Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
magdad86 napisał(a):
aniutka tak chyba właśnie trzeba będzie zrobić
fijolek byłam zbadana na początku i póżniej już tylko wtedy jak mówiłam, że coś mnie boli 😞

A w ogóle to mam takie dziwne kujki w podbrzuszu i w kroczu i okropne bóle krzyża, że aż całe nogi mnie bolą... i brzuch mi się napina co chwilę i głowa boli 😞 Czyżby coś się zaczynało? Boję się, na noc będę sama...


Magda, jak nazywa się ten "lekarz"??


"Dr" Grzesiu Jelonek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
magdad86 napisał(a):
aniutka tak chyba właśnie trzeba będzie zrobić
fijolek byłam zbadana na początku i póżniej już tylko wtedy jak mówiłam, że coś mnie boli 😞

A w ogóle to mam takie dziwne kujki w podbrzuszu i w kroczu i okropne bóle krzyża, że aż całe nogi mnie bolą... i brzuch mi się napina co chwilę i głowa boli 😞 Czyżby coś się zaczynało? Boję się, na noc będę sama...


Magda, jak nazywa się ten "lekarz"??


"Dr" Grzesiu Jelonek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Ja tak znalazłam, ze najlepiej po 36 tyg. Jak znajde te strony to wkleje. Ale to jak Oliwka pojdzie spac. http://www.ciazowy.pl/artykul,wyprawka-do-szpitala,109,1.html


dziwne, no ale ok. ja takiego wyniku posiadac nie będę.


Ja też już miałam nie mieć robionego usg ( ostatnie w 34 tyg) i jeśli sam gin by mi nie zaproponował to na pewno nie robiłabym prywatnie. Ale miło mnie zaskoczył, bo mówił, że to ostatnie usg ( te w 34 tyg). No chyba, że nie urodziłabym 15go czerwca to miałam się zgłosić i wtedy by zrobił by sprawdzić czy wszystko ok z Lilką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też często czytałam, że do szpitala zabieramy m.in. właśnie badanie usg po 36 tyg. 😉
ja mam ostatnie z 35 😉

Magda, a w szpitalu nie będą się czepiać, że nie masz badań usg po 30 tyg?
nie mówię o wizytach prywatnych, ale nawet na NFZ jest obowiązkowo 3 USG w ciąży..:/
Choć pewnie i tak Ci zrobią przed porodem. 😉

Ja zaczęłam się wahać nad Rydygierem, a Madurowiczem...
Fijolek, jakie są plusy i minusy w Madurowiczu? Jak tam traktują pacjentki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
ja też często czytałam, że do szpitala zabieramy m.in. właśnie badanie usg po 36 tyg. 😉
ja mam ostatnie z 35 😉

Magda, a w szpitalu nie będą się czepiać, że nie masz badań usg po 30 tyg?
nie mówię o wizytach prywatnych, ale nawet na NFZ jest obowiązkowo 3 USG w ciąży..:/
Choć pewnie i tak Ci zrobią przed porodem. 😉




Nie wiem jutro będę dzwonić i się dowiadywać. Prz okazji może zrobię jemu koło dupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86---- ja nie wiem jak Ty wytrzymałaś tyle czasu z tym debilem. Ja bym się tam jego nie prosiła o usg tylko poszła prywatnie. dla własnego świętego spokoju. Rozumiem, że jest to wydatek ale nie patrz tylko na to przez pryzmat pieniędzy, po porodzie dostaniesz becikowe to się wyrówna 🙂 🙂 🙂
Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 becikowego już nie ma. chyba ze masz dochody jakos poniżej 2000pln.

hullu nie wiem jakie sa roznice miedzy tymi szpitalami. ja od razu wybrałam Madurowicza. mam przede wsztsrkim bardzo blisko. na tym piętrze gdzie czeka się na porod jest rewelacyjny personel. jak urodzisz, jest już troszkę inaczej ale nadal bardzo sympatycznie. na bank najgorsza jest izba przyjęć, ale tam jesteś na chwilke.

magda u mnie nie ma mowy na razie o sexie bo moglibyśmy wywolac tym porod. no a poza tym, dla mnie "ostatnie dni" to po skończonym 38tc. no i dla chcącego nic trudnego. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Mówią, żeby w ostatnie dni uprawiać sex,a jak go uprawiać, jak wszystko boli? 🙂



Jak uprawiac, jak sie nie chce? 😆
Ja mam ochotę,a jak coś zaczyna sie rozkręcać to ochota mija.


