Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
[color=blue][/color]Ja także się świetnie czuję, ale to chyba nie powód do zamartwiania się. Przez pierwsze 7 tygodni pobolewało mnie podbrzusze ale to normalny objaw rozciągania się wiązadeł i macicy. A teraz gdy już wszystko się poukładało tam gdzie trzeba to ustapiły te objawy. Przecież ciąża to nie choroba i nie musi ciągle coś dolegać kobiecie w tym stanie. Niepokojącymi objawami sa natomiast plamienia, krwawienia i silny ból. Trzeba być dobrej myśli i cieszyć się tym stanem. Mam pytanie jak ustawić tutaj by pod nickiem wyświetlał się tydzień ciąży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,
jutro idę zrobić badania zlecone przez lekarza, może uda mi się też wejść na krótką wizytę bo w weekend miałam trochę stracha. Pojawiło się plamienie, napisałam smsa do lekarza, kazał zwiększyć dawki leków (duphaston i luteina) na szczęście pomogło,przynajmniej plamienia brak.
Moja rodzinka powoli się dowiaduje, ale ja jakoś boje się mówić bo obawiam się co będzie dalej..
Oczywiście staram się myśleć pozytywnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny !
Trochę mnie tu nie było a widzę że nas przybywa.. to bardzo fajnie 🙂
Ja dzisiaj po USG, serduszko bije, wszystko jest ok także nic tylko się cieszyć (nie zapeszając).. mdłości mam straszne i mdli mnie w szczególności na zapach mięsa lub wędliny.. Ale gin twierdzi że to zdrowy objaw 😁
Dostałam mase badań w tym:
- grupę krwi
- VDRL
- HBs
- mocz
- morfologia
- glukoza
- toxoplazmoza IgG i IgM
- a-TPO
- anty-HCV
- anty-HIV
- rózyczka IgG

Do tego wymaz z cewki moczowej.. i tu pytanie czy któraś z was miała kiedyś takie badanie ?
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
zaczynam czytać zaległości więc znowu odpisuję hurtowo
Ja również zażywam pharmaton matruelle,ale folik mam odstawiony,bo te witaminy już go zawierają.W pierwszej ciąży zażywałam feminatal.Kwas foliowy zażywam już 10 lat,bo służy on moim chorym jelitom.A magnez doradza mi lekarz zawsze na bóle brzucha(czy to jak rośnie czy jak pojawiają się skurcze)Z Filipkiem stosowałam jak stawiał mi się w 6 miesiącu brzusio i pomogło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moi rodzice dowiedzieli się przy okazji jak zwolniłam się z pracy z powodu złego samopoczucia,a że poprosiłam ojca aby po mnie przyjechał to wydało im się to podejrzane.Fakt strułam się wtedy więc kończyło się wymiotami no i nagle pojawiło się pytanie "może ty w ciąży jesteś?" odpowiedziałam "jestem\'. Zdziwieni byli ale i uradowani.
Teściowie nic nie wiedzą,bo mój mąż wpadł na pomysł,że powiemy w imieniny teścia czyli Andrzeja.Mamy trochę czasu,a ja już płaska to nie jestem.Mężuś się śmieje,że trochę brzuszków i przysiadów zrobię i znowu będę bez brzucha 😉 Taki żarcik tym bardziej,że druga jest wcześniej widoczna 🤢 Ojjj głuptas 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Dziewczyny a jakie objawy poronienia miały wasze koleżanki? bo ja też schizuję na całego... 😞


Mi najpierw jak ręką odjął przeszły z dnia na dzień wszystkie objawy ciążowe, mdłości, ból piersi i w dole podbrzusza. Poszłam do gin, zrobił mi USG i powiedział że ciąża obumarła. Dostałam skierowanie do szpitala. Poronienie rozpoczęło się samo, dostałam krwawienia, taki chlusty dosłownie. Resztę co zostało wyłyżeczkował lekarz podczas zabiegu. Nie miałam żadnych plamień. nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
Ekoladka ja tez biore luteine 3x1 i duphasto 2x1 a od dzis acidum folikum hasco 1x1 brała ktoraś z was ten folik?


