Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hullu napisał(a):
zuchinni masz rację 🙂 dziś mam o niebo lepszy humor i nic mi go nie zepsuje 🙂

fijolek ja wczoraj się taplałam w ciuszkach, już bym chciała ubierać w nie mojego Bąbelka 🙂


hullu 21/04 na Retkinskiej organizowany jest szafing. 🙂 może wpadniesz? ja chyba się wybiorę i może wystawie ubranka po Hanusi.
http://www.lodzkiemamy.pl/index.php/atrakcje-w-lodzi/aktualnosci/674-szafinf-wiosenny-i-wozkowy-w-rozowych-okularach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
celynB napisał(a):
a na sam początek w czerwcu do spania lepiej body z dlugim rękawem i półśpiochy ?

zdecydowanie polecam kaftanik (najlepiej batystowy) + śpioszki.

Kaftaniki lubią się podwijać to ich największy minus, ja latem będę ubierać w body + śpioszki albo półśpiochy 🙂 kaftaników mam więcej niż body, więc i tak będę musiała je zakładać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Mustela Bebe spf 50 jest od pierwszych dni życia, ale strasznie droga.


A ja włąśnie miałam zamiar kupić ten krem, znalazłam promocję i zastanawiam się czy z niej skorzystać, co myślicie? file:///C:/Users/Agnieszka/Desktop/CI%C4%84%C5%BBA/DO%20KUPIENIA/Ochrona%20przeciws%C5%82oneczna%20-%20Mustela.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
fijolek napisał(a):
celynB napisał(a):
a na sam początek w czerwcu do spania lepiej body z dlugim rękawem i półśpiochy ?

zdecydowanie polecam kaftanik (najlepiej batystowy) + śpioszki.

Kaftaniki lubią się podwijać to ich największy minus, ja latem będę ubierać w body + śpioszki albo półśpiochy 🙂 kaftaników mam więcej niż body, więc i tak będę musiała je zakładać.

ja tam nie mam takich wspomnień z kaftanikami 🙂 poza tym, w czerwcu dzidzia to przeciec mało się jeszcze wirci. no ale kazda będzie robila jak uważa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
TITINKA napisał(a):
Aha zapomniałam wam opowiedzieć co wczoraj wieczorem czułam 🙂Mój był na noc w pracy,Filip w swoim pokoju a ja samiutka z dzidzią w brzuchu w sypialce 🙂 Nagle dostałam takich boleści,że aż się przeraziłam,ze dzieje się coś niedobrego z dzieckiem 😞 Do mojego nie mogłam się dodzwonić choć postanowiłam nie panikować tylko przeczekać choć czekanie trwało ponad 3 godziny 😞Mam wrażenie,że moja mała bardzo chciała się wreszcie odwrócić główką do dołu i tak bardzo próbowała,ale po pewnym czasie spasowała i dała spokój 😞Ja nie czułam jej jak zwykle(a leży w poprzek już ponad miesiąc)tylko to co ewidentnie wiecznie mam pod żebrami(czyli główka)była wręcz wypchnięta w prawej dolnej części brzucha 😞Taki niekształtny brzuch wręcz jak nie mój 😞Istna górka a w innym miejscu zapaść 😞 No ale cóż starała się starała i nic 😞Martwię się,że nie zdąży się odwrócić,albo nie będzie miała miejsca 😞

A dzisiaj zaliczyliśmy rodzinną wizytę u stomatologa 🙂Coś mi wygmerała i zaleczyła szybciutko 🙂Troszkę dziwne wrażenie,bo byliśmy pierwszy raz u naszej koleżanki-zawsze takie pogaduchy a dzisiaj ona do mnie gada a ja mam dziwne mechanizmy w ustach,znieczulenie i nie mogę jej odpowiedzieć 😁


Znalazłam ciekawy link jak można spróbować dziecku pomóc obrócić się http://www.rodzice.pl/ciaza-i-porod/w-oczekiwaniu-na-dziecko/obroc-sie-kochanie.html chyba nawet moja koleżanka miała z tym problem i szukała materiałów od innych dziewczyn jakie ćwiczenia robić, popytam jeśli będzie coś takiego mieć to Ci oczywiście prześlę 🙂


