Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agapit gratuluję ruchów!! Fantastyczne uczucie co? 😉 ja praktycznie czuję już codziennie wiercipiętkę rano, popołudniu i wieczorem. Chociaż dzisiaj miało okres lenistwa od rana się nie ruszało, dopiero teraz niedawno pokazało na co je stać 😁 mój mąż obstawia chłopca, ja myślę, że będzie dziewczynka, zobaczymy kto będzie miał rację 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Jejku dziewczyny ale macie fajnie że już czujecie dzidzię...ja niestety jeszcze nic nie czuję chociaż lekarz mnie już pytał czy coś czuję....ale mam nadzieję że niedługo to się zmieni....


W pierwszej ciąży do 20tyg. można nie czuć ruchów, a w drugiej to lekarka mówiła, że powinny się pojawić w 16-18tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja czuję już kawał kluski jak podskakuje, ciałka to musiało nieźle przybrać 🙃 bo to już nie są delikatnie puknięcia tylko takie mocniejsze obijanie ciałem. Nie mogę się doczekać usg, a to tyle dni jeszcze.. Chętnie bym coś znowu kupiła dla malucha, a tak muszę czekać na płeć, bo nie lubię białych ubranek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Dziewczyny
tym co znają już płeć to gratuluję a tym co poznają to życzę cierpliwości, już niedługo na pewno ją poznamy.
a teraz mam do was prośbę
napiszcie mi jeszcze raz czym się kurowałyście podczas przeziębienia bo już 6 dzień mam katar i zaczął się niewielki kaszel a biorę tylko rutinoskorbin, wapno z wit C i inhalacje z majeranku i kropli 😞

nie mam siły szukać wstecz co wczesniej pisalyscie co bierzecie 😞

agapit ja piłam mleko z czosnkiem choć miałam po nim odruch wymiotny.Na kaszel zawsze pomaga syrop z cebuli i cukru(ma lekki zapach cebuli ale w smaku jest słodki)najważniejsze że skuteczny.Mój mały teraz się pochorował w Sylwestra i po dwóch dniach kaszel minął.Na katar skrapiałam apaszkę kropelkami z eukaliptusa i chodziłam z nią w ciągu dnia(udrożniła nos i szybko przeszło) 🙂

z góry dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny myślałyście już o rodzajach ubranek?
tu bardziej pytanie do doświadczonych mam
co się sprawdza a co jest niepraktyczne?
bo nie chciałabym kupować ubranek na które potem bede kląć, ze sie ciężko wkłada albo, ze dzidzi niewygodnie itp 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
dziewczyny myślałyście już o rodzajach ubranek?
tu bardziej pytanie do doświadczonych mam
co się sprawdza a co jest niepraktyczne?
bo nie chciałabym kupować ubranek na które potem bede kląć, ze sie ciężko wkłada albo, ze dzidzi niewygodnie itp 🙃

Na pierwsze miesiące najbardziej praktyczne są bodziaki (długi, krótki rękaw) na na nóżki i dupkę albo śpiochy: http://sklep.coccodrillo.pl/category/882/SPIOCH.html albo takie leginsy ze stopkami: http://sklep.coccodrillo.pl/category/885/LEGINSY.html
Nasze maluchy pojawią się latem, więc kilka takich komplecików powinno wystarczyć. Pajacyki sa fajnie, ale przy przewijaniu sporo z nimi zachodu. Odradzam też bosko wyglądające sukienusie, spodenki i spódniczki jeansowe, swetry z guziczkami czy suwakami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam w dzisiejszym dniu.

Zazdroszczę tym które czują ruchy dzidzi. Mi się czasem wydaje, że coś czuje, ale nie jestem pewna.
W sobotę jadę na uczelnie do Krakowa więc odwiedzę niżej wymienione sklepy, może do tej pory brzuch mi urośnie. Niekiedy mam wrażenie jakby mnie coś rozpychało od środka takie dziwne uczucie, nie raz zakuje. Miałyście coś takiego ?

