Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
paulinka27523 napisał(a):
Witam Was 🙂
Wczoraj wróciłam ze szpitala w czwartek zostałam skierowana na oddział bo przy usg okazało sie że mała ma za mały brzuszek o 2 tyg i nie rośnie.... na 32 tydzień waży 1400g.
w szpitalu zrobili mi nastepnego dnia usg i u nich było w porządku brzuszek ok a waga 1777g.
Także z jednej strony niby w porządku wszystko jest a z drugiej nie wiem czy do końca jest ok.
Mam trochę zaległości w czytaniu was więc teraz będę nadrabiać 🙂

Na Twoim miejscu wybrałabym się do specjalisty od usg, który ma b. dobry sprzęt. W ten sposób byś zobaczyła, który z lekarzy ma rację 🙂 bo jak na razie to jest 50na50. Myślisz, że malutka może mieć początki hipotrofii? a jak wymiary innych części ciała są ok? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam! Dzisiaj się w końcu zebrałam i zamówiłam drobiazgi dla maluszka. Już zostało mi praktycznie kilka pierdółek.
Ogólnie to mam doła masakra dziś i już sobie popłakałam bo mnie jeszcze mój mąż zdenerwował. Faceci to są na prawdę świnie i tyle. Jak można denerwować swoją zonę kiedy nosi jego dziecko i jeszcze nie wiadomo czy się uda donosić do tego 9 miesiąca i to tylko dlatego że wymagam od niego żeby coś zrobił.
Nie można nigdy się litować nad facetem bo on nigdy nie zlituje się na kobietą, przynajmniej u mnie tak jest.
Ale się rozpisałam. przepraszam musiałąm bo mi mega ciężko teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
fijolek napisał(a):
natalia1906 napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Anita0707 współczuję leżenia w szpitalu, aczkolwiek są tego też plusy :] A 145/100 to myślałam, że to nie duże ciśnienie. Trzymaj się i nie dołuj się szpitalem... ;/

Ja dzisiaj byłam u lekarza i znowu był miły, może dowiedział się, że mam ochotę na niego skargę złożyć... oczywiście mnie nie zbadał czy mam jakieś rozwarcie czy nie... no, ale dał mi zwolnienie na 21 dni i kazał mi pilnować wagi, bo w ciąży przytyłam 8kg, a w ostatnim miesiącu mogę przytyć jeszcze o wiele więcej... i że grille są itd. :] mocznik i ta kreatynina ok 🙂 poprosiłam go o skierowanie na USG, ale powiedział, że pomyślimy o tym na następnej wizycie....


o matko.. ja już mam 13 na plus i lekarka nic nie mowila :O juz sama nie wiem jaka ta waga powinna byc.. :O

jakos ostatnio czytałam ze około 16kg jest ok. ja waze przed ciaza 63-65kg i miałam w poprzedniej ciąży przyzwolenie na 25kg. wiec nie wiem od czego to zależy. teraz jakos mniej tyje, ale nie mam jakiegoś swira na tym punkcie. mam +13kg i jest mi ok. takie gadanie Waszych lekarzy ze trzeba uwazac i się pilnować tylko mnie wkurwia. sorki. 😮 😠


Fajnego masz lekarza 🙂 w pierwszej ciąży ważyłam 57-8kg i przytyłam ponad 20kg to ciągle słuchałam jęczenia, że za dużo ważę. Teraz zaczynałam od wagi 65 i oczywiście (inna lekarka) także jęczy, ale dużo mniej 🙂 stwierdziłyśmy, że zgubię po porodzie zbędne kg 😁

z Hania wychodząc po tygodniu ze szpitala miałam -13kg, pozostale 7kg w 3 miesiące pozegnalam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie :-) my cały czas w szpitalu ale nie jest tu tak źle..miły personel no i mam pewność że z dzidzia wszystko ok..waży już 2160 i jest bardzo długa..nozkami wyprzedza o 2 tygodnie wiek ciąży :-)jak tylko będę mogła to będę pisać..trzymajcie się cieplutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Hej brzusie :-) my cały czas w szpitalu ale nie jest tu tak źle..miły personel no i mam pewność że z dzidzia wszystko ok..waży już 2160 i jest bardzo długa..nozkami wyprzedza o 2 tygodnie wiek ciąży :-)jak tylko będę mogła to będę pisać..trzymajcie się cieplutko.