To współczuje braku ochoty. Ja sie zastanawiam, jak my wytrzymamy podczas połogu? :P Tak długo bez seksu to można zwariować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
alla25 becikowego już nie ma. chyba ze masz dochody jakos poniżej 2000pln.

hullu nie wiem jakie sa roznice miedzy tymi szpitalami. ja od razu wybrałam Madurowicza. mam przede wsztsrkim bardzo blisko. na tym piętrze gdzie czeka się na porod jest rewelacyjny personel. jak urodzisz, jest już troszkę inaczej ale nadal bardzo sympatycznie. na bank najgorsza jest izba przyjęć, ale tam jesteś na chwilke.

magda u mnie nie ma mowy na razie o sexie bo moglibyśmy wywolac tym porod. no a poza tym, dla mnie "ostatnie dni" to po skończonym 38tc. no i dla chcącego nic trudnego. ☺️


Poniżej 2000 tys. na os.
No to jestem w tej szarej strefie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
fijolek napisał(a):
alla25 becikowego już nie ma. chyba ze masz dochody jakos poniżej 2000pln.

hullu nie wiem jakie sa roznice miedzy tymi szpitalami. ja od razu wybrałam Madurowicza. mam przede wsztsrkim bardzo blisko. na tym piętrze gdzie czeka się na porod jest rewelacyjny personel. jak urodzisz, jest już troszkę inaczej ale nadal bardzo sympatycznie. na bank najgorsza jest izba przyjęć, ale tam jesteś na chwilke.

magda u mnie nie ma mowy na razie o sexie bo moglibyśmy wywolac tym porod. no a poza tym, dla mnie "ostatnie dni" to po skończonym 38tc. no i dla chcącego nic trudnego. ☺️


Poniżej 2000 tys. na os.
No to jestem w tej szarej strefie 😉


Nowo-narodzone dziecko też się już liczy? bo dochody za zeszły rok... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Dobrze że przypomniałyście o tym becikowym. Ja raczej też się załapie 😉, Wiecie może jakie papiery są potrzebne ? Czy to dochód netto czy brutto ma nie przekraczać 2000 zł


http://dziecko-i-prawo.wieszjak.pl/becikowe/312941,Becikowe-od-2013-r-krok-po-kroku.html

tutaj jest więcej pewnych informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
Ania13 napisał(a):
Dobrze że przypomniałyście o tym becikowym. Ja raczej też się załapie 😉, Wiecie może jakie papiery są potrzebne ? Czy to dochód netto czy brutto ma nie przekraczać 2000 zł


http://dziecko-i-prawo.wieszjak.pl/becikowe/312941,Becikowe-od-2013-r-krok-po-kroku.html

