Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Blue napisał(a):
Zazdroszczę ja mojego wiercipiętka nie widziałam od 5 tyg. 😞 no i nadal nie wiem kto tam pomieszkuje 🙂


Nie wiem czy bym wytrzymała 5 tyg nie widzą "wiercipiętka", mam wizyty co 3 tyg i nie mogę się doczekać. Podziwiam, że masz cierpliwość.


No właśnie nie mam cierpliwości, wizyty mam co 4tyg. chodzę prywatnie i ostatnio nie zrobiła mi usg 😠 dlatego wybieram się ok. 20tyg. na usg połówkowe możliwe, że w 3d/4d do innego lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuśka ile Twój synek ma lat? moja do 15mieś. spała sama w swoim łóżku, nawet pokoju.. jak przestała pić mleko tak zaczęły się cyrki 🤢 kilka mieś. z nami spała w łóżku aż kupiliśmy nowe takie dla starszego dziecka jest przysunięte do naszego i musi spać w swoim, skończyły się przepychanki, nocne niewyspanie itd. naprawdę miałam tego serdecznie dosyć. Jak się małe urodzi to będziemy mieli 3 łóżka w jednym pokoju 😁 dodam, że nasze jest takie typowo sypialniane duże.. ktoś z boku by pomyślał, że jesteśmy nienormalni, mieszkamy w domu ponad 100m2 i gnieździmy się w jednym pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
BLUE u mnie jest identycznie hahaha mamy łóżko sypialniane a przy naszym łóżko Kacpra i on ogolnie spi w nim ale nie raz lazi z naszego na swoje i z powrotem jak dojdzie 2 dziecko to tez beda 3 lozka ;D a kacper ma 3 lata skonczone w listopadzie


3l no to duży chłopak 🤪 ja wezmę podstępem córę, że mała dzidzia śpi sama w łóżeczku i ona też powinna i mam plan, żeby razem chodziły spać 😁 bo ona aktualnie bez nas nie położy się do łóżka słania się na nogach, a sama spać nie pójdzie, albo wszyscy albo nikt 🙃 przez to często chodzi spać ok. 21-22 zamiast o 20 przykładowo. To nie jest dobre dla tak małego dziecka, ale ja też chcę mieć swoje życie, a nie kurcze kłaść się po dobranocce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogólnie ma fazę "miłości" że tak powiem, wsadza do wózka (gondoli) takiej dla małych dzieci swoją lale wozi ją po domu, pochyla się nad nią i mówi "dzidzia niu niu niu" i tak buzią słodko robi do niej 😁 mam nadzieję, że na rodzeństwo tak samo będzie reagować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuśka GRATULACJE. I jak tam, nocka przespana, nieprzespana???? 🙂 🙂 🙂
Ja też tak bardzo bym chciała poznać płeć, ale czy poznam w 16miesiącu na NFZ to nie wiem, jakość aparatury jest tam taka sobie... No ale może Pani doktor mnie miło zaskoczy, kto wie. Na ostatniej wizycie dzidzia odwróciła się do nas idealnie przodem!!! Ale nic nie było jeszcze widać bo to był 12 tydzień hihi 🙂
Jak tam wasze dzisiejsze samopoczucia? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia1505 napisał(a):

Jak tam wasze dzisiejsze samopoczucia? 🙂


Dziś tak sobie, zmęczona jestem, boli mnie ucho i zastanawiam się czy to od zęba czy nie.
Jak przez weekend nie przejdzie to pójdę do stomatologa? a może laryngologa ?

Zjadłam 6 kromek i dwa tosty, a to wszystko do 14, czuje się przejedzona, poirytowana itp 🥴
Nie mój dzień 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez ostatni raz widziałam malucha w 12 tygodniu 😞 I to nie widziałam ani ruchów ani serca ani nic, tylko foto 😞 Nic mi lekarz nie pokazywał... Zazdroszczę dziewczynom które widuja swoje maluchy częściej, słyszą serduszko itd. Ja teraz mam kolejna wizytę 16.01 :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda, ale zaraz będziesz miała połówkowe, to sie naoglądasz 🙂

ja chodzę prywatnie, 130 zl za wizytę- za każdym razem usg plus film- uważam, ze raz na miesiąc można sobie pozwolić 🙂

Dziewczyny a mam pytanie z innej beczki: W jakich sieciówkach sa dzialy dla kobiet w ciąży?
Na razie zaopatruje się w H&M ale czy w innych sklepach tez sa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Magda, ale zaraz będziesz miała połówkowe, to sie naoglądasz 🙂

ja chodzę prywatnie, 130 zl za wizytę- za każdym razem usg plus film- uważam, ze raz na miesiąc można sobie pozwolić 🙂

Dziewczyny a mam pytanie z innej beczki: W jakich sieciówkach sa dzialy dla kobiet w ciąży?
Na razie zaopatruje się w H&M ale czy w innych sklepach tez sa?



