Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
W zwykłych gabinetach nie ma przeważnie takiej możliwości, bo sprzęt musi być nowoczesny. Ja chodziłam do przychodni, gdzie była taka możliwość. Ponad 2l temu płaciłam 120zł za usg gen, połówkowe, w 30tyg. i 38 z podglądem 3d/4d. Teraz nie mieszkam w tej miejscowości, przeprowadziłam się dalej. Ceny zrobiły się zdecydowanie większe za takie usg chcą 200zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Dziękuję, niestety ja mieszkam w małej miejscowości, najbliżej chyba mam do Bydgoszczy 🙂



Ja jeździłam 40km na to usg po przeprowadzce 😁 taką miałam zaciętość i zaufanie do lekarza 🙂 a Ty jaką masz odległość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
asiulA84 mi też się kończy umowa w grudniu właśnie z Nowy Rokiem i sumienie mnie dręczy bardzo, ale mam zamiar nie mówić o ciąży, żeby mieć chociaż ten macierzyński płatny, a później chyba trzeba będzie wrócić do pracy, mam dobrą pracę, lubię tą pracę, siedzę sobie przy kompie i jak widać, mam czas na pisanie na forum 😁 Bardzo przeżywam wielki stres i mam nadzieję, że nie zobaczą brzuszka u mnie, też brzucha nie mam, kg nie przybyły-stoją w miejscu,ale spodnie uciskają....
Mdłości to rzadkość u mnie,ale od samego początku coś mnie jajniki kują, a od przedwczoraj coś mnie kuje pod lewym żebrem 😞 Ja z tym bólem wytrzymam do czwartkowej wizyty,ale boję się, że z maleństwem coś nie tak 😞
Pozdrawiam Was czerwcóweczki mooje drogie 🙂


Macierzyński i tak będziesz miała płatny, tylko ZUS będzie Ci wypłacał, jeśli firma nie ma więcej niż... hmmm... chyba 20 pracowników, nie jestem pewna. Tylko po macierzyńskim na wychowawczy nie będziesz mogła iść, bo trzeba być "w stosunku pracy", żeby z takiego urlopu skorzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kobietki hmmm ja mam problem bo jestem ubezpieczona przy mezu i moja mama mi mowi ze mnie zatrudni i bede placioc sobie zus.
i jak to wyglada?
przy mezu musze sie zwolnic z ubezpieczenia? czy moge miec 2?
i jak zaczne placic teraz to jak pojde na zwolnienie to oni mi placa? a jak jest po porodzie? dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Blue do Bydgoszczy mam ok. 90 km 🙂
w którym tygodniu wykonuję się to usg ?



Możesz iść kiedy chcesz, ale z własnego doświadczenia wiem, że w 13tyg,. zobaczysz kosmitę, w 20tyg. kogoś kto przypomina bardzo wychudzonego człowieka, w 30tyg. paskuda pokazała ledwo profil twarzy (duże dziecko już ciężko zobaczyć jak się źle ułoży) w 38tyg. zobaczyłam calusieńką buzię, mam serię zdjęć z tego okresu jestem mega zadowolona, 2 dni później córa się urodziła 🙃 i była bardzo podobna do siebie. Wniosek jest taki, żeby nie iść za szybko, ale też nie zwlekać z wizytą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś to Wam powiem że mam masakrę gastryczną. Nic nie dam rady zjeść. Każdy zapach mnie muli, mdli mnie niesamowicie. Nie dam rady nic przełknąć. No czegoś takiego jeszcze nie miałam ani w 1 ani w 2 ciąży. Zdycham normalnie. Piersi bolą pieką, uwierają. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mamuśki 🙂
Od niedawna jestem na portalu też jestem w ciąż bardzo się cieszę że będę mamusią.
Czuję się bardzo dobrze może podzielicie się jak wy przechodzicie ciążę.

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...