Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja mając 4 cm rozwarcia też miałam jeszcze nie rodzić a tu niespodzianka i wody odeszły i zaczęła się akcja porodowa. Te co mnie badały przez 2 razy jednego wieczoru nie mogły uwierzyć gdy trafiłam do nich po raz trzeci tego samego wieczoru 🙂 Nie zapomniane miny miały 😁
Ale cieszę się że to już za mną. I nie muszę się zastanawiać kiedy mnie weźmie i gdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
No hullu piękny wynik z tą szyjką. Właśnie po to się ten masaż robi. Ale przynajmniej już wiesz,jaki mniej więcej ból Cię czeka. Powodzenia! A agapit tak się opala że z 5 postów takich samych napisała przez te słońce chyba ha ha ha! 😁 😁


😁 to przez komórkę, bo nie widziałam czy wysłałam i nacisnęłam kilka razy 😁 dopiero teraz na kompie zauważyłam, ze tyle tego wyszło, sorki 😁

ps Ciekawe czy dojdziemy do 1000 strony 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Byliśmy też w kauflandzie i w ogóle się nie rozbudził mimo hałasu. Aż byliśmy zaskoczeni. 🙂


medli89- sorry, ale to co napisałaś to mnie zaskoczyło.... 🤨 z takim maleństwem chodzić po supermarkecie sobie nie wyobrażam. Skupisko bakterii, hałasu i klimatyzacja.... 🥴
Każda matka jest odpowiedzialna za swoje dziecko. Mój maluch na pewno nie będzie jeździł z nami na zakupy...tym bardziej do takich dużych sklepów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):

Ja w ciąży miałam fazę na truskawki 🙂 A teraz mogę o nich pomarzyć, a w zamrażarce kg pierogów z truskawkami 😞


Magda na szkole rodzenia mówili nam, że przetworzone truskawki można jeść bo nie uczulają tak jak surowe, czyli pierogi z truskawkami, kompot truskawkowy czy dżem można ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu prosze sie mnie nie czepiac, poprawilam sie hihi 😁

ja nadal usg nie mialam, czekam, fajnie jest 😉
na temat rozwarcia nic nie wien, rano bylo 4 cm a teraz? caly dzien na nogach, bol jakis tam delikatny jest, a badanie dopiero rano. chyba ze wypakuje sie do rana ale watpie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
magdad86 napisał(a):

Ja w ciąży miałam fazę na truskawki 🙂 A teraz mogę o nich pomarzyć, a w zamrażarce kg pierogów z truskawkami 😞


Magda na szkole rodzenia mówili nam, że przetworzone truskawki można jeść bo nie uczulają tak jak surowe, czyli pierogi z truskawkami, kompot truskawkowy czy dżem można ;-)


o jak dobrze 🙂 chociaż coś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od samego początku wszędzie zabierałam swoją małą, nie chowałam jej pod kloszem by miała kontakt z innymi ludzi i co się z tym wiąże z zarazkami, ubierałam ją tak samo jak siebie a czasami i mniej miała na sobie (tylko pampersa). I chyba poskutkowało bo nie chorowała. A szcepionki miała tylko te podstawowe.
Każda mama robi jak uważa za słuszne i nie nam to krytykować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Ja od samego początku wszędzie zabierałam swoją małą, nie chowałam jej pod kloszem by miała kontakt z innymi ludzi i co się z tym wiąże z zarazkami, ubierałam ją tak samo jak siebie a czasami i mniej miała na sobie (tylko pampersa). I chyba poskutkowało bo nie chorowała. A szcepionki miała tylko te podstawowe.
Każda mama robi jak uważa za słuszne i nie nam to krytykować.

Ja wyraziłam tylko moją opinię, i tak każdy zrobi jak uważa. Ja nie mam zamiaru chować pod kloszem, ale uważam, że chodzenie po galerii czy supermarkecie z takim maleństwem jest zbędne. Ja mam zamiar zaszczepić na wszystko. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie,
odebrałam dziś wyniki badania na przeciwciała. dokładnie zbadano i podano grupe krwi jaka w nagłym przypadku powinna mi zostać podana. no i się sprawa komplikuje :/
ide do szpitala 18 - zgodnie z planem. ale niestety, procedura jest taka ze musze dac szpitalowi min 24h na sprowadzenie odpowiedniej krwi dla mnie. ciecie będzie 20.06. dwa dni spedze w szpitalu. nie wiem czy się cieszyc czy plakac --> nei chce się rozstawac z Hanulka. miałam nadzieje ze uda się zrobić ciecie tego samego dnia. ale mus to mus.