Blue dzięki za linka już poczytałam i postaram się stosować do zaleceń 🙂 Nie ukrywam,że zależy mi na tym 🙂zdecydowanie jestem za porodem naturalnym a w przeciwnym wypadku będę zdana na cięcie 😞Tej nocy znowu próbowała-ona się stara,ja wyrwana ze snu na ponad dwie godziny,ponownie rozpierający ból i znowu nic z tego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Blue napisał(a):
TITINKA napisał(a):
Aha zapomniałam wam opowiedzieć co wczoraj wieczorem czułam 🙂Mój był na noc w pracy,Filip w swoim pokoju a ja samiutka z dzidzią w brzuchu w sypialce 🙂 Nagle dostałam takich boleści,że aż się przeraziłam,ze dzieje się coś niedobrego z dzieckiem 😞 Do mojego nie mogłam się dodzwonić choć postanowiłam nie panikować tylko przeczekać choć czekanie trwało ponad 3 godziny 😞Mam wrażenie,że moja mała bardzo chciała się wreszcie odwrócić główką do dołu i tak bardzo próbowała,ale po pewnym czasie spasowała i dała spokój 😞Ja nie czułam jej jak zwykle(a leży w poprzek już ponad miesiąc)tylko to co ewidentnie wiecznie mam pod żebrami(czyli główka)była wręcz wypchnięta w prawej dolnej części brzucha 😞Taki niekształtny brzuch wręcz jak nie mój 😞Istna górka a w innym miejscu zapaść 😞 No ale cóż starała się starała i nic 😞Martwię się,że nie zdąży się odwrócić,albo nie będzie miała miejsca 😞

A dzisiaj zaliczyliśmy rodzinną wizytę u stomatologa 🙂Coś mi wygmerała i zaleczyła szybciutko 🙂Troszkę dziwne wrażenie,bo byliśmy pierwszy raz u naszej koleżanki-zawsze takie pogaduchy a dzisiaj ona do mnie gada a ja mam dziwne mechanizmy w ustach,znieczulenie i nie mogę jej odpowiedzieć 😁


Znalazłam ciekawy link jak można spróbować dziecku pomóc obrócić się http://www.rodzice.pl/ciaza-i-porod/w-oczekiwaniu-na-dziecko/obroc-sie-kochanie.html chyba nawet moja koleżanka miała z tym problem i szukała materiałów od innych dziewczyn jakie ćwiczenia robić, popytam jeśli będzie coś takiego mieć to Ci oczywiście prześlę 🙂


Blue dzięki za linka już poczytałam i postaram się stosować do zaleceń 🙂 Nie ukrywam,że zależy mi na tym 🙂zdecydowanie jestem za porodem naturalnym a w przeciwnym wypadku będę zdana na cięcie 😞Tej nocy znowu próbowała-ona się stara,ja wyrwana ze snu na ponad dwie godziny,ponownie rozpierający ból i znowu nic z tego 😞

Nie wiem jak jest u Ciebie w szpitalu, ale ogólnie z tego co czytałam wieloródkom właśnie cc nie chcą robić jeśli pierwszy poród był sn 😮 ja sobie nie wyobrażam rodzić dziecka pośladkowo, dlatego w razie czego załatw sobie cc choćby nie wiem co, bo taki poród niesie za sobą wiele komplikacji. Ostatnio znajomi opowiadali, że dziewczyna miała ustalone cc z powodu ułożenia pośladkowego (pierworódka) pojechała do szpitala trafiła na starego lekarza i on oświadczył, że będzie rodzić pośladkowo, a studenci nauczą się jak odbierać taki poród 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Blue napisał(a):
Mustela Bebe spf 50 jest od pierwszych dni życia, ale strasznie droga.


A ja włąśnie miałam zamiar kupić ten krem, znalazłam promocję i zastanawiam się czy z niej skorzystać, co myślicie? file:///C:/Users/Agnieszka/Desktop/CI%C4%84%C5%BBA/DO%20KUPIENIA/Ochrona%20przeciws%C5%82oneczna%20-%20Mustela.htm

Podaj linka jeszcze raz, bo nie otwiera mi się 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Blue napisał(a):
fijolek napisał(a):
celynB napisał(a):
a na sam początek w czerwcu do spania lepiej body z dlugim rękawem i półśpiochy ?

zdecydowanie polecam kaftanik (najlepiej batystowy) + śpioszki.