Oj to chyba mała modelka rośnie 🤪 moja też ma ciągle długie nóżki, ale ostatnio tylko o tydzień 🙂 widzisz grunt to pozytywne myślenie!! Wszystko będzie dobrze 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapraszam do uzupełnienia ankiety, może niektóre z proponowanych sposobów łagodzenia dolegliwości będą przydatne, a jeśli już nie to proszę podzielić się Swoim doświadczenie dolegliwości lub ich brakiem. 🙂
https://docs.google.com/forms/d/1OijfkLvQTwzfsxx-1Cp5DNsTqoeFcOaMpQEATXsJ2vg/viewform?sid=6351b612ff65d10c&token=0y3j9T0BAAA.f48wCT4a4UBZZaXcOIjsbA.awFTqyQQOjdYnKZnUOv4Vg
Z góry dziękuję! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane,ja od czwartku codziennie na działeczce. Pogoda w koncu sie ociepla. Troche grabie,troche pale gałęzie i podaje kawe 😎 😆 Mąź od wtorku ma wolne więc sie cieszymy sobą bo 8 maja jedzie na poligon na 2 tyg. Ciejawe jak dzis z pogodą będzie. A i moja siostra juz przyleciala do Polski z synkiem. :-). Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Witajcie 🙂 Nie było mnie tu 5 dni i mam co nadrobić. 🙂 Powoli zaczynam to robić. Byłam w poniedziałek u mojego ginekologa i widziałam mojego małego, tak nie mogłam się doczekać. Cały czas martwiłam się czy wszystko w porządku. Lekarz powiedział że synek jest ułożony główką w dół i jest bardzo nisko, ale ze szyjką wszystko dobrze i póki co to się nie skraca. Moje maleństwo waży 2400 🙃 także troszkę przystopował i według usg termin przesunął się na 10 czerwca, a nie tak jak miesiąc temu było na koniec maja, czyli dieta działa 😁 Co do mnie przez miesiąc czasu zamiast przytyć to schudłam 2 kg 🙂
Jutro będę miała wyniki z paciorkowca Zobaczymy co wyjdzie. Moja kolejna wizyta u gin jest 28 maja, lekarz mówi że nie powinnam do tego czasu urodzić ale gdyby coś to od razu do szpitala.
Coraz bliżej końca, zastanawiam się jak to będzie, trochę szkoda mi że brzuszka nie będę mieć bo mimo że jest troszkę ciężko to tak się do niego przyzwyczaiłam i do tego że mały cały czas mnie to podkopuje to wypina fajne to uczucie, ale z drugiej strony będę go miała przy sobie 🙂

Gratuluje udanej wizyty,czekałam na wieści od ciebie i jak przeczytalam ze jest dobrze a mały przystopował z waga to poczułam ulgę bo mnie też w tej cukrzycy uspokaja fakt ze moja córka nie jest za duża. Brzuszka napewno będzie nam brakować.
Agapit super ze mogłaś sie rozerwać na impresce 🙂 i tak świetnie sie bawiłaś.
Hugolinkadobrze że siostra przyjechała to czas ci szybciej zleci pod nie obecność męża 🙂

Moja waga narazie utrzymuje się średnio ok 10 + ale od jakiegoś 1,5 miesiąca się nie zmienia a jak napoczatku tak galopowala to mojego gina to nie obchodziło, jego interesują tylko wymiary dzidzi a to ile ja przytyje nie, bo to ja będę musiała to zrzucić. Odezwał by się gdyby widział ze jest coś nie tak z ciąża - dzieckie, wodami.
Alla25 Szkoda że musisz się tak denerwować ale na facetów należy brać poprawkę mój też czasami jak coś odwinie to ręce opadają.
Anita0707 dobrze że spotkałaś miły personel na oddziale, jesteś pod stała kontrola a do rozwiązania juz nam nie dużo zostało 🙂 Przesyłam mega dawkę pozytywnej mocy.
Paulinka27523 popieram zdanie BLUE też wybrała bym się do specjalisty w USG. Lepiej to sprawdzić.
U nas dzisiaj strasznie pada. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita dobrze,że masz takie pozytywne nastawienie 🙂 masz racje najważniejsze żeby malutka była pod dobrą opieką.
U mnie składanie mebelków i zaraz dojdzie łóżeczko do składania 🙂
Dzisiaj mi się śniło, że miałam już synka, śliczny był, taki czarniutki 😁
Co do wagi to mam 12,5 kg na +, woda zaczęła mi się zbierać i to też powoduje wyższą wagę ☺️

Buziaki Mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam czerwcowe mamusie i ich brzusie.

