpowiada 5 tygodniowi. Dziś idę znowu na USG. Zobaczymy co powie lekarz. Jestem przeziębiona, w gardle drapie, z nosa leci. Spać mi się chce. No zobaczymy... Trochę się denerwuje tym USG. A co do leków w na początku ciąży. Wydaje mi się że nie powinny mieć znaczenia. W pierwszych tygodniach zarodek dopiero się kształtuje i zagnieżdża w macicy, Dopiero od 5-6 tygodnia zaczyna czerpać substancje odżywcze z krwi matki. Tak więc głowa do góry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oby tak było kochana bo sie martwie przeogromnie ;( ja mam wizyte w piateczek nie moge sie doczekac i oby powiedzial ze juz wszystko bedzie dobrze 😉 jak tam dzis samopoczucie ja jestem senna oczy az mnie pieka 4 dzien z kolei spie po poludniu co mi sie nie zdarzalo wczesniej wogole. a tak nadal to nic kompletnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, z "brzuszkiem" przeżywałam moją pierwszą ciążę, więc pomyślałam że wrócę tutaj również przy okazji drugiej 🙂 Od ponad dwóch tygodni wiem, że drugi raz zostanę mamą, termin według OM wychodzi mi na 20.06. Do lekarza wybieram się po "świętach".
Jeszcze nie czytałam co naskrobałyście, bo nie wiem, czy zechcecie mnie przyjąć do swojego grona 🙂
Pozdrawiam wszystkie czerwcowe mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja dzisiaj po wizycie u lekarza zrobiła mi takie szybkie kontrolne usg dopochwowo i ma malutkiego krwiaka kosmówkowego. Powiedziała ze się wchłonie i żeby się nie martwić...ha łatwo powiedzieć. ale nie dała mi żadnych leków ani zwolnienia tylko nie dźwigać ani nie przemęczać się... boję się bardzo. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula witaj 🙂
Hullu mnie tez już orawie piersi nie bolą, jednak są dalej takie duże jak na początku ciąży a niestety mam aż miseczkę 70 F 😞 co do tych bakterii to jutro idę do gin i ciekawe co mi zapisze ;/
Cimyszka też się strasznie boję 😞 w sobotę miałam lekkie,jasno-różowe plamienie i nie wiem 😞 mam straszne obawy... za dużo czytam na necie o poronieniac itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne jestem Klaudia 😉
70F? :O ja doszłam do D narazie, a to dopiero początek, ale jak dla mnie, są o wiele za duże :< nie mogę się oswoić 😁
Nie martw się na zapas! Bo dzidziuś też się stresuje! 🙂
Ja też się martwię, ale im jestem szczęśliwsza, tym lepiej dla maleństwa, więc staram się być dobrej myśli 🙂
Choc nie powiem, mam paranoje czasami, moja mama pierwszą ciążę poroniła, bo noga ześlizgnęła jej się z chodnika - to wystarczyło ( poprostu mocne nadepnięcie na beton...) 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia ja w takim razie jestem Iwona 🙂 ogólnie przed ciążą miała duże C, od razu urosły mi 2 rozmiary 😞 a nagle przestały boleć i też się tym martwię, ale piszesz ,że Ciebie też już tak nie bolą hmm . Staram się myśleć pozytywnie ale jednak myśli się, chciałabym już być po wizycie ;/ Tak jak Ty sugerujesz się mama tak ja sugeruję się bratową, która poroniła w 13 tyg, płód był mały i chyba wcześniej zarodek w niej obumarł a po jakimś czasię dostała bóle i poroniła ... dlatego strasznie się lękam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Musimy być dobrej myśli 🙂 Ja nie mogę się dodzwonić na te badania prenatalne żeby się zapisać, a do swojej ginekolog muszę iść w poniedziałek, przy okazji oddać ksero badań. 😞

Już nie mogę się doczekać, jak będę miała duży brzuszek i będę czuć ruchy maleństwa.. 🙂 a tu dopiero 8 tydzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...