Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
celynB napisał(a):
Hey 🙂 w temacie wózków to mam już mętlik w głowie 😜 tyle modeli co oglądałam i każdy ma coś w sobie 🙂 ale chyba zdecyduje sie na xlander Xa, co myślicie ?


my mamy xa, ja jestem zachwycona 😁 gdybym miała kupować ponownie wybrałabym to samo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuśka,ale masz szczęście ja juz tyle razy próbowałam nagrać i za każdym razem mała przestala sie wiercić 🤢. Ja dzisiaj czuje się w miarę, tylko jestem mega zmęczona, po piątkowo- sobotnich zakupach. W piątek kupiliśmy małej:
kołderkę z podusia, cienki kocyk, 10 pieluch tetrowych, 2xspiochy z kaftanikiem, 3 bluzeczki, spodnie, poszewke na kołderkę i podusie, polspiochy, czapeczki, rękawiczki niedrapki, ręcznik.
W sobotę kupiliśmy szafę i komodę dla małej. 🙃a miała być tylko komoda ale tatuś nie mógł się oprzeć 😁.
W piątek bratowa przywiozła nam- łóżeczko, karuzelke, przewijak, podgrzewacz, nosidło, 3 prześcieradła ( nie są zniszczone to raczej juz więcej nie kupie) , pieluchy tetrowe, prawie 2 worki ciuchów.
Po zakupach troszkę jestem spokojniejsza i mega zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór czerwcowym mamusią i ich brzusiom.

Ostatnio coś mam dużo chwil do płaczu. Najpierw brat zarzucił mi, że naciągam mamę na kasę. Poszłam z mamą do Pepko bo chciałam dla córki koleżanki coś kupić, a mama zobaczyć sklep, oczywiście ja płaciłam i wtedy on powiedział właśnie że poszłam naciąga mamę. Po powrocie do domu tak się popłakałam, że mąż musiał mnie przytula przez pół godziny. Braciszek myśli, że nie było mi głupio prosi mamę o pożyczkę zwłaszcza, że od 17 - 18 roku życia sama praktycznie się utrzymuje, a teraz mnie przycisnęło. (Pożyczyłam ostatnio od mamy 300 zł bo chorobowe mi jeszcze nie wpłynęło, a mój bez pracy był przez dwa miesiąc).

Dziś mój mężuś się pakuję, jedzie do pracy tydzień go nie będzie. Cieszę się bo kasa jest potrzebna i smucę bo teraz będziemy się widywać co weekend, przynajmniej do czasu kiedy zwolni się to obiecane mieszkanie.

To chyba tyle, no jeszcze zakończę z humorem, małżonek rano wypowiedział takie słowa "jak ty możesz spać w nocy jak mała cię tak kopie" 🤪 żebyście go widziały z jaką powagą i przejęciem to mówił. Po raz pierwszy tak długo mnie przytulał i trzymał rękę na brzuch, że czuł cała salwę kopniaków, bo zazwyczaj to jeden dwa i brał rękę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi został do kupienia własnie wózek i komoda 🙂 myśle że też bede zadowolona z xlandera xa 🙂 jakies 3 tyg temu kupiliśmy z meżem łóżeczko i pościel...musiałam ubrać, ponieważ nie mogłam sie powstrzymać 🙂 i tak już sobie czeka na malude 🙂 zostało mi jeszcze pranie i prasowanie ciuszków i pościeli, ale tą przyjemność zostawie sobie na przyszły tydz 🙂 już nie moge się doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie...ja na reszcie się obrobiłam, remont zakończony i wysprzątane..aż przyjemnie posiedzieć i popatrzeć.
W przyszłym tygodniu chyba wezmę się za ubranka bo z tego co czytam to już jesteście mega przygotowane....a co do płaczliwości to chyba taka aura bo mnie też dopadło....
A co do ZUSU to już mnie to wkurza jestem na zwolnieniu od 10 lutego i rozumiem że pierwszy miesiąc pracodawca płaci ale już minęło tyle czasu a od nich nic jeszcze nie dostałam..a jak tam zadzwoniłam to Pani mnie poinformowała że jeszcze w ogóle nie mają mnie w systemie...ostro także kasę pewnie w maju dostanę 😞 masakra, jak tylko przeleją muszę koniecznie kupić fotelik żeby było jak Małą ze szpitala zabrać...macie już foteliki??Kupowałyście jakiejś konkretnej firmy??
Słyszałam że najbezpieczniejsze Maxi Cosi ale cena nie mała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzidziahehe napisał(a):
Allu25 pessar jest zakładany od25 tygodnia ja byłam w 18 tygodniu w szpitalu bo miałam mieć zakładany szew ale ze względu na złe badania crp nie zrobili mi tego i stąd mam ten krążek od 20 tyg a obecnie jestem w 31 tyg. Pozdrawiam wszystkich


to teraz już z górki 🙂 niewiele zostało do rozwiązania. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
, jak tylko przeleją muszę koniecznie kupić fotelik żeby było jak Małą ze szpitala zabrać...macie już foteliki??Kupowałyście jakiejś konkretnej firmy??
Słyszałam że najbezpieczniejsze Maxi Cosi ale cena nie mała...


kupiliśmy maxi cosi citi ale używany i wcale nie zaluje. wydalam 100pln a wygląda jak nowy. no bo co może taki maluszek zniszczyć w tym pierwszym foteliku? Z Hania mielismy pożyczony jane strata (polecam!) i zawsze podkladalismy pieluszke. oddaliśmy w stanie nienaruszonym. no ale ważne żeby był bezwypadkowy a styropian nie popękany. jeśli nie masz oporow przed używanymi rzeczami polecam. i nie allegro bo tam chore ceny tylko tablica.pl albo gumtree.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
magdad86 napisał(a):
O ile będą takie gorączki??? ;/


na razie przeszłam 3dniowke u dziecka i zapalenie oskrzeli. wolę zapomnieć te dni z temp 40 stopni i widok jak dziecko lezy jak kłoda i nie masz z nim kontaktu...
u nas na szczęście ząbkowanie odbylo się bez temp ale z tego co wiem to normalka ze jest podwyzszona. 🤢


Miałam na myśli gorączki na dworzu 🙂

A przez gorączkę maluszka 40 stopni też przeszłam-coś okropnego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
TITINKA napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
paulinka27523 napisał(a):

A i butelkę antykolkową taką
http://allegro.pl/avent-butelka-antykolkowa-125ml-smoczek-0-bpa-i3151377964.html


Ja się boję tej butelki z AVENT, koleżanka miała i mała nie chciała jej z tego pić, więc skupiła z NUKA podobno bardzie wyprofilowana na kobiecą pierś.


My za czasów Filipka mieliśmy butelkę tommee tippee i teraz też się w takie zaopatrzymy(też imitują pierś) choć przekazuję wam linka do udoskonalonej wersji tych butelek i jedną właśnie taką kupimy
http://allegro.pl/butelka-antykolkowa-260ml-tommee-tippee-czujnik-1s-i314951.html

Też miałam TT i tym razem także zaopatrzyłam się w te butelki 🙂


A ja w ogóle nie znałam tej firmy TT i dlatego zamówiłam aventa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też dostaliśmy używany fotelik chicco i też jest w dobrym stanie,tylko znajoma musi jeszcze poszukać tej "wyściółki" (czy jak to się tam pisze) dla niemowlaka. Moja szwagierka twierdzi,że każdy niemowlak powinien mieć nowy i dobry fotelik, bo stare są ugniecione... "sratytaty" jak taka mądra to niech kupi nowy. Jakbyśmy nie dostali, to bym kupiła od kogoś pewnie.

A leżaczków nie wiem czy Wam mówiłam czy nie, ale dostaliśmy 3 i mamy dostać kolejny, już pow., że nie chcę ale to podobno taki lepszy z wibracjami itd. to chcę, jeden będzie u teściowej, jeden u siostry, jeden u nas, a jeden chyba oddam, bo bez przesady 🙂

A w ogóle to co myślicie o baldachimie???

My już powoli mieszkamy sobie sami 🙂)) Jestem mega szczęśliwa z tego powodu gdyby nie te 85 schodów do przejścia 🙂
Mój facet wszystko sam robi i wnosić też będzie sam bidulek :/
Nie lubię przeprowadzek, ale jak już się to skończy to będę przeszczęśliwa a niedługo dojdzie do tegomogromne szczęście maluśkie 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzidziahehe napisał(a):
W jakim proszku będziecie prać ubranka bo ja zazwyczaj kupuje vizir a płyn do płukania eden, pisze że jest hipoalergiczny ale niejestem taka pewna. Poradzicie coś?


u mnie dla Hani jest zawsze Dzidzius, a teraz dla Maluszka piore wszystko osobno w Jelpie. jak uzylam kilka razy dla Hani proszek dla dorosłych to potem miałam problemy z jej skora. :/ no i do tej pory osobno piore wszystkie rzeczy mojego dziecka.
a, no i zadnych plynow do płukania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzidziahehe napisał(a):
W jakim proszku będziecie prać ubranka bo ja zazwyczaj kupuje vizir a płyn do płukania eden, pisze że jest hipoalergiczny ale niejestem taka pewna. Poradzicie coś?


Zaczełam prać w jelpie, ale na długo on nie starcza, więc kupiłam w rossmanie, bo kol. mi poleciła płyn do p prania bobini za 9.99 i w nim piorę i prać będę 🙂
Ale bez płynu do płukania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje za stronke, bendę szukała jakiegoś proszku z atestem tak jak tam pisze. A jeszcze jedno mam pytanko mam problem z zaplanowaniem listy żeczy kture mam spakować do szpitala. W moim niemożna brać własnych ubrań dla maleństwa to jedno z głowy , a co z resztą? Wiem że napewno środki czystości, koszule, majtki jednorazowr, wkładki poporodowe i laktacyjne, ręczniki, kapcie, tależyk, sztudzice i dalej niewiem. Jest coś co mam wziąć a niewiem o tym? Wole się upewnić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzidziahehe napisał(a):
A jeszcze jedno mam pytanko mam problem z zaplanowaniem listy żeczy kture mam spakować do szpitala. W moim niemożna brać własnych ubrań dla maleństwa to jedno z głowy , a co z resztą? Wiem że napewno środki czystości, koszule, majtki jednorazowr, wkładki poporodowe i laktacyjne, ręczniki, kapcie, tależyk, sztudzice i dalej niewiem. Jest coś co mam wziąć a niewiem o tym? Wole się upewnić 🙂

u mnie nie można używać majtek jednorazowych, wkładki daje szpital.
była taka lista co do szpitala. ale w internecie jest mnóstwo innych. ja tam patrze na pierwsza jaka mi się otworzy, o np. ta http://www.rossnet.pl/Rossne/Artykul?artID=198469&title=Wyprawka-do-szpitala-przed-porodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...