Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mój troszeczkę przytył 😁 ale zachcianki to on ma napewno. Nigdy nie wstawał w nocy jeść a teraz samo słodkie 🤪. Jeśli chodzi o wyprowadzanie z równowagi to nigdy mi się go nie udało zdenerwować istna oaza spokoju a teraz to jest moment 😎 .
Ciekawe co u Armiatki jak na turnusie z Polcią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dzisiejszego dnia 🙂 Ja byłam dziś u diabetologa i podniosła mi ilość jednostek insuliny rano i dołożyła dodatkowo wieczorem. I niestety tak do końca ciąży. Co do jedzenia to mam jeść tak jak jadłąm przez ostatni czas, bo powiedziała że musiałabym chyba nic nie jeść żeby cukier był ok. A przecież nie mogę się głodzić i małego przy tym. Już nie mogę się doczekać wizyty w poniedziałek u ginekologa. Chciałabym usłyszeć że wszystko jest dobrze.
Co do męża mojego to w zasadzie od naszego ślubu trochę mu się przytyło 😁 Teraz je regularnie bo śniadanko ma i kanapeczki do roboty też, Przynajmniej póki daje radę jeszcze wstawać i mu robić.
A co do wyprowadzania go z równowagi to hmm... póki jestem w ciąży to się nie da. Wkurzam się nie jeden i nie dwa razy i nic bez odzewu. Ma świętą cierpliwość co do mnie i moich humorków 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
fijolek napisał(a):
dziś na swiat przyszedł synek mojej koleżanki 34tc. Maly ma 54cm i wazy 3240g. Duzy 😁 zdrowy, niesamowite to wszystko. była miedzy nami roznica ok 4tygodni, a ona ma już Maluszka przy sobie.. ehh. nie mogę doczekać się mojego Synka..


No to dopiero kawał chłopaczyska 🤪


To fakt duży chłop jak na ten tydzień 🙂 Moja koleżanka urodziła w niedziele ale ona była w 38 tygodniu i mały ma 54 cm i waży 3500. 🙂 Jest różnica w tygodniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Ania13 napisał(a):
Medli a jaki czas po posiłku mierzysz sobie cukier?


Godzine po posiłku mam zalecone. A tobie jak mówił?

Ja mierze 1.5 godziny po posiłku. To moim zdaniem ty masz super wyniki 🤨 ja nie wiem co oni od ciebie chcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Blue napisał(a):
fijolek napisał(a):
dziś na swiat przyszedł synek mojej koleżanki 34tc. Maly ma 54cm i wazy 3240g. Duzy 😁 zdrowy, niesamowite to wszystko. była miedzy nami roznica ok 4tygodni, a ona ma już Maluszka przy sobie.. ehh. nie mogę doczekać się mojego Synka..


No to dopiero kawał chłopaczyska 🤪


To fakt duży chłop jak na ten tydzień 🙂 Moja koleżanka urodziła w niedziele ale ona była w 38 tygodniu i mały ma 54 cm i waży 3500. 🙂 Jest różnica w tygodniach

To jest bardzo duża różnica, aż strach pomyśleć ile by ważył w 40tyg. pewnie 4,5kg minimum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do moich wyników to czasami trochę mi skaczą, ale jak mi tylko przekroczy tak około 125 to już mi zaznacza że to wysoki. Pewnie co lekarz to inaczej. Ale przynajmniej teraz tak nie tyje bo uważam na to co jem 🙂 Teraz pewnie lekarz się zdziwi jak zobaczy że nic nie przytyłam, a nawet troszkę schudłam, bo ostatnio mi powiedział że za dużo przybrałam na wadze ☺️
Ja właśnie też zaczęłam prasować pieluchy bo wczoraj wyprałam, ale strasznie mi to jakoś idzie wolno, bo tak mi się dziś nie chce pewnie coś prasowania na jutro zostanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
Niestety była u mnie dzisiaj położna i szyjka wygląda jak do porodu :-( jest bardzo miękka, rozpulchniona i skrócona...także lekarz nie przesadzał...główka niziutko-także jestem w mega strachu i leżę...trzymajcie kciuki żebym dotrwała chociaż do 9 maja

Trzymam kciuki z całej siły, wszystko będzie dobrze tylko staraj się nie denerwować.
Ja też leze w łóżku tylko że mnie grypsko dopadło 😮 od świat mnie męczy już myślałam ze mam to za sobą a tu wczoraj od nowa i ze zdwojoną siła. Poce się jak kot, non stop się przebieram. Lekarka powiedziała że jak mi nie przjdzie do wtorku to mam przyjść po antybiotyk. Ja się tak cholernie boje o ta moją kruszyne,żeby jej nie zaszkodziło. 🤢

