Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Dziewczyny będziecie robić badanie GBS? położna kazała mi to badani wykonac po 35 tc

http://blog.zapytajpolozna.pl/ciaza/paciorkowiec-gbs-w-ciazy/


Wszystkie ciężarne muszą teraz mieć zrobiony ten posiew...także na pewno bedziemy miały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A i jeszcze miałam wam napisać jak mi lekarz kazał się spakować do szpitala i być w gotowości...to tak mnie nastraszył że od razu pojechaliśmy z mężem i kupiliśmy wszystko co potrzebne...ale może to dobrze bo za dużo się nie zastanawialiśmy...wszystko wybraliśmy w godzinkę...nie ma to jak motywacja ...
Wózek navington galeon beżowo-czerwony, fotelik maxi cosi cabrio fix grafitowy w czerwone kropeczki z czerwonym... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dziś kupiłam kilka ubranek w 5-10-15 i tup tup. musze dokupić jeszcze łapki bo gdzies mni się zapodziały i mam tylko jedna pare: /
w ogole dziś mam jakiś gorszy dzien. pojechałam sobie na zakupy żeby poprawić sobie nastroj. jednak udało się na krotka mete.. ehh chyba szybko pojde spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Dziewczyny będziecie robić badanie GBS? położna kazała mi to badani wykonac po 35 tc

Mi wczoraj na wizycie Pani doktor pobrała ten posiew. Ale wylazł mi żylak na wargach sromowych i mam takie uczucie parcia w tym miejscu. Czy któraś z was ma? Bierzecie coś na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Łapki też mam tylko jedne..myślisz że więcej będzie potrzeba??


U mnie akurat one się nie sprawdziły, mam kilka par, ale ogólnie nie używałam, córa już w szpitalu ściągała, nawet takie, które były na gumkę, nie wiem jakim cudem. Może teraz będzie inaczej i na coś się przydadzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W pierwszej ciazy też puchłam strasznie, mówiłam lekarzowi że mnie to męczy a on kazał leżeć z nogami w górze i ograniczyć picie. To mi akurat nic nie dał. Pamiętam jak mi wyszły rozstępy na łydkach od opuchlizny. Po porodzie jak ręką odął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj
to mamy ten sam problem :/ nogi mam tak opuchnięte że szok,. W ani jedne buty nie wchodze i musze chodzic w klapkach :/ do tego ręce, tylko najgorsze jest to ze te rece ( na zwłaszcza) prawa mi drętwieje i koniuszki palcy...masakra :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zucchini ja kupiłam stanik jakiś zwykły w hurtowni za 9,- żeby był na wrazie w... Brałam największy 😁
Anita Ty wytrzymasz te 3 tygodnie i szyjka przestanie się skracać, też mojej koleżance mówili "niech pani wytrzyma jeszcze chociaż 3 tygodnie a urodziła po terminie" 🙂
Fijolek ja mam tylko 2 pary łapek, ale za to mam dużo par śpiochów w których tak rękawy się wywijają, że są z łapkami od razu 🙂
Ekoladka, ja też puchnę strasznie, rano wstaję i też opuchlizna nie schodzi a nawet czasem wydaje mi się, że jest jeszcze gorzej, zwłaszcza jak widzę, że nie mogę palców od ręki jednej wsadzi pomiędzy palce drugiej ręki... i w ogóle, strasznie mnie bolą ręce nad ranem, nie mogę zgiąć palców u rąk, chyba dlatego, że są tak spuchnięte... a co do nóg, to wyciągnęłam jakieś stare buty które są takie "rosklapciałe" że tylko w nie się mieszczę, reszta mnie ciśnie :/ Mam nadzieję, że ten problem zniknie po ciąży, bo butów mam dużo, szkoda mi będzie je wyrzucać 😁 alla25 ograniczyć picie? yhh mi się bardzo chce pić ;/ ciężko jest ograniczyć picie, a teraz pod koniec ciąży to bardzo chce mi się gaozwanego :/ Ale staram się unikać, odkryłam pyszną wodę żywiec grejpfrutowo-anansową
celynB chodzisz w klapkach już po dworzu? ja marzę o tym... Co do ręki to widzę, że nie jestem sama... ;/