co do chodzenia po sklepach z noworodkiem... zgadzam się z Kerry. ja nie trzymałam Hani pod kloszem, szczepilam dodatkowo tylko na pneumokoki i teraz na ospe. ale markety zaliczalysmy jak miała jakies 2-3miesiace. ale kazda robi jak uważa. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i czara sie przelala - cala moja zlosc, irytacja i gniew zostaly wyrzucone na moja wspollokatorke ktora przylapalam na fajkach w toaletach. parno od goracej wody wszystko stoi w powietrzu, nie idzie tam wejsc. jestem wielka przeciwniczka palenia w ciazy, poprostu dziewczyna miala pecha.. i bedzie go miala poki nie przeniosa mnie na porodowke bo nie omieszkam jej odpuscic... niech truje siebie, a nie nas, dzidziusia i nasze dzidziusie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pobyt w szpitalu: doba druga. To jest nie do uwierzenia, ale przespalam dziś aż 4h w nocy nie budząc się ani razu. Byłam tak wykończona, że przestało mi przeszkadzać nawet niedźwiedzie chrapanie moich lokatorek. Po rannym ogólnym przebadaniu zostałam poinformowana, że urodze najpóźniej do jutra (czyt. do dzisiaj) i trzeba zrobić usg. Na usg czekam od godziny 9 rano (wczoraj), aż do teraz. Nikt nie potrafi się określić czemu badania nie miałam. Czy w takim szpitalu (ponoć jednym z najlepszych) nie ma kto zrobić zwykłego kontrolnego badania usg? Bo jak przychodzi co do czego to rzesza przerażonych stażystów potrafi stać i się gapić na Ciebie jak na wariatke na obchodzie. Ale akurat do takich spojrzeń się przyzwyczaiłam podczas rutynowych już joggingów po szpitalu. No więc pomimo wróżb lekarzy, że to już zaraz czas iść na porodówkę ja nadal siedzę w dwupaku i zastanawiam się co przyniesie nam dzisiejszy dzień. Póki co przyniósł mi wkurwienie, bo ustały skurcze. No, 5:34, jestem po KTG, czas pobiegać po schdach. Swoją drogą co za idiota to wymyślił, prócz wyrabiania sobie kondycji i umiejętności biegania w PRO kapciach po ślizgiej podłodze i schodach oddziału - do niczego mnie to nie zbliżyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hullu szczerze współczuje!!!! a ta wariatka jak mogla palic w ciazy ? 🤔 ja mam dzis o 13 wizytke ciekawe co sie dowiem juz spac nie moge bo mysle o tym tym bardziej ze u innego lekarza bo moj na urlopie przed ślubem bo ma w sobote swoj 😉 mam nadzieje ze z tym nowym złapie dobry kontakt bo przy moim rodzic nie bede bo wraca po 24 czerwca 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska nie wiem jak mogla palic dla mnoe to odrazajace palenie w ciazy. sama palilam 5 lat a w momencie zrobienia testu i zobaczenia dwoch kresek wszystko od razu rzucilam 🙂

Hugolinka tak myslalam zeby go gdzies zaciagnac hahah ale chyba nie ma tu gdzie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hullu mam nadzieję, że już dziś będziesz miała szkraba przy sobie i nie będziesz musiała się męczyć w tym szpitalu tak długo.
Mamuska czekam na wieści jak tam po wizycie.
Fijolek oszczędzaj się i nabieraj sił, a nie zużywaj energie.

Dziś dzień mojego terminu, ciekawe czy zechce być terminowa dziewczynka ta moje dzidzia. Wczoraj koło 22 miałam trzy skurcze, takie że aż jęczałam, chyba to były skurcze tak mi się wydaje. Przespacerowałam się tam i z powrotem po kuchni i przeszło. Jeszcze wczoraj wydawało mi się, że jednak jest szansa że urodzę w czwartek. Ale jak się teraz obudziłam (właściwie obudziła mnie wielka mucha która wleciała przez uchylone okno i bzyczała nad moim uchem) zobaczyłam słoneczko za oknem to stwierdziłam, że nie czuje się jakbym miała dziś rodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak, w Rydygierze i dzieki temu ze mam blisko do domu duzo osob mnie odwiedza i nie jestem sama 🙂

juz nie biegam, odpoczywam bo przez dwa dni sie wykonczylam teraz odsypiam... w nocy wreszcie pospalam, teraz tez sobie drzemki robie. a co, wolno mi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
magdad86 napisał(a):

Ja w ciąży miałam fazę na truskawki 🙂 A teraz mogę o nich pomarzyć, a w zamrażarce kg pierogów z truskawkami 😞


Magda na szkole rodzenia mówili nam, że przetworzone truskawki można jeść bo nie uczulają tak jak surowe, czyli pierogi z truskawkami, kompot truskawkowy czy dżem można ;-)


Hmm ale czy tak w drugim tygodniu życia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ech, co ja miałam za noc... Od godz 23 skurcze co cztery minuty, bóle w krzyżu, po kąpieli troszkę przeszły, udało mi się zasnąć ok 2;30. Potem obudziłam się ok 4 skurcze były rzadsze więc znowu się ululałam i zasnęłam. Obudziłam się o 7:20. Zero skurczów. Tylko mnie mdli i boli dół brzucha i sikam co 20 minut. Czuje się taka niewyspana że masakra. Zero apetytu i sił witalnych. A byłam wczoraj prawie pewna że to już... Dziś chyba zadzwonię po mamę do asekuracji przy Poli i będę spać ile wlezie. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Armiatka, zasugerowałam się Twoim terminem z tabelki.
Mnie wychodzi z OM 28.06 a z pierwszego USG 23.06. Na kolejnych usg pojawiały się różne terminy. Ostatnie na 04.07.
To Twoje sikanie częste to może wynikać już z dużego nacisku Małej na pęcherz.
Ja durna, poczytałam sobie wczoraj o porodach innych dziewczyn i wielkiego cykora nabrałam. 😠
Hullu, wiem co czułaś jak tą laskę z fajką zobaczyłaś. My długo się staraliśmy o dziecko i kiedyś idąc z Emkiem na monitoring cyklu przed szpitalem zobaczyliśmy dwie ciężarne z fajkami w ustach. Normalnie miałam ochotę je udusić - takie szczęściary, dzidzie w brzuchach a one tego nie doceniały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...