U mnie wszystko ok w sobotę przewożenie mebli, kartonów itp. Potem sprzątanie bo poprzedni lokatorzy nie byli zbyt schludni masakra.
Ja tam nie liczę ile przytyłam, cieszę się że mała kopie mnie i dokucza mi czasem, ale już chciałabym ją mieć przy sobie, choć boję się tych pierwszych dni.
Jeszcze nie zamówiłam tych drobiazgów bo ciągle uzupełniam listę. Zrobię to po 10 maja wtedy też wózek zamówię.
Pozdrawiam was mamusie i cieszę się, że u was wszystko dobrze, życzę sobie i wam cierpliwości już nie dużo zostało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny.
mi ta zmienna pogoda nie odpowiada. nienajlepiej sie czuje, głowa mnie boli, spac mi sie ciagle chce,masakra do tej pory nie zdazaly mi sie takie ciezkie dni. jedyny plus jest taki ze nareszcie śpie w nocy! super uczucie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
paulinka27523 napisał(a):
Witam Was 🙂
Wczoraj wróciłam ze szpitala w czwartek zostałam skierowana na oddział bo przy usg okazało sie że mała ma za mały brzuszek o 2 tyg i nie rośnie.... na 32 tydzień waży 1400g.
w szpitalu zrobili mi nastepnego dnia usg i u nich było w porządku brzuszek ok a waga 1777g.
Także z jednej strony niby w porządku wszystko jest a z drugiej nie wiem czy do końca jest ok.
Mam trochę zaległości w czytaniu was więc teraz będę nadrabiać 🙂

Na Twoim miejscu wybrałabym się do specjalisty od usg, który ma b. dobry sprzęt. W ten sposób byś zobaczyła, który z lekarzy ma rację 🙂 bo jak na razie to jest 50na50. Myślisz, że malutka może mieć początki hipotrofii? a jak wymiary innych części ciała są ok? 🙂

W poniedziałek idę do mojego lekarza i zobaczę co zrobi jak zobaczy usg szpitalne że jest na nim ok
Wymiary innych części ciała są ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam moje czerwcóweczki.
Mam nadzieje że tu taki spokój bo grilujecie popołudniami. U nas w ten majowy weekend paskudna pogoda ale my mimo wszystko jedziemy popołudniu do rodziców na grilla. Przyjechała siostra z córką, mężem i będą moje dwie młodsze siostry z facetami tylko brata z rodzinka będzie brakować. Mieliśmy jechać z rana do jaskiń w plener ale z ta pogoda to chyba sobie darujemy.
Liczę na to że po weekendzie się wszystkie odmeldujemy w dwu-paku 😜
Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich kochane brzusie. 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny 🙂
ale dzisiaj masakryczna pogoda, masakra:/ cały czas pada 😞 no i do tego humor i samopoczucie tragiczne...wszystko mnie dołuje, czuje sie czasem jak wieloryb ;( juz nie moge sie doczekac czwartku, wizyta u lekarza...jestem ciekawa jak sie ma moja maluda :P wszystko wyprałam, zaczęłam prasować, ale ciężko cos mi to idzie bo szybko się mecze 😞 a wy jak sie czujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Obejrzałam pierwszy i ostatni odcinek "OMatko!" się splakalam. ☺️
już się nie mogę doczekać..

fijołek, ja się poryczałam przy pierwszym odcinku "Położnych". Bardzo wzruszył mnie moment położenia dziecka na brzuchu Mamy przy sn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zucchini napisał(a):
fijolek napisał(a):
Obejrzałam pierwszy i ostatni odcinek "OMatko!" się splakalam. ☺️
już się nie mogę doczekać..