Kaftaniki lubią się podwijać to ich największy minus, ja latem będę ubierać w body + śpioszki albo półśpiochy 🙂 kaftaników mam więcej niż body, więc i tak będę musiała je zakładać.

ja tam nie mam takich wspomnień z kaftanikami 🙂 poza tym, w czerwcu dzidzia to przeciec mało się jeszcze wirci. no ale kazda będzie robila jak uważa.

Moja akurat należała do ruchliwych dzieci na samym początku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
celynB napisał(a):
ja znowu poprzez zdanie koleżanek, które mają już dzieci kupiłam więcej body i półspiochy...oczywiście kaftaniki spioszki itd tez, ale zawsze warto dopytać inne kobitki co sądzą 🙂

Każdy po prostu lubi co innego, moje koleżanki też wolą body 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
celynB napisał(a):
ja znowu poprzez zdanie koleżanek, które mają już dzieci kupiłam więcej body i półspiochy...oczywiście kaftaniki spioszki itd tez, ale zawsze warto dopytać inne kobitki co sądzą 🙂

Każdy po prostu lubi co innego, moje koleżanki też wolą body 🙂

ja tez uwielbiam bodziaki. myslalam sobie kiedyś ze przestane uzywaz po jakims roku ☺️ używamy do tej pory i bardzo lubie bo wiem ze cieplo w plecki nawet jak się schyli :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam wolę body, nie mam ani jednego kafatanika. Drażnią mnie jakoś 😉 Na naprawdę upalne dni mam oprócz boodziaków rampersy, fajna sprawa lub takie małe bawełniane spodenki. Nie wiadomo jakie będzie lato, narazie mamy wiosnę co mnie cieszy ogromnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam prawie wszystko z długim rękawkiem, 2 sztuki z krótkim, wątpię, że tu gdzie mieszkam będzie po 30 stopni 😁 od morza zawsze wieje wiatr, no i jest niby taka zasada, że malutkie dziecko ubiera się o 1 powłokę grubiej niż siebie to ja bym chyba musiała swoje dzieci przegrzać, bo mi zawsze jest zimno nawet latem 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
celynB napisał(a):
oczywiście też zależne od pogody :P boje się by małego nie przegrzać, ani żeby nie zmarzł :P i pytanie z innej beczki 🙂 też może macie czasem skurcze w kroku dość mocne ale dosłownie chwilowe?

No to będziesz dotykać karku jeśli będzie spocony trzeba malucha rozebrać, jeśli zimny przykryć czymś albo coś ubrać dodatkowego 🙂 skurczy nie mam, ale za to boli mnie spojenie łonowe jak leżę, przekręcam się no i czasami jak chodzę, trwa już kilka tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Blue napisał(a):
celynB napisał(a):
ja znowu poprzez zdanie koleżanek, które mają już dzieci kupiłam więcej body i półspiochy...oczywiście kaftaniki spioszki itd tez, ale zawsze warto dopytać inne kobitki co sądzą 🙂

Każdy po prostu lubi co innego, moje koleżanki też wolą body 🙂

ja tez uwielbiam bodziaki. myslalam sobie kiedyś ze przestane uzywaz po jakims roku ☺️ używamy do tej pory i bardzo lubie bo wiem ze cieplo w plecki nawet jak się schyli :P

Ja używałam chyba do roz. 80 🙂 no, ale to jest fakt, jak jest zimno to chronią nerki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Wczoraj byłam oglądać w sklepie wózek jedo fyn no i jestem zadowolona więc chyba go zamówimy 🙂
Pogoda dziś u mnie pochmurna..... 😞
Kurde boje się że mała nie zdąży się przekręcić i trrafię na jakiś baranów w szpitalu i będą mi kazać rodzić naturalnie... Ja cesarki się nie boję więc jakby się nie przekręciła i była bym pewna że będzie wtedy cesarka bankowo to bym się cieszyła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...