Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
zonanagazie poczekaj do piatku zobaczysz jak bedziesz sie czuć i wtedy ocenisz czy isc na wizyte czy nie ja tez mam w piatek ale musze jechac oddać wyniki badan potrzebnych do znieczulenia. co do pogody to racja jest okropna nie chce sie wychodzic nawet my z malym to juz swira dostajemy w tym domu 🤨 mi wg usg zostalo 15 dni to dopiero czekanie!!! 😠 a sprzatanie to nie wiem czy tak cos da ja mialam 2 remonty ostatnio i sprzatania kupe nawet okna mylam i nic nic nic ani skurczu nawet...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No i ja po wizycie. Z niunia ok. Mam rozwarcie 1,5 cm, główka nisko. Gin powiedział że raczej do 20 to nie dotrwam że będzie wcześniej rozwiązanie. Dostałam takiego powera ze hej. Łukasza mojego wysłałam do piwnicy po ubranka po Poli. Jutro zaczynam prać, suszyć i prasować. Spakuje się też już do szpitala. Nie mogę się już doczekać. I te wszystkie newsy od Was czytam i się dodatkowo nakręcam z radością, ze to już niebawem utulę moją Hanie. A na pogodę nie narzekajcie dziewczynki. Dla nas na koniec ciąży jest wymarzona. Zero upału, skwaru, suchego powietrza. Teraz niech pada i mży... Oby na pierwsze spacery z bobasami było słońce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
A my dalej czekamy 😞 podali mi jesnak oksytocyne i kazali obserwowac... Zwariuje tu 😞 cięcia dzis nie bedzie... Moze jutro...


u nas było podobnie. ale nie podali mi oksyt tylko mieli podac jakiś czopek, potem ze jednak nie, a po kilku godz wyladowalam na porodówce i tak 15h w skurczach, kroplówkach i znieczuleniach.. bez sensu.
bądź dzielna!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to chyba ostatnia urodzę 😁 Mimo tego że już 2 tygodnie chodze z 2cm rozwarciem to nic sie nie rusza.. dzisiaj bylam na ktg.. zapis trwal 50 min bo dzidzia tak sie krecila ze co chwila urzadzenie tracilo tetno malej.. mala glowka do dolu ale tak jest juz od polowy ciazy.,. skurczy brak, bolow brak , ogolnie to chyba poczekamy do lipca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniutka owszem, jak na szpilkach, ale raczej chodze :P ostatnio sie bardzo uaktywnilam. cala ciaze musialam uwazac i troche sie boje ze bedzie mi sie trudno rodzilo 😞 teraz juz moge rodzic wiec chodze duzo 🙂. sprzatam 🙂 i wykorzystuje mojego m 🙂 jutro chyba zrobie sobie maraton do tesciow na 7 pietro.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja mam takie intymne pytanko, czy podczas seksu wasze odczucia sie zmienily?
ja zbytnio nie mam teraz ochoty ale wczoraj mnie naszlo i oboje z mezem sie zdziwilismy bo bylo dziwnie! 🤢 czulismy taki opór przy penetracji a nawet mąż nie mogl włozyc penisa do konca. myslicie ze to moze byc spowodowane tym ze dziecko jest juz bardzo nisko czy moze czop sie odkleja?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniutka102 napisał(a):
dziewczyny ja mam takie intymne pytanko, czy podczas seksu wasze odczucia sie zmienily?
ja zbytnio nie mam teraz ochoty ale wczoraj mnie naszlo i oboje z mezem sie zdziwilismy bo bylo dziwnie! 🤢 czulismy taki opór przy penetracji a nawet mąż nie mogl włozyc penisa do konca. myslicie ze to moze byc spowodowane tym ze dziecko jest juz bardzo nisko czy moze czop sie odkleja?!

Raczej wszystko zapuchło od hormonów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
To u mnie tak samo, 0 wymiotów,zgaga może ze 3 razy 🙂 no i wygląda na to ,że przenoszę.
Jutro już 4 😜
Gratulacje dla Madzi, oh jak zazdroszczę ☺️

Urodziłaś już?? lepiej zacznij się sprężać, bo jak Twój mały ważył podobnie do mojej to teraz waży spokojnie z 4-4,2kg 😁 a jak przenosisz to wolę nie wiedzieć jaką będzie miał wagę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂 ostatnio tak bardzo rzadko tu zaglądam- staram się nadrabiać zaległości 🙂 bardzo duużo piszecie wiec jest co czytać 🙂 u mnie wszystko ok byłam we wtorek w szpitalu bo brzuch mnie boli już od poniedziałku tak dołem i zrobili mi KTG i zbadał mnie lekarz - mówi że tak może boleć nawet i z tydzień bo Maleńśtwo się tam układa i upycha 🙂 mam rozwarcie 1 cm, gęsty śluz (czyli to chyba ten czop) badania wszystkie ok i mam czekać 🙂 tylko, że już się nie mogę doczekać 😆 😆 pojawiły mi się rozstępy na piersiach 😞 😞 ale walcze z nimi 🙂 i tak ogólnie to czuje się bardzo dobrze tylko mam ten ból brzucha 🙂 pozdrawiam Was Mamuśki, nie wiem kiedy tu teraz zakukam ale życzę Wam szybkich i udanych rozwiązań- na pewno Każda z Was da rade 🙂 😘