Ja wiem. To 10 krotna dawka kwasu foliowego dostępna tylko na receptę. Zwykły folik zawiera 0,4 lub 0,5 Mg kwasu foliowego. Ten który Ty masz zapisany zawiera 5Mg kwasu foliowego. Taka podaż kwasu foliowego na tym już etapie ciąży niczego nie zmieni raczej w życiu Twojego dziecka. Taką dawkę aby była skuteczna i ochroniła układ nerwowy zarodka (czyli tzw. cewę nerwową) trzeba brać już 3 miesiące przed planowaną ciążą. Aby Twoje jajeczko dobrze nasiąknęło, wchłonęło ten kwas foliowy z organizmu. Cewa nerwowa tworzy się jako pierwsza struktura zarodka. Wszelkie wady cewy nerwowej kształtują się do 21-23 dnia od zapłodnienia!!!! Później kwas foliowy można brać, aby ewentualnie maksymalnie zminimalizować skutki tej wady. Ale wada pozostanie. A jakie to wady? np: przepuklina oponowo rdzeniową (rozszczep kręgosłupa) Wodogłowie, Bezmózgowie, Bezczaszkowie.
Moja pierwsza córka urodziła się właśnie z wadą cewy nerwowej. Ja brałam zwykły kwas foliowy od momentu jak dowiedziałam się że jestem w ciąży. Czyli gdzieś do 6 tygodnia. Moja córka jest niepełnosprawna, ale nie do końca skazana na wózek inwalidzki. Wada była, jest jeszcze nie tak poważna. Ale są dzieci z jeszcze mniejszymi wadami i niestety z dużo większymi. Dużo by o tym pisać.
Ja biorę kwas foliowy 15Mg 2x1 Czyli 30 krotną dawkę kwasu foliowego. Dlatego że pierwsze dziecko miało taką wadę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas nikt nic nie wie. Poczekamy do USG genetycznego w 12 tyg. Wiele już przeszliśmy i nasi rodzice z nami. Po narodzinach i diagnozie plenatarnej pierwszego dziecka, córeczki która urodziła się niepełnosprawna, teraz każdy z nas ma swoje obawy. I ja jako mama i mąż jako tata i dziadkowie i wszyscy nasi znajomi. Więc chcemy poczekać. Może do Bożego Narodzenia. Kiedy będziemy mieli pewność że tym razem będzie wszystko dobrze. I jako prezent damy zeskanowane zdjęcie z USG w 12 tyg. Mam nadzieje że tak będzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulA84 mi też się kończy umowa w grudniu właśnie z Nowy Rokiem i sumienie mnie dręczy bardzo, ale mam zamiar nie mówić o ciąży, żeby mieć chociaż ten macierzyński płatny, a później chyba trzeba będzie wrócić do pracy, mam dobrą pracę, lubię tą pracę, siedzę sobie przy kompie i jak widać, mam czas na pisanie na forum 😁 Bardzo przeżywam wielki stres i mam nadzieję, że nie zobaczą brzuszka u mnie, też brzucha nie mam, kg nie przybyły-stoją w miejscu,ale spodnie uciskają....
Mdłości to rzadkość u mnie,ale od samego początku coś mnie jajniki kują, a od przedwczoraj coś mnie kuje pod lewym żebrem 😞 Ja z tym bólem wytrzymam do czwartkowej wizyty,ale boję się, że z maleństwem coś nie tak 😞
Pozdrawiam Was czerwcóweczki mooje drogie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ja wczoraj zrobiłam badania i właśnie odebrałam wyniki i.... wszystkie badania ok, ale oczywiście jak to ja martwiłam się wczoraj że źle wyjdą....a co do tych ciążowych objawów to zniknęły faktycznie mdłości,ale tak jak przeanalizowałam to mdliło mnie od rana kiedy przy śniadaniu brałam witaminy, a odkąd biorę je tuż przed snem nie mam mdłości... ale piersi nadal bolą...spać na brzuchu nie mogę:-) mam nadzieje że z maleństwem wszystko ok, wyjaśni się w czwartek, napiszę co i jak mam nadzieję że zobaczę serduszko..trzymajcie się cieplutko ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hanka Witaj!! Na razie nie dziękuję, nie chcę zapeszać. Daj znać co tam Ci się wykluło 😁 😎
Armiatka widziałam filmik z Twoją kruszyną, wiele musieliście przejść, nawet ciężko mi to sobie wyobrazić, jak zobaczyłam ją w inkubatorze to się prawie poryczałam. Taka drobinka. Teraz to już duża pannica 🙂 Armiatko na pewno nie będziesz znowu w tej grupie!! Życzę Ci tego!!

Ja mam zapisaną luteinę 2x2, wcześniej było 3x2 i miałam jeść witaminy dla kobiet w ciąży, ale nie mogę, od razu lecę wszystko zwrócić, to jem tylko folik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Hej dziewczyny ja wczoraj zrobiłam badania i właśnie odebrałam wyniki i.... wszystkie badania ok, ale oczywiście jak to ja martwiłam się wczoraj że źle wyjdą....a co do tych ciążowych objawów to zniknęły faktycznie mdłości,ale tak jak przeanalizowałam to mdliło mnie od rana kiedy przy śniadaniu brałam witaminy, a odkąd biorę je tuż przed snem nie mam mdłości... ale piersi nadal bolą...spać na brzuchu nie mogę:-) mam nadzieje że z maleństwem wszystko ok, wyjaśni się w czwartek, napiszę co i jak mam nadzieję że zobaczę serduszko..trzymajcie się cieplutko ;-)
u mnie też wyjaśni się w czwartek wszystko, też mam nadzieję, że zobaczę i usłyszę serduszko! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,

matko tak was czytam i kazda ma jakies przejscia az siie boje i juz sie doczekac nie moge wizyty.
przy tej ciazy chce zrobic sobie usg 3d lub 4d.
dziewczynki zdrowka zycze......

ale mam ochote na nalesniki z owocami i bita smietana 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...