A tak w ogóle, to nadrobiłam kilka stron forum, bo przez kilka dni czasu nie miałam, bo ta przeprowadzka była, ale teraz już siedzę w "naszym mieszkanku", narzeczony w pracy, a ja ogarniam forum 😁 Mój facet mnie zaskakuje, pozmywał podłogi na kolanach a mi kazał leżeć i tak cały czas coś robi, naczynia myje i w ogóle, a mi karze leżeć 🙂 Fajny taki stan hehehe... chociaż na początku mi to nie bardzo pasowało, jak nic nie kazał mi pomagać, ale i tak wnosiłam jakieś rzeczy na to 5 piętro... no i coś nie coś porobiłam... fajnie tak być samemu i nikt Ci nie krzyczy nad głową, aczkolwiek, jak nie ma jego, to mi się nudzi, dobrze, że kawałek dalej jest moja siostra w moim starym mieszkanku i zaraz się ogarniam i idę tam, bo co mam robić do 16, zanim on wróci 🙂 jest opcja działki z grillem na dziś, ale się okaże, na razie zmykam pod prysznic i spacer 🙂
Co do porodu i obracania się dzidzi, to ja o tym na razie staram się nie myśleć... ;/ w weekend majowy chcemy rozłożyć łóżeczko, a Wy kiedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny..
Widzę że nie tylko mnie dopadła opuchlizna kostek.. Ja mam takie balony że chodzić nie mogę.. Do tego dzisiaj ciśnienie skoczyła do 142/85 a całą ciążę miałam bardzo niskie.. Zastanawiam się teraz czy nie wybrać się do szpitala skontrolować ten stan boję się że może to być zatrucie ciążowe..
Sama nie wiem już czy panikuję czy to rzeczywiście może być coś groźnego ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, ze nie tylko ja tak puchnę, muszę zmierzyć ciśnienie, ale z reguły mam niskie, więc jeśli trochę wzrosło to chyba i tak nie będzie źle, mocz robiłam w tamtym tyg. i jest ok.
\\Właśnie mam fazę na pomidory może to pomoże 🙂

Ja jutro chyba podjadę do lekarza olę sprawdzić czy wszystko ok. też boje sie zatrucia ciążowego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Ale numer! Wchodzę na necik, zeby Was pozdrowić z turnusu, napisać że daję radę i jest nawet fajnie. A przede wszystkim wchodze zeby napisać że mi KOSTKI SPUCHŁY dziś pierwszy raz!!!! Wchodzę czytam, a Wy wszystkie już się pochwaliłyście waszą opuchlizną!!!
No to już ostatnia prosta przed nami. A co na te kostki się robi? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Dziewczyny będziecie robić badanie GBS? położna kazała mi to badani wykonac po 35 tc

http://blog.zapytajpolozna.pl/ciaza/paciorkowiec-gbs-w-ciazy/


Mój lekarz ostatnio wspominał o zakażeniu paciorkowcem i teraz to podobno obowiązkowe badanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ekoladka napisał(a):
Hejka,
w tym tygodniu zaczęłam puchnąć, na stopach kostek nie widać, puchną mi też dłonie.
Niestety opuchlizna nie schodzi po nocnym odpoczynku, zastanawiam się czy to nie jest nic groźnego, wizytę u ginekologa mam w środę.


Ekoladko ja też mam ten sam problem od jakiegoś tygodnia 🥴Nogi mam opuchnięte i stopy 🥴Mam wrażenie,że moje kolana są jak u słonia 🤢i każde skarpetki uciskają 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
Takie uroki ciąży z tą opuchlizną. Najlepiej nie zakładać uciskających skarpetek. Dużo odpoczywać z nogami w górze. Wiem, wiem że tak ciężko. Jeszcze troszkę i będziemy się wypakowywać 🙂


Dobre z tym wypakowywaniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Armiatka, super, ze na turnusie z Polcią jest wszystko ok i że możesz do nas zaglądać. Widzisz "nie taki diabeł straszny" jak sobie wyobrażałaś.

Oj dziołchy, dziołchy, bardzo wam współczuję tej waszej opuchlizny i skracających się szyjek. Ja na razie ani się nie skracam ani nie puchnę tylko mam coraz więcej rozstepów na piersiach, na tyłku i udach. Mam nadzieję, że szybko zbledną bo bez pareo na plaży się nie mogę pokazać 😞. Ale wydaję mi się, ze najwięcej z was przybrałam na wadze bo mam już +14 na plusie, chociż brzuszek nie jest taki duży bo w obwodzie tylko 97cm. Więc to chyba mi wszystko jak zwykle w biodra weszło 🤨. Koleżanki mnie straszą, że one przytyły po 20kg i to najwięcej w ostatnim miesiącu więc już się go boję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Armiatka, super, ze na turnusie z Polcią jest wszystko ok i że możesz do nas zaglądać. Widzisz "nie taki diabeł straszny" jak sobie wyobrażałaś.