Na przeziębienie polecam herbatę z miodem, na przemian z sokiem malinowym, syrop z cebuli, czosnek z mlekiem, lub na kromce. Czosnek dobry byle nie przesadzać. Rosół dobra sprawa, u mnie się nie sprawdziło bo mnie odrzuca.

Co tam jeszcze poruszałyście za tematy hmmm........ zajrzę później to coś napisze, mam tyle pytań, aż w nich się gubię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Ekoladka , czy to Twoja pierwsza ciąża? Ja pierwsze ruchy poczułam po wigilii ,czyli pod koniec 17 tygodnia, na początku były to lekkie łaskotki i bulgotki, teraz od tygodnia czuję dzidzię jak się poruszy 🙂


Łaskotki i bulgotki to takie mają być odczucia ruchów dziecka ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
dziewczyny myślałyście już o rodzajach ubranek?
tu bardziej pytanie do doświadczonych mam
co się sprawdza a co jest niepraktyczne?
bo nie chciałabym kupować ubranek na które potem bede kląć, ze sie ciężko wkłada albo, ze dzidzi niewygodnie itp 🙃


Pierwsze pytanie jakie musisz sobie zadać czy należysz do osób "spanikowanych" ja jestem w tej grupie i za żadne skarby świata nie chciałam przeciskać chwiejnej główki dziecka przez body, które nie jest rozpinane po całości. Najwygodniejsze będą bodziaki rozpinane od szyjki do samego dołu przykład: http://allegro.pl/sliczne-cale-rozpinane-body-dlugi-rekaw-wzorki-56-i2873439361.html dla dziecka jak i dla mamy to duże ułatwienie, bo dzieci strasznie nie lubią być przebierane 😁 ja do body zakładałam śpioszki (najlepsze są takie, które mają rozpinane krocze, przy zmianie pieluszki nie trzeba zdejmować całości) no i półśpiochy ale nieuciskające przykłady: http://allegro.pl/spiochy-spioszki-rozpinane-rozne-wzory-wyprawka-62-i2908497069.html i http://allegro.pl/polspiochy-bezuciskowe-super-jakosc-roz-68-gratis-i2900441610.html
Bodziaki wychodzą dosyć drogo szczególnie te rozpinane, więc zawsze można też kupić kaftaniki/koszulki, są łatwe w zakładaniu, ale lubią się zawijać do góry.
Generalnie bodziaki, kaftaniki i śpioszki używałam do roz. 68, bo tak jednak dziecku jest najwygodniej 🙂 później ubierałam córkę już w normalne ubranka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam poweekendowo 🙂 Ja już dziś po pobraniu krwi i wyniki są oki 🙂 A tak to także czuję ruchy dziecka, może nie bardzo często, ale czuję i wiem, że to ono 🙂Teraz czekam na wizytę za tydzień, kiedy to mam usg genetyczne. Trzymajcie się cieplutko bo zima wróciła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Witam poweekendowo 🙂 Ja już dziś po pobraniu krwi i wyniki są oki 🙂 A tak to także czuję ruchy dziecka, może nie bardzo często, ale czuję i wiem, że to ono 🙂Teraz czekam na wizytę za tydzień, kiedy to mam usg genetyczne. Trzymajcie się cieplutko bo zima wróciła 😁


Ja się dopiero muszę zapisać i też będę w okolicach 20tyg. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja tez do niego chodzilam ale wydatki na badania wizyty i leki mnie przerosly w listopadzie bylo to ok 600zl i pewnie dalej bym chodzila ale sasiadka polecila mi swietnego lekarza w szpitalu w Roztoce to nowy szpital na nfz tam mam tez usg na kazdej wizycie lekarz mlody przystojny mila atmosfera 😜 i zdecydowalam sie na porod tam poniewaz maja znieczulenia darmowe porody w wodzie sale 2 lub 1 osobowe z lazienkami i plaskim tv na scianie 😉) tu jest link do tego szpitala obejrzyj ja rowniez szczerze polecam http://www.sw-elzbieta.com/#nasz-szpital
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...