Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
paulinka27523 napisał(a):
A i zapomniałam dodać że w środę lecę znów na wizytę i na ktg a w czwartek mówiła coś o przepływach więc chyba będzie znów usg 🙂
A no i najważniejsze zapomniałam wam powiedzieć zmieniamy imię dla małej już nie będzie Zuzia he Mąż wymyślił Kornelia mi się podoba tylko żeby tak szybko dziecko zawołać to tak trochę długo brzmi a zdrobniale nawet fajnie Kornelka czy Kornelcia 🙂


Ja też będę mieć Kornelkę 🙂 A zdrobnienie to Nelka, Nelcia 🙂
Paulinka niedosc ze na ten sam dzien mamy termin to corcie maja takie samo imie wybrane 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Blue napisał(a):
Wróciłam 🙂 szyjka skrócona (z 4cm zeszło do 3), miękka, rozwarcie na 2cm, mała waży 3325g +/- jest już przyparta główką, pozycji nie zmieni. Zapytałam się ginki kiedy mogę urodzić to stwierdziła, że raczej do terminu nie dotrwam 🙂 i dodała, że dzisiaj porodu nie będzie 😁 😁 😁


No to czekamy, aż napiszesz do nas, że już po wszystkim i jak cała akcja przebiegała. Oraz, że dzidzia cała i zdrowa punktów 10 🙂

No to Blue wywróżyłaś sobie wcześniejszy poród 🙂Ja miałam rozwarcie na 1 cm,podali mi kroplówkę z oksytocyną i akcja się rozkręciła a po ponad 4 godzinach Filip był już na świcie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
Co do mężów... Dziewczynki nie unoście się honorem, bohaterstwem, odwagą, mega samodzielnością itp. Żądajcie od swoich facetów, że mają być i czuwać nad Wami i nad maluszkiem. Nie odsuwajcie ich od tak ważnego wydarzenia i bezcennej chwili, która nigdy się już nie powtórzy! Nie mówię że facet ma być non stop przy Was, może czekać też pod salą, ale zawsze będzie na zawołanie. Różne są sytuacje i zachowania personelu na porodówkach. Obecność faceta przy żonie zawsze nieco poprawia standardy "obycia" i zachowania położnych czy lekarzy. Wspólny poród, to nie patrzenie męża w krocze żony, ale wspaniałe, spajające, głębokie przeżycie, które będziecie wspominać nie jeden raz. Radość i Euforia kiedy zobaczycie razem wasze maleństwo, dotkniecie je pierwszy raz, przytulicie. Zobaczycie łzy w oczach waszych mężów, wielkie wzruszenie i wdzięczność za trud i wysiłek. I później po powrocie do domu, same zobaczycie, że mężowie będą Was wspierać i pomagać, bo będą czuli się bardziej odpowiedzialni, męscy. Faceci lubią czuć się silni, potrzebni. 😉 Ja pierwszy poród spędziłam z mężem i na drugi również szykujemy się razem. Wiem że będzie pięknie i przeżyjemy razem coś niezwykle pięknego.
Tak więc odstawcie na bok jakieś żale czy niesnaski, na porodówce nie będziecie nic a nic o tym pamiętać - zaręczam. 😁 😁

A co do pracy, to i mój ukochany pracuje bardzo dużo... Od 8 do 18-19 nieraz... I jeszcze 2 soboty w miesiącu. Masakra. Takie czasy teraz. A jeszcze jak się u prywaciarza pracuje to jedyne zasady panujące w pracy, to te, które szef ustanowi. Ale dobrze że praca jest i pieniądze są. Mój Łukasz wraca czasami, zakasuje rękawy, kąpie Pole, kładziemy ją spać i już 20. A rano o 7 trzeba wstać. I tak mijają całe tygodnie. Staram się pokazywac mężowi, że widze i doceniam Jego pracę, wysiłek i trud. Staram się zawsze żeby w domu było czysto i ugotowane pysznie dla niego. Żeby czół, że w domu na niego czekamy, że może odpocząć i zrelaksować się. Nie ma co gadać czy narzekać. Bez Jego pracy byli byśmy na bruku... 😮 🤢


Tak to pięknie napisałas, szkoda, że nie przeczytałam tego chwilę wcześniej 😞 Pewnie nie napisałabym do niego nafochana, że nie będę potrzebować jego przy porodzie. Ostatnio chyba mamyjryzys... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, czy wy juz też macie takie głupie sny i to co noc? Ja miałam dzisiaj kulminację, pożar, głęboką wodę, błoto, strzelanine, i musiałam się pakować i uciekać bo wojna miała być 😮 jak tak dalej pójdzie to zostanę reżyserem filmów grozy. 🤢 a tu jeszcze miesiąc do terminu 🤨
To chyba wczorajszy dzień mi narobiła takiego stracha, cały dzień w łóżku i tylko na siku wstawalam bo mnie brzuch bolał i się źle czułam, oby dzisiaj było lepiej. Na szczęście żadnych plamień nie mam.