fijołek, ja się poryczałam przy pierwszym odcinku "Położnych". Bardzo wzruszył mnie moment położenia dziecka na brzuchu Mamy przy sn.

mnie dali moja Hanie tylko do buziaka. ale bylam tak zmeczona ze nawet nie pamiętam jak wyjezdzalam z sali operacyjnej 😞 obudziłam się 3h później..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
zucchini napisał(a):
fijolek napisał(a):
Obejrzałam pierwszy i ostatni odcinek "OMatko!" się splakalam. ☺️
już się nie mogę doczekać..

fijołek, ja się poryczałam przy pierwszym odcinku "Położnych". Bardzo wzruszył mnie moment położenia dziecka na brzuchu Mamy przy sn.

mnie dali moja Hanie tylko do buziaka. ale bylam tak zmeczona ze nawet nie pamiętam jak wyjezdzalam z sali operacyjnej 😞 obudziłam się 3h później..


Mnie tez wzruszają takie programy 🙂To jednak przeżycie nie do opisania a do odbioru osobistych wrażeń 🙂

Wczoraj byłam na konsultacji u anestezjologa i miałam pogawędkę z moja położną.Dopytywała o samopoczucie i te moje obawy co do porodu i stwierdziła,że tak jak teraz mała jest ułożona to absolutnie nie kwalifikuje się do porodu sn.To nie jest ułożenie do porodu pośladkowego(a żeby taki się odbył po usg trzeba stwierdzić,że faktycznie tylko pupcia jest w kanale rodnym a nie np.nóżki,bo te nie mogę wychodzić pierwsze)Ale mam się też nie martwić,bo niejednokrotnie dzieci odwracają sie tóż przed samym porodem więc póki co jest dalej szansa 😆No i samopoczucie mi sie poprawiło 🙂
Gorzej bo dopadło mnie znowu choróbsko(to już 3 raz w tej ciąży)Mam już dość to wszystko przez tą pogodę.U mnie leje cały majowy weekend,więc nawet grilla nie można odpalić.burze a w okolicach nawet gradobicie 😠
A mężuś walczy z sypialką-trzeba ja odświeżyć na pojawienie się malutkiej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
magdad86 napisał(a):
fijolek napisał(a):
magda 8kg i on każe Ci się pilnować???


No,zebym nie przytyła jeszcze raz tyle w ostatnim okresie ciąży... A ogólnie ja dużo ważę :/

tzn ile? jaka mialas wage wyjsciowa?


Ojjjjjjj duzio 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie waga wyjściowa 65 kg a obecnie 70. Dziś pogoda w miare, wczoraj było zimno. Przyjechaliśmy do teściów. W środę była super pogoda więc się troszkę poopalałam. Nie mogę się doczekać pięknego lata!!! Miłego weekendu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Jak ja się źle czuje to masakra. Nie dobrze mi brzuch boli tak dziwnie jak bym miała jakas nie strawność i kręgosłup mnie boli. Mialam sprzątać ale narazie sobie odpuszczę i poleże.

też mam takie właśnie bóle jak niestrawność zarzynanie i w krzyż cały mnie kuje
ale jeszcze aby miesiąc wytrzymać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie jeszcze tylko troszkę i będzie czerwiec 🙂
Mnie nieraz też jest niedobrze ale to jak coś zjem później niż 20 godzina. Przez całą ciążę starałam się właśnie ostatni posiłek spożywać do tej godziny bo potem było ciężko.Nieraz jak mały się kręci to też boli, strasznie nie lubi chyba jak leżę na lewym boku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny. u mnie dzis piekna pogoda,no i ja dzis czuje sie rewelacyjnie,mam mnustwo energii. mdłosci tez mnie czasem dopadaja i od niedawna zgaga w nocy,ale mam tabletki i pomagaja mi wiec nie jest zle. maly ciagle ulozony w poprzek i daje czadu.
mialam dzis zabawny sen! śniło mi sie ze urodzilam bez problemow po czym dziecko odrazu biegalo i ciagle smoczka tak smiesznie dytkało! i nie chcialo pic mleka z piersi. mały biegał jak gdyby mial juz ze dwa lata! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...