tez chorowałam w ciąży. i zawsze bardzo się balam. a kiedyś pani pediatra powiedziała mi ze grypy, katary, kaszle i wszelkie infekcje to w ciąży normalne. nic dziecku się nie zadzieje, ale trzeba uwazac na leki. wiec glowa do góry! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj cały dzień chodziłam i myślałam o siostrze, i teraz przerwałam prasowanie bo już nie wytrzymałam i zadzwoniłam do niej. Ona odbiera i okazuje się że właśnie do szpitala dojeżdżają bo zaczęła rodzić 🙂 Takie miałam przeczucie. Teraz tylko żeby wszystko było dobrze. Nie wytrzymałam i musiałam się z wami tym podzielić.
Niedawno dowiedziałam się że moja druga siostra też jest w ciąży i termin ma na września. Także we trzy na ten rok się zmówiłyśmy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Dzisiaj cały dzień chodziłam i myślałam o siostrze, i teraz przerwałam prasowanie bo już nie wytrzymałam i zadzwoniłam do niej. Ona odbiera i okazuje się że właśnie do szpitala dojeżdżają bo zaczęła rodzić 🙂 Takie miałam przeczucie. Teraz tylko żeby wszystko było dobrze. Nie wytrzymałam i musiałam się z wami tym podzielić.
Niedawno dowiedziałam się że moja druga siostra też jest w ciąży i termin ma na września. Także we trzy na ten rok się zmówiłyśmy 😁


fajowo 🙂 u nas co roku dzidzia się rodzi. raz u mojego brata, raz u mnie. czekamy na szwagra :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
A mam takie pytanie będziecie używać same pampersy czy może pieluchy tetrowe również?


Ja do szpitala kupiłam Bambo Nature(ekologiczne jednorazówki), a potem będę używać pieluszek wielorazowych tzn. otulacz + tetra/prefold na początku, później kieszonki i wkłady 🙂 pewnie i tak nie kojarzycie o co chodzi to podsyłam linka www.pieluszkarnia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
medli89 napisał(a):
A mam takie pytanie będziecie używać same pampersy czy może pieluchy tetrowe również?


Ja do szpitala kupiłam Bambo Nature(ekologiczne jednorazówki), a potem będę używać pieluszek wielorazowych tzn. otulacz + tetra/prefold na początku, później kieszonki i wkłady 🙂 pewnie i tak nie kojarzycie o co chodzi to podsyłam linka www.pieluszkarnia.pl

ja znam. przy pierwszym dziecku się zastanawialiśmy, ale wyszlo drogo. Wiem ze to się zwraca ale przy kolejnym dziecku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja będę używać tylko pampersów tak jak przy pierwszym dziecku,

Dziewczyny współczuje Wam tego kłucia w ciąży, insuliny itd. Pamiętam jak moja babcia mnie prosiła żebym jej wstrzyknęła insulinę a ja się tak panicznie bałam i jej odmówiłam. Kurczę takie uroki ciąży, że każda z nas już na coś narzeka. Zauważyłyście to?? hehehhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cimyszka napisał(a):
Dziewczyny a jak wasi faceci? Mój mąż utył 7 kilogramów, ma zachcianki różne ciężko go wyprowadzić z równowagi taki syndrom ojca w ciąży chyba 🙂


mój się nie ważył, ale chyba schudł, przez tą przeprowadzkę na 5 piętro 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Blue napisał(a):
medli89 napisał(a):
A mam takie pytanie będziecie używać same pampersy czy może pieluchy tetrowe również?


Ja do szpitala kupiłam Bambo Nature(ekologiczne jednorazówki), a potem będę używać pieluszek wielorazowych tzn. otulacz + tetra/prefold na początku, później kieszonki i wkłady 🙂 pewnie i tak nie kojarzycie o co chodzi to podsyłam linka www.pieluszkarnia.pl

ja znam. przy pierwszym dziecku się zastanawialiśmy, ale wyszlo drogo. Wiem ze to się zwraca ale przy kolejnym dziecku.

Masz rację przy 2 się zwraca 🙂 no i tanio to wychodzi jeśli kupi się ogólnie 1 zestaw do pieluchowania, a to tak niemiłosiernie wciąga, że ciągle chce się coś nowego kupić to po czasie robi się mało opłacalne :P no ale chociaż na zdrowie wychodzi 🙂 u mnie teraz drugie będzie pieluchowane, więc na pewno zwróci no i jak wyjdziemy z pieluch to wszystko sprzedam, będę mieć pieniądze na ubranka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
Ja będę używać tylko pampersów tak jak przy pierwszym dziecku,

Dziewczyny współczuje Wam tego kłucia w ciąży, insuliny itd. Pamiętam jak moja babcia mnie prosiła żebym jej wstrzyknęła insulinę a ja się tak panicznie bałam i jej odmówiłam. Kurczę takie uroki ciąży, że każda z nas już na coś narzeka. Zauważyłyście to?? hehehhe

Mnie bardzo boli krocze i noga. O kręgosłupie wspominać nie będę. Do tego często twardnieje mi brzuch (skurcze przepowiadające?!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medi89 na pewno tylko pampersy ;/ nie wyobrazam sobie używac tetrę... ale fajnie z tymi siostrami, że wszystkie w 3 w ciąży jesteście, moja siostra się stara, ale ciężko... ;/ ma problemy :/ chociaż jedno dziecko już ma na szczęście.

Blue mnie też bardzo bolą plecy, ale najbardziej to krzyż jak stoję czy idę, przejdę kawałek i już nie mogę ;/ Boli mnie bardzo no i te nogi puchną okropnie ;/ Chciałabym już chyba chodzić w klapkach, aczkolwiek żadnych jeszcze nie mierzyłam, może też są małe... ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...