P.S. GRATULACJE raz jeszcze dla już "rozpakowanych" Mamusiek 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 hmmm........ może to już ? Czekamy na wieści.

Odnoszę wrażenie, że ucichło coś troszkę na naszym forum. Czyżby szykowało się jakieś wielkie bum. I nagle dużo dzieciaczków się pojawi.

Widzę, że chłopcom się nie spieszy na ten świat. Kubuś i Maksymilian jeszcze w brzuszkach u swoich mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej u mnie termin na 8 czerwca i na razie niestety nic się nie dzieje. Myślicie, że jak do soboty nic się nie będzie działo to powinnam jechać do szpitala czy czekać cierpliwie? Nie mam żadnego skierowania, a wizytę następną umówioną na 11 czerwca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cimyszka napisał(a):
Hej u mnie termin na 8 czerwca i na razie niestety nic się nie dzieje. Myślicie, że jak do soboty nic się nie będzie działo to powinnam jechać do szpitala czy czekać cierpliwie? Nie mam żadnego skierowania, a wizytę następną umówioną na 11 czerwca.


Mnie lekarka mówiła żeby zgłosić się na oddzial tydzien po terminie jezeli nic sie nie ruszy takze spokojnie bym poszla na ta wizyte 11 czerwca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
czy aktywnosc dziecka tuz przed porodem maleje? prawda czy mit?

Witam, też tak słyszałam ale nie wiem ile w tym prawdy.
Ja mam termin na 20 czerwca i zwolnienie też mam do 20-stego a jak nie urodzę to mam iść na wizytę do lekarza i mówił że wtedy będziemy sie zastanawiać dlaczego nie urodziłam i co dalej. 🤢 ale ja mam inny pomysł i jak nie urodzę do wtorku to idę podpatrzeć czy wszystko ok. 😜
Ciekawe co u Betty Pe i Kubusia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 ja też na 20! Mam już rozwarcie 1,5 cm tak orzekł lekarz wczoraj. A ty jak się miewasz?
hullu - ponoć prawda, do tego jeszcze dochodzi potrzeba wypróżnienia dwójeczki (czyli że kupencje się chce) I kupeczka może być dość luźna. Możesz mieć skurcze których nawet nie odczuwasz, ale wpływają one na maluszka i na jelitka właśnie.

A ja już poprałam ubranka dla Hani... Łukasz wczoraj pudła po Poli przyniósł. No normalnie zawet nie wiedziałam że mam tyle rzeczy... Wszystko. Bodziaki, pajace, śpiochy, czapeczki, rękawiczki, pościel, poszewki, kocyki, pieluchy tetrowe, nawet mam kurteczkę na 62 rozmiar. Już zapomniałam, że Polcia taka malusia była.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Armiatka ja od dwóch tygodni mam małą bardzo nisko i szyjka się skróciła ale jak byłam na ostatniej wizycie tydzień temu to jeszcze była szczelnie zamknięta 🤢 a i mówił że łożysko jest juz dojrzałe i mogę rodzić. Wczoraj wyskoczylam z siostra na miasto i stwierdziłam że na spacery to ja juz się nie nadaję, odrazu zaczął mnie boleć brzuch i cały czas siusiu mi się chciało ale co ja nie dam rady to sobie pospacerowalam 🤪 a dzisiaj nogi mi chcą odpaść i jak tylko wstane z fotela to nie mogę się wyprostować i brzuch mi twardnieje 😮 a jutro chyba czekają mnie dłuższe zakupy. Dobrze że juz mam dom ogarnięty i wszystko naszykowane. Od wczoraj jestem jakąś nie spokojna.
A ty jak sie czujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hullu Moja dzidzia cały czas aktywna, brzuch może opadł na dwa palce. Lekarz nie badał mnie pod kątem rozwarcia i długości szyjki. Więc tak sobie czekam. Ja słyszałam że dziecko jest mniej aktywne jak minie termin. A kilka osób nawet mi powiedziało, że jak jest wzmożona aktywności dzidzi to znaczy że się układa do porodu. Sama nie wiem co prawdą a co mitem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...