Oj dziołchy, dziołchy, bardzo wam współczuję tej waszej opuchlizny i skracających się szyjek. Ja na razie ani się nie skracam ani nie puchnę tylko mam coraz więcej rozstepów na piersiach, na tyłku i udach. Mam nadzieję, że szybko zbledną bo bez pareo na plaży się nie mogę pokazać 😞. Ale wydaję mi się, ze najwięcej z was przybrałam na wadze bo mam już +14 na plusie, chociż brzuszek nie jest taki duży bo w obwodzie tylko 97cm. Więc to chyba mi wszystko jak zwykle w biodra weszło 🤨. Koleżanki mnie straszą, że one przytyły po 20kg i to najwięcej w ostatnim miesiącu więc już się go boję.


Nie przejmuj się tak 🙂 zrzucimy wszystko po. Mi lekarz powiedział że jeszcze przytyje drugie tyle teraz na końcówce, a byłam u niego 3 tygodnie temu i nic nie przytyłam, ale to fakt że to wina cukrzycy ciążowej i diety.
Wczoraj po południu tak mi się humor zepsuł, bo wszyscy wcinali placki i inne rzeczy a mi kazali się patrzeć i poczułam że zaczęło mi cukru brakować,zaczęło mnie cząść i później dopiero wieczorem mi przeszło. 🤔
Mi również często ręce cierpną, co do nóg to tylko trochę mi puchną na wieczór także nie jest tak źle u mnie. Podobno od nadmiaru używania soli też nogi puchną, a ja teraz mało co używam. Za to dużo soków pije.
Dowiedziałam się że wczoraj moja koleżanka urodziła synka a miała termin na za 2 tygodnie , ale wszystko dobrze i powiedziała że poród wcale nie taki straszny jest. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry : tak też i drętwieją ręce :/ do tego w nocy budze sie ze strasznym bolem prawej reki calej zdretwiałej, opuchnietej i z uczuciem jakby sie palila i nie moge dotknac bo boli :/ masakra uczuie....boje sie czy cos sie nie dzieje ;/ i do tego od paru dniu wychodzi mi na rekach uczulenie byle kiedy i nawet nie moge zauwazyc od czego to jest :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, w ten piękny poniedziałek 😎
Armiatka fajnie że jesteś zadowolona z turnusu,na facebook-u widziałam jak Polcia śmiga.
Medli mam nadzieje że pijesz soki warzywne bo te owocowe mają mega dużo cukru,ale w warzywnych też sprawdzaj 😞 .
Dziewczyny gratuluję udanych wizyt, my miałyśmy w czwartek. wszystko jest ok, mała waży 1.700 i wszczeliła się w sam środek wykresu jak na ten tydzień ciąży.Szyjka ma nadal około 4 cm i lekarz stwierdził że jest ok i utrzyma ciążę, wody płodowe też są w odpowiedniej ilośći.. No i moja księżniczka już jest ustawiona do wylotu 😁 główką w dół 🙃 . Kazał mi zrobić toxo , ze względu że nie mam przeciw ciał.
Jeśli chodzi o golenie to już mój mąż sie wykazuje bo ja już nic nie widze 😎
Ręce mi trochę drętwieją, i czuje je nabrzmiałe jak i nogi ale nie zauważtłam żeby mi puchły.
Stanik do karmienia kupiłam narazie jeden jeszcze jeden kupie żeby mieć na zmianę a jak się okaże że moja mleczarnia zacznie prosperować to wtedy pomyślę czy jeszcze zainwestować w jakiś. Muszę się pochwalić że znalazłam taki za 18 złoty a już w innym sklepie pani taki sam chciała mi wcisnąć za 28 😮.
Łapki kupiłam jedne ale widziałam że bratowa dała nam jeszcze 3 pary to już nie kupuje.
Magdad86 fajnie że juz po przeprowadzce, dałaś radę i się nam nie rozpakowałaś 😁.
Natalia 1906 i jak byłaś w szpitalu sprawdzić czy wszystko ok ?
Ale się rozpisałam ale wkońcu dorwałam komputer a do tej pory cały czas z telefonu pisałam. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...