Ja płacę 110zł za wizytę z usg, a teraz bez usg zapłaciłam 90zł.. ale wielka różnica no nie mogę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Ja tez ostatni raz widziałam malucha w 12 tygodniu 😞 I to nie widziałam ani ruchów ani serca ani nic, tylko foto 😞 Nic mi lekarz nie pokazywał... Zazdroszczę dziewczynom które widuja swoje maluchy częściej, słyszą serduszko itd. Ja teraz mam kolejna wizytę 16.01 :/


Wiem co czujesz, ja tak miałam w 6tyg. jak plamiłam, lekarka nic mi nie pokazała, nic nie tłumaczyła, serca nie posłuchałam i dostałam tylko zdjęcie. Nie rozumiem lekarzy czemu tak robią. Teraz jak zmieniłam lekarza widzę malucha, całe badanie za każdym razem i mam wszystko wytłumaczone. Uważam, że każda matka ma prawo widzieć swoje dziecko na usg, nieważne czy coś z tego rozumie, ale główkę, brzuszek, nóżki zawsze widać. Tak naprawdę poczułam więź z maluszkiem jak je zobaczyłam w 10tyg. wcześniej czułam się nieswojo.. wiedziałam, że jest.. ale miałam pewnego rodzaju niepewność czy lekarz czegoś nie zataił czy na pewno żyje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny macie pomysł jakie ubranko wierzchnie kupić dla maluszków przy wyjściu ze szpitala? Córkę urodziłam zimą to miałam kombinezon zimowy, a teraz mogę urodzić w maju albo czerwcu, nie wiem jaka będzie pogoda, nie chcę przegrzać malca, ale też musi mieć ciepło. Jakieś propozycje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też o tym myslalam i nie mam pojecia mysle ze w szpitalu doradza co ubrac ale ciesze sie ogromnie ze bedzie corka i jeszcze na lato bede ja stroi i jezdzic wozeczkiem 😜z synem mialam inaczej bo byla zima listopad ze 2 razy bylismy glebokim wozkiem tylko a tak to sie wogole nie przydal nie wychodzilismy za bardzo jak juz to do samochodu albo z i tak glupio zlecialo ;/ a taka pindzia mala bedzie w body samych czy kiecuszce jakiejs hihih 😉)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny
tym co znają już płeć to gratuluję a tym co poznają to życzę cierpliwości, już niedługo na pewno ją poznamy.
a teraz mam do was prośbę
napiszcie mi jeszcze raz czym się kurowałyście podczas przeziębienia bo już 6 dzień mam katar i zaczął się niewielki kaszel a biorę tylko rutinoskorbin, wapno z wit C i inhalacje z majeranku i kropli 😞

nie mam siły szukać wstecz co wczesniej pisalyscie co bierzecie 😞

z góry dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Dziewczyny
tym co znają już płeć to gratuluję a tym co poznają to życzę cierpliwości, już niedługo na pewno ją poznamy.
a teraz mam do was prośbę
napiszcie mi jeszcze raz czym się kurowałyście podczas przeziębienia bo już 6 dzień mam katar i zaczął się niewielki kaszel a biorę tylko rutinoskorbin, wapno z wit C i inhalacje z majeranku i kropli 😞

nie mam siły szukać wstecz co wczesniej pisalyscie co bierzecie 😞

z góry dzieki za pomoc


Mnie właśnie puszcza przeziębienie (zostały mi tylko pozostałości kaszlu hehe).. W tydzień niecały sie wyleczyłam ale czulam sie fatalnie. a leczylam się tak : Na gardło kupiłam w aptece PROPOLKI (naprawde pomagają), baaaaardzo baaaardzo dużo ciepłych płynów, Na skibkę chleba czosnek (okolo 2ząbki dziennie brałam), do herbatki obowiązkowo miód i imbir... Aha bym zapomniala, dwa dni z rzędu jadłam gorący rosołek (taki prawdziwy rosól sobie zrobiłam ze strasznie rozgrzał) i oczywiscie od razu do łóżeczka się wygrzewać... ważne żeby się wygrzewać bo ciepło walczy z bakteriami i przez pot te pakterie uciekają... ŻYCZĘ POWROTU DO ZROWIA, WIEM CO TERAZ PRZECHODZISZ :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...