Życzę spokojnego i cieplutkiego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulinka27523 napisał(a):
teresam napisał(a):
Witam. Jestem tu nowa. Chciałam was o coś zapytać? ile wasze dzieciaczki ważyły w 33 tc? moja mała 1850 czy to dobrze? ile moze jeszcze ważyć do porodu? dodam że termin mam na 14 czerwca. Koleżanka powiedziała mi, że mogę pić Femibion classik 2 x dziennie i że wtedy córeczka więcej na wadze przybierze

Moja kruszyna w 33 tyg ważyła 1400g

A moja 1650g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
fijolek napisał(a):
wlasnie wrocilismy od lekarza.
maluszek wazy ok 2,4-2,5kg. mocno glowka w dole.
zrobione pierwsze ktg, ale po kilku minutach mój Kawaler postanowil zasnąć i tyle tego było.
jutro kolejne kontrolne.
podwoil mi dawke luteiny i dolozyl magnez bo brzuch się mocno napina. 🤢

A jak odczuwasz to napinanie się brzucha. Tak jakby dzidzia się w brzuchu bardzo rozciągała? ????

Ja czuje to tak jakby brzuch mi się nagle kwadratowy robił a nie taki rozlany. Czuję przy tym delikatny dyskomfort napięcia brzucha. Po chwili przechodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 mnie też się głupoty śnią całą ciążę. Większość to śmieszne sny. Dziś byłam członkiem chóru, stworzonego w celu udziału w otwarciu nowego odcinka autostrady…
Armiatka, ładnie napisałaś, mądra żona z Ciebie. Ja swojego zabieram, On nie bardzo chce tam być bo nawet u weterynarza prawie padł jak psu zastrzyk robili. Ile wytrzyma tyle ze mną posiedzi. A reszta na korytarzu.
Magdad86, napisz Emkowi, ze to nie ty napisałaś do niego tylko „Twoja ciąża”, która czasem hormonalnie rozbuchana pisze za dużo
Blue, przetrzyj nam szlaki
Zonanagazie, takie rozluźnienie w toalecie poprzedza często poród. Dziewczyny z kwietniówek i majówek tez o tym pisały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zucchini napisał(a):
Ania13 mnie też się głupoty śnią całą ciążę. Większość to śmieszne sny. Dziś byłam członkiem chóru, stworzonego w celu udziału w otwarciu nowego odcinka autostrady…
Armiatka, ładnie napisałaś, mądra żona z Ciebie. Ja swojego zabieram, On nie bardzo chce tam być bo nawet u weterynarza prawie padł jak psu zastrzyk robili. Ile wytrzyma tyle ze mną posiedzi. A reszta na korytarzu.
Magdad86, napisz Emkowi, ze to nie ty napisałaś do niego tylko „Twoja ciąża”, która czasem hormonalnie rozbuchana pisze za dużo
Blue, przetrzyj nam szlaki
Zonanagazie, takie rozluźnienie w toalecie poprzedza często poród. Dziewczyny z kwietniówek i majówek tez o tym pisały.


Czytałam, że organizm sam się oczyszcza, ale może moja kruszynka poczeka jeszcze. Coraz częściej kuje mnie w kroczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
teresam napisał(a):
Witam. Jestem tu nowa. Chciałam was o coś zapytać? ile wasze dzieciaczki ważyły w 33 tc? moja mała 1850 czy to dobrze? ile moze jeszcze ważyć do porodu? dodam że termin mam na 14 czerwca. Koleżanka powiedziała mi, że mogę pić Femibion classik 2 x dziennie i że wtedy córeczka więcej na wadze przybierze


Ja mam termin na 13 i dzidzia w 33 tygodniu ważyła 2100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Blue napisał(a):
Wróciłam 🙂 szyjka skrócona (z 4cm zeszło do 3), miękka, rozwarcie na 2cm, mała waży 3325g +/- jest już przyparta główką, pozycji nie zmieni. Zapytałam się ginki kiedy mogę urodzić to stwierdziła, że raczej do terminu nie dotrwam 🙂 i dodała, że dzisiaj porodu nie będzie 😁 😁 😁


No to czekamy, aż napiszesz do nas, że już po wszystkim i jak cała akcja przebiegała. Oraz, że dzidzia cała i zdrowa punktów 10 🙂

