Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam czerwcowe mamusie i brzusie
Zajrzałam by napisać, że u mnie wszystko ok.
Przeczytałam zaległości, nawet odp, ale post się nie wkleił.
To tak króciutko
Proszek i płyn do prania dzidziuś
Baldachim odpada same pisałyście dla czego i podzielam wasze zdanie
Tetrowych pieluszek dużo, mniej flanelowych
Do szpitala dwie torby (a co do nich włożyć to ja idę do placówki gdzie będę rodzić by się dowiedzieć)
Ja jeszcze nic nie prałam, ale już za niedługo zacznę
Ochraniacze na łóżeczko owszem, ale nie potrzebne od razu, można kupić później gdy dzidzia będzie się już wiercić i kombinować jak by tu wstać
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzidziahehe napisał(a):
Ja bende wkładać flanele na materacyk. A co myślicie o wodzie? Ja na cherbatke mam zamiar kupować wode źrudlaną i ją gotować, podobno tak lepiej.

od urodzenia podaje wode. czasem pije kompociki na naszych owocach. zadnych herbatek.
woda na początku tylko mineralna żywca bo mielismy problem z brzuszkiem po zwyklej wodzie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit ja właśnie zastanowiem się nad laktatorem elektroniczynym, wydaje mi się że może być wygodniejszy niż reczny. ale to moja pierwsza ciąża i nigdy nie uzywałam tego typu urzadzeń. może ktoś z Was używał elektroniczny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit ja właśnie zastanowiem się nad laktatorem elektroniczynym, wydaje mi się że może być wygodniejszy niż reczny. ale to moja pierwsza ciąża i nigdy nie uzywałam tego typu urzadzeń. może ktoś z Was używał elektroniczny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit ja właśnie zastanowiem się nad laktatorem elektroniczynym, wydaje mi się że może być wygodniejszy niż reczny. ale to moja pierwsza ciąża i nigdy nie uzywałam tego typu urzadzeń. może ktoś z Was używał elektroniczny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit ja właśnie zastanowiem się nad laktatorem elektroniczynym, wydaje mi się że może być wygodniejszy niż reczny. ale to moja pierwsza ciąża i nigdy nie uzywałam tego typu urzadzeń. może ktoś z Was używał elektroniczny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka jeśli chodzi o laktator niestety nie odziedziczyłam po nikim więc w razie czego muszę nowy kupić... to sobie upatrzyłam Madela elektric mini i pokazałam mężowi gdyby okazał się potrzebny to kupi ;-)
A jutro jadę po nosidełko i resztę rzeczy...a dziś pranko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale naskrobałyście postów przez 2 dni ale wszystko nadrobiłam 🙂
u mnie też dziś będzie pranie najpierw w normalnym proszku a później w dzidziusiu bo to ubranka z ciucha wczoraj zakupione 🙂
Wogóle takie piękne ciuszki upolowałam wczoraj z mężem on sam miał radochę że to i to takie piękne znalazł a rzeczy jak nowe 🙂
W poniedziałek i wczoraj byliśmy na zakupach a już mamy wszystko i wózek zamówiony nawet
(jedo fyn)
Już jestem spokojna bo i dla dzidzi wszystko mam i dla siebie do szpitala 🙂
Nawet łóźeczko wczoraj mężuś już skręcił bo nie mógł się doczekać he 😁
Dziewczyny te które mówicie że nie wiecie czy to jest skurcz czy jakiś inny ból uwierzcie że jak będziecie mioały skurcz to na pewno będziecie wiedzieć że to to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny 🙂
nie bylo mnie 3 dni i troszke sie tu działo 😜
ochraniacze na szczebelki mysle ze dobry pomysł 🙂 ja mam laktator reczny Canpol. Koleżanka miała byla zadowolona wiec w razie "w" zabezpieczylam sie kupując go 😜
dzisiaj zamówiliśmy z męzem wózek i nosidełko-fotelik 🙂 juz nie moge sie doczekać, aż dojdzie 🙂
a co do flaneli, to faktycznie musze jeszcze troche dokupic bo mam tylko 10szt i flaneli 3 szt:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka, u nas z rana paskudnie padało ale teraz zaczyna słoneczko wychodzić.
Wczoraj tak sobie marzyłam że pogadam z mężem i pojedziemy na święta majowe do moich dziadków. Jak on usłyszał mój pomysł to myślałam ze wyjdzie z siebie. Troszkę daleko do nich mamy 400 km ☺️ i to jeden powód jego zdenerwowania a drugi to pierwsza ciążę tam straciliśmy 😞 no i to juz będzie lada moment czerwiec. I dyskusji nie bylo 🤢. To sobie pomarzyłam.