tutaj jest więcej pewnych informacji

Dziękuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam w Zusie i przy stanowisku wypełniłam blankiecik i tyle jeśli chodzi o przelewanie zasiłku za chorobowe. Trochę z tym zwlekałam, myślicie, że nie będzie problemu jeśli chodzi o pieniążki z np. kwietnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co byłam wczoraj u lekarza ciśnienie wysokie miałam bo 160/80 kwas moczowy 5,15 norma do 7 więc podwyższony lekarz podejrzewa tak jakby zatrucie ciązowe chciał skierować mnie do szpitala ale ustaliliśmy zwiększyć dawkę leku na nadciśnienie mam codziennie mierzyć i dzwonc informować moją panią doktor jakie było ciśnienie. rano miałam 180/110 to już nie przelweki boję się ogólnie to zostawiła mnie w domu żebym jeszcze dosiedziała sobie do 37 tyg ciąży w domu w poniedziałek na 7 na wizyte jadę i podejrzewam że już pojadę na szpital a tam mogą już wywoływać mi poród albo cesarka jeśli ciśnienie będzie wysokie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co byłam wczoraj u lekarza ciśnienie wysokie miałam bo 160/80 kwas moczowy 5,15 norma do 7 więc podwyższony lekarz podejrzewa tak jakby zatrucie ciązowe chciał skierować mnie do szpitala ale ustaliliśmy zwiększyć dawkę leku na nadciśnienie mam codziennie mierzyć i dzwonc informować moją panią doktor jakie było ciśnienie. rano miałam 180/110 to już nie przelweki boję się ogólnie to zostawiła mnie w domu żebym jeszcze dosiedziała sobie do 37 tyg ciąży w domu w poniedziałek na 7 na wizyte jadę i podejrzewam że już pojadę na szpital a tam mogą już wywoływać mi poród albo cesarka jeśli ciśnienie będzie wysokie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
magdad86---- ja nie wiem jak Ty wytrzymałaś tyle czasu z tym debilem. Ja bym się tam jego nie prosiła o usg tylko poszła prywatnie. dla własnego świętego spokoju. Rozumiem, że jest to wydatek ale nie patrz tylko na to przez pryzmat pieniędzy, po porodzie dostaniesz becikowe to się wyrówna 🙂 🙂 🙂
Powodzenia


Idę w pon. prywatnie, chyba, że urodzę do poniedziałku, bo wczoraj byłam pewna, że to się zaczyna.
Dzisiaj umyłam okna i posprzątałam ładnie mieszkanko. Jeszcze tylko umyć podłogę
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulinka27523 napisał(a):
Wiecie co byłam wczoraj u lekarza ciśnienie wysokie miałam bo 160/80 kwas moczowy 5,15 norma do 7 więc podwyższony lekarz podejrzewa tak jakby zatrucie ciązowe chciał skierować mnie do szpitala ale ustaliliśmy zwiększyć dawkę leku na nadciśnienie mam codziennie mierzyć i dzwonc informować moją panią doktor jakie było ciśnienie. rano miałam 180/110 to już nie przelweki boję się ogólnie to zostawiła mnie w domu żebym jeszcze dosiedziała sobie do 37 tyg ciąży w domu w poniedziałek na 7 na wizyte jadę i podejrzewam że już pojadę na szpital a tam mogą już wywoływać mi poród albo cesarka jeśli ciśnienie będzie wysokie[/quote


Wysokie to fakt 🤨. Współczuję.
Najważniejsze że jesteś pod stałą kontrolą. Staraj się nie denerwowac. Lekarka raczej wie co robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
alla25 napisał(a):
magdad86---- ja nie wiem jak Ty wytrzymałaś tyle czasu z tym debilem. Ja bym się tam jego nie prosiła o usg tylko poszła prywatnie. dla własnego świętego spokoju. Rozumiem, że jest to wydatek ale nie patrz tylko na to przez pryzmat pieniędzy, po porodzie dostaniesz becikowe to się wyrówna 🙂 🙂 🙂
Powodzenia


Idę w pon. prywatnie, chyba, że urodzę do poniedziałku, bo wczoraj byłam pewna, że to się zaczyna.
Dzisiaj umyłam okna i posprzątałam ładnie mieszkanko. Jeszcze tylko umyć podłogę
🙂

Widzę że naprawdę szykujesz się na ten weekend na poród 🤪 . Niby jest zasada 3s 😜 spacer, schody i sex jak dobrze pamiętam 😜 😜 😜 😜 😜 POWODZENIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulinka uwarzaj na siebie, trzymam kciuki za was, bedzie dobrze. najwazniejsze ze wiesz w czym rzecz i lekarz ma cie na oku! trzymaj sie dzielnie.

magda, widze ze chcesz juz urodzic i nie oszczedzasz sie!

dziewczyny chcialam zapytac czy to ze mam coraz gestsze uplawy świadczy o czymś? brzuch sie opuscil i teraz zastanawiam sie nad kazda drobnostka... z jednej strony juz bym chciala tego szkraba miec przy sobie a z drugiej mysle ciagle jak porod bedzie wygladal?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...