No to Blue wywróżyłaś sobie wcześniejszy poród 🙂Ja miałam rozwarcie na 1 cm,podali mi kroplówkę z oksytocyną i akcja się rozkręciła a po ponad 4 godzinach Filip był już na świcie 😁


Z mężem śmiejemy się, że mój organizm rodzi dzieci tylko do wagi 3,6kg i jak limit zostanie przekroczony zaczyna się poród 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
Podobno maleństwu puszcza się muzykę jak jest już w brzuszku.. Dziewczyny polecam Wam kawałek który wzrusza mnie do łez 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=_YXLLbQ9h_Y


hej 😞 My od ciąży Filipkowej słuchamy utworów "muzyka dla bobasa" większości są to pierwsze odgłosy dziecka,szum morza,śpiew ptaków,odgłosy strumyka oraz utwory muzyki poważnej aczkolwiek przerobione.Początkowo wydawały mi się dziwne,ale tak się z nimi zaprzyjaźniłam,że są z nami do teraz i bardzo relaksują 😁 Oto przykład:

http://www.youtube.com/watch?v=UGClpnIDpCM&list=PL6DC433AD446F87D2&index=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha zapomniałam się pochwalić,że wreszcie doczekaliśmy się na wyniki naboru do przedszkola i okazało się,że Filip został przyjęty 😁 Cieszę się nieziemsko,bo bałam się,że nie opanuję towarzystwa a tak chociaż na kilka godzinek będę mieć tylko jednego dzieciaka pod opieką 🙂 Minus jest tylko taki,że zacznie przynosić mi choroby z przedszkola i lawinowo pewnie mała też będzie chorować 🥴No ale cóż może uda nam się przetrwać 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oto jeszcze kilka linków z muzyką bobasa

http://www.youtube.com/watch?v=APWi-xPeTc8&list=PL2BFDD84AE88FCDFB

http://www.youtube.com/watch?v=OHgA-KtAZNw&list=PLB7947BAD13719D0F

http://www.youtube.com/watch?v=4ODFpmegJ78&list=PL4CD49F4178BFB383

http://www.youtube.com/watch?v=4Yvio6DQKDs&list=PL3B2215D3353EEB8B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiejszy dzień dał mi w kość. Robiłam pranie a teraz mi to pasuje wszystko wyprasować, za chwile stane do żelazka a co nie dam radę to pewnie zostawię na jutro. Na jutro też szykuje mi się trochę roboty bo chce już konkretne porządki zrobić póki jeszcze jakoś się ruszam.
Dziś myślałam że przyjdzie fotelik bo zamawiałam na allegro, ale facet do mnie dzwonił i powiedział że wysłal w poniedziałek ale dziś kurier przywiózł do nich uszkodzony. I będę musiała czekać bo nie ma już tego koloru. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
paulinka27523 napisał(a):
A i zapomniałam dodać że w środę lecę znów na wizytę i na ktg a w czwartek mówiła coś o przepływach więc chyba będzie znów usg 🙂
A no i najważniejsze zapomniałam wam powiedzieć zmieniamy imię dla małej już nie będzie Zuzia he Mąż wymyślił Kornelia mi się podoba tylko żeby tak szybko dziecko zawołać to tak trochę długo brzmi a zdrobniale nawet fajnie Kornelka czy Kornelcia 🙂


Ja też będę mieć Kornelkę 🙂 A zdrobnienie to Nelka, Nelcia 🙂

Paulinka niedosc ze na ten sam dzien mamy termin to corcie maja takie samo imie wybrane 😁

O widzisz jak tu się nam wszystko pokrywa he W sumie to nie jestem jeszcze na to imię zdecydowana na 100% ale zobaczymy do porodu musimy się zdecydować 🙂 Nikola jeszcze mi się podoba 🙂
Przyszedł dziś wózek Jedo fyn świetny jest jeździmy sobie nim po pokoju i marzymy żeby mała już w nim leżała 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek, przynajmniej zareagował, jak ja pojechałam do mojej lekarki z mocnymi bólami brzucha, podbrzusza i z kłuciem w kroku to stwierdziła że tak ma być i mnie nawet nie zbadała...


___

Wyniki na paciorkowca na szczęście go wykluczyły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no moja lekarka jest podobna do twojego lekarza, też nfz, ale naszczęście nie mam takiego problemu ze zwolnieniem jak ty,wypisała mi do terminu porodu, czyli do 11 czerwca.
nei wiem nic o usg, ale ja oprócz tych niby 3 standardowych na NFZ to dostałam ostatnio skierowanie na USG kontrolne i to był 35 tydzień.
A tak to USG miałam w 11tyg, 20tyg połówkowe, i 30tyg.
Aż byłam w szoku że mi dała czwarte skierowanie na USG : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...