Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
zucchini napisał(a):
Ja na pierwszym genetycznym z 14 tygodnia mam "bez cech patologicznych", potem o kości nosowej, o NT i o łożysku. Może połówkowe będzie dokładniejsze.

Dziewczyny macie teraz więcej śluzu niż na początku ciąży? Jak to nie śluz to może popuszczam mocz. Sama już nie wiem. Zapytam w sobotę.


ja też mam więcej śluzu, ale nie wiem czy to nie czasem wina mojej nadżerki. A jeśli chodzi o popuszczanie moczu to podobno to częste zjawisko w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczynki ratunku dopadła mnie jelitówka.Cały dzień wymiotuję jak kot.Najlepiej mi jest jak mam pusty żołądek zaraz po akcji,ale martwię się o dzidzię.Jak powstrzymać to cholerstwo?Jestem już 3 kg na minusie od pierwszej wizyty u gina.Nawet mam wrażenie,że brzusio zmalał 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór panią i ich brzuszka.

Ja nie mam detektora, ale za to póki mężuś w domu to on nadsłuchuje, dziś podobno miał odczucie kopnięcia. Ja takich wrażeń nie mam.

Wczoraj udało mi się ugotować obiad. Dziś dzień zaczęłam od wymiotów, ale tu koleżanka mamusia pocieszyła mnie że jej też się zdarza. U mnie w otoczeniu mamy które znam nie miały wymiotów i dziwią się jak ja tak mogę.

Nie mogę się doczekac jutra, czas zobaczyć szkraba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda e tam doczekasz się kopniaków to jest dużo lepsze 🙂 Hania dzisiaj jakos ustało w miejscu i mąż mówił, że było 130ud/min. znalazłam już przychodnię z usg 3d/4d z nagraniem biorą 200zł cały okres ciąży robiłam u tego lekarza usg, więc mam nadzieję na zniżkę :p jutro tam dzwonię się zapisać. Minusem jest odległość ponad 40km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
dziewczynki ratunku dopadła mnie jelitówka.Cały dzień wymiotuję jak kot.Najlepiej mi jest jak mam pusty żołądek zaraz po akcji,ale martwię się o dzidzię.Jak powstrzymać to cholerstwo?Jestem już 3 kg na minusie od pierwszej wizyty u gina.Nawet mam wrażenie,że brzusio zmalał 🥴


No to masz nieciekawie, współczuję... Też to przechodziłam kiedyś i z własnej autopsji wiem, że na to nie ma rady, musi przejść samo...niestety... ale bardzo ważne jest, żeby pić jak najwięcej wody, herbaty, ponieważ przez tą "jelitówkę" można się odwodnić... I unikaj mleka, kawy i soków. to tyle ile Ci mogę poradzić... ŻYczę Ci szybkiego powrotu do zdrowia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kochane ;-)
jak tam u Was ?
Ja się rozchorowałam, widzę że prawie każda z nas jakieś choróbsko łapie.
Nie czuje bulgotek, zastanawiam się czy wcześniejsze bulgotki to był dzidziuś ;-)
Wczoraj tatuś nasłuchiwał i mówi że to napewno nie jelita mi tak skaczą 😁 😁
Mogłoby maleństwo dać już o sobie znać 🤨

Śniło mi się że na USG wykazało iż to będzie dziewczynka 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Pola, dziecko które miało nigdy nie chodzić i być głęboko upośledzone, zrobiła dziś swoje pierwsze kroki. Więc oczywiście zalałam się łzami i szczęście na mnie spłynęło ogromne!!! http://www.youtube.com/watch?v=pkH3OTDXfaA
Maluszek w brzuszku dziś kilka razy poruszył się tak, że jestem pewna, że to Ono. Teraz tylko by dożyć do wtorku i usłyszeć same dobre wieści. Tak jakoś przeczuwam i śni mi się że to dziewczynka. No zobaczymy. Pięknie zaczyna się dla nas rok 2013. 😆 Pełnia szczęścia! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatko Gratuluję i cieszę się razem z Tobą! Naprawdę ten rok Ci się pięknie zaczął i oby tak dalej 🙂 🙂

A mi na się śniło jakiś czas temu, że miałam zdjęcie USG koleżanki i poszłam do lekarza je zinterpretować pod kątem płci i się okazało, że to chłopczyk a klejnoty były bardzo dobrze widoczne 😁 Ale to było niby dziecko koleżanki....ehh a potem miałam sen o dziewczynce ale już była starsza i chodziła. Ciekawe co mi te sny wróżą 🙂 Może we wtorek odkryję tą tajemnicę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatko Gratuluję i cieszę się razem z Tobą! Naprawdę ten rok Ci się pięknie zaczął i oby tak dalej 🙂 🙂

A mi na się śniło jakiś czas temu, że miałam zdjęcie USG koleżanki i poszłam do lekarza je zinterpretować pod kątem płci i się okazało, że to chłopczyk a klejnoty były bardzo dobrze widoczne 😁 Ale to było niby dziecko koleżanki....ehh a potem miałam sen o dziewczynce ale już była starsza i chodziła. Ciekawe co mi te sny wróżą 🙂 Może we wtorek odkryję tą tajemnicę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki!! troche czasu mnie tu nie było i sporo musiałam nadrobić! w poniedziałek byłam u lekarza ale USG nie miałam. Morfologia i mocz w normie. Co do kg to nadal 65. Od ostatniej wizyty -200 gram a na jeszcze wcześniejszej było -300 gram. Brzuch na razie mało widoczny więc jeśli ktoś nie wie, że jestem w ciąży to nie domyśli się, ewentualnie, że troszkę przytyłam. Dalej nosze swoje spodnie sprzed ciąży. Od poniedziałku jestem na 2 tyg urlopie a potem już na zwolnienie idę. Następną wizytę mam 21.01.2013. a USG mam mieć ok 24 tyg ciąży, bo lekarz powiedział, że wtedy wszystkie narządy będą lepiej widoczne. Co do ubranek to Drogie pamiętajcie by nie kupować ubranek ktore maja zapięcie na pleckach i karku. Co do ubranek do wyjścia ze szpitala, to najważniejsza czapeczka. Podejrzewam, że będzie ciepło więc wystarczą body i spodenki, skarpetki, ewentualnie bluzeczka na długi rękaw jeśli będzie chłodno. Zawsze można mieć kocyk jak by bylo zimno, ale pamiętajcie by dziecko ubierać tak samo jak siebie ubieracie. No i niektórzy polecaja by mieć pieluchę tetrową by troszke przykryc buźkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
Moja Pola, dziecko które miało nigdy nie chodzić i być głęboko upośledzone, zrobiła dziś swoje pierwsze kroki. Więc oczywiście zalałam się łzami i szczęście na mnie spłynęło ogromne!!! http://www.youtube.com/watch?v=pkH3OTDXfaA
Maluszek w brzuszku dziś kilka razy poruszył się tak, że jestem pewna, że to Ono. Teraz tylko by dożyć do wtorku i usłyszeć same dobre wieści. Tak jakoś przeczuwam i śni mi się że to dziewczynka. No zobaczymy. Pięknie zaczyna się dla nas rok 2013. 😆 Pełnia szczęścia! 😁


Armiatka to naprawdę świetne wiadomości.Pola jest taka dzielna w swoich poczynaniach.Życzę i tobie i jej samej dużo dalszych sukcesów 😆Buziaki dla was i oklask dla Poli 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej zrobilam coś szalonego :P Zaplanowaliśmy wczasy w Stegnie (3 godziny drogi) na koniec czerwca 🙂 To takie wczasy rehabilitacyjne - ze stałą ekipą, i nie wiem co z tego wyjdzie z Maluchem ale optymistycznie jestem nastawiona. Z Julią podróżowałam od samego początku, nie było żadnych problemów, jakie mleko kupiłam takie jadła, wszystko jej było jedno gdzie i jak, aby Mama była 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja ubolewam że w tym roku nigdzie nie pojedziemy....a tak mi się Rowy marzą 🙂 bo że maleństwo takie małe i że jak sobie damy radę z takim małym dzieckiem tam..a w maju znowu strach żeby się tam nie urodziło 🙂zawsze czekam cały rok na urlop nie wiem już sama ...ale strasznie Ci zazdroszczę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie czerwcowe mamy i ich brzuszki.

Armietko masz śliczną i dzielną córeczkę.

Wczoraj byłam u lekarza i z dzidzia wszystko w porządku. Płeć dalej nie znana, normalnie to się wierci a na USG tyłkiem się obróciło. Teraz kolejne czekanie ......... może szybko zleci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dziś bylam na ciuchach i kupilam kilka pieknych cudeniek dla mojej Jolci 😉 np getry typu jeansy rurki, body rozowe w serduszka z falbanka, czapeczki dziergane biale 2 i dziergane rajtki biale takie malenkie, drugie getry w bialoczerwone paseczki z wielkim serduszkiem na pupci i pare innych jestem taka szczesliwa na dziewczynki są takie cuda! 😜 a i jeszcze zdazylo mi sie dzis omdlenie w sklepie kurde nie lubie tego uczucie gdy w uszach piszczy zalewa pot a przed oczami ciemno 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...