Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Blue napisał(a):
fijolek napisał(a):
Blue napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Pierwsza noc w domu ok. Nauczyla sie mala ssac smoka

Nie wypluwa? bo moja ma do teraz problemy ssie a potem wypluwa i trzeba jej podawać po 100 razy najgorzej jest w nocy, albo czasami ma odruchy wymiotne, wykrzywia się jak chce go dać. Raz jest "gorzki" a za chwilę dobry 😁


Dziewczyny, a mam pytanie: dlaczego tak bardzo chcecie żeby miały smoka? 🤢
Ja biore do szpitala ale mam nadzieje ze nie będę musiala z niego skorzystać 🤔 drugi raz nie chciałabym przechodzić przez odstawianie smoka 🥴

Bo jak zacznie ssać palec to się nigdy nie odzwyczai, a lubi ssać piąstkę raz na jakiś czas jak sobie przypomni, że ją ma, palca przecież jej nie utnę, a ze smoczkiem i tak się rozstanie. Moja córa bez problemu sama go odstawiła, nie było płaczu. Po drugie ona ma potrzebę coś ssać, a że nie umie tego przytrzymać to już nie moja wina, może za jakiś czas się wprawi, jak nie dostaje smoczka to po jedzeniu jest nerwowa i popłakuje a jak go dostanie to jest spokój, ja smoczka do szpitala nie brałam, zresztą tam by na to nie pozwolili bo były wielkie tablice, żeby nie stosować smoczków, nakładek itd.


no to może jak po jedzeniu jak nadal ma potrzebe ssac to się nie najada? może potrzebuje się poprzytulać do mamy? Hania troszkę piastke tez ssala. kurcze, sama nie wiem. teraz będę unikac jak ognia. mam nadzieje ze mi się uda.


Sama nie wiem ona ma różnie z tym nawet jak jest najedzona np. po mm to i tak zaczyna marudzić. Czasami odpada bez smoczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hullu napisał(a):
fijolek.ja jestem az zbyt pewna ze ty urodzisz pierwsza a nie ja hahahah !!!! 😁


ja sobie miejsca znaleźć nie mogę. Czekam az Hania wstanie i jedziemy do mojej mamy na retkinie. a potem teściu mnie zawiezie do szpitala. a mnie tak nosi ze chętnie bym się te kilka przystankow tramwajem przejechala 🙃 🙃
wiem ze jeszcze sporo czasu do porodu ale mam troszkę stresa, dużo podniecenia. caly dom wysprzatalam, jestem gotowa do wysjcia 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ekoladka napisał(a):
Byłam dziś na ktg skurczy brak, jak nic się nie będzie działo to mam skierowanie do szpitala na sobotę.
Trochę kiepsko bo w weekend penie nikt nie będzie wywoływał, oby zaczeło się jeszcze przed weekendem.


Myślałam dziś o Tobie, czekałam na jakieś wieści.
Moja kluseczka w brzuszku się wierci jak szalona, gdzie ona tam ma miejsce to nie wiem.
Uczę się cierpliwości czekając na akcję. Na wkładce nic nie mam, ale na papierze znów znalazłam zabarwioną na brązowo galaretkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, odrazu życzę szczęśliwych rozwiązań bo nie wiem kiedy będę musiała skończyć pisać i iść do małej. Ze szpitala wyszlysmy w piątek , mała cyca doi jak szalona ale ja mam mało mleka i dupa muszę ja dokarmiać. Ja mam ogromnego babyblusa i nie wiem jak dam rade od dzisiaj jestem cale dnie sama bo maz do 19.00 w pracy. 😞 . Trzymam za was kciuki i jestem z wami myślami.
Wszystkim dziękuję za gratulacje i życzę żebyście lepiej zniosły to niż ja.
Jedno co jest ukojeniem na boje leki jest uśmiech mojej najukochanszej Wiktorii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Ekoladka ja czasem jak mój mężuś sobie kupił pepsi to mu popijałam łyczek lub dwa.
Coraz większe kawałki galaretki i odchodzą, ale coś tych skurczy brak. Dzidzia szaleje w brzusku.


A ja wypiam juz 2 szkl. 🙂
Gratulacje dla kolejnej mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
magdad86 napisał(a):
fijolek ja nie wiem jak się zakłada jakieś grupy na fb, ale to forum mamusiowe fajne, takie coś jak tu, a tu nam dobrze w sumie 🙂
armiatka pewnie masz rację, skoro tam lepszy dostęp do zdjęć itp. to czekam na jakieś zaproszenie do tej grupy na fb 😁
hullu a Ciebie to może brzuch boli z nerwów już :/ Chociaż bardzo Cię podziwiam za cierpliwość i z niecierpliwością czekam na Twoją wiadomość na forum o treści URODZIŁAM!!!!!!!!!!!! 🙂
Blue ja się boję, że jak zacznę dokarmiać sztucznym, to będzie chciała cały czas takie, a nienawidzę ściągać swojego laktatorem, jakbym zaczęła dokarmiać sztucznym,to mogłabym na dłużej czasem wyjść... aczkolwiek moja w nocy ma sen 5h, a tak to w dzień co 2-3h je. Także na razie nie narzekam, jak słyszę, że Twoja je co 2h ;/ je cyca normalnie po sztucznym? Ja jestem ciekawa czy moja przybiera na wadze, może jutro będzie jakieś ważenie, trochę mi się nie podoba to jej długie spanie w nocy, bo zażółcona jest troszkę, więc może to od tego, jutro przychodzi do nas położna, to dowiem się coś więcej...
Cimyszka gratulacje! Ojj duża dziewczynka no i też 57 jak moja no i 10 pkt. też jak moja, SUPER! Jeszcze raz gratuluję! Karmisz piersią?


Dzisiaj w nocy dałam jej 2 razy modyf. to spała po nim 4godz. 🙂 więc zawsze to coś niż 2. Póki co pije normalnie z piersi i z butelki, nie ma żadnych problemów może przez to, że mam dużo pokarmu i ona nie musi się wysilać, bo samo leci. Z butelki pije jeszcze gorzej niż z piersi, bardzo szybko połyka, nie podoba mi się to, ona chyba jest za bardzo zachłanna. Za dnia różnie pije raz co 2 raz co 3 zależy od pory dnia, popołudniu śpi lepiej. Ja modyf. będę dawać na razie tylko w nocy. No i przez to żeby utrzymać laktację w nocy sobie ściągam pokarm. Moja pierwsza córa też miała 10pkt, a Nina dostała 9 miała słabe odruchy.

A tak poza tym to jak chce się długo karmić piersią to lepiej butelki nie wprowadzać ewentualnie na jakieś ważne wyjścia 🙂


No moja malutka spadła na wadze jeszcze 100g po dwoch tyg. 😞
Położna zadecydowała, że sciagamy moje mleko i dajemy jej w butli 70 i jak to będzie jej mało to sztucznym mam ją dokarmiać i w nocy jednak ją budzić co 3h. No i żółta jest moja malutka. ' 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alla gratuluję! Ja jeszcze jutro w domku i w środę rano do szpitala. A w piątek jak wszystko dobrze pójdzie zobaczę swojego szkraba.

Hullu mam nadzieję, że w końcu coś zadziałają w twoim kierunku bo najgorsza ta niepewność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...