Laktator dostałam od bratowej ręczny i ma mi jeszcze jeden przywieźć. Jak się okaże że faktycznie biznes mleczarski 😁 u mnie ruszy a te mi nie będą odpowiadały to wtedy zainwestuje w swój.
Tak a propo to ja dopiero wstałam, ostatnio ciągle mi się chce spać. Popołudniu idę do lekarza rodzinnego, bo od świat meczy mnie jakieś przeziębienie i myślałam ze dam rade domowymi sposobami a tu d... Teraz mam katar, a co najgorsze ucho mnie boli i migdał i ciężko mi się przełyka. Dobrze że juz bóle zatokowe mi przeszły ☺️
Uciekam sprawdzić jak pogoda i może pranie dla małej wstawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda współczuję przeprowadzki, pamiętam jak my 7 lat temu wprowadzaliśmy się do bloku na 4 piętro a w tamtym roku musieliśmy wszystko znieść bo znowu przeprowadzka ale juz na swoje. Teraz mamy domek na wsi i jest pięknie. Mimo że jak się wprowadzaliśmy to były tynki w pokoju, łazience,na korytarzach a kuchnia z salonem wogole nie była wytynkowana ale mieliśmy meble. I wiecznie przenoszenie z pokoju do korytarza ,z korytarza do salonu bo maz a to gładzie robił a to malował i non stop przenoszenie. Teraz pokój skończony salon z kuchnia czeka na pomalowanie i nie dusi nas kredyt, tak małymi kroczkami udało się. Co naj ważniejsze nasza kruszynka, czeka w brzuszku 🙂.
W miarę możliwości oszczędzaj się a juz niedługo będziesz śmiała się z tego wszystkiego i stwierdzisz że warto było jak usiądziesz spokojnie wieczorkiem przy dzidziusiu przytulona do męża. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam dziś na wizycie kontrolnej u diabetologa. Sprawdziła moje wyniki i stwierdziła że da mi jednak insulinę, na początek 2 jednostki 20 minut przed śniadaniem. Bo właśnie po śniadaniu i kolacji jest najgorzej. Idealnie jest po obiedzie. Troche to dziwne. No to nie dość że palce trzeba kłuć to teraz doszły jeszcze uda do kłucia 😮 Ale dla małego muszę zrobić wszystko, aby był zdrowy. Jeżeli nic się nie poprawi to kolejna wizyta za tydzień, a jak będzie trochę lepiej to za dwa tygodnie po kolejne paseczki do glukometru. I zostanie mi się tak kłuć do końca ciąży. 🤨
Jak wróciłam do domu to też pranie nastawiłam i już wisi i schną ciuszki. Zostanie mi wyprać ręczniki i te rzeczy których jeszcze nie mam a kupie 🙂 W sobote mam ochotę się wybrać do sklepu z ekskluzywną odzieżą 😁 sam mąż mi się zapytał czy chce się wybrać. Tak mnie tym zaskoczył bo na początku był przeciwny takim zakupom 🤪 ale chyba się już przekonał że takie zakupy też są potrzebne bo nie da radę wyłożyć pieniędzy na wszystkie nowe ciuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Magda współczuję przeprowadzki, pamiętam jak my 7 lat temu wprowadzaliśmy się do bloku na 4 piętro a w tamtym roku musieliśmy wszystko znieść bo znowu przeprowadzka ale juz na swoje. Teraz mamy domek na wsi i jest pięknie. Mimo że jak się wprowadzaliśmy to były tynki w pokoju, łazience,na korytarzach a kuchnia z salonem wogole nie była wytynkowana ale mieliśmy meble. I wiecznie przenoszenie z pokoju do korytarza ,z korytarza do salonu bo maz a to gładzie robił a to malował i non stop przenoszenie. Teraz pokój skończony salon z kuchnia czeka na pomalowanie i nie dusi nas kredyt, tak małymi kroczkami udało się. Co naj ważniejsze nasza kruszynka, czeka w brzuszku 🙂.
W miarę możliwości oszczędzaj się a juz niedługo będziesz śmiała się z tego wszystkiego i stwierdzisz że warto było jak usiądziesz spokojnie wieczorkiem przy dzidziusiu przytulona do męża. 🙂


Właściwie to czy na wynajętym czy na swoim, to będę szczęśliwa, że jesteśmy sami... chociaż ostatnio mam takie humory, że sama nie wiem czego chcę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam dziś u gina. Szyjka nadal się nie skraca 😆 hura, z dzidzią wszystko ok 😆 hura, w ogóle bardzo dobrze się czuję, byłam dziś też na działeczce trochę i z mama na spacerze pooglądać inne działki ale za długo nie mogę spacerować bo się męczę. Kupiłam taki fajny namiot plażowo-piknikowy niebieski http://allegro.pl/budka-zamykany-namiot-plazowy-quechua-rozne-kolory-i3170892846.html 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam dziś u gina. Szyjka nadal się nie skraca 😆 hura, z dzidzią wszystko ok 😆 hura, w ogóle bardzo dobrze się czuję, byłam dziś też na działeczce trochę i z mama na spacerze pooglądać inne działki ale za długo nie mogę spacerować bo się męczę. Kupiłam taki fajny namiot plażowo-piknikowy niebieski http://allegro.pl/budka-zamykany-namiot-plazowy-quechua-rozne-kolory-i